Rudá královna

Chudobou zasaženi Rudí žijí pod nadvládou Stříbrných - elitních bojovníků s nadpřirozenými schopnostmi. Pro sedmnáctiletou chudou dívku Mare Barrow se ale asi nikdy nezmění to, že patří mezi Rudé. Mare pracuje v paláci Stříbných, v městě, které nenávidí. Rychle nicméně zjišťuje, že přesto, že jí v žilách koluje červená krev, ovládá smrtící sílu. Taková, která je pro Stříbrné hrozbou a která by mohla zničit jejich nadvládu. Moc ale představuje nebezpečnou hru. Kdo v tomto světě rozděleném krví vyhraje?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/260316/ruda-kralovna-k82-260316.jpg 4.1977

Rudá královna/Červená kráľovná (1.)

Red queen (2015)

Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

rampapa

Tento příběh mě doslova dostal.Zamilovaka jsem si hlavní postavy.Knížku veni moc doporučuji. ????❤

Gi-Gi

Když Jsem cetla komentáře předchozích, nějak jsem pochopila, že to bude to pravé... Opravdu je to kombinace několika knih od hunger games po selekci, ale i tak má své kouzlo. Vlastnosti jednotlivých postav davaji tušit, to co prijde, ale neubírá to čtivosti knihy. Uvidime, jak se příběh rozvine dál...

LillyGrace

Zajímavý svět rozdělený krví...
Příběh trochu klišé, hlavní hrdinka občas na facku, ale jinak to bylo skvělé. Příběh se mi moc líbil a ten konec mě vážně překvapil. Nečekala jsem to.
Za mě doporučuji.

Teritejas
30.12.2018

Tuhle knihu jsem si vyhlédla v knihkupectví a dostala ji k Vánocům. Čtení mě sice baví, ale nikdy jsem nečetla nějak extra rychle. Tuhle knihu jsem ale přečetla za 3 dny a jedním dechem. I když ano, občas to bylo celkem předvídatelné, stejně jsem byla nervózní od začátku do konce. Mare mě občas štvala, ale jako hlavní hrdinka byla dobře vymyšlená. Nikdy mě kniha nezaujala tak, jako tato. A jestli někoho baví Hunger Games a Selekce, takhle kniha je nutnost!

jani.ruzicko
30.12.2018

Překvapující. Moc jsem nečekala a dostala jsem hodně. Tak to mám ráda. =)
Vypadá to na slibný začátek série. Autorka bezvadně vykreslila imaginární svět a moc, a nadpřirozené schopnosti a síly jsou skvělým obohacením. Rozdělení krve na rudé a stříbrné je určitě zajímavý nápad.

Příběh je chvílemi napínavý a chvílemi předvídatelný, ale nemyslím si, že by mu to ubíralo na kráse.
Mohu doporučit a chystám se na další díl. =)

kajusjoch
27.12.2018

Kniha mi hodně připomíná Hunger Games, Skleněný trůn a Selekci. Napínavý a lehce předvídatelný příběh ale neubírá na kvalitě. Můžu doporučit spíše mladší generaci. Skvělá kniha!

denniys
22.12.2018

Moc jsem od této knihy neočekávala a ona se mi kupodivu líbila :) sice je dost předvídatelná a všechno už někde bylo (až na stříbrnou krev),ale i tak je to dobrá oddechovka..příběh má nevyužitý potenciál-jak vznikla zmíněná stříbrná krev,proč mají její vlastníci schopnosti a proč se vůbec vede válka..no,třeba to objasní další díl..

Tery702
22.12.2018

Kniha nebyla úplně špatná, ale měla jsem problém se do ní začíst. Ovšem dám tomu ještě šanci a půjdu do druhého dílu.

