Ternem

ListopádListopádAlena Mornštajnová

Od knih paní spisovatelky se odtrhávám těžko a ještě hůře se mi s nimi loučí. Jinak tomu nebylo ani tentokrát, skvělá kniha!
Výborný a děsivý námět, nad osudy postav jsem tajila dech.

Losos v kalužiLosos v kalužiMarkéta Lukášková

Lososa jsem četla až po Pandě, která je za mě výrazně povedenější. Nicméně se mi líbily dvě dějové linky, i když pro dobro všech bych tu jednu později nechala zaniknout. Linka Milady mně totiž chvilkami přišla moc pohádková, někdy i zvrácená. Celé to ale hodně zachraňoval autorčin humor, který mě baví tak, že vlastně s chutí sáhnu po její další knize.

MalinkaMalinkaDita Táborská

Prvně musím zmínit, že autorčin jazyk je skvost. Ta proměnlivost – přímá, nepřímá řeč, formy vypravěčů. Jeden by čekal, že se v tom ztratí. A ono ne. Naopak! Obzvlášť při pasážích s Malkou to přidá na prožitku.
Příběh to byl vskutku nelehký, čím víc stránek ubývalo, tím víc jsem si přála aspoň ždibet štastného konce.

BumerangBumerangTereza Schillerová

Knížka nese těžké téma, které je důležité otevírat. Příběh jsem přečetla fakt málem jedním dechem.
Hvězdičku strhávám za pár stereotypních blbostí, na které jsem bohužel narazila, a trochu mi to kazilo čtení.
Určitě doporučuji po knize sáhnout, oddechovka to není, ale i tyhle příběhy jsou třeba.

Děti chovatelů slonůDěti chovatelů slonůPeter Høeg

Autor má zajímavě složitý jazyk, díky čemuž je kniha na četbu náročnější, ale není to s ní zlé! Naopak. Tenhle příběh je příjemně zamotaný, místy hluboký, má sympoš postavy a celé to podtrhává autorův humor. Z knížky si odnáším epesní přirovnání — chováš se jak karneval v Riu.

Milé dítěMilé dítěRomy Hausmann

Moc se mi líbila, pro mě nezvyklá, dějová linka a také vyprávění od více postav – nejvíce od dívky Hannah. Je to kvalitní, čtivý thriller, který strká do kapsy i keplerovky, takže neváhejte a sáhněte po něm!

Kdo se postará o AnnuKdo se postará o AnnuKateřina Pantovič

Za mě perfektně čtivé, k zamyšlení i zábavné. Souhlasím s komentářem níže od @veronika9700 , je to jako na Backmanově vlně a to je moc fajn. :-)

Pláž v ChorvatskuPláž v ChorvatskuJulie Caplin

Přesně takovou knihu jsem sháněla. Letní pohoda čtená jedním dechem, jen škoda konce, který čím víc se blížil, tím víc růžověl.

VzdělanáVzdělanáTara Westover

Kniha se četla jedním dechem, hodně tomu dopomáhal fakt, že hlavní hrdinkou je sama autorka a děj se skutečně stal. Taře jsem po celou dobu fandila a fandím dál.

Ženy, které mi nedají spátŽeny, které mi nedají spátMia Kankimäki

Inspirující i velmi motivující. Přesně tak knihu vnímám.
Kniha čtenáře obohatí o poznání životů spousty odvážných žen včetně autorky.
Líbila se mi i určitá transparentnost vznikání knihy, které bych tedy pár desítek stránek ubrala, ale co už. :-)

HoubařkaHoubařkaViktorie Hanišová

Silné. A silná je především hrdinka knížky.
Přes nelehký příběh mě ukouzlil i popis hub, které celou knihou prorůstají.

23.10.2020

StalkerStalkerLars Kepler

Takové hltání stránek, obzvlášť v druhé polovině knihy, jsem ještě nezažila! Wow!

21.10.2020

Úzkosti a jejich lidéÚzkosti a jejich lidéFredrik Backman

Moje prvni kniha od tohoto autora, a ponevadz i zatim nejlepsi za tento rok, tak se tesim, az si prectu jeho dalsi dila. :-)
Pobavi, dojme, donuti k zamysleni a obohati o nespocet zivotnich mouder a myslenek.

10.09.2020

Láska & gelatoLáska & gelatoJenna Evans Welch

Nebudu lhát, dostal mě obal knihy.
Nápad je milý, ale pak už to za mě bylo jen zklamání.
Průběh mého čtení- začátek ok, v půlce otrava, ale zajímalo mě, jak to dopadne s deníkem a otcem, konec děsnej trapas, to se nedalo. Ale třeba se to náctiletým čte jinak..

