Zlodějský tanec

Když zemře král Ballengerovy říše, jeho syn Jase se stává novým vládcem. Okolní království však nehodlají tolerovat jeho panování, které se řídí vlastními pravidly. Na obzoru se objevuje mladá královna Vendy, která je odhodlaná vše změnit. Na tajnou misi vyšle bývalou vyhlášenou zlodějku Kazi. Ta když narazí na nového vládce Jase, rozhodne se své plány změnit. Oba jsou společně vrženi do vírů událostí, které nemohou ovlivnit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407196/big_zlodejsky-tanec-u8a-407196.jpg 4.5687

Zlodějský tanec 1.

Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Dance of Thieves, 2018

Kniha Zlodějský tanec

Juliehalo1

od knihy jsem cekala spoustu, ale ne tohle. bylo to cele dokonale. pribeh byl skvele promysleny a romanticka linka byla uzasna. strasne tuhle knihu zboznuju a od zacatku az do konce byl dej nepredpovidatelny.

Meg1

Hezká dobrodružná kniha. Z počátku jsem si nemohla zvyknout, že příběh vypraví dva vypravěči - chvíli Kazi, chvíli Jase, ale vlastně je to docela originální myšlenka. Doporučuji.

Doomiiniikaa

Opět jako u předchozí série mě naprosto uchvátila historie, příběhy a legendy.
Romantická linka byla příjemná a nijak přepálená.
Všechny charaktery v příběhu byly uvěřitelné.
Hezky propracovaný příběh, sice od určité chvíle už víte kdo a kde je záporák,ale konec vám stejně naskytne spoustu překvapení. A ač si myslíte, že konec bude sladký, stejně se objeví malá záhada, která vás vtáhne do pokračování.
Určitě dávám 5*, protože příběh nemá jediný zádrhel, který bych našla. Všechno je tak reálně zpracované - chování,intriky,konflikty, city apod.

MartiSim

Skvělá kniha, tesim se na další díl

Njangu

Nádhera, předposlední knížka roku a musím říct, že jedna z těch nejlepších co jsem v roce 2022 přečetla.
Oči letí po stránkách sami, děj ubíhá rychlostí blesku a já jsem nadšená, jako už dlouho ne.
Jen to nečtěte jako já. Nejdřív začněte číst Letopisy Pozůstalých ;)
Knížka má i jemně zpracovanou romantickou linku, která děj příjemně doplňuje.

Deny el Infian
22.10.2022

MILUJU TO! Mary E. Pearson je královna. Začátek byl pomalejší, ale ta romantická linka, to budování vztahů, to, že se postavy celou knihu nesnažily zapírat svoje city... Přiznám se, že jsem úplně zapomněla, jak strašně miluju ten svět, jeho legendy, historii a příběhy a prostě fakt, že je to úplně jiná dystopie.

A navíc Lia a Rafe!!! Tahle série už je možná trochu starší, ale věřte mi, že pokud jste ji ještě nečetli, je to jedna z těch, který fakt stojí za to dohnat. Nemůžu se rozhodnout mezi 4 a 5 hvězdičkami, celou dobu jsem se klonila ke 4, ale konec byl fakt neuvěřitelná pecka, takže ještě popřemýšlím.

Ivka14
28.09.2022

Tato kniha má všechny věci, které na fantasy miluji. Romantika hraje v této knize velkou roli. Miluji vztah mezi Kazi a Jasem. Jejich vztah se postupně buduje, je mezi nimi hodně sporů a musí si mezi sebou najít cestu k důvěře. Ale zvládnou to.

Kniha se odehrává ve stejném světě, jako autorčina předešlá série. Nemusíte číst Letopisy pozůstalých, aby jste si mohli přečíst tuhle sérii. Ale pro mě to bylo pěkné překvapení vidět v knize Liu.

jitka_dankova
22.08.2022

Duologie plná intrik a lží, ale také krásné lásky jak romantické, tak lásky k rodině. Děj se odehrává šest let po událostech ze série "Letopisy Pozůstalých" ve fantasy světě, kde už nezbyla téměř žádná magie. Jedno malé nedobrovolné dobrodružství svede dohromady královninu elitní bojovnici a nového správce malé části země. Každý má své úkoly, své povinnosti a v podstatě se první díl točí především kolem toho, co musí kdo udělat a jaké intriky a lži k tomu použije a jak se snaží bránit se vlastním citům. Nevyhledávám takové knihy, už v první sérii mi to intrikování vadilo, ale tady překvapivě ne. Tady mne celý příběh pohltil. I drsnější druhý díl, kde jde především o boj o záchranu lidí, na kterých nejvíc záleží a boj o to, patřit do rodiny.

Je vhodné před čtením znát sérii "Letopisy Pozůstalých", protože na spoustu věcí, co se v sérii staly, se tady navazuje. Ale i když jsem první sérii četla, stejně jsem se ztrácela v tom, kdo je kdo a jakou měl před šesti lety roli a které království je které. Až při druhém čtení mi teprve spousta věcí došla.

Romantická linka v knize není tak výrazná, jako by byla v nějakém milostném románu, ale je svým způsobem půvabná. I když na sebe zlodějka a mladý správce nejsou často zrovna milí a potýkají se s tím, co je jejich povinnost a zodpovědnost a taky si projdou bolestivými zkušenostmi, nakonec mám z celé série dobrý pocit, že vyhrála především láska. K této sérii se narozdíl od Letopisů pozůstalých budu určitě vracet.