AniDi
05.11.2018

Kniha se mi líbila, byla napínavá ale nad hlavní hrdinkou jsem občas kroutila hlavou. Děj je dle mého předvídatelný, tušila jsem k čemu směřuje a podobnost s Divergencí je očividná. To mi ale v nejmenším nevadí. Určitě se pustím do dalšího dílu.

andulka1406
17.10.2018

Knížka se mi líbila. Je tu určitá podba s Hunger Games a se Selekcí, ale nápad je zas trochu jiný. Neurazí nenadchne, ale kniha se čte dobře.

lucygreen
04.10.2018

Je to úžasná kniha. Pět hvězd si určitě zaslouží. První 3/4 knihy byly naprosto skvělé a prostě si je nešlo neoblíbit :). Schopnosti jsou popsané super, měla jsem pocit, že jsou naprosto reálné. Normálně bych to zařadila i do nejlepších knih, akorát mě trochu zklamal konec, ale ani nevím, jak by tento díl mohl skočit jinak. Každopádně je tam milostný trojúhelník a já jsem si jednoho (kluka? nebo jak to mám napsat.. XD) dost oblíbila a milovala jsem ho... Ten konec mě tedy trochu naštval... Více nebudu spoilerovat :). Určitě si knihu přečtěte! Chci další díly :D.

hurikan123
12.09.2018

připomíná mi hunger games, moc rád jsem si ji přečetl. zajímavý a nečekaný konec. přímo LÁKÁ k dalšímu čtení

kikibo
06.09.2018

Prvních 100 stránek přečteno v nemocnici během chvilky, po týdnu jsem se k tomu nutila vrátit,ale vyplatilo se, najednou jsem do toho spadla, a nyní jsem v půlce druhého dílu, napínavé čtivo, Můj šálek čaje:)

Charley
21.08.2018

Tak upřímně byla jsem mile překvapená, po některých komentářích jsem se obávala, aby to nebyla slátanina a já měla problém to dočíst. Nebyl to problém. Dokonce jsem si to čtení i užívala. Samozřejmě nemůžu říct, že by to byl klenot mezi knihami, to opravdu ne, ale příjemně se četla, takže s radostí sáhnu po druhém díle :)

dancav28
21.08.2018

Kniha mě moc bavila, taková oddechovka, už se chystám na další díl. Snad budou tak dobrý jako byl tento

coffeelover2
04.08.2018

3 hvězdy za ten lehký obrat událostí na konci. Nápad dobrý, ale spousta nedomyšlených věcí. Můj postoj napovídá i to, že jsem po dalším dílu nesáhla hned. Sérii, ale hodlám dočíst.

Lily-fairy
13.07.2018

Tato kniha se dá vystihnou jedním slovem: klišé

Perry
12.07.2018

Příběh Rudých a Stříbrných jsem si zamilovala.
Akce je v knize nespočet, děj snad ani chvilku nepostojí na místě a postavy si prostě nedokážete nezalíbit.
Není to ta nejvíce originální kniha na světě, ale pokud Vás bavilo Hunger Games, Divergence a podobné určitě po knize sáhněte.

Miyunka
03.07.2018

Chystala jsem se na ní dlouho a jsem ráda, že jsem se k tomu dokopala. Bohužel hvězdičku ubírám za to, jak hlavní hrdinka dostala všechno tak snadno a skoro až zadarmo.. Jasně, bez toho všeho by kniha neměla žádnou myšlenku, ale naservírovat takhle všechno na stříbrném podnose.. Myslím, že se s tím dalo více vyhrát, ale určitě budu v sérii pokračovat. Téma celé knihy mě naprosto pohltilo.

Vercutka
26.06.2018

Nápad s rozdělením lidí podle krve je boží. Bohužel mi v knize chyběl jakýsi náboj,který by mě udržoval nějako víc v napětí. Kniha neurazí, ale ani nenadchne.

