Zrádné srdce

Zrádné srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349797/bmid_zradne-srdce-gE4-349797.jpeg 4 1344 251

Druhý díl série Letopisy Pozůstalých. V zajetí barbarského krále mají Lia a Rafe jen malou šanci na útěk. Jejich jedinou nadějí je spoléhat na to, že král bude příliš ohromen jejím darem, než aby je popravil. Královo zaujetí Liou je však větší, než se na první pohled zdá. Stále je tu i Rafe, který jí lhal, ale pro její ochranu obětoval vlastní svobodu. Zatímco se probouzí Liinym dar a ona poznává sama sebe, je jí jasné, že ji čekají rozhodnutí, která ovlivní její zemi… i její vlastní osud.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Heart of Betrayal , 2015

Elka252
24.05.2021 4 z 5

Druhý díl se mi líbil méně než první. Nepostrádá však intriky, Vendský dvůr zamilovanou linku....
Oblíbila jsem si, jak Raffa tak Kadena. Kaden my v mnoha ohledech přišel zajímavější ale Raffovi jsem zase fandila aby skončil s Liou. I přesto že byl Komizar záporák nějaká jeho část mi byla simpatická. Lia mě někdy pěkně štvala.

adelazelenkova
12.05.2021 4 z 5

Druhý díl byl pro mě slabší než ten první. Prvních sto stran jsem pomalu nevěděla o čem čtu, protože se děj nikam neposouval. Druhá polovina knihy byla výrazně lepší. Příběh začal gradovat, byl napjatější, postavy se více čtenáři otevíraly. Nevím jak je to možné, ale v průběhu čtení jsem si oblíbila Komizara a dokonce jsem si přála, aby mu ten plán alespoň trochu vyšel. Možná asi proto, že byl tak zajímavý a přinesl mi nejvíce informací. Rafe je ale stále moje láska :). U Kadena ještě bloumám, uvidím co mi o něm řekne poslední díl.

Fortuna7
16.03.2021 5 z 5

Skvělé! Ten svět je naprosto dokonalý. Komizar je úžasný zaporák. Strašně se mi líbilo prostředí Vendy. S dobrým svědomím mohu doporučit.

Evikju
17.02.2021 3 z 5

Ze všech tří dílů mě tento díl nejvíc podráždil. Autorka asi chtěla zachovat napětí - princezna balancuje mezi několika muži. Bohužel už se ji nepodařilo správně vykreslit všechny hlavní postavy . O jednom hrdinovi víme téměř vše, dokážeme si ho představit ve všech barvách a další? Bohužel milí čtenáři, máte smůlu. Stejně tak Lia. Neohrožená princezna, která ale postrádá emoce.
I přes to musím říct, že se mi kniha dobře četla. Autorka má talent udržet pozornost čtenáře i bez velkých zvratů. A oproti prvnímu dílu tady bylo víc akce a napětí.

marie2577
11.02.2021 5 z 5

Pokračování je stejně nepolevily ale naopak přidaly stavu. Palec nahoru

Akléda_
05.02.2021 3 z 5

První díl byl bomba, moc mile mě překvapil a tak jsem se s chutí pustila do toho druhého. Bohužel musím říct, že mi trvalo zhruba půl roku, než jsem ho dočetla. Děj byl rozhodně zajímavý, stále se něco dělo, autorka nás moc nenechala odpočinout, postavy i intriky mě bavily... Ale něco mi tam chybělo. Nedokázala jsem se moc dobře začíst a i přes nabitý a poutavý konec si z knížky odnáším pocit lehce vycpávkového prostředního dílu. Tím, že se celý děj knížky odehrává na jednom místě, to pro mě nebylo tak zajímavé. Na poslední díl se těším, jsem zvědavá co autorka ještě vymyslí, zvlášť po tom konci.

