Rudá královna

Chudobou zasaženi Rudí žijí pod nadvládou Stříbrných - elitních bojovníků s nadpřirozenými schopnostmi. Pro sedmnáctiletou chudou dívku Mare Barrow se ale asi nikdy nezmění to, že patří mezi Rudé. Mare pracuje v paláci Stříbných, v městě, které nenávidí. Rychle nicméně zjišťuje, že přesto, že jí v žilách koluje červená krev, ovládá smrtící sílu. Taková, která je pro Stříbrné hrozbou a která by mohla zničit jejich nadvládu. Moc ale představuje nebezpečnou hru. Kdo v tomto světě rozděleném krví vyhraje?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260316/big_ruda-kralovna-k82-260316.jpg 41357

Rudá královna / Červená kráľovná 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Red queen, 2015

Kniha Rudá královna

navzdy_s_knihou
01. prosince

Nad přečtením této série jsem uvažovala docela dlouho. Zase se tu komunita dělí na dva tábory milovníků a odpůrců a já jsem bohužel spíš v té druhé. V momentě kdy jsem knihu dočetla jsem z ní byla naprosto nadšená, ale ráno už jsem o svém názoru na ni začala pochybovat. Na jednu stranu nápad to je hezký, ale občas jsem se ke čtení musela nutit. Mare tu byla ještě jakš takš ok (oproti dalšímu dílu), pak jsem si tu dost oblíbila Cala, ale bohužel mi tohle nadšení z něj taky nevydrželo dlouho. Takže postavy mi tu k srdci bohužel nepřirostli. Co se týče prostředí, dělalo mi problém si to tam tak nějak představit. Chvíli mi to přišlo jak ve středověku a vzápětí byly na scéně motorky, kamery zbraně,... tohle mi tu úplně nesedlo. Jako by se autorka nemohla rozhodnout v jaké době chce knihu psát a tak to prostě namixovala.
Do dalších dílů se chci pustit vlastně jen proto abych věděla jak ten příběh skončí, takže to dočtu, ale myslím, že jednou stačilo.

Nikkey
30. listopadu

Hlavní hrdinka jakožto chudá zlodějka nepřekvapila a dost se podobala ostatním protagonistkám z jiných fantasy knih. K mému překvapení však nebyla vražedný maniak. Taky jsem si nemohla pomoct a představovala si pod ní Kaminariho Denkiho z MHA, protože oba vytváří elektřinu. Asi bych měla omezit anime lol. Závěrečný plot twist byl skvělý ALE užila bych si ho o hodně víc kdybych neudělala tu chybu, že jsem lezla do fandomu plného spoilerů dřív, než jsem knihu stihla dočíst. Úspěšně jsem si vyzradila další zápletku další knihy. Nádhera. Příběh a prostředí do kterého byl zasazený se mi líbil.

Nieroccoon
21. listopadu

Kniha se mi četla docela dobře ale.....když nad dotčenou knížkou přemýšlím, tak mě bohužel nezaujala natolik abych se vrhla na další díl. Postavy pro mě nejsou nějak výjimečné a je mi popravdě jedno, co se ani stane. Chvílemi mě i dost štvaly. Ale pro 13leté dívky proč ne. Jo a v průběhu čtení jsem k oběma bratrům ztratila jakékoli sympatie, které jsem na začátku získala.

ZNellyZ
20. listopadu

Po dlouhé době jsem se vrátila k fantasy a vybrala si tuhle dlouho odkládanou sérii. Ze začátku jsem se musela do čtení nutit, ale po pár stránkách mě kniha strhla a nepustila, až do konce. Kromě milostného trojúhelníku, kdy jsem nevěděla komu fandit (Maven byl jasnější favorit), je v knize spoustu akčních scén a zvrat na konci byl něco, co jsem naprosto neodhadla, že se stane (chvilku mě takový závěr napadnul, ale vždy jsem to utlačila někam dozadu). Nemůžu se dočkat druhého dílu.

Nemám.jméno

Rudá královna je pěkná moderní dystopie v sympatickém prostředí se zajímavými zvraty. Hlavní postava Mare mi sedla, tak jako charismatické duo korunních princů, u kterých jsem se nemohla rozhodnout, komu vlastně fandím. :)
Kniha je trochu klišé, trochu sci-fi, ale plná rebelie a zrady. Konec se dal tak nějak tušit, ale přesto měl části, které bych vůbec nečekala. Kromě podrazu taky nabízel akci a napětí.
Mimo jiné se také autorka může pochlubit čtivostí, jež se jí nedá upřít, a nádhernou obálkou.

Enxinka

Zadny extra skvost, pribeh se cetl dobre. Celkove se mi to i libilo, pokud teda nad dejem nebudu do hloubky dumat. Dalsi dily asi vynecham.

_Bára_

Musím uznat, že tohle mě vážně bavilo. Bylo to poutavý a napínavý. Mare byla skvělá už od začátku a královské sourozenecké duo bylo neskutečný. A ten konec, ten do teď vstřebávám. Rozhodně to není žádný trhák, ale mě to neskutečně bavilo.

Čtecímaniak

Přiznávám se bez mučení, strávila jsem moc času na booktoku. Tahle kniha je tam úplně pořád a všude! Tady se rozdělují lidi na dva tábory. 1. milují tuhle sérii, 2. nesnáší tuhle sérii. Já se přidám ke skupině 1. Už od začátku mě kniha něčím nadchla a to když se mi stane, vím, že to bude skvělá kniha. A hele, nemýlila jsem se. Naprosto ji miluji, i když nejsem spokojená s tím, jak kniha dopadla. Nebudu tu nic spoilerovat, ale autorka se asi hodně vyžívá v týrání postav a čtenářů. :D Chudák Maven, můj favorit už od začátku. Ale Cal je taky fajn!
Knihu bych doporučila fanouškům hunger games, dvorů,... Ten svět byl boží, ale hlavní hrdinka je občas na dobrý paralen. :D
5*/5*