Rudá královna

Chudobou zasaženi Rudí žijí pod nadvládou Stříbrných - elitních bojovníků s nadpřirozenými schopnostmi. Pro sedmnáctiletou chudou dívku Mare Barrow se ale asi nikdy nezmění to, že patří mezi Rudé. Mare pracuje v paláci Stříbných, v městě, které nenávidí. Rychle nicméně zjišťuje, že přesto, že jí v žilách koluje červená krev, ovládá smrtící sílu. Taková, která je pro Stříbrné hrozbou a která by mohla zničit jejich nadvládu. Moc ale představuje nebezpečnou hru. Kdo v tomto světě rozděleném krví vyhraje?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/260316/ruda-kralovna-k82-260316.jpg 4.11036

Rudá královna/Červená kráľovná (1.)

Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Red queen (2015)

Kniha Rudá královna

wotana

Není to špatné, ale hlavní hrdinka mě šíleně štve. Chápu, že je jí 18 tak je hrozně naivní a každýmu věří, ale ke konci knihy zázrakem "dospěla" a sama sebe nazvala "Bohyní blesku"!!?? Jakože, cože????? Hrůza!!!
Ale i přesto si přečtu další díl, chci vědět jak se to bude vyvíjet, ale co jsem koukala do recenzí, tak to teda nebude nic moc :-(

maja11231

Četla jsem už lepší knihy ale přesto si přečtu další díly, jsem totiž zvědavá jak to dopadne

Catwoman292

Knížka se mi poměrně líbila byla čtivá a především mě zaujal nápad světa rozděleného podle krve. Já osobně bych ale ocenila, kdyby autorka popsala a uvedla více schopností stříbrných. Kniha byla sešitá Selekce a Divergence dohromady. Hlavní hrdinka mi byla sympatická i přes její najivitu. Upřímě milostný trojúhelník v této knížce mi přišel snad nejvíce klišé, ale nakonec mě knížka (dík svému konci) přesvědčila, že jejím přečtením nic nezkazíte ba naopak.

mrousek

Výborná young adult fantasy kniha, kterou rozhodně nepohrdne žádný nadšenec tohoto žánru. Celou triologii mám v plánu přečíst v krátkém úseku, neboť je opravdu zajímavá a většina postav je mi velice sympatická. Děj je parádní, nicméně se mohlo lépe popsat Mare a její vstoupení do celé královské rodiny a celého existování stříbrných.
Avšak knihu samozřejmě doporučuji.

Epes

Kdo ještě nechce opustit tematiku Divergence a Hladových her, tak najde v knížce uspokojení.

lucie0134

Docela dlouho mi trvalo, než jsem knížce přišla na chuť. Vadilo mi jak Mare byla tak naivní občas jsem si říkala jak může věřit stříbrnému, jak se může klanět zrůdě. Nejvíc se mi líbila Farley, možná to bylo i tím, že je mi svým způsobem podobná. Kniha je hezky psaná, ale pokud chcete přečíst daleko lepší knihu doporučím Ledová krev je na podobném principu ale daleko lepší.

ydnac

Zrovna se chystám číst 4.díl z této série. Všechny díly se mi moc líbily, připadalo mi to díl od dílu lepší a napínavější. Vždycky se těším, že najdu nějakého autora, který píše skvělé fantasy a tady jsem se určitě nezklamala:-)

hellena1523

Nebylo snadné se začíst a když se tak stalo, tak jsem měla dojem, že čtu plagiát.
Nápad se stříbrnokrevnými byl super, ale nedotažený, spousta věcí, které by tento prvek k knize vysvětlily, prostě chyběla, tudíž i tento motiv působil tak nějak neukotveně.
A co to teda totálně zabilo, to byly ty protivné postavy a vrcholem byl naprosto stupidní milostný trojúhelník.