Zlodějská přísaha

Zlodějská přísaha obálka knihy
Mé hodnocení:

Kazi a Jase vyšli z předchozích dobrodružství silnější a zamilovanější než kdy dřív. Čeká na ně nový život – Ballengerovi už nebudou psanci, jejich území se stane oficiálním královstvím a všem dalším výzvám budou čelit společně. Na zpáteční cestě jsou však během útoku rozděleni. Oba tak musí zachovat chladnou hlavu mezi nepřáteli a hledat spojence na těch nejnepravděpodobnějších místech. A nad hlavou se jim vznáší stín smrti…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431545/zlodejska-prisaha-cKR-431545.jpg 4.6290

Zlodějský tanec 2.

Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno, CooBoo

Vow of Thieves, 2019

Kniha Zlodějská přísaha

NudeRose

Jedním slovem perfektní!
Většinou je to první kniha série, která tzv. ukradne show. Ale tady? Obě knihy duologie spolu ladí, mají podobné tempo a jsou propracované do detailů.
Zlodějská minisérie není pro lidi, co očekávají velkou love story, nebo epické bitvy. Je plná intrik, tahání za nitky a osudových chyb, které ale ve výsledku mohou přinést užitek - protože cesty osudu jsou nevyzpytatelné. Obě knížky jsou také protkané hádankami, které mají větší smysl, než se může na počátku zdát. Pokud u knížek rádi přemýšlíte, máte rádi, že děj není zcela předvídatelný, a baví vás intriky, pak je pro vás tato duologie jako dělaná.

SPOILER:

Líbí se mi, že celou dobu vše směrovalo k tomu, že za zradou bude stát Montegue (a snad mě to i v průběhu čtení jednou napadlo), ale stejně jsem si myslela, že to bude někdo z místních rodů. Taky Paxton mě překvapil. Byla jsem přesvědčená, že se na spiknutí bude podílet. Ale když jsem zjistila, jak to tedy je, vlastně to do sebe perfektně zapadlo. Přesně tohle se mi na obou knížkách líbilo. Autorka mě navedla na falešnou stopu a já se po ní slepě vydala, abych pak vzápětí našla jinou stopu, zase falešnou. Tohle se mi při čtení moc nestává, a tak mě to doopravdy bavilo. Zaujala mě taky vyšší pointa celého děje, že vlastně celý osud je taková nerozluštěná hádanka.

PS: Pro ty, co nepochopili poslední kapitolku. Havran přilétá do hnízda, kde už není zlodějka sojka a hnízdo je poničené. Zde je samozřejmě paralela s poničeným Skaliskem, odkud vyhnali zrádce, a které je třeba znovu vybudovat. Ampulka, kterou havran najde v hnízdě, obsahuje onen "hvězdný prach", díky kterému rostly v místě větší stromy a rodila se větší zvířata. Když si pak havran vezme ampulku, a protože z ní upadla zátka, obsah při letu vysype vzduchem, dává tím příležitost rostlinám, aby se vzchopily z trosek. Konec tedy znamená lepší začátek.

Lutzinka

Četlo se to dobře, ale že by to bylo nějaký wau? To ne... Je to ale lepší, než Letopisy pozůstalých.
Závěr je naprosto bez nápadu, nuda.
Celé dvě knihy určitá osoba bojuje s démony minulosti, a na konci najednou prásk a mrknutím oka je to pryč, nehledě na rychlost jejího uzdravení.
Je to příjemný průměr, ale vracet se k tomu nikdy nebudu.

Skvělý jako vždy nic víc k tomu ani dodat nemusím.

Kyta

(+ SPOILER) Druhý a zároveň záverečný díl této duologie jsem si užila stejně jako ten první, možná i o fous víc. Oba dva díly mají něco do sebe, mají své klady i zápory, ale v mém pohledu v tomto díle klady mnohonásobně převládaly a nesmírně mě to bavilo.

Mé mírné obavy o to, že druhý díl nebude tak dobrý, mohly klidně jít stranou. Pearson to prostě umí. Ani trochu nešetřila dechberoucími zvraty, napětím nebo dojemnými momenty. Opravdu - několikrát mi při čtení vyhrkly slzy do očí a často jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Největším překvapením pro mě byla zápletka s Paxtonem nebo nápad s "hvězdným prachem", jenž se do příběhu krásně hodil. Zároveň mám ale dojem, že z toho nápadu mohla autorka vykřesat ještě víc - to jsem čekala v tom finále knihy. Také mě zamrzelo, že nedošlo ke shledání Kazi se svou matkou, v průběhu obou knih jsem doufala stejně jako Kazi, že by její matka mohla být pořád naživu... Ale asi by to bylo už moc pohádkové. Úplný závěr mi přišel jako trochu klišé, ale určitě to autorce odpustím, protože tu "cestu" jsem si jinak užila dosyta. Trochