Rudá královna

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Chudobou zasaženi Rudí žijí pod nadvládou Stříbrných - elitních bojovníků s nadpřirozenými schopnostmi. Pro sedmnáctiletou chudou dívku Mare Barrow se ale asi nikdy nezmění to, že patří mezi Rudé. Mare pracuje v paláci Stříbných, v městě, které nenávidí. Rychle nicméně zjišťuje, že přesto, že jí v žilách koluje červená krev, ovládá smrtící sílu. Taková, která je pro Stříbrné hrozbou a která by mohla zničit jejich nadvládu. Moc ale představuje nebezpečnou hru. Kdo v tomto světě rozděleném krví vyhraje?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260316/big_ruda-kralovna-k82-260316.jpg 41470
Série:

Rudá královna / Červená kráľovná 1.


Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo
Originální název:

Red queen, 2015


více info...
Nahrávám...

Komentáře (328)

Kniha Rudá královna

Malíček
01.12.2022

Abych byla upřímná, kniha nenabízí nic moc nového, je poměrně dost předvídatelná a hlavní hrdinka mi bohužel moc nesedla. Zároveň mě ale zaujal svět, ve kterém se příběh odehrává, na druhou stranu si dokáži představit, že i ten je lépe vykreslený. Nevím, do dalších dílů se asi pustím, ale určitě zatím tuto sérii nehodnotím jako něco úžasného, co by si měl každý přečíst.

Atlantis
24.11.2022

Jako na houpačce. Začátek je vyloženě špatný. Nudný, trapný, klišoidní. Tohle už jste viděli tisíckrát. Druhá polovina knihy je zajímavější, ale pořád to nestojí za moc. Vezměte Hunger games, namíchejte trochu X-menů, My fair lady a dalších vlivů. Protřepat, nemíchat a máte obyčejnou young adult záležitost, kde konec tušíte od třetí strany. Další díly si asi nechám ujít, tohle je prostě průměr ze všech průměrů nejobyčejnější.


Kytiii
28.10.2022

První díl jsem víceméně vdechla, čtivé, svižné, stop to ve vás moc nezanechá, ale na dovolenou na pláž se hodí.

Artep071
21.10.2022

Fuuuuuuu tak to bylo skvělé .. akční , dramatické a napínavé , spousta zvratů .. hodně postav se schopnostmi , skvěle popsáno rozdílné postavení totální formy vlády stříbrných a omezování a vykořisťováních rudých. Mare je další dospívající odvážná hrdinka a mě padla do oka od samého začátku. Dávám 4 * ..jelikož moje romantická duše postrádá v tomto příběhu lásku. Jo jo já vám, že jí cpát všude nemusí ..ale :)
Tenhle šíleně akční příběh je plný emocí a já se těším na další pokračování.

lucakuca
28.09.2022

Další hrdinka, která chce změnit trochu svůj osud. Proběhne pár náhod a chce změnit svět. Nakonec rozpoutá peklo.
Nic, co se v něco obrátilo.
Čtivé, zajímavé, minimum hubičkování (na to nebyl ani čas :-), v jakým fofru Mare sprintila) a velmi lákavě otevřený konec.

kačuleee29
25.09.2022

Na knihu jsem narazila úplnou náhodou v knihovně a popadla jsem ji úplně bez rozmyšlení. V hlavě se mi vybavilo několik kladných hodnocení ze zahraničí a řekla jsem si, že to zkusím, i když jsem ani pořádně nevěděla, o čem kniha je. A finálně- jsem ráda, že jsem ji tam chňapla :D.
Moc jsem se do čtení nehrnula, velká očekávání jsem taky neměla. To byla ale celkem chyba. Jakmile jsem se začetla, začtená jsem zůstala a knihu jsem si fakt užila. Byla hodně napínavá a rozhodně dobře napsaná. Překvapila mě, hodněkrát. Nejen ze začátku kdy jsem se nečekaně začetla, ale hlavně v průběhu knihy. Můžu jenom doporučit!!!

Xemerius
20.08.2022

Fuuuu, pro můj mozek zase další nový (supr?) fantasy krvavý dystopický svět :). Říkám si : „Konečně nastal čas přečíst si Rudou ďáblici...ehm princeznu....ehm...královnu...no prostě jdu do toho!”
A udělala jsem dobře, rozhodně plánuju další díly, doufám jen, že mě jejich tloušťka a děj nezklamou.
P.S. jsem ráda ,Mare, že jsem tě našla, jako hlavní hrdinka mi překvapivě nelezeš na nervy, jsi skvělá, děkuju.

Thalin
10.08.2022

Knížku jsem si půjčila v knihovně a měla jen mlhavou představu o čem je, i když jsem ji už viděla několikrát tady i na pultech knihkupectví. Takže jsem neměla skoro žádné očekávání a čekala jsem trošku klasiky, kde obyčejná holka, jakmile se prokouše nějakými intrikami, k princi přijde.
Ale tady to bylo trošku jinak a vlastně mě to překvapilo. Že s princi bude něco jinak, než jak se zprvu zdá, mě napadlo takřka okamžitě, jen jsem nečekala tolik různých zápletek a zvratů. Byly tam sice trošku prvky z jiných knih, ale vymýšlejte pořád něco nového a tady to nepůsobilo nijak okatě nebo na sílu, jako je tomu u mnoho jiných knih, kde ta inspirace (či rovnou sprostá kopírka) z knihy přímo řve. Mare mě bavila, Cal naproti tomu moc ne, ale vynahrazoval mi to jho bratr a při čtení jsem jen čekala, kdo se jak vyloupne jako první.
Absence romantiky mi naopak vůbec nevadila. Takových knih jsou tuny, takže neškodí, když se někde trošku ubere. A působí to lehce dospěleji, než když je hned z kraje jasné, že nastane happy ever after, protože to mezi postavami jiskří. Druhý díl si určitě přečtu, protože mě po tom konci zkrátka zajímá, jak se s tou situací všichni následně poperou.

1 ...