Loď mezi hvězdami

kniha od:

Loď mezi hvězdami https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129942/bmid_lod-mezi-hvezdami-129942.jpg 4.1 800

Loď mezi hvězdami série

1. díl >

Sedmnáctiletá Amy se přidala ke svým rodičům coby „zmrazený pasažér“ na vesmírné lodi Universum a čekala, že se probere na nové planetě o tři sta let později. Nemohla tušit, že její spánek skončí o padesát let dříve a ona se octne ve zcela novém světě mezi hvězdami, ve světě, který si žije podle vlastních pravidel. Amy si brzy uvědomí, že její probuzení nezpůsobilo jen selhání počítače. Někdo z pár tisíců obyvatel vesmírné lodi se ji pokusil zabít...... celý text

Žánr:
Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo
Originální název:

Across the Universe , 2011


více info...

Komentáře (150)

Komentáře 150 Recenze 19

april4
april4
13.10.2023 2 z 5

Celkem dobré téma i zápletka, ale styl psaní mi moc neseděl.... takový "nespádový" , s opakujícími se informacemi a popisy situací a pocitů. Pochopila jsem pozici Otce a Syna, i jejich vztah a není potřeba zmiňovat ho při každé příležitosti.

Hanjimka
Hanjimka
28.08.2023 4 z 5

Určitě mně kniha zaujala a ráda budu pokračovat v dalších dílech.


jitka_dankova
jitka_dankova
01.06.2023 5 z 5

(SPOILER) Celkem propracovaná sci-fi série pro mladší generaci s detektivní zápletkou a hledáním odpovědí na spoustu hádanek. Jediné, na co se musíte připravit, je smrt skoro každé postavy, na kterou si v knížce začnete zvykat. Ano, v této sérii umírá velké množství lidí, v jednom kuse se řeší vraždy a pátráte po tom, kdo to teď zrovna dělá. A na pozadí toho všeho se snažíte pochopit, co se opravdu, ale opravdu vlastně děje a proč. Ze čtení jsem měla tísnivý pocit, přecejen, když tak dlouho ti anonymní lidé plují vesmírem a touží poznat novou planetu a pak prostě zbytečně umírají... nenechalo mne to klidnou. Romantická linka, která se táhne celou sérií, je poněkud rozpačitá a taková zvláštní a myslím, že se dala uchopit lépe.
Z celé knihy mne nejvíc oslovil popracovaný koncept toho, co se s lidmi může stát v uzavřeném prostoru a jak mohou někteří pojmout vůdcovství a manipulaci s lidmi a co dokáže velká spousta různých lží a zatajování a co se stane, když se lidé dozví pravdu.

M.C.SMITH
M.C.SMITH
28.02.2023 5 z 5

Byla to příjemná oddechovka, hezky se mi četla.
Sci-fi spojené s detektivkou. Knihu jsem četla kvůli čtenářské výzvě, ale ve skutečnosti jsem ráda, že jsem si vybrala právě ji.
Stojí za přečtení.

Ermeston009
Ermeston009
14.07.2022 4 z 5

Hezká knížka. Trochu nakloněná k detektivnímu a romantickému příběhu ovšem důvod proč jsem strhla jednu hvězdu je ne moc povedená romantická linka která se autorce trošku vymkla z rukou. Vztah mezi postavy byl trochu nejistý a vyhýbavý ale jinak dobrá kniha.

Jitsha
Jitsha
09.07.2022 4 z 5

“Xakru”… co na to říct ? Zápletka jako u Posledního pasažéra a nevím … čekala jsem asi silnější romantickou linku. Oslovení “Synu” a “Otče” mi přišlo trochu přitažené za vlasy, ale po čase jsem si zvykla. Detektivní část knihy byla spis úsměvná, každému kdo to četl muselo být jasné kdo, že je vrah. Škoda té romantické linky, na ni jsem se opravdu těšila. Nakonec dávám čtyři hvězdy protože miluju sci-fi a Posledního pasažéra taky :)

irskádívka
irskádívka
09.01.2022 4 z 5

I když je kniha určena pro mládež, není to ... zjednodušené, laciné.
Postavy mají hluboké charaktery. Příběh nás nutí soucítit s postavami, prožívat jejich trápení a třebaže nechybí nezbytná romantická linka, není povrchní, ani nepravděpodobná.
Popravdě, moc se mi kniha líbila, dokonce si ji s delším odstupem pamatuji a to, jak asi mnozí vědí, je co říct - když se Vám kniha vryje do paměti, stála za přečtení.

anngelina
anngelina
10.10.2021 5 z 5

A mě kniha velmi mile překvapila! Líbil se mi sci-fi námět - oproti ostatním YA dystopiím je propracovaný, zaměřený na detail. Autorka píše velmi příjemnou formou, vyprávění je plné napětí a nechybí ani nápaditá romantická linka. Moc se těším na vývoj hlavních postav v dalších dílech!