Elevener
10.06.2018

OBSAAHUJE SPOILERY
Kniha Rudá královna je něco jako kopie Hunger games, Selekce a další nějaké knížky s pekelně nedomyšleným milostným trojúhelníkem.
Knihu jsem dostala k narozeninám a hned jsem ji přečetla, ze začátku jsem byla knihou uchvácena, ale pak jsem si knihu znovu přečetla a začala více vnímat detaily např: Autorka tady skopírovala pár knih dohromady a k tomu všemu přidala že Mare - Hlavní hrdinka musí mít (supershopnost) jako jediná tudíž vyvolená umí ovládat blesky.
Celá Královská rodina je úplně nenormální jak Cal tak Maven i Královna.Všechny bych nejraděj pozabíjela a hlavní hrdinku rovnou vyhodila z okna a potom pro jistotu zastřelila. Mare Barrová se chová otřesně.Ze začátku jsem asi do 50 stránky myslela jak je dokonalá jak okrádá poddané v tu chvíli byla doopravdy moje nejoblíbenější hrdinka , ale pak se stal zlom.Mare byla jako vymytý kus idiota, který je tajně zamilovaný do budoucího krále. Mavena pro jistotu jen tak oblbuje ...A tady bych mohla pokračovat do nekonečna prostě pitomí a nedomyšlený milostný trojúhelník.
Dále se hlavní hrdinka hraje na hrdinu a tak se přidává do ještě debilitnější sekce kde si myslí jaká bude hrdinka, když poctí bratrovu čest.No ale škoda má tam i kamaráda. Sekce Rudý úsvit je tak suprová že se k ní přidává i jeden Stříbrný. Ze začátku nemohu vůbec pochopit proč tam berou STŘÍBRNÉHO!Ano.Sekce Rudý úsvit po celé dění knihy dává najevo jasný odpor Stříbrným, ale to se ve chvíli změní. Přijmou mezi svou partu ničemů a budižkničemů Stříbrného.
Je to MAVEN.
Ten největší blb.
Ten ji je fakt platný.
Dále kopírování hunger games Doba je tak zvrácená že je rok 302 našeho letopočtu.
Pane bože!!!!!
PS.Myslí se nový letopočet.
Proč tam mají výtahy když už bude existovat teleportace.Motorky.
Náš rebel jménem Cal má motorku na které dokonce sveze hloupou nic nedělajcí Mare.A tak dále...Hlavní hrdinové a veškeré jinačí postavy jsou hlupaci..V paláci je Evangelina, která má hrát roli zlé princezny,ktérá je zasnoubená s budoucím králem Norty.
Do dalších dílů se rozhodně pustím. Jediné co mne na knize zaujalo byla samosebou obálka, ale pokud chcete slyšet pravý důvod tak je to Evangelina a Maven. PS: Mám ráda nebo spíše miluji záporáky.

Lethania
09.06.2018

Konečně po dlouhé době něco originálního. Svět Rudých a Stříbrných má skutečný potenciál, který by se dal využít. Kniha byla čtivá, ale chování některých postav bylo zvláštní, ba dokonce naivní. Hlavní hrdinka mě však zaujala svou bojovností. Příběh povedený. Snad autorka udrží tempo do dalšího dílu.

Magič
22.05.2018

Nový fantasy příběh rodů Rudých a Stříbrných mě dostal. Příběh měl spád, plno nenávisti a akcí. Občas se dalo předvídat, co se bude dít. Bylo to místy podobné knihám, které mají stejný příběh. Všechny zachrání obyčejná holka, která netuší, že má velkou moc. Nicméně je příběh zajímavý a určitě si přečtu pokračování

Tenebien
17.05.2018

Nesnáším milostné trojúhelníky.
I když to bylo dost předvídatelné a našlo se pár "plot holes," knížka byla celkem příjemná a čtivá. :-) (čteno v originále)

caroline.aiko
28.04.2018

Celkem jsem se toho bála, ale nakonec mi knížka nedala a při nejbližší příležitosti jsem po ní sáhla a dokud jsem jí nedočetla, tak jsem jí nedala z ruky. Fascinoval mě nápad rozdělní společnosti na Rudé a Stříbrné. Chvílemi mi bylo vážně líto lidí, kteří žijí ve vesnicích, které jsou utlačovány chudobou. Mare se ničeho nebojí a pomáhá rodině, jak jenom může, až do incidentu s její sestrou, kdy celou rodinu zklamala. Líbila se mi hlavně její snaha, ale z ničehonic se ocitne tam, kde by nikdy být nechtěla..

Lorej
27.03.2018

Svět Rudých a Stříbrných mě naprosto fascinuje. Stříbrní páni a dámy a jejich posedlost mocí a postavením u dvora. Naproti nim chudí, a své životy jen přežívající, Rudí. Tady čichám revoluci.
Příběh o dívce, ze které se čirou náhodou vyklube výjimečná osoba. Nezní vám to povědomě? Ano, většina YA knih jsou podobného stylu. Ale zrovna u Rudé královny na to každý upozorňuje a stěžuje si na to. Že je to prý jen slátanina jiných příběhů. Já to nepopírám, ale když smícháte dvě různé barvy, vznikne nová. A stejně to funguje i u tohoto příběhu. Smíchalo se několik různých věcí z YA knih a vznikl úplně nový, originální svět.
Mně se kniha moc a moc líbila. Příběh je velmi nepředvídatelný a plný zvratů a překvapení, takže je těžké se od ní odtrhnout.

