Tenebien Tenebien komentáře u knih

Zrada Zrada Joelle Charbonneau

No, dost se nám to tu opakuje. Takže vlastně půlka knížky byla tak trochu zbytečná.
Pak mám pocit, že to nebylo promyšlené předem. Autorka nám představí novou postavu a v půlce knížky ji prakticky opustí, aby ji nahradila jinou novou postavou...
A ta milostná zápletka je čím dál tím blbější. Cia má na papíře mnohem víc chemie s jakoukoliv mužskou postavou (Michal, Will, Raffe a snad i ten Ian :D) než s Tomasem. :D (čteno v originále)

28.11.2018 3 z 5

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Jako dobrý. Takový mix Hunger Games a Divergence, takže nic nového... Ale ubíhalo to, takže fajn.
Jen ta milostná zápletka byla dost tristní. (čteno v originále)

28.11.2018 4 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kelly Oram

3,5 hvězdičky, protože je to Cinder a Ella.
Tahle knížka vůbec nepotřebovala vzniknout. Doporučila bych ji všem fanouškům prvního dílu, ale není potřeba ji číst.
Já sama do toho šla ve strachu, že se bude odehrávat nějaké vztahové drama. Díkybohusetonestalo! :)
Jen Ellin vztah s rodinou zase nabral zpátečku, aby se tam mohlo něco dít. Ale alespoň se sblížila s Anou.
Ovšem jsem ráda, že jsem si to nakonec přečetla, protože jsem se znovu setkala se Cinderem a Ellou a opět to byla zábava.

No a já si teď budu muset přečíst V is for Virgin a Serial Hottie kvůli zmiňování/cameu postav z těchto knížek od Kelly... Achjo... :D //// Serial Hottie už mám za sebou a byl to otřes. Takže tak. :D (čteno v originále)

19.07.2018 3 z 5

Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Kody Keplinger

3.5 hvězdičky
Docela jsem si knížku užila. S filmem to nemělo nic společného a i proto to bylo prostě mnohem lepší. :-)

16.07.2018 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Tahle knížka byla boží. Četla jsem ji celkem brzy po vydání v USA a nemohla jsem se odtrhnout. Vlastně jsem se odtrhla jen na záchod. :D Dočetla jsem v půl páté ráno a byla jsem vyřízená. Takže jo, no. :)
V průběhu čtení jsem měla pocit, že na konci budu zklamaná, ale nebyla jsem. Ovšem byla jsem frustrovaná. Tím dobrým způsobem. Teda myslím. Celá ta knížka byla emocionální horská dráha. Občas jsem rozumněla Lilyiným důvodům a pocitům, jindy jsem si říkala: "Co to ku*ňa je?!"
No a nejlepší stránkou knihy byly deníkové zápisy. Do těch jsem se přímo zamilovala. Atlas *cough*. (čteno v originále)
***POZOR***
Tahle knížka je prezentovaná jako romance s milostným trojúhelníkem, ovšem k tomu má fakt daleko. Jde hlavně o prozkoumání pocitů oběti domácího násilí. Takže žádná lehká letní romance.

08.06.2018 4 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

Knížka se mi líbila. Ovšem měla jsem pár výhrad k chování hlavní hrdinky. Stalking much? :) (čteno v originále)

05.06.2018 4 z 5

Králova klec Králova klec Victoria Aveyard

Asi jsem se i modlila, aby se Mare konečně dostala ze zajetí... protože to byla strašná nuda. Kdyby knížka byla o půlku kratší, nikdo by to ani nepoznal. Něco se začalo dít až ve chvíli, kdy se Mare konečně dostala pryč.
Dostalo se nám i jiných vypravěčů. Cameron byla nesnesitelná. Ale co čekat od patnáctileté puberťačky, žejo... Evangeline na druhou stranu byla výborná!

24.05.2018 3 z 5

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

Asi jsem moc hodná, když tomu dávám tři hvězdičky...
Mare tu knížku prostě zabila.
Všechno to kňourání. To její: "Chybí mi." (Jako nechápu, jak můžou čtenáři být 'TeamMaven' aka týpek, co vraždí novorozeňata. Ugh. (čteno v originále)

18.05.2018 3 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Nesnáším milostné trojúhelníky.
I když to bylo dost předvídatelné a našlo se pár "plot holes," knížka byla celkem příjemná a čtivá. :-) (čteno v originále)

17.05.2018 4 z 5

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

Nápad skvělý, ale provedení votřes. Kniha byla předvídatelná do té míry, že bych ji bývala mohla napsat sama.
Pokud chce spisovatel psát o něčem, čemu úplně nerozumí, měl by provést nějaký výzkum, což se tady asi nestalo, protože celá vědecká stránka věci byla prostě nevěrohodná. Chápu, že to má být sci-fi, ale i tak by se to mělo do jisté míry řídit fyzikálními zákony a být trošku reálné. A klidně se vsadím, že vím, co se stane v dalších dílech. Jen už je teda číst nebudu... (čteno v originále)

