Temná krása

Temná krása https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349799/bmid_temna-krasa-Yws-349799.jpg 4 1178 246

Lia sice přežila zajetí ve Vendě, ale teď se musí vypořádat s ještě větším problémem. Hrozí totiž, že dojde ke zničení jejího království. A pouze ona to může zastavit. Lia se tak musí stát tou, kterou nikdy nechtěla být – První dcerou Morrighanu –, vypořádat se se zrádci, překonat nepředstavitelné překážky a konečně přijmout to, kým je. Protože osud všech království závisí jen a jen na ní.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Beauty of Darkness , 2016

Purple7
17.04.2018 4 z 5

Z celé trilogie mi nejvíc sedl první díl, ten měl nápad. Zbylé dva už mi tak skvělé nepřišly. Nenudila jsem se, akce byla, ale že by mě to táhlo číst dál a dál? Tak to se nekonalo. Jsem asi nějaká přesycená, nedávno jsem přečetla 3 díly Rudé královny a přijde mi to už všechno na jedno brdo. Pořád jsem čekala, že milostný trojúhelník nakonec skončí jinak, závěr byl takový až moc jednoduchý a vlastně i nelogický. Za mě průměrný děj, hvězdu navíc dávám za nádhernou obálku.

sebemi
16.04.2018 5 z 5

Ach jo, poslední díl :(( Byla to jízda, celá kniha je nabitá akcí, nikde žádné hluché místo, hltala jsem každou stránku. Řeší se hlavně budoucnost všech království, romantiky je pomálu, ale vůbec mi to nevadilo. Obdivuju autorku za skvěle vystavěný příběh a zvraty (ten převrat byl teda něco), vývoj postav (Rafe a Lia jsou strašně uvědomělí ke svým povinnostem, což mě štvalo, stejně jako je :D) a krásné vyjadřování, hlavně v úryvcích z historie.

Celá trilogie má čestné místo v mé knihovně a budiž to tak povždy :))

anishta
12.04.2018 5 z 5

Tak a je konec... Velmi povedená série, celou dobu jsem měla strach ze špatného konce... Jsem ale spokojená jak to dopadlo a jsem zvědavá na další díla autorky...

Arianne
12.04.2018 5 z 5

To jsem si opravdu parádně užila. Není tak šíleně napnutá jako předchozí díl, ale události dostávají spád a nám nezbývá než se prokousávat dál a dál, abychom se konečně dozvěděli, jak to dopadne. Lia je neuvěřitelná "Železná lady", všichni ostatní pečlivě zapadají do soukolí příběhu a nemáme příležitost se ani chvíli nudit. Postavy se vyvíjejí, události nikde neváznou a autorčin cit pro vyjadřování mě mnohokrát ohromil a potěšil.
Závěr byl trochu ranou pro mou romantickou duši, kdy jsem trpěla celou knihu a pak se to odbylo na necelých dvou stranách, kdy jen bezmocně křičím "a to je jako všechno?????" Nicméně o romantiku zde v první řadě nejde a to je třeba respektovat, takže vlastně pro výtky ani není prostor ;-)

rampapa
12.04.2018 5 z 5

Hned jsem se do toho posledního dílu zamilovala. Rafe a Lia byly úžasní. Kadena a Pauline jsem si v tomhle dílu úplně zamilovala.
Vřele knihu doporučuji.

Tenebien
10.04.2018 5 z 5

Vzhledem k tomu, že už je to rok, co jsem to četla, tak detaily trošku vybledly. Ovšem knížka byla super, i když na druhý díl neměla. Při čtení jsem si i párkrát pobrečela.
Rafe mě štval a Lia mě štvala taky, ale nakonec to trošku napravili.
Jen bych chtěla pořádný konec. Ten, co nám autorka dala, byl na můj vkus moc useknutý. Asi se jí nechtělo přemýšlet nad logistikou dané situace... :-) (čteno v originále)