17.08.2020

ŠelmaŠelmaAndrew Mayne

Zaujal mne popis deje, bala jsem modreho hodnoceni. :-D Pak jsem se bala jeste vic, kdyz se to v prvni pulce obcas tahlo, ale druha pulka knihy a PREDEVSIM poslednich 50 stran! To se hltalo samo! Doporucuji!

30.07.2020

Dívka s pomerančiDívka s pomerančiJostein Gaarder

Knizka, co mi predala spoustu viricich myslenek kolem zivota, jeho pomijivosti a tajuplnosti vesmiru.
Jsem nadsena, jakou formou je psana, a rozhodne doporucuji, stoji za precteni a to, v jakemkoli veku!

24.05.2020

RekonstrukceRekonstrukceViktorie Hanišová

Fascinujici silny pribeh! Knizka se mi cetla krasne. Zamrzel me otevreny konec, ale mozna je chyba v moji omezene predstavivosti. :-D

16.05.2020

Mnich, který prodal své ferrariMnich, který prodal své ferrariRobin S. Sharma

Z knihy mam rozporuplny pocity.
Cetla se mi spatne, musela jsem do ni nutit, rozecitala jsem ji snad na 4krat.
Na druhou stranu nevim proc - obsah mi je blizky, psana byla srozumitelne a za kazdou kapitolou bylo shrnuti. A tak i pres ty nesnaze ji prelouskat to beru jako prinos.

15.05.2020

Okamžiky štěstíOkamžiky štěstíPatrik Hartl

Začala jsem Veronikou. První stránky mě vyděsily a byla jsem nešťastná, že Hartla si spíš dám na black list než mezi oblíbené autory.
Spletla jsem se, knížka mi přirostla k srdci a o hvězdičku méně dávám za poslední stránky Jáchyma, které mě trochu nudily.

23.05.2019

Muž se psemMuž se psemZdeněk Jirotka

Nejdříve jsem přečetla Saturnina k maturitě, pak Saturnin se vrací od jiného autora, který se snažil o to, co dokázal pan Jirotka (a nebylo to úplně vončo). A po dočtení Muže se psem říkám - můj nejoblíbenější autor, jdu na další knihu a sakra mě mrzí, že jich má tak málo!
Obě jeho knížky mě tak krásně odtrhly od všech starostí, v myšlenkách na děj mi bylo fajn, i když jsem zrovna nečetla..kouzelné :-)

13.12.2018

Hra věžíHra věžíDaniel O´Malley

Super kniha, realita předčila očekávání, které nebylo velkolepé, protože byla ve slevovým rohu za 49 kaček.

ČarodějČarodějMichael Scott

Tento díl se mi čistě náhodou dostal do ruky od kamarádky a pak už to jelo. Za mě- hodně chytlavé a zajímavé.

Rozděleni erbemRozděleni erbemBřetislav Huleš

Román, který je hned od začátku jedním velkým napínákem a který v žádné chvíli nenudil. Stále jsem přála, aby osud Petrovi přál.

MikešMikešJosef Lada

Kniha mého dětství a hodlám se k ní vrátit.

Robinson Crusoe (převyprávění)Robinson Crusoe (převyprávění)Josef Věromír Pleva

Skvělý příběh, akorát podrobný popis např. technický věcí apod. není nic pro mě.

Malý BobešMalý BobešJosef Věromír Pleva

Četla jsem ji jako malá, při některých situacích jsem brečela a nerada se na konci s knihou loučila.

SpasitelSpasitelJo Nesbø

Hned po Policii se Spasitel řadí mezi moji nejoblíbenější od Nesba. Opět tak napínavý děj, že se to čte naprosto báječně a pocity se střídají, jeden za druhým.

Lovci hlavLovci hlavJo Nesbø

Chvilka dovolené od Harry Holea, a přesto se kniha krásně čte. Roger Brown je tak trochu trouba, že tak hazardoval se svým osudem.. no po chvílích napětí, nejistoty a také úsměvných situací (kadibudka) jsem jak s průběhem tak s koncem spokojena a Nesbo je pro mě opět velkým frajerem. Viděla jsem i film, který se mi také líbil, ale knihu mám raději.

NetopýrNetopýrJo Nesbø

Mezi mé nejoblíbenější ze série nepatří, ale i přesto pro mě dost čtivé a se zajímavým dějem. Harry mě tedy občas zklamal tím, jak se zachoval zklamal, ale to se nedá nic dělat.. Tento díl je navíc ozvláštněn tím, že se neděje v našem starým známým Norsku, což je na vydechnutí fajn. :-)

PoliciePolicieJo Nesbø

Moje nejoblíbenější ze série HH. Tak masakrálně zapletenopropletenospleteno, že mi to přivodilo hromadu úžasu, strachu, radosti a pobavení. Rozhodně doporučuji všema dvaceti! :-)