PandickaAdka2
07.01.2021 3 z 5

(SPOILER) Keby to nemá takú nepodarenú romantickú linku tak by to bolo za 5* Omg, to som jediná komu lezie Lia na nervy? S každým sa dobrovoľne/nasilu olizuje a aj tak je z nej každý paf :D ja na Rafovom mieste by som o ňu ani bicykel neoprela, a detto Kaden. Taký milí chlapci a akurát o ňu musia bojovať :-\

Ronnie37
04.01.2021 5 z 5

Hhh, tak z Kadena se stal můj další knižní crush :33 ale upřímně, zamilovala jsem si ho už od prvního dílu :D

PetraBery
29.11.2020 4 z 5

Skvělé pokračování příběhu morrighanské princezny Jezelie a jejího vyvoleného. Pobyt ve Vendě, zrady, intriky, ale i nečekaní spojenci a zvraty, to všechno je druhý díl této povedené série. A já se těším na závěr.

Alnima
06.11.2020 4 z 5

Nadšení z prvního dílu opadlo a vracíme se do zajetých kolejí. Ale i tak, pěkný příběh.

Anett525
04.11.2020 5 z 5

Dvojka se mi líbila o kapku míň než jednička,ale i tak se mi knížka četla dobře, nechybělo napětí až do konce, no jdu se rovnou vrhnout na třetí díl. :)

PerfectionistKa
02.11.2020 5 z 5

Kaden. Já ho miluju. Musím předem upozornit, že tato subjektivní recenze bude hrát v jeho prospěch jak jen to půjde. Přestože je Lia fakt silná hrdinka, Kaden je rozhodně nejlepší postavou Kronik. Princ mě nikdy nebavil (tak jo, chvilku v Terravinu ve Falešném polibku byl docela fajn) a bavit mě asi ani nebude. Štve mě to, protože mi to dost kazí zážitek při čtení, ale prostě si mě nezískal a s Liou mají nulovou chemii. Připomíná mi podobně nepropracovanou, a tak bohužel nezajímavou postavu - Hurikána z HG.

Kaden má nejlépe vystavěný charakter a background a nejméně plochou osobnost, to mi nikdo nevyvrátí. Úplně v pohodě bych si přečetla knihu, kde by byl jen on, jak třeba nakupuje zeleninu. Hlavou mi vrtá, proč se ním Mary teda tolik zabývá, když nám nechala hlavní hrdinku zamilovat se do jiného? Toť otázka, na níž snad (spíš ne) naleznu odpověď v závěrečném díle.

Asi už jste pochopili, že romantickou linku Lia x Rafe jsem si zrovna neužívala a jejich milostná část příběhu mě ani nijak nedojímala, každopádně Mary psát umí, takže zbytek děje mě pohltil. Opět jsem ráda, že jsem si nečetla žádné recenze (strašně mě to vždycky ovlivní, ačkoliv se usilovně snažím aby ne) ani nějakou pořádnou synopsi (a ani anotaci dalšího dílu). Takže jsem u čtení zůstávala překvapená, naštěstí většinou příjemně, kam všude se příběh ubírá. Říká se, že není umění zahrát kladnou postavu, ale zahrát kvalitně záporáka. Tohle kdyby někdo zfilmoval (holka může snít), tak Komizar by byla určitě nejlepší role (a hned za ním Zabiják, to je jistý).

No a pak přišla třetí třetina knihy. “Hlava se mi pořád ještě točila ohromením z toho, že jsem tenhle jeho tah nepředvídala.” Lia přesně vystihla moje pocity. Jak jsem to mohla nečekat? Prvně jsem si ten zvrat samým vykolejením užívala, ale co to udělalo s mou nejmilovanější postavou... to mě zlomilo. A posledních asi 10 stran bylo jak utržených ze řetězu. Co to sakra bylo? Hned napjatě sahám po dalším díle a doufám, že mě konec nezklame.
Přese všechno můj finální verdikt: Falešný polibek se mi líbil více. V něm jsem si přála, aby si Lia vybrala Kadena, nicméně tady už si jen přeju, ať je šťastný on. Lia si ho za to divadlo vůbec nezaslouží. Takže pátá hvězdička je čistě pro něj. He deserves the world.

