Temná krása

Lia sice přežila zajetí ve Vendě, ale teď se musí vypořádat s ještě větším problémem. Hrozí totiž, že dojde ke zničení jejího království. A pouze ona to může zastavit. Lia se tak musí stát tou, kterou nikdy nechtěla být – První dcerou Morrighanu –, vypořádat se se zrádci, překonat nepředstavitelné překážky a konečně přijmout to, kým je. Protože osud všech království závisí jen a jen na ní....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/349799/temna-krasa-Yws-349799.jpg 4.5392

Letopisy Pozůstalých/Kroniky pozostalých (3.)

The Beauty of Darkness (2016)

Dobrodružné, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Kniha Temná krása

Perry

Myslím, že takový konec čekalo asi spousta z nás, ale ten cit a vybarvenost jakým byl napsán... to už čekal málo kdo :)
Za mě opravdu skvělý závěr celé série... po Princezně, Zabijákovi a Princi se mi bude stýskat.
***
"Předkové létali ke hvězdám! Šeptali, ale jejich hlasy přeletěly hory! Když zuřili, země se otřásla hrůzou! Jejich velkoleposti se nic nevyrovná. A přeci jejich svět zmizel. Nikdo není příliš velký, než aby mohl padnout." - Jezelia

NicaCola

Úžasné zakončení úžasné série :-)

Eponka

Za mě prostě super, čtivé napínavé příběh strhující jako předchozí dva díly. Až mě mrzelo jako konec byl krátký, vůbec by mi nevadilo to o pár 100 stránek natáhnout nebo i napsat pořádně jak to teda potom bylo.

Teriiii

Pěkná trilogie. Neskončila teda úplně podle mých představ, protože jsem měla jiného oblíbence, ale co se dá dělat. Nakonec všichni našli své štěstí.
Jedinou nedokonalost vidím v té závěrečné bitvě, jak už tady mnozí psali. Byla strašně jednoduchá. Přišlo mi to takové "hop sem" a "hop tam" a byl konec. Ale chápu, že autorka se v ní zřejmě nechtěla více pitvat. Škoda byla té jedné smrti, ta mě opravdu zamrzela.
Jinak ale opravdu hodnotím kladně a doporučuji.

Pegasus

Na první díl to nemělo, ale zase byl lepší, než předchozí. První polovina mě moc nebavila, protože byli pořád na cestě a nic moc se nedělo. Ale potom se to zase zlepšilo a příběh mě chytl. Myslím, že závěrečná bitva by se taky dala udělat líp.

Percabethka

I když se druhé dva díly nemůžou prvnímu rovnat, celá série se mi v celku líbila. Líbila by se mi ale daleko víc, kdyby tam nebyly tři chyby na každé stránce. V prvních dvou dílech to bylo ještě celkem v pohodě, ale v tomhle už mě to vážně rozčilovalo.
Musím přiznat, že jsem čekala úplně jiné zakončení celé trilogie, ale ani tohle nebylo až tak špatné. Stejně bych ale byla radši, kdyby to dopadlo trošku jinak a oba byli v Dalbrecku.

Havel0303

Tato kniha nejde komentovat jinak, než pěti hvězdičkami.

Estercicka

Celá serie byla úplně dokonalá... Za mě nejhezčí knížky, co jsem kdy četla jednoznačně

andrejci

No tak na první díl to nemá, ale jinak bomba. Ten konec byla super a jak se to všechno komplikovalo? No prostě bomba.

KaP

Celá série mi připadala úplně skvělá - napínavá, zamilovaná...

Youki007

Z tech tří se mi tento díl líbil nejvíc ????

