Zrádné srdce

Druhý díl série Letopisy Pozůstalých. V zajetí barbarského krále mají Lia a Rafe jen malou šanci na útěk. Jejich jedinou nadějí je spoléhat na to, že král bude příliš ohromen jejím darem, než aby je popravil. Královo zaujetí Liou je však větší, než se na první pohled zdá. Stále je tu i Rafe, který jí lhal, ale pro její ochranu obětoval vlastní svobodu. Zatímco se probouzí Liinym dar a ona poznává sama sebe, je jí jasné, že ji čekají rozhodnutí, která ovlivní její zemi… i její vlastní osud....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/349797/zradne-srdce-58w-349797.jpg 4.4561

Letopisy Pozůstalých/Kroniky pozostalých (2.)

The Heart of Betrayal (2015)

Dobrodružné, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Kniha Zrádné srdce

girdi
včera

Druhý a třetí díl jsem četla v jednom kuse, a tak je pro mě teď težké je nějak zásadně oddělovat. Ten skok od Falešného poliku do temné nelítostné Vendy byl chvilkami až zdrcující, ale vážně mě to bavilo. Nitky příběhů všech jednotlivých postav se zajímavě vyvíjejí a proplétají. Obrovský dojem na mě udělalo vykreslení Vendy, jejich tradic a každodenností. Fantazie autorky je úžasná a vypravečské dovednosti výborné.

heliiinka

Jak je možné si zamilovat tři hlavní hrdiny a nesnášet hlavní hrdinku? Kaden, Rafe i Komizar mě něčím zaujali, ale Lia je nevyrovnaná. Nějak jsem nepochopila, co chce dělat, koho chce milovat a komu vlastně lže. Lže totiž všem.
Ale krom hlavní hrdinky, se mi příběh moc líbil, zvlášť ty části, které vyprávěli muži. :) Venda je moc zajímavě vykreslená a těším se na pokračování. Netuším, jak to skončí a to je dobře.

Catwoman292

Kniha mě opět velmi bavila, byla zábavná a čtivá, i přes to, že se v ní nic zvláštního nedělo.. Trochu mě ale mrzelo, koho si Lia nakonec vybrala, jelikož jsem samozřejmě fandila tomu druhému.... V tomto díle jsem alespoň pochopila, k čemu jsou ty veršové úryvky před každou kapitolou. Ocenila jsem, že jsme měli možnost nahlédnout do Kadenova soukromí a lépe ho poznat a pochopit. O nádherné obálce ani nemluvě...

makynka911

Opět hodnotím celou sérii - princ vs. zabiják - samozřejmě, že jsem fandila úplně obráceně :) Ale o to lepší dojem z knihy. Příběh celé série byl poutavý, moc se mi líbilo, jak se to celé zamotávalo, to jak byla Lia silná ať se dělo cokoliv. Rysy Kadena a Rafa se měnili postupně napříč knihou, vzájemnou rivalitou ale také přístupem k Lii. Zajímavé je porovnat si jejich charakter v první a v poslední knize. Opravdu ušli kus cesty.
Jsem opravdu ráda, že jsem na tuto sérii narazila :)

Skyer

Knihu bych nazvala zábavnějším vycpávkovým dílem. Dalo by se to zkrátit a následující knížka by nemusela být tak dlouhá.
Nacházejí se zde (v tomto i předchozím díle) pasáže, které představují vyprávění Gaudrel, svaté písmo a další, jež jsou psány jako moderní poezie - enter uprostřed věty. A upřímně, kdykoliv něco podobného vidím, tak mě to docela štve. Šlo by to napsat bez toho a (podle mě) by to i bylo lepší.
Jinak mě příběh nevadil, Lia se chovala docela realisticky - princeznovsky a jako správná YA hrdinka nikoho neposlouchala. Sice takové vlastnosti nemám ráda, ale bez nich by se příběh neposunul a její královské postavení, ve kterém se narodila, by neodpovídalo jejímu nynějšímu chování.

bartule

Tento díl byl za mě o kapku lepší než ten první. Opět krásně čtivé,knížka rychle utíká (já ji slupla do druhého dne) a postavy vám víc a víc přirůstají k srdci a jak jsem v prvním díle fandila víc princi ,tak tady bych jim přála šťastnou manželskou trojku až do smrti :-D (Myšleno Kademu a Rafertymu s Liou) Nějak nevím komu to přát víc.

SelenaDemi428

Pokračování tohoto nádherného příběhu mě opět uchvátilo. Uznávám, že tento díl byl oproti prvnímu trochu slabší a vlastně se tam nic moc nedělo (až spíše ke konci), ale já si to moc užila a nemám slov. Už se nemůžu dočkat, až příběh dočtu, zároveň mi ale bude líto tento svět opouštět- Myslela jsem, že mě tato kniha přeorientuje na ship Lia+Kaden, ale stále jsem za Rafeho. Jediné, co bych knize vytkla, bylo to neskutečné množství překlepů, někdy i zájmena jmen.

immerin

První díl byl relativně poklidný, druhým už začíná přituhovat. Více nebezpečí, více akce, více... To už si radši přečtěte osobně :)

fantasy

Mary E. Pearson