Muž se psem

Když se řekne Saturnin, každému se nepochybně vybaví jeho autor Zdeněk Jirotka, člen kdysi slavného kruhu Sedmilhářů. Je však také autorem o něco méně známé detektivky Muž se psem. Odehrává se v ní pátrání po největším podvodníkovi všech dob. Ani tato kniha nepostrádá Jirotkův svérázný humor. Třetí vydání, v Melantrichu první....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1393/muz-se-psem-m3O-1393.jpg 3.9326
Detektivky, krimi, Humor, Literatura česká
Vydáno, Melantrich

Kniha Muž se psem

Jarek82

Spousta krásně vtipných situací a překvapení. Scénka s králíky mě dostala do kolen.

RoBertino27

Zdeněk Jirotka je propojen se Saturninem a Muž se psem zůstává v pozadí. Těžko říci, jestli jsem očekával něco podobného nebo zda jsem měl zkreslené reference, zůstal tak trochu za očekáváním, ale vinu opravdu nehledám v autorovi. Chápu, že to je velmi dobré dílo, takový pěkný blyštivý kamínek, ale protentokrát ho přenechám ostatním.

Pavlaj

Pobavilo. Krásný klasický humor a la Jirotka, Brdečka nebo Poláček. Stejně jako u Saturnina jsem se zasmála jak nesmyslnosti situací, do které autor svoje postavičky uvádí, tak vtipným jazykovým bonmotům, a taky tomu, jak výstižně Z. Jirotka zparodoval zákonitosti detektivního románu. Jedinou záhadou zůstává, proč mi tak dlouho trvalo přečíst od pana Jirotky i něco jiného než mého zamilovaného Saturnina. Díky Čtenářské výzvě 2018 - autor z vašeho kraje (pan Jirotka bydlel blízko nás).

Abia
17.10.2020

Znovu bych jí asi už nečetla, i když jsem se pobavila. Proto jsem ubrala jednu hvězdu. Skvělá byla scénka s Podlesím, to jsem úplně živě viděla a zasmála se. Konec mi přišel příliš rychlý a nesrozumitelný. Zkusím ještě něco dalšího od pana Jirotky.

Tylluan
23.09.2020

Jestli něco mému mladšímu já přišlo vtipné, tak to byla takhle kniha. A nic víc netřeba dodávat, protože víc v té knize asi ani najít nejde.

willy9203
21.09.2020

Od autora Saturnina jsem čekal více, proto jsem byl trochu zklamán. Ale nakonec to byla docela zábava.

Swiss
10.09.2020

Nedoceněná kniha!

Leona333
20.04.2020

Prosím všechny ty, kteří chtějí tuto knížku porovnávat se Saturninem, aby ji neporovnávali. Ono ani nelze porovnávat... ; ) V této knížce je děj - obsah i celková pointa hlavních postav úplně jiná. Pan Jirotka se svým svérázným humorem, napsal i zde velice čtivou knížku, koncipovanou jako detektivní příběh, nebo spíš parodii na detektivku... ; ) Humorných situací je opravdu dost a knížka mi mnohokrát vyvolala úsměv na tváři.