Křišťálový meč

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Krev Mare Barrowové je rudá jako většiny obyčejných lidí. Má ale nadpřirozené schopnosti jako Stříbrná, dovede ovládat blesky, což je zbraň, kterou chce královský dvůr získat pod svou kontrolu. Sice ji obvinili, že to vše jen předstírá a je prachsprostá podvodnice, ale jí se podaří uprchnout od Mavena, prince a přítele, který ji zradil. A Mare zjistí něco vskutku překvapivého – není jediná Rudá, kdo má podobné schopnosti. Pronásledovaná Mavenem, z nějž se nyní stal pomstychtivý král, vyráží pátrat po rudostříbrných bojovnících, aby je vyzvala k souboji s jejich utlačovateli. Ale nehrozí snad Mare nebezpečí, že se z ní stane přesně taková zrůda, které se pokouší porazit? Nezlomí ji váha životů, jež je nutné položit ve jménu revoluce?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285245/big_kristalovy-mec-dPB-285245.jpg 3.7688
Série:

Rudá královna / Červená kráľovná 2.


Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo
Originální název:

Glass sword, 2016


více info...
Nahrávám...

Komentáře (145)

Kniha Křišťálový meč

kačuleee29
21.10.2022

Úplná jízda.. ze začátku byl díl trochu zdlouhavý, ale že by mi to vadilo, to vůbec říct nemohu. Je to fantasy, děj někdy musí být pomalejší a já jsem s tím naprosto v pohodě. Ale konec, lépe řečeno závěr, ten byl paf.
Moc jsem si knihu užila, zcela upřímně nechápu ta nízká hodnocení :D. Kniha mě dostala. Tolik bolesti. Nechápu, jak to Mare zvládá. Obě máme před sebou ještě dlouhou společnou cestu:). Šťastná ale asi úplně nebude.

Artep071
21.10.2022

Tak to byla opět jízda ... nechápu komentáře a nízké hodnocení ..mě to přišlo velmi akční a strhující ..v podstatě jsem knihu neodložila a chytala se za hlavu jak opět z hlavní hrdinky ostatní dělaj zrůdu .. Mare jsem si oblíbila a po celou dobu mi té holčíny bylo líto. Tolik drsných okamžiků a tolik bolesti. Fuuuu bylo to skvělé čtení a fuuuuuu ten závěr ... těším se na další pokračování :)


Thalin
19.10.2022

Jsem zklamaná. Jednička mě opravdu bavila, ale tady jsem se místy vážně nudila. Mare mi tu přišla nemastná neslaná a místy dost otravná. Hlavně ke konci. Jiné důležité postavy neměly zrovna moc prostoru, za to se tam přimotalo několik zbytečných. Ale protože jsem si aktivně půjčila s dvojkou rovnou i třetí díl, dám tomu ještě šanci.

mi-nul-o
06.08.2022

To bylo tak akční, děj se řítil vpřed a byl plný zvratů, až jsem z toho unavená.. :D
Masakr. Před autorkou smekám.

kejtymau
29.05.2022

Tenhle díl je můj nejméně oblíbený, na první díl zcela určitě nemá. Mare jsem tu začala vyloženě nenávidět a celkově mi přišlo, že se tady toho zase tolik nedělo. Co musím ale říct je, že konec byl naopak skvělý.

AndyYoggy
08.04.2022

Tato kniha pro mě byla velké zklamání. Oproti prvnímu dílu, který jsem přečetla za dva dny, se mi čtení této knihy vleklo a celkové mě to moc nebavilo. Vůbec mi nesedla hlavní hrdinka, která se stále jen lituje, nikomu nevěří a nakonec se nechá zradit prakticky od kohokoliv. Abych knize úplně nehanila, tak musím přiznat, že posledních cca 100 stran bylo ucházejících a přinutilo mě to přeci jen dát této sérii šanci a začít číst další díl. Uvidíme, jsem zvědavá, jestli i třetí díl bude takové zklamání nebo změním názor.

janka2000
31.01.2022

Druhý díl série je už zajímavější. Začíná se objevovat politické pletichaření, máme tu revoluci a snahu o to změnit poměry.
Místy dlouhé pasáže, ale zábavné dialogy to vynahradí.

ZNellyZ
22.11.2021

Zřejmě budu jediná, které se i druhý díl líbil podle ostatních komentářů. Ano, kniha byla zdlouhavá, ale na druhou stranu je to fantasy a tam prostě popis a pár nudných pasáží patří. Kdyby to mělo 2 díly a bylo to rychlé, zase by se knize ubral potenciál, které má. Mare byla zmatená ve svých pocitech, které se jí střídaly jak jarní počasí, ale na druhou stranu, divíte se jí? Osoba, které věřila ji zradila, ocitla se ve vyhnanství a není to poprvé a naposledy, kdy prošla zkouškou důvěry. Neví komu věřit, kdo lže a kdo říká pravdu nebo polopravdu. Já sama jsem byla na emoční horské dráze, natož kdybych byla na jejím místě. Děj sice nebyl tak akční jako první díl, ale stále bych ho nezatracovala. Měl své kouzlo, donutil mě brečet, donutil mě přemýšlet, donutil mě pochybovat a ve chvíli,kdy ve mně kniha vyvolá několik emocí, tak je prostě dobrá. Celkem má kniha 4 díly a dost mě zajímá, jak bude příběh pokračovat, protože je jasné, že finální bitva bude, až v posledním díle.

1 ...