Tirisa
Tirisa
28.09.2021 3 z 5

Knihu zatím řadím spíš mezi slabší kousky YA literatury, ale i přesto jsem zvědavá, jak to dopadne, takže si ráda přečtu i zbylé díly.

DericCaster
DericCaster
23.09.2021 5 z 5

Měl jsem chuť na nějaké vesmírné sci-fi. No nakonec jsem ho dostal jen tak trochu, ale rozhodně nelituji. Je to tak trochu sci-fi, trochu detektivka a trochu romance. To však nic neměni na faktu, že se mi knížka velmi líbila a už teď koukám, kde sehnat další...

hanjana
hanjana
15.04.2021 5 z 5

Rereading 2021

Tohle je taková pecka i po několika letech!

hanaseidl
hanaseidl
06.12.2020 4 z 5

Kniha je ze začátku taková nemastná, neslaná. Ale nakonec opravdu zajímavá a zvrat na konci je prostě boží.

Schary
Schary
29.10.2020 4 z 5

Cílová skupina je jiná než jsem já. Kniha ale byla čtivá, přečetla jsem ji na posezení. Nicméně na nezapomenutelné sci-fi tomu něco chybí, asi propracovanost cesty vesmirem, technické stranky věci a taková nějaká promyšlenost.Tento příběh klouže po povrchu...

zandu
zandu
11.10.2020 4 z 5

Amy se nechá zmrazit společně s rodiči s tím, že je za pár set let vzbudí (společně s dalšími dobrovolníky) kdesi na jiné planetě, která by měla být vhodná pro život. Ale Amy je rozmrazena mnohem dřív...
Tento první díl měl parádní rozjezd, poté děj dost zpomalil, ale ani tak nemůžu říct, že bych se nudila. Je tam něco, co člověka nutí číst dál.
Takové příjemné sci-fi čtení, troška romantiky, lehká krimi zápletka...
Četlo se to hezky (doporučuji spíše pro ty, kterým nevadí, že kniha není od začátku do konce nabouchaná akcí a zvraty) a jdu na dvojku - Milion sluncí

marianna7090
marianna7090
30.08.2020 4 z 5

NESKUTOČNE NEDOCENENÁ KNIHA.
Neverila som, že knižka ktorú som kúpila úplnou náhodou za 1€ a ktorej nepreložili ďalšie dve pokračovania do slovenčiny (úprimne, toto nie je úplne nezvyčajné na Slovensku, však?), bude taká skvelá! Trošku mi pripomínala Prvých 100, ktorej sa dostalo omnoho viac pozornosti, ale táto bola svojím dejom, postavami, napätím, klamstvami a obálkou, lepšie napísaná a spracovaná, proste celkovo omnoho lepšia kniha.
Tak a teraz idem niekde zháňať druhú časť v češtine.

Monns
Monns
22.05.2020 3 z 5

Začátek bylo hrozné přelouskat a slova úža a xakru mě skoro donutily přestat. Někdy v druhé polovině mě začal děj vtahovat a tak dám šanci i dalšímu dílu a uvidím..

Souteska
Souteska
18.05.2020 5 z 5

Příběh je svižný a zajímavý, nemohla jsem se odtrhnout od děje ani od postav. Napínavé tak, že ihned potřebujete mít druhý díl. A také zajímavé téma lidského zla - je vrozené, nebo získané, jak se dá ovlivnit vůli? No a přiměřeně romantiky. Prostě bomba.

Shinju
Shinju
05.05.2020 5 z 5

Tuto knižní sérii doporučuji všem, kdo má rád seriál The 100 a líbil se mu film Passengers. :)

Kyta
Kyta
21.04.2020 3 z 5

Do čtení této knihy jsem se chystala už pěkných pár let. A asi jsem udělala chybu, že jsem tak dlouho otálela, protože před lety by mě asi oslovila víc. Kniha nebyla vyloženě špatná, ale nadšená z ní také nejsem. Je to hezký průměr.

Nejvíc mě na příběhu zaujal námět. Chvíli mi trvalo, než jsem se vyznala v autorčině světě - v systému, pravidlech apod. Líbilo se mi, že se postupně odkrývala různá tajemství a odhalovaly lži. Prostředí tam bylo vykreslené vážně skvěle - hodně mi ten svět připomínal Orwellovo 1984 (mentalita lidí, vliv vůdce, beznaděj, lži, celá ta zvrácenost světa...), takže to za mě bylo místy i depresivní čtení. Už vlastně prvních pár stran navozuje takovou negativní atmosféru, když Amy zůstane vzhůru při i po zmrazení. Nedokážu si představit, jaké by to bylo - už jen pomyšlení na to mi nahání husí kůži. Zaujaly mě různé technologie jako wi-comy, u kterých se ukázalo, že můžou být hodně nebezpečné, když se jejich funkce zneužije, nebo cestování pomocí gravitačních tunelů, či dosah různých chemikálií.