Lucika002
29.10.2020 5 z 5

Páni, to byla jízda!

rajcatko
17.10.2020 5 z 5

Hodně zajímavé pokračování. Mám celý vykreslený svět radši a radši. Hurá do dalšího dílu.

roso.mak
06.10.2020 4 z 5

No, tak tenhle díl se mi líbil podstatně více. Venda je zajímavě pojaté království, autorka vede příběh přiměřeně napínavě a opět se jí velmi povedl konec.

SarahRoyalAss
06.10.2020 3 z 5

Trošku zdlouhavý díl, ale za mě skvělé pokračování, kterým jsem se s radostí prokousala. Děj tu sice tolik neubíhal jako jako v prvním díle, zato nás tu více seznámili s historií města a jejího lidu. Nejdřív jsem se obávala, co naše hrdiny v zajetí čeká, Venďané jsou přeci nepřátelé a barbaři… Ale díky tomuto dílu jsem si udělala o Vendě úplně jiný obrázek.
Lid, který má svou historii, své tradice a víru. Bylo krásné pozorovat, jak a proč si Lia to všechno oblíbila. Jediné, co město „špiní“, jsou jeho páni. Komizar a náčelníci.
Z Komizara se i mě ježily vlasy, když se objevil na scéně a bála se, co může všechno provést.
Jako i při první knize, i tady jsem pár stránek poplakala. (dík Komizare, fakt díky)

Patricie235
03.10.2020 5 z 5

Neuvěřitejné!❤️ Ani nejde popsat slovy, jak moc tuhle knihu miluji!!❤️❤️ Tolik emocí jsem u žádné jiné knihy neprožívala...
Paviamma

barbb8k
03.09.2020 4 z 5

Tento díl je za mě nejlepší z celé série.
Polovinu knihy jsem četla s pusou otevřenou dokořán.

Kniha se četla rychle a hlavně když jsem se do ní začetla, nedokázala jsem se odtrhnout.

Je tu více akce, než v předchozím díle a také se tu autorka více rozepisuje s romantickou linkou, která mě první polovinu knihy bavila, ale potom mi začala přidat tak nějak moc naivní.

Hlavní hrdinka mi na začátku byla velmi sympatická, ale už od nějaké sté strany se její chování změnilo k horšímu. A k tomu jsem ještě přestala chápat její myšlenkové pochody.

4,5/5⭐

ydnac
01.09.2020 5 z 5

Hezká kniha :-) moc hezká. Příběh Lii a Refa a Kadena mě moc bavil, chvílemi jsem i více fandila zabijákovi :-)

Nickky
28.08.2020 4 z 5

Kroniky pozůstalých nepřichází ve svém žánru s ničím průlomovým, ale přesto jsem ráda, že jsem si je mohla přečíst. Pozitivně hodnotím hlavní hrdinku princeznu Liu, protože ve většině situací se chová poměrně logicky, dokáže si zdůvodnit rozhodnutí, která činí a je ochotná se obětovat pro dobro ostatních. Potom se tu samozřejmě vyskytuje dvojice Rafe a Kaden, neboli Princ a Zabiják, které během čtení prvního dílu nejeden čtenář zaměnil mezi sebou. Rafeho postava se v Zrádném srdci moc nevyvíjí, zato vývoj Kadena mi připadá daleko zajímavější. Balancuje totiž tak nějak nad propastí mezi tím, co od něj očekávají ostatní a mezi tím, co by chtěl on sám.
V knize nacházím ovšem i nějaká negativa. Jedním z nich je zbytečný milostný mnohoúhelník, bez kterého by se kniha klidně obešla. Navíc budování milostného vztahu mezi Liou a Rafeem nedokázala autorka ve Falešném polibku dotáhnout do konce a působí uspěchaným dojmem. Jako druhé negativum vnímám kapitoly z pohledu Pauline. Proti její postavě nic nemám, ale přišlo mi to zbytečné...
Zrádné srdce se čte velmi příjemně, stránky doslova ubíhají před očima a velmi mě zajímá, jak se celá trilogie uzavře.

romantika fantasy

Mary E. Pearson