Zlodějský tanec

Když zemře král Ballengerovy říše, jeho syn Jase se stává novým vládcem. Okolní království však nehodlají tolerovat jeho panování, které se řídí vlastními pravidly. Na obzoru se objevuje mladá královna Vendy, která je odhodlaná vše změnit. Na tajnou misi vyšle bývalou vyhlášenou zlodějku Kazi. Ta když narazí na nového vládce Jase, rozhodne se své plány změnit. Oba jsou společně vrženi do vírů událostí, které nemohou ovlivnit....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/407196/zlodejsky-tanec-u8a-407196.jpg 4.6271

Zlodějský tanec 1.

Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno, CooBoo

Dance of Thieves, 2018

Kniha Zlodějský tanec

wotana

Jedním slevem - BOMBA!!

Kriss6

Kniha se mi zalíbila jak obalem tak i obsahem. Od této autorky jsem četla více knih, ale tahle mě skutečně zaujala.

Atekram

Kniha má překrásnou obálku, která mě na ni nalákala. Samotný příběh byl ale trochu slabší než jsem čekala.
Hlavní hrdinkou je Kazi. Je to sice věhlasná asi mladá zlodějka a bojovnice, což mě nejdřív trochu znechutilo, protože jsem si vzpomněla na podobně neuvěřitelně podanou Cealenu/Aelin v sérii Skleněný trůn, ale na rozdíl od ní je Kazi sympatická, nepřesílená a dokonce i předvede něco ze svého umu.
Kniha má rozhodně zajímavá místa, ale nejvíce mi vadilo občasné natahování a zmatečnost děje. Nebylo to špatné, ale celkový dojem je takový neurazí, nenadchne. Příběh končí hodně otevřeně, ale já přesto váhám, jestli si pořizovat druhý díl.

Pedruska01

Tak konečně. Druhý příběh, druhá série autorky, kterou jsem měla tu čest číst a prostě... páni. Byla jsem na to tak zvědavá, protože Falešný polibek byl tak moc dobrý a tohle je na stejně vysoké laťce. Četlo se to rychle a celkově báječně, bylo těžké knihu odložit. Přiznám se, ten svět, který jsem poznala před dávnou dobou jsem trochu pozapomněla, ale to vůbec nevadí. Autorka to nenásilně připomíná s představením nových postav a jejich osudů, což jsem vážně uvítala.
Hlavní hrdinka Kazi se zdá jako opravdu drsná, nemilosrdná bojovnice/zlodějka, příslušnice Rahtanu, která byla vyslána na misy přes celou zemi, ale někdy zdání klame a ona se projeví i jako obyčejný člověk s city. Tu holku jsem si vážně oblíbila a uměla mě pokaždé totálně překvapit. Nikdy se nedalo odhadnout, jak se zachová. Ale tenhle rys mělo poměrně víc postav příběhu. Především ten druhý hlavní hrdina.
Řeč je o Jaseovi, postava, do které jsem se prostě musela zamilovat. Jeho charakteristika mě okouzlila - ochota, ochranitelství, rodina především. Získal si mě hned, ale naplno se to rozjelo na jejich útěku v řetězech. Asi se nedivím Kazi, že mu podlehla. To, co mezi sebou měli bylo něžné, hezké a zároveň tak impulzivní a špatné. Byla to směska všeho, směska něčeho dokonalého, která pohltila je oba a pohltí i ty, co si jejich příběh přečtou.
Stalo se tam tolik akce, tolik věcí, které se vysvětlili, a i které na odhalení stále čekají. Tím chci říct, že jsem nenašla místo, scénu ani větu, která by byla nudná, která by byla o ničem nebo zbytečná. Autorka to perfektně všechno využila.
Rodinu Ballengerů jsem si přese všechno oblíbila, i když to dlouho díky náznakům nevypadalo a ty dvě čísla, co se motaly s Kazi - Wren a Synové taky. Byla to super parta, zvlášť i dohromady. Neměla jsem proti nim ve výsledku výhrady.
Do poslední chvíle jsem netušila, jak tenhle díl skončí. Do poslední chvíle to nevypadalo vůbec dobře. A přesto jsem tolik doufala. Díky bohu, neskončilo to vůbec blbě a já se díky tomu můžu těšit na druhý díl. Už abych ho mohla popadnout, protože jsem hrozně zvědavá, ještě toho tolik nevím, tolik toho zbývá a co bude s konkrétními postavami? Je toho prostě moc. Taky jsem se setkala s hlavními postavami předchozí série. Bylo to krátké setkání, ale budu upřímná, jak jsem je minule žrala, tak dnes mi byly naproto ukradení. Nic jsem k nim necítila, však bylo to zase na druhou stranu milé. Přeci jenom děj se odehrává jen po pár letech od příběhů Falešného polibku. Dále se přiznám, že poslední kapitola mě dostala. A to obsahovala hrstku slov. Vážně hodně. Překvapila. Vyděsila. A hlavně nevím, kdo jí sděloval, což je snad nejhorší. Kriste pane, už ať ten druhý díl mám a můžu tomu všemu přijít na kloub!
Abych to zkrátila. Byla to jízda. Velká a skvělá. Bavilo mě to, líbil se mi styl vyprávění, nápad a bylo fajn se vrátit do toho originálního světa. Hlavní postavy jsem si zamilovala a držela jim palce. V nebezpečném, drsném a syrovém světě/příběhu panuje milá nenásilná romantická linka, která to skvěle doplňuje. Příběh ve mě dokázal vyvolat dost emocí a nebyl ani větou předvídatelný. Naopak překvapoval, šokoval. Jsem vážně hodně spokojená a natěšená na pokračování. Jednoznačně doporučuji a dávám plný počet v hodnocení, tady vážně není co řešit. :)

Knihomol2006

Dobrá kniha se zajímavými postavami a prostředím.

katka-kacav3318

Trilogii Poslední polibek jsem nedočetla, protože to pro mě byl nudné, ale Zlodejský tanec to už jsem si nechala líbit.

Bezkyne9

Guilty plesure a jednim dechem :) ... Krasna fantasy YA pohadka, se zajimavymi charaktery a historii, ktera predava predevsim poselstvi o nahlizeni na svet ocima druhych :) ... Nesmirne ctiva s krasnym literarnim stylem, romantickou linkou a opravdu povedenou obalkou. Svym ponorem do tohoto noveho sveta jsem si nejen odpocinula, ale i srdce plesalo nad pribehem, ktery nezklamal :) ... Bez vytacek nabidl, co od techto krasnych knih ocekavame, autorku jiste znovu vyhledam... Krasne vonela a verim, ze tak bude vonet i druhy dil :)

meda2007

Uzasna kniha. Miluju Svet pozustalych a tohle je dalsi jejich uzasne pokracovani. Krasny poutavy pripeh, ktery me chytil hned na zacatku a nechtel pustit. Uz ted se tesim na dalsi pokracovani.