09.05.2018 1 z 5

Má mě rád, nemá mě rád Má mě rád, nemá mě rád Sally Thorne

Tahle knížka se zařadila mezi mé oblíbené roku 2016. Protože prostě byla boží. (čteno v originále)

09.05.2018 5 z 5

Píseň zimy Píseň zimy S. Jae-Jones

Sama nechápu, že jsem to dočetla. Mám ráda poetický styl psaní, ale čeho je moc, toho je příliš. Ugh. V knížce se doslova nic nestalo a já se do čtení musela nutit, protože mě to většinu času prostě nudilo. Druhý díl si nejspíš ani nepřečtu. (čteno v originále)

25.04.2018 1 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Vzhledem k tomu, že už je to rok, co jsem to četla, tak detaily trošku vybledly. Ovšem knížka byla super, i když na druhý díl neměla. Při čtení jsem si i párkrát pobrečela.
Rafe mě štval a Lia mě štvala taky, ale nakonec to trošku napravili.
Jen bych chtěla pořádný konec. Ten, co nám autorka dala, byl na můj vkus moc useknutý. Asi se jí nechtělo přemýšlet nad logistikou dané situace... :-) (čteno v originále)

10.04.2018 5 z 5

Šéf Šéf Vi Keeland

Tohle byla moje první knížka od Keelandové. Četla jsem ji hned jak vyšla anglicky a tehdy se mi líbila.
Je to pohodová knížka, u které se nemusí myslet (jako ostatně u žádné knížky od téhle autorky). Prostě klasická romanťárna. Zároveň se v knížce objeví vtipné momenty, takže jsem čtení nelitovala. Dneska už bych tohle hodnocení asi nedala, ale zachovám to stejné s goodreads. Zároveň bych ráda upozornila, že je to hodnocené v rámci svého žánru, jinak by to tohle hodnocení nemohlo dostat! :D (čteno v originále)

02.04.2018 5 z 5

Hriešny Hollywood Hriešny Hollywood Alessandra Torre

Četla jsem to už předloni, takže detaily už trošku vybledly, ale celkem jsem si knížku užila... Byla to taková oddechovka, u které se nemusí vůbec myslet. A možná je lepší nemyslet. :D
Trošku mě rušily ty stereotypy, které se tam vyskytly, ale i tak se to dalo. (čteno v originále)

02.04.2018 3 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Konec téhle série jsem si užila, ale i tak mám pár výtek. V některých pasážích se příběh táhl. Chyběl mi Nikolai a Darkling, byli tam strašně málo. :-/ Konec mě moc nebral, protože... no, radši vás odkážu na svoje goodreads, protože je to spoiler. :-) Odkaz hodím do diskuze. A ještě jedna věc - už se nemůžu dočkat Nikolaie a jeho vlastní knížky. :-) (čteno v originále)

27.03.2018 4 z 5

Nespoutaná Nespoutaná Cynthia Hand

Tak pro velký úspěch ještě jednou: Z téhle série mám jak pocit štěstí, tak zlomené srdce. Je to asi poprvé, co mě neštval milostný trojúhelník... Rozsáhlejší komentář si můžete přečíst na goodreads, odkaz je v diskuzi, ježto databáze se rozhodla, že komentáře s odkazem mi buď přesune do diskuze nebo rovnou smaže. (čteno v originále)

26.03.2018 5 z 5

Rozpolcení Rozpolcení Amanda Hocking

Já jsem z téhle série tak nějak rozčílená. Ani se mi nechce psát znovu proč. Byla to prostě blbina. Napsala jsem to všechno na goodreads, takže pokud umíte anglicky, klidně si to přečtěte tam. Odkaz je v diskuzi, ježto databáze je evidentně žárlivá a odkazy v komentářích mi maže nebo přesouvá. :) (čteno v originále)

26.03.2018 2 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Koukám, že databaze je žárlivá na goodreads a maže mé komentáře, které obsahují odkaz na recenzi na nich. Nebudu sem vypisovat všechno, co jsem psala tam, protože jsou v mé recenzi spoilery (zakryté). Jen bych chtěla podotknout, že tenhle díl byl nepatrně slabší než dvojka. I tak si ale přečtu pokračování, protože Nesta a Cassian. :-) A pokud chcete vědět všechno, odkaz je někde v diskuzi nebo to jde dohledat přes můj profil. (čteno v originále)

26.03.2018 4 z 5

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

5 hvězdiček i přes ty malé nedostatky, které prostě člověk musí přehlédnout... :-)

Moje oblíbená pohádka konečně vyšla česky. To to ale trvalo. :-) Alespoň jsme nedostali ten ohavný první přebal, který měl originál, a který mám v Kindlu. Fujky. :D Tenhle nový je mnohem lepší.
Tohle je knížka, od které jsem se nemohla odtrhnout za žádných okolností. Četla jsem celou noc, dokud nebyla přečtená. A jak říkám, je to jedna z mých oblíbených knih. Kelly Oram si určitě zaslouží být překládaná do češtiny. (čteno v originále)

20.03.2018 5 z 5