Zrádné srdce

Zrádné srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349797/bmid_zradne-srdce-gE4-349797.jpeg 4 1344 251

Druhý díl série Letopisy Pozůstalých. V zajetí barbarského krále mají Lia a Rafe jen malou šanci na útěk. Jejich jedinou nadějí je spoléhat na to, že král bude příliš ohromen jejím darem, než aby je popravil. Královo zaujetí Liou je však větší, než se na první pohled zdá. Stále je tu i Rafe, který jí lhal, ale pro její ochranu obětoval vlastní svobodu. Zatímco se probouzí Liinym dar a ona poznává sama sebe, je jí jasné, že ji čekají rozhodnutí, která ovlivní její zemi… i její vlastní osud.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Heart of Betrayal , 2015

whiolet
27.08.2020 4 z 5

(SPOILER) Lia se dostane díky Kadenovi na nepřátelské území Venda, kterému velí Komizar. Její situace není lehká, ale život ve Vende zvládá bravurně, pomáhá ji v tom Rafe i Kaden, a tak se rozvíjí i její "dar".
Druhý dil se mi líbil, nestalo se tam toho moc, ale na druhou stranu to byl strašně fajn příběh.
Bohužel se nemůžu smířit s tím, že si vybrala Rafeho. Jsem v týmu Kaden, ale to je asi jen můj problém ;)

Luccinda
24.08.2020 3 z 5

Trilogie Kroniky pozůstalých je celá vystavěna na jednom z nejméně populárních klišé v young adult literatuře. Milostný trojúhelník představuje jakousi páteř této série a přestože ve Falešném polibku je vztah Lii, Kadena a Rafeho zpracovaný alespoň trochu zajímavě a originálně, ve druhém díle už tomu tak bohužel není. Navíc se zdá, že celou dobu fandím tomu nesprávnému!

Ve Zrádném srdci máme možnost seznámit se trochu blíže se skvěle vymyšleným fantasy světem, který nám byl představen, ale ne příliš podrobně popsán, už v prvním díle. Příběh je protkaný nejrůznějšími pověstmi a legendami, velmi se mi líbily také rozdíly ve zvyklostech a tradicích mezi jednotlivými královstvími. S příběhem samotným už to naneštěstí tak dobře nevypadá. Stejně jako ve Falešném polibku, i tady jsem měla pocit, že se v knížce vlastně nic zásadního nestalo. Oba díly se točí v podstatě jen kolem romantické linky a od samého začátku série není patrný žádný výrazný posun v ději.

JessieEx
13.07.2020 4 z 5

Ačkoliv tato série nepatří mezi mé nejoblíbenější, druhý díl byl fajn a určitě lepší než Falešný polibek. Konečně se tu něco dělo a bylo to drsnější, zajímavější. Milostný trojúhelník zůstává stejný, vlastně by se dalo říct, že přibyl ještě jeden hráč. Lia je (očividně) středobod vesmíru a chlapi z ní šílí. I když je však příběh vyprávěn z jejího pohledu, její jednání jsem mnohdy nechápala... Nevěřila jsem jí ani tu zamilovanost do Rafea, v jejich vztahu jsem postrádala jakoukoliv chemii a jiskření. Rafe samotný je hrozně plochá postava. Naopak Kaden je láska... Oblíbila jsem si ho už v prvním díle, teď se moje posedlost prohloubila. Je to snad nejlepší záporák ever. Jen mě mrzí jeho neutuchající oddanost a loyalita vůči Komizarovi... Kaden bohužel asi prošvihl svoji příležitost postavit se zlu a něco udělat... Nebo ne? Uvidíme ve třetím díle, už se na něj těším!

Nuray
10.07.2020 4 z 5

Tato autorka má schopnost udržet pozornost čtenáře i přes to, že se v knize nic moc neděje (dle mě).

Stejně jako v předchozím díle se spíš řeší milostný trojúhelník, teprve až zhruba za druhou polovinou knihy se začneme dozvídat něco, co slibuje pokračování a nějaký zvrat. Čekala jsem teda trochu jiné rozuzlení, ale dobrá. Mrzí mě, že v knize nebylo víc rozebráno cosi o jistých textech a hlavní hrdinka si k tomu za celou dobu našla čas kolikrát? Jednou, dvakrát? A ví toho o tom tolik?

Musím říct, že když jsem v knihovně nakoukla na konec třetího dílu, přemítala jsem, zda si ho vůbec půjčovat.
Vidím to akorát na další milostné pletky, ale snad se pletu tentokrát já. Jdu na to.

Starlet
30.06.2020 3 z 5

Druhý díl je o poznání lepší ale asi jsem si ho neužila úplně jak někteří čtenáři. S knihou jsem měla ze začátku trochu problém, prostě jsem se nedokázala začíst a četla jsem ji celkem hodně dlouho. Událo se tam toho málo, spíše se v druhém díle autorka zaměřila na politiku a intriky, a zamotala nám hlavy ohledně citů mezi Liou, Kadenem a Rafem. A aby toho nebylo málo, připlete se na scénu ještě jeden muž. Abych byla upřímná, tady tento milostný trojúhelník mi opravdu vadil a doufám, že koncem knihy taky skončil. Dalo by se říct, že všechno zachránil konec, s kterým absolutně nesouhlasím a přála jsem si aby to do poslední věty skončilo jinak.
Třetí díl pro mne bude asi utrpením

ImGinny
19.05.2020 5 z 5

Skvělé, skvělé, skvělé.

oblakaknih
18.05.2020 3 z 5

3,5/5
Na druhý díl ze série Kroniky Pozůstalých jsem se opravdu moc těšila, ale bohužel nenaplnil má očekávání.
Námět knih je skvělý, o tom není pochyb. V tomto díle je opět něco navíc, další skvěle vykreslené události a zvraty.
Hlavní hrdinka se tady chová o něco dospěleji (alespoň ve většině případů), byla mi sympatická. Co se milostného trojúhelníku týče, v tomto díle už mi trošku vadil. Je to hlavně z toho důvodu, že mi byl jeden z hrdinů sympatičtější (bohužel ne ten sympatičtější pro hlavní hrdinku). Velkým plusem pro mě byly i nové postavy, které jsem si dokázala rychle oblíbit.
Měla jsem docela problém se začíst. Ze začátku se toho moc nedělo a příběh mě místy i nudil. Potom se ale děj neskutečně rozjel a já se nemohla odtrhnout!
Autorka píše skvěle, nádherně vykresluje postavy, prostředí i zvraty. Kapitoly z pohledu Pauline mi ale přišly trochu zbytečné.
Bohužel nemůžu dát plný počet hvězdiček, za mě slabší než první díl.

JanaSustr
14.05.2020 5 z 5

Nečekaně překvapivé moc se mi celá serie líbila

nonameperson04
05.05.2020 4 z 5

Kniha se mi svým způsobem líbila, ale měla jsem s ní trošku problém, protože mě musela vytáhnout z čtecí krize. Ten konec byl super, jakože nečekala jsem, že to fakt udělá. Jinak jsem v týmu Rafe. :)

Ketfl
31.03.2020 5 z 5

Tak tohle bylo něco. Přečteno jedním dechem. Jediné, co mě trochu mrzí je, že si Lia nevybrala zabijáka. V tomhle díle jsem mu fakt fandila. A ten závěr byl přímo epický. Hned jdu na další, finální díl.

Annkag
29.03.2020 4 z 5

Pokračovanie príbehu princeznej ma ešte stále baví.
Lia sa nachádza v zajetí Kamizara.
Ešte stále mierne rozpolcená medzi vierou Morrighanu a tým čo vo svojich spisoch zanechala Gaudrel.
Ešte stále však nie som úplne rozhodnutá kto nesleduje svoje ciele ohladom k svojej náklonosti k princeznej.Rafe alebo Kaden?Ktorý z nich hrá s Liou nečestnú hru?Ktorý z nich ju miluje?Ktorý z nich si ju získa?A ktorý z nich je vlastne hrdinom?

tynka65
11.03.2020 5 z 5

Jak někdo může napsat, že je to vycpávkový díl?! Byl skvělý!.. Jen pořád nevím komu fandím víc, jestli princi nebo zabijákovi. Ale v tomhle díle se mi asi víc libil zabiják. V předešlém to bylo naopak.... A ten konec? Hned beru do ruky další díl.

