Loď mezi hvězdami

Sedmnáctiletá Amy se přidala ke svým rodičům coby „zmrazený pasažér“ na vesmírné lodi Universum a čekala, že se probere na nové planetě o tři sta let později. Nemohla tušit, že její spánek skončí o padesát let dříve a ona se octne ve zcela novém světě mezi hvězdami, ve světě, který si žije podle vlastních pravidel. Amy si brzy uvědomí, že její probuzení nezpůsobilo jen selhání počítače. Někdo z pár tisíců obyvatel vesmírné lodi se ji pokusil zabít......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/129942/lod-mezi-hvezdami-129942.jpg 4.1681

Loď mezi hvězdami 1.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno, CooBoo

Across the Universe, 2011

Kniha Loď mezi hvězdami

MartinaF
30.11.2019

Není nad to číst knihu 7 let po vydání, která byla v té době čtivá a dělaly se na ni dlouhé rezervace. Loď mezi hvězdami je příjemné sci-fi pro mládež, které jistě osloví i starší čtenáře, mezi které se řadím i já. Jistě, něco bylo přitažené za vlasy a trochu naivní, ale z velké části jsem se u čtení bavila a musela jsem pořád číst, abych věděla, jak to všechno dopadne. Ocenila jsem detektivní i lehce romantickou zápletku. Jsem vážně zvědavá, jak bude Universum pokračovat.

Kacennnka
03.11.2019

Beth Revs je velice zdatná vypravěčka, který umí vybudovat napětí a udržet čtenáře u příběhu. Zároveň pracuje s nedokonalými hrdiny, kteří dokáží udělat i špatná rozhodnutí a nést za to následky. Přestože je příběh vyprávěný ze dvou pohledů (Amy a Syna), překvapivě dobře to funguje a každý je jiný, dokonce mají i trochu jiný styl vyprávění. Přesto jako postavy nebyly na stejné úrovni a jedna z nich vždy trochu zaostávala. Navíc je zápletka trochu průhledná, hlavního záporáka zjistíte velice brzy, ale cesta k úplnému odhalení je tak jako tak zajímavá.

lenka0347
24.10.2019

Kniha mě moc bavila, byla napínavá od začátku až do konce, těším se na druhý díl.

1Booklover
12.08.2019

Loď mezi hvězdami je kniha s vesmírnou tématikou. I přesto, že vesmírnou tématiku moc nemusím, jsem knihu četla již třikrát (vždy po časovém odstupu) a ani jednou mě nezklamala, naopak jsem vždy našla něco ,,nového ".
Loď Universu je na cestě vesmírem, která má trvat Tři sta let. Hlavní hrdinku Amy někdo předčasně vzbudí. Setkává se se Synem a spolu odkrývají tajemství lodi.
Moc se mi líbilo, jak se postupně dozvídáme stále nové a překvapivé informace.
Byla jsem ráda, že Amy se po probuzení nechovala ,,ufňukaně", právě naopak.
Syn mi byl sympatický už od začátku.
Jediné, co bych knize vytkla je to, že když byla Amy zmrazená, tak mě její kapitoly moc nebavilo, ale to se hned po rozmrazení změnilo.
Dopuručuji si po přečtení 1. dílu dokoupit i 2. a 3. díl.
A navíc, ta obálka je naprosto dokonalá, obdivuji toho, kdo ji navrhl.

MarryMikuskova
20.05.2019

Knihu Naprieč vesmírom som teraz čítala už druhý raz a je to vôbec prvá kniha, ktorú som čítala viac ako len raz. Urobila som tak hlavne z toho dôvodu, že som konečne zohnala druhý diel tejto série, čím som si ju skompletizovala a môžem ju konečne celú prečítať naraz. Ja knihy nečítam viac ráz z toho dôvodu, že sa bojím, že by ma to už veľmi nebavilo, keďže viem, čo mám čakať a čo sa stane. No nakoniec musím povedať, že som si knihu užila snáď ešte viac, ako pri prvom čítaní.

Knihu som čítala ešte niekedy v roku 2013 a odvtedy som toho naozaj veľa pozabúdala. Dobre, jeden najväčší detail z knihy som si pamätala až príliš dobre, napriek tomu ma to zasiahlo rovnako, ako po prví raz. Kniha ma bavila od samého začiatku až po koniec, no myslím, že ale od polovice som si pri každom odhalení nejakého tajomstva hovorila "čože?".

Téma vesmír a rôzne vyhliadky do budúcnosti ma nesmierne bavia, takže týmto si ma autorka naozaj získala. Okrem toho, kniha je tak skvelo napísaná, že sa číta úplne ľahko. Ani som nevedela ako a celý príbeh som zhltla za tri dni (no bolo by to aj skôr, ale viete veľa práce, málo času na čítanie :D ). Svet, respektíve v tomto prípade vesmírna "archa", ktorú autorka vytvorila je dokonalá. Autorka myslela na každý jeden detail, pričom nezabudla aj na rôzne tajomstvá, ktoré postupne odhaľovala. A stavím sa, že to ani zďaleka nie je všetko. Veď sa jedná len o prvý diel trilógie.

Postavy som si veľmi rýchlo obľúbila. Amy mi bolo nesmierne ľúto, veď kto by sa chcel ocitnúť v jej koži. Na druhú stranu som bola rada, že neustále nefňukala, ale dokázala aj normálne premýšľať. Staršieho som mala tiež rada. Ak by som sa raz ocitla niekde vo vesmíre, určite by som privítala jeho spoločnosť.

Túto knihu som zbožňovala už pri prvom čítaní a teraz som sa v tom len uistila. Prvý raz som dokonca na konci vyronila aj slzu a v súčastnosti som od toho tiež nemala ďaleko. Už sa neviem dočkať momentu, kedy konečne otvorím pokračovanie série. :D

P.S.: Milujem obálky tejto série a klaniam sa človeku, ktorý rozhodoval o vydaní série v Čechách. ;)

Lavaender
25.04.2019

Kniha nijako neprekvapila, neurazila a nepohltila. Nad príbehom sa vznáša pocit sklúčenosti ktorý som mala, neviem či z toho že postavy nemali možnosť úniku, alebo som celý čas čakala na zvraty ktoré by ma prekvapili. Ale ak niekomu chýba kreativita pri výbere mena pre syna, Syn ho možno inšpiruje.

TheJollyRoger
23.04.2019

Netuším, kdy naposledy (a jestli vůbec) mi tak dlouho trvalo se začíst do knížky, aby mě aspoň minimálně začalo zajímat, co se tam vlastně děje a proč. Dokud se Amy a ten kluk - který si vážně přeju, aby měl normální jméno - nepotkali, jsem byla dost v lese a vlastně ani potom se toho moc nevysvětlilo. Alespoň to už bylo zajímavější, přesto jsem se doopravdy začetla až na nějaké dvousté straně, což je docela extrém, ale já se nevzdávám :D
Posledních 100 stran nám konečně začaly přicházet nějaké odpovědi, zjišťování některých věcí bylo fakt zajímavé a docela napínavé, jenže jsem měla nervy snad na všechny postavy - není tam nikdo, koho bych si vážně oblíbila, Amy je z nich určitě nejsnesitelnější - a celkově to nebyla žádná hitparáda. Určitě se pustím do dalších dílů, jsem přirozeně zvědavá, ale docela se bojím, co vymyslí do dalších 2 knih a že z toho bude úplná slátanice.
Být mladší, tak jsem z knihy předpokládám nadšenější.

pivatko
28.01.2019

kniha mne překvapila, začla jsem ji číst jen kvůli obálce, ale ted se nemůžu dočkat dalších dílů