julythreemosen

Následující komentář obsahuje SPOILERY.
Tomuhle se říká úctyhodné a nádherné ukončení skvělé, skvělé série, která mě nepřestávala překvapovat. Na začátku jsem nějak netušila, do čeho se pouštím, a pak to byla tak nádherná jízda, že mám ještě teď slzy na krajíčku, že je jí už konec. V první řadě musím opět vyzdvihnout pro mě neskutečně nádherný poetický styl psaní, který jsem si užívala s každou větou (a pomalu každou druhou větu jsem si musela na kindlu vyznačit), skvěle vystavěné charaktery, které se vyvíjely, uvěřitelně a sympaticky. První díl byl pro mne pouze takovou oddechovou pohádkou, druhý díl to rozbalil na všech frontách a tento závěrečný díl byl zkrátka třešničkou na tomto třípatrovém, famózním dortu. Omlouvám se za ta superlativa, já si zkrátka nemůžu pomoct… Jistě, všichni už jsme unavení z věčných milostných trojúhelníků napříč YA, Lia-Rafe-Kaden mě ale bavili od začátku, neuvěřitelně mě bavila proměňující se dynamika jejich vztahů a všechny tři jsem si zamilovala jako samostatné postavy tak i jako dvojice. Opravdu pro mne je to jeden z nejlépe napsaných milostných trojúhelníků, kterého se nemůžu nabažit. Neskutečně mě bavily i všechny další postavy a jejich vývoj, především Pauline… Nejdříve mi trošku vadila ta očividná linka Pauline-Kaden, ale nakonec jsme ji taky spolkla i s navijákem a zbožňuji ji. Ke knize mám pouze jednu výtku. K závěrečnému vyvrcholení děje dobra proti zlu se schyluje tak neskutečně dlouho, pojem Komizar je tam skloňován ve všech špatných odstínech a jeho konec mi přišel jaksi moc rychlý, odfláknutý? Neuspokojivý? Čekala jsem od toho konce trochu víc. Naopak musím vyzdvihnout, že se mi strašně líbilo ukončení celého příběhu, takové správné, pohádkové, dočkala jsem se uzavření „volných konců“ a to já vždycky oceňuji. A úplně na závěr musím zmínit, jak neuvěřitelně obohacující pro všechny tři knihy byla všechna vyprávění o Gaudrel, Vendě a Morrighan – hltala jsem každé slovo a Lia se pro mne stávala před očima jednou z vládkyň zasluhujících si písně, které se budou zpívat po celé další generace…

Závěrečný díl byl pro mě plný nečekaných zvratů. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout díky tomu jak byla napínavá. Vážně super.

Terez2002

Finální díl série byl skvostný. Hned ze začátku se něco děje, žádné zdlouhavé popisy.
Moc se mi líbil popis autorčina světa. Konečně zde bylo také vyzobrazení království, jak Morrighanu tak i Dalbrecku.
Lia - skvělá hlavní hrdinka, po celou sérii se měnila v novou osobu, moudřejší, postupně objevovala svůj dar, svoje povinnosti a schopnosti. Líbila se mi ta změna, v tomhle díle je asi nejzřetelnější. Byly tu ale části, kdy jsem nad hlavní hrdinkou kroutila hlavou a říkala si proč to dělá.
Kaden - taky skvělá postava po celou dobu série. V tomhle díle je více popsáno o jeho rodinném životě a dětství.
Rafe - osobně moje nejoblíbenější postava, dělal rozumná rozhodnutí, která byla pro všechny rozhodující.
Všichni hlavní hrdinové nebyli stejní jako na začátku, proto jsem si je tak zamilovala.
Zjišťování zrádců a politický převrat byl zajímavý.
Finálový souboj, wau. Tolik akce a dění. Opravdu skvělý finálový konec.
Úplný závěr byl krásně pohádkově zakončený. Všechny věci byly dořešeny. Všichni hrdinové dostali svůj šťastný konec.
Celá série byla skvělá, autorčin svět mě velice bavil. Tento díl se mi líbil stejně jako první, druhý díl byl nejslabší. S touto sérii bude velice těžké se loučit.

amejzlík
29.12.2018

Konec další úžasné cesty na kterou jsem se vydala spolu s Liou. Knížku se mi až nechtělo dočíst protože, jsem se musela vzdát dalšího světa jež mne okouzlil.
Autorka geniálně vyřešila problém milostného trojúheníku. Jediná věc se kterou jsem nebyla až tak úplně spokojená byla válka. Popsat boj nebývá až tak jednoduché a já měla pocit že autorce se to až tak úpně nepovedlo. Střídání vyprávění jednotlivých postav v průběhu boje mi moc nevyhovovalo.

denniys
27.12.2018

Mě tahle série prostě zatraceně bavila..čím si mě tolik získala, to netuším..možná jsem měla zrovna náladu na trochu cukru..děkuji autorce za překrásný konec a lehkou dávku napětí