ElissBooks
08.03.2020 4 z 5

Už se vám někdy stalo, že se vám první díl série líbil, ale druhý byl ještě o tolik lepší? Mně se to stalo a zrovna u této knihy. Tohle totiž rozhodně nebyl vycpávkový díl. Bylo to plné politikaření, plánování, podlostí a hlavně zvratů. Díky tomu, že se to odehrávalo na jiném místě než děj prvního dílu, tak jsme měli možnost poznat další části tohohle světa, což mi přišlo úžasné. Největší dojem na mě ale udělal hlavní záporák Komizar. Já záporáky obecně miluju a tenhle byl obzvláště povedený. Byl krutý a úžasný zároveň a hrozně se mi líbilo, jak autorka vymyslela linku mezi ním a Liou. Také jsem si v tomto díle hrozně zamilovala Kadena, kterého jsem v jedničce tolik nemusela. Tento druhý díl má sice pár nudnějších pasážích, ale je jich opravdu jen pár a většinou se týkají zdlouhavých popisů. Ale jinak? Skvělý! A ten konec? Ten mě naprosto dostal a vůbec jsem ho nečekala. Musela jsem hned začít číst poslední díl, abych věděla, jak to celé dopadne. Myslím, že v posledním díle čeká ještě hodně akce.

4,5⭐️/5⭐️ - Jeden z nejlepších druhých dílů, které jsem kdy četla. Navíc se úžasným záporákem!

lucygreen
08.03.2020 4 z 5

Opravdu o moc lepší, než první díl. Asi se za nějakou dobu pustím i do třetího. Sice kniha není úplně nejlepší, ale neurazí.

cori
25.01.2020 3 z 5

Celý díl se tentokrát odehrává ve Vendě. O Liu stále usiluje Rafe, Kaden a nově i vládce Vendy. Začínají se vyplňovat stará proroctví a Lia stále doufá, že se vrátí domů s milovaným mužem po boku.
Autorka se věnuje politice lží a přetvářek, Lia vystrkuje drábky a provokuje. Nenáročné oddechové čtivo.
Jen si nedokážu představit, jak by se jedním švihem dala setnout hlava kordem? Možná tak mečem nebo šavlí.

katee21
24.01.2020 5 z 5

Prečteno jedním dechem. Nevím jestli je druhý díl lepší, než ten první, protože se prostě nemůžu rozhodnout. Autorka dokázala dějovou zápletku dovést na další úroveň a posledních pár kapitol jsem ani nedýchala. Už teď se nemůžu dočkat závěrečného dílu.
SPOILERS!
To že si Liu nakonec Komizar bude chtít vzít jsem tak nějak podvědomě tušila celou dobu, ale nejhorší moment druhého dílu byla stejně smrt Aster...
A teď, jsem jediná kdo chce aby byla Lia spíš s Kadenem než s Rafem?

kolacky
21.01.2020 4 z 5

Pozor, není to král, ale Komizar! A jsem ráda, že se Lia odhodlala k činu, bylo načase, aby ho SPOILER někdo zastavil, aspoň na chvíli.

Nifredil
23.12.2019 3 z 5

Mno, jak to napsat? V rámci žánru je to rozhodně to lepší. Je to young adult, takový dívčí románek převedený do minisérie s fantasy pozadím. Muži jsou mužní, ženy odvážné a neohrožené... mladé holky se s tím můžou ztotožnit a vybírat si zároveň, který hrdina by se jim líbil... neohrožený bojovník nebo princ na bílém koni? A to je tak asi vše, více se od toho čekat nedá. Co se mi líbilo bylo vykreslení světů. Jak rozdílné zvyky, tradice a celkově fungování civilizací dokázala autorka vymyslet pro jednotlivá království. Uvidíme, co trojka, zatím se dobře bavím, nic nečekám a užívám si tuhle sérii vlastně brakové literatury.

linda_pauer
23.12.2019 4 z 5

Líbilo se mi to více než jednička. Ta mě začala bavit až ke konci. A v takovém duchu, v kterým jednička končí, dvojka ihned začíná. Četlo se mi to samo. A příběh byl určitě poutavější než v prvním díle.

Petra-1
26.11.2019 5 z 5

Tak tenhle díl mě dostal. Naprosto mě vtáhl, tolik rozporuplnych emocí jsem dlouho nezažila. A musím přiznat, že jeste teď se mi klepou doslova ruce. Vzala mi doslova dech. Některé zvraty jsem očekávala a některé tedy ne. A opět brutálně otevřený konec. Autorka si umí opravdu prohrávat s myslí čtenáře a je tolik možností, jak to všechno skončí. A mně pro všechny v příběhu srdce krvácí. ÚŽASNÁ Kniha.. JOOO a jinak, protože se tu rozdělujeme do teamu, tak #teamRafe

romantika fantasy

Mary E. Pearson