Hlavní postavy jsou celkem sympatické, mají to v hlavě srovnané a ví, co je správné. "Romantická" linka je za mě úplně zabitá; chyběl mi tam nějaký vývoj vztahu mezi Synem a Amy. Za mě to zkrátka bylo v porovnání s jinými knížkami takové suché. Líbila se mi ale detektivní linka, díky níž bylo čtení celkem napínavé. Samozřejmě pozorní čtenáři můžou pachatele objevit už v první polovině knihy. Vadilo mi, že se místy děj vlekl a dialogy působily stroze, ale pozitivum je, že se to aspoň četlo svižně. Ocenila jsem také mapku Universa.

Co vážně musím zmínit, je opravdu časté opakování slov "úža" a "xakru" - nemohu posoudit, zda je chyba na straně překladatele či autorky. Také mě vytáčelo, jak se tam vyskytovalo slovo "co" místo "který" - mladší ročníky by to asi ani nepostřehly, ale mně to skoro až trhalo oči.

Pokud se do knihy chcete pustit, rozhodně od ní nic nečekejte a pak aspoň nebudete zklamaní.

MartinaF
MartinaF
30.11.2019 4 z 5

Není nad to číst knihu 7 let po vydání, která byla v té době čtivá a dělaly se na ni dlouhé rezervace. Loď mezi hvězdami je příjemné sci-fi pro mládež, které jistě osloví i starší čtenáře, mezi které se řadím i já. Jistě, něco bylo přitažené za vlasy a trochu naivní, ale z velké části jsem se u čtení bavila a musela jsem pořád číst, abych věděla, jak to všechno dopadne. Ocenila jsem detektivní i lehce romantickou zápletku. Jsem vážně zvědavá, jak bude Universum pokračovat.

Kacennnka
Kacennnka
03.11.2019 4 z 5

Beth Revs je velice zdatná vypravěčka, který umí vybudovat napětí a udržet čtenáře u příběhu. Zároveň pracuje s nedokonalými hrdiny, kteří dokáží udělat i špatná rozhodnutí a nést za to následky. Přestože je příběh vyprávěný ze dvou pohledů (Amy a Syna), překvapivě dobře to funguje a každý je jiný, dokonce mají i trochu jiný styl vyprávění. Přesto jako postavy nebyly na stejné úrovni a jedna z nich vždy trochu zaostávala. Navíc je zápletka trochu průhledná, hlavního záporáka zjistíte velice brzy, ale cesta k úplnému odhalení je tak jako tak zajímavá.

lenka0347
lenka0347
24.10.2019 5 z 5

Kniha mě moc bavila, byla napínavá od začátku až do konce, těším se na druhý díl.

1Booklover
1Booklover
12.08.2019 4 z 5

Loď mezi hvězdami je kniha s vesmírnou tématikou. I přesto, že vesmírnou tématiku moc nemusím, jsem knihu četla již třikrát (vždy po časovém odstupu) a ani jednou mě nezklamala, naopak jsem vždy našla něco ,,nového ".
Loď Universu je na cestě vesmírem, která má trvat Tři sta let. Hlavní hrdinku Amy někdo předčasně vzbudí. Setkává se se Synem a spolu odkrývají tajemství lodi.
Moc se mi líbilo, jak se postupně dozvídáme stále nové a překvapivé informace.
Byla jsem ráda, že Amy se po probuzení nechovala ,,ufňukaně", právě naopak.
Syn mi byl sympatický už od začátku.
Jediné, co bych knize vytkla je to, že když byla Amy zmrazená, tak mě její kapitoly moc nebavilo, ale to se hned po rozmrazení změnilo.
Dopuručuji si po přečtení 1. dílu dokoupit i 2. a 3. díl.
A navíc, ta obálka je naprosto dokonalá, obdivuji toho, kdo ji navrhl.

MarryMikuskova
MarryMikuskova
20.05.2019 5 z 5

Knihu Naprieč vesmírom som teraz čítala už druhý raz a je to vôbec prvá kniha, ktorú som čítala viac ako len raz. Urobila som tak hlavne z toho dôvodu, že som konečne zohnala druhý diel tejto série, čím som si ju skompletizovala a môžem ju konečne celú prečítať naraz. Ja knihy nečítam viac ráz z toho dôvodu, že sa bojím, že by ma to už veľmi nebavilo, keďže viem, čo mám čakať a čo sa stane. No nakoniec musím povedať, že som si knihu užila snáď ešte viac, ako pri prvom čítaní.