Niu
23.12.2018

Tak rychle jsem chtěla vědět, jak příběh dopadne, jak budou odhaleni zlotřilí a kdo s kým skončí, až se tak stalo a já si říkala - sakra, co budu číst dál :-) Tři knihy jsou dost na úzké sžití s hlavními postavami. Ono vlastně někdy stačí jen jedna kniha. Příběh se mi líbil, i když některé pasáže byla zdlouhavé ("řekl jsem, že nepůjdeš" - "a já tobě, že půjdu" - v tuhle chvíli jsem neměla ráda ani Liu ani Rafea). Pořád jsem čekala, že se také víc dozvím o minulosti všech království a že se to nějak završí. Kdo ví, třeba autorka neskončila. Bylo by to fajn. Ale celkově hodnotím všechny knihy trilogie velmi pozitivně a doporučuji.

Sam.Mischell
21.12.2018

Ani na chviličku jsem se nenudila. Konec mi přišel trochu uspěchaný ale dočkala jsem se happy endu ☺

mia.com
07.12.2018

Krásné "pohádkové" zakončení. Hlavně, že vše dobře dopadlo :) Ale souhlasím s ostatními, že ten konec mohl být rozsáhlejší.
SPOILER
A já věděla už od minulého dílu, že Kaden a Pauline skončí spolu, to bylo jasné, né že né :D

Kayla
01.12.2018

Páni. Wau. Nemám slov. Zpočátku když jsem věděla, jak to skončí ( můj zvyk,je ten, že koukám na konec knihy než ji začnu číst), jsem knihu neustále odkládala a nadávala na to jak to autorka ukončila. Ale teď když jsem knihu přečetla jako normální člověk co čte knihu postupně bez přeskakování mám na ten konec jiný názor. Wau. Úplně mě tímto dílem autorka odrovnala... Uff, já se nechci loučit s tak skvělými hrdiny jako je Lia, Rafe, Kaden a další. Série je úžasně ukončená i když něco bych určitě více rozepsala, ale to nevadí. Těch 507 stránek bylo prostě málo, i když zpočátku jsem si myslela pravý opak. Teď vůbec sama sebe nechápu, proč jsem knihu nečetla dřív a bála se do ní pustit. Možná jsem fakt měla strach, že to bude hrozný propadák, ale to se v žádném případě nestalo. A možná tam byl i strach, že se mi z těmi postavami bude hůř loučit, což se na druhou stranu opravdu stalo. Miluji Rafea, Liz, Kadena a další.

bibii3212
18.11.2018

Túto knihu som dočítala dnes večer, zatiaľ totiž vyšla iba v češtine. V celku musím uznať že v druhej polovici autorka konečne začala písať príbeh ktorý sa začal Falošným bozkom (1. časť). Prvých vyše 200 strán knihy nie je vôbec pútavých - takže odporúčam nezanevrieť a vydržať do tej druhej polovice. City hlavnej hrdinky sa konečne úplne vyjasnia a nebude už taká bezbranná ako doteraz. Záver ma sklamal-
čakala som od autorky prvých 2 dielov (ktoré boli super) o niečo viac. Výhliadky do budúcnosti nie sú práve najromantickejším záverom Liinho príbehu, ale kniha je už napísaná. Kaden je deň čo deň milší a ľudskejší ale Rafe prezmenu ukazuje svoje pravé stránky a svoj pohľad realistu. Ak ste si prečítali prvé 2 časti tak prajem príjemné čítanie tejto tretej... len žiadne veľké očakávania.

TaLu
14.11.2018

Finále této série se povedlo. A všechny tři díly patří rozhodně k tomu dobrému v rámci žánru. Postupné odhalení intrik, příprava na boj i závěrečná bitva zarámovaná popisem prostředí a podtržená vývojem všech vztahů.
Přátelství, lidský rozměr příběhu a vykřičník v podobě oběti v mnoha odstínech, propůjčuje knize další rozměr - ten do hloubky.
K zamyšlení mě přimělo i to, že společnost po apokalypse se vyvinula na úroveň středověku a pradávná minulost se změnila v legendy.
Skutečně naše společnost jejíž hlas je slyšet po celém světě ( telefon, Internet....) a jež létá ke hvězdám jako bohové, v sobě nenajde dostatek moudrosti a pokory k sebezáchově? Snad právě v těchto úvahách spočívá největší výzva knih, které se staly tolik oblíbenými mezi mladými lidmi.
Kéž mládí a jeho odvaha zachová při životě naše sny, touhy, naději a nasměrování.
Budiž to tak provždy.
Paviamma.