Denisa153
12.03.2018

Jako by autorka nahňahňala několik knih do jedné. Občas je to nesmyslné a nedotažené. Příjde mi, že hlavní hrdinka vůbec nepřemýšlí nad ničím se vůbec nepozastaví. Další díly určitě číst nebudu.

Sima890
04.03.2018

Rudá královna je propletená nenávistí, láskou, vírou, ale i zradou, která vše zničí a zlomí. Moc se mi to líbilo, ale když se dívám zpět vidím několik nedostatků, které ubírají na kvalitě. Zvraty mě opravdu dostaly a byly nečekané, až jsem to nebrala, nechápala jsem jak je možné co se stalo.

Čtení jsem si užila, ale nechápu jak kniha mohla být vyhlášena za nejlepší YA knihu 2015 na Goodreads. Na to, že se řadí mezi romány tam té romance bylo sakra málo, což mě v tomhle odledu zklamalo. Autorka z toho mohla vytáhnout o hodně víc. Hodně velkou roli hrají barvy, a to nejen krve - ale i rodů. Celkem mi tam vadila diskriminace Rudých, ale to je hlavní děj knihy a má tam určitý účel.

Co se děje týče, tak ten se mi moc líbil. Sledování Mare jak se potýká se svou nenávistí vůči Stříbrným a přehodnocuje své názory bylo velmi čtivé, i když se mi její rozhodnutí občas nelibila. Všechny postavy-tedy kromě královny a Evangeline-působí hrozně simpatisky a o to víc pak člověka zabolí zrada.

Anyone can betray anyone.

andrejci
03.03.2018

Nejdřív jsme se toho bála,a najednou jsme knihu nemohla odložit. Příběh byl napínavý,dobře napsaný. Autorka všechno skvěle napsala. V podstatě nemám co dodat. Knihu můžu jedině doporučit. :):):):):):):):)

Kačkaknihomol
27.02.2018

Tahle kniha vznikla smícháním všech možných i nemožných klišé. Chtěla jsem tenhle komentář pojmout nějak děsně kreativně, tak jsem udělala takový menší seznam:
5 Klišé v Rudé královně:
1. Svět je nějakým způsobem rozdělený
V tomhle případě na Rudé a Stříbrné. Jako nápad je to celkem fajn, avšak autorka se tomu rozdělení vůbec nevěnuje, takže to zůstává ošemetné. A ty schopnosti u Stříbrných... Kolik jich vlastně je? Připadalo mi, že si je autorka vymýšlí za pochodu.
2. Přítel z domova
V Selekci Aspen, v Hunger games Hurikán a v Rudé královně Killiorn. Takoví ti týpci, který nemaj rádi systém, hlavní hrdinka má děsnou touhu je chránit a taky se stávaj obětmi milostného trojúhelníku. Prostě děsná hovadina.
3. Výjimečná hlavní hrdinka
Jste nebojácná, máte chudou rodinu, ostrý jazyk a nedoceněnou krásu? Pravděpodobně se z vás stane hlavní hrdinka, která je jiná než ostatní a pokud jste v nějakým hustým fantasy světě, většinou budete mít nějaký kulervoucí schopnosti. V dalších dílech se nejspíš stanete tváří revoluce a přestože budete z těch vražd vydeptaná, čeká vás šťastný konec s nějakým nabušeným týpkem.
4. Milostný trojúhelník
Dva sexy chlapci, jeden z domova, druhej z nového prostředí? Tady to smrdí milostným trojúhelníkem! Z obou chlapcům se hlavní hrdince zpotí dlaně a rozbuší srdce, ale pokud ji jeden z nich nasere, běží za tím druhým. A ne, není lehká děva.
5. Povstalci
Většinou podřadnější rasa, která má základnou v nějakým vidlákově. Na konci třetíhu dílu je obvykle vzpoura, která skončí happyendem. Hlavní hrdinka svými úžasnými kecy podnítí jiskru.
Samozřejmě nechci říct, že by kniha byla jen a jen špatná a jen a jen klišé. Například konec je víceméně originální (ale děsně bizární a nepřesvědčivý) a i styl je slušný. Do dalších dílů se ale pouštět nebudu, četla jsem pár negativních recenzí a jsem přesvědčena, že když mě nebavilo tohle, nebude mě bavit ani druhý díl, který má být jen a jen o útěku.