Knihu som čítala ešte niekedy v roku 2013 a odvtedy som toho naozaj veľa pozabúdala. Dobre, jeden najväčší detail z knihy som si pamätala až príliš dobre, napriek tomu ma to zasiahlo rovnako, ako po prví raz. Kniha ma bavila od samého začiatku až po koniec, no myslím, že ale od polovice som si pri každom odhalení nejakého tajomstva hovorila "čože?".

Téma vesmír a rôzne vyhliadky do budúcnosti ma nesmierne bavia, takže týmto si ma autorka naozaj získala. Okrem toho, kniha je tak skvelo napísaná, že sa číta úplne ľahko. Ani som nevedela ako a celý príbeh som zhltla za tri dni (no bolo by to aj skôr, ale viete veľa práce, málo času na čítanie :D ). Svet, respektíve v tomto prípade vesmírna "archa", ktorú autorka vytvorila je dokonalá. Autorka myslela na každý jeden detail, pričom nezabudla aj na rôzne tajomstvá, ktoré postupne odhaľovala. A stavím sa, že to ani zďaleka nie je všetko. Veď sa jedná len o prvý diel trilógie.

Postavy som si veľmi rýchlo obľúbila. Amy mi bolo nesmierne ľúto, veď kto by sa chcel ocitnúť v jej koži. Na druhú stranu som bola rada, že neustále nefňukala, ale dokázala aj normálne premýšľať. Staršieho som mala tiež rada. Ak by som sa raz ocitla niekde vo vesmíre, určite by som privítala jeho spoločnosť.

Túto knihu som zbožňovala už pri prvom čítaní a teraz som sa v tom len uistila. Prvý raz som dokonca na konci vyronila aj slzu a v súčastnosti som od toho tiež nemala ďaleko. Už sa neviem dočkať momentu, kedy konečne otvorím pokračovanie série. :D

P.S.: Milujem obálky tejto série a klaniam sa človeku, ktorý rozhodoval o vydaní série v Čechách. ;)

Lavaender
Lavaender
25.04.2019 3 z 5

Kniha nijako neprekvapila, neurazila a nepohltila. Nad príbehom sa vznáša pocit sklúčenosti ktorý som mala, neviem či z toho že postavy nemali možnosť úniku, alebo som celý čas čakala na zvraty ktoré by ma prekvapili. Ale ak niekomu chýba kreativita pri výbere mena pre syna, Syn ho možno inšpiruje.

PerfectionistKa
PerfectionistKa
23.04.2019 2 z 5

Netuším, kdy naposledy (a jestli vůbec) mi tak dlouho trvalo se začíst do knížky, aby mě aspoň minimálně začalo zajímat, co se tam vlastně děje a proč. Dokud se Amy a ten kluk - který si vážně přeju, aby měl normální jméno - nepotkali, jsem byla dost v lese a vlastně ani potom se toho moc nevysvětlilo. Alespoň to už bylo zajímavější, přesto jsem se doopravdy začetla až na nějaké dvousté straně, což je docela extrém, ale já se nevzdávám :D
Posledních 100 stran nám konečně začaly přicházet nějaké odpovědi, zjišťování některých věcí bylo fakt zajímavé a docela napínavé, jenže jsem měla nervy snad na všechny postavy - není tam nikdo, koho bych si vážně oblíbila, Amy je z nich určitě nejsnesitelnější - a celkově to nebyla žádná hitparáda. Určitě se pustím do dalších dílů, jsem přirozeně zvědavá, ale docela se bojím, co vymyslí do dalších 2 knih a že z toho bude úplná slátanice.
Být mladší, tak jsem z knihy předpokládám nadšenější.

pivatko
pivatko
28.01.2019 4 z 5

kniha mne překvapila, začla jsem ji číst jen kvůli obálce, ale ted se nemůžu dočkat dalších dílů

Christianne.K
Christianne.K
25.01.2019 4 z 5

Kniha mě z počátku nadchla svou obrovskou čtivostí, ale to je bohužel tak vše...Z počátku jsem si říkala WOW to je boží, ale šíleně mě zklamal konec...takže proto hodnocení srážím na 4 hvězdičky...

princessaelin
princessaelin
03.01.2019 3 z 5

Kniha o lodi, která pluje více jak třista let vesmírem a takto odloučeni od vnějšího světa si obyvatelé vytvoří vlastní systém vlády nad lodí, je velice zajímavý nápad. Kniha je velice čtivě psaná a jediné, co může člověka mást jsou fyzikální nepřesnosti ohledně vesmíru.

Knihomolka10942
Knihomolka10942
26.12.2018 5 z 5

Naprosto nádherná knížka, takže mě překvapují zdejší negativní komentáře... Určitě si musím přečíst další díly!