izfnp
10.11.2018

I poslednému dielu série k dokonalosti čo to chýba, avšak stále veľmi príjemne hreje moje srdce fanúšika nenáročnej fantasy. Páčila sa mi nekompromisnosť autorky v otázke romantickej linky i mystičnosť príbehu, ktorá sa tiahla v pozadí celou trilógiou. Autorka však na málo muziky spotrebovala vcelku dosť papiera, čo je škoda, najmä s ohľadom na takmer neexistujúcu gradáciu v druhej polovici knihy a na zrýchlené tempo záveru. Samotné posledné kapitoly však nehodnotím negatívne - dynamické striedanie pohľadov bolo na výsosť zaujímavé a vrcholu série dodalo na energii. Je fakt, že Letopisy nikdy neboli príliš akčné - ide skôr o hĺbavý príbeh, ktorý extrémne sympaticky pracuje s hlavnou hrdinkou a kultúrami, do ktorých sa dostáva. Pearsonovej sa podarilo vytvoriť krásny, fantaskný a epický svet, do ktorého som sa rada na tri diely ponorila.

zwingerovam
06.11.2018

Mrzelo mne jak se autorka vypořádala s koncem knihy. Je to dobře vymyšlený svět, hezký příběh, ale konec mi bohužel přišel strašně uspěchaný a zklamal mne.

Jostik_21
03.11.2018

Po druhém díle, který mě moc nebavil, ale byl super, mě tato kniha překvapila. Děj mě bavil, ale jediný, co bych udělala jinak, tak bych tam dala víc místo pro Liiny bratry. A vůbec, bych to trochu (ale jen trošku) ke konci víc rozepsala.

Lucik100
29.10.2018

Musím se přiznat, že jsem na knihu neměla moc čas a svým zdlouhavým dějem mě ani nezatáhla do děje. Ale když se to rozjelo a začalo se tam něco opravdu dít, tak jsem knihu měla přečtenou za pár hodin.

Kasandra109
29.10.2018

Za mě je tato kniha velkým zklamáním. Přijde mi, že postavy se najednou začali chovat úplně jinak než na začátku. A k tomu všemu byla kniha opravdu velmi předvídatelná a ani tam nebyli žádné zvraty. Prostě jen přípravy na bitvu, která nakonec taky za nic nestála. Ty 2* dávám za pěkný konec a za Kadena;)

Horselen
24.10.2018

Oproti předchozím dílům je tento slabší. Chvílemi už na mě důmyslné plánování bylo příliš zdlouhavé.
Konec bych také označila za horší, člověk by řekl, že války trvají měsíce a ne jediný den. Na můj vkus byl uspěchaný.

Spoiler
Celou knihu jsem doufala, že Lia nakonec skončí s Kadenem, takže jsem byla celkem zklamaná. Obzvlášť proto, že Rafea jsem měla občas plné zuby.

Emičkazknihy
22.10.2018

Temná kráse je velice výstižný název této knihy. Kniha naplnila a možná i předčila má očekávání a já jsem myslela na blažené chvíle, kdy jsem čekala na pokračování děje. Jednou jsem slyšela kamarádku říct: Lepší kniha nežli film. Neznám knihu, ke které by se to hodilo více. Pocity a mličkosti utvářeli příběh stejně jako vše ostatní. Miluji pohled na obálku, protože vidím to čím bych chtěla být. NĚKÝM KDO UMÍ BOJOVAT ZA SEBE, ZÁROVEŇ VŠAK ZŮSTÁVÁ SÁM SEBOU.

Black-stars
29.09.2018

Nějak sem se nedokázala srovnat s nenadálým dospěním hlavní hrdinky. Děj mi přišel až příliš předvídatelný a chvílemi působil až příliš utopisticky a hrál na sladkou až nereálnou notu. Reálná hrozba tu byla jakoby v pozadí. No a závěr zazdil celé finále. A není to jen proto že nemám ráda melouny. Byť knihy pro teenagery mám ráda - tato série je skutečně spíše myšlena pro menší děti.

pro dospívající mládež (young adult)

Mary E. Pearson

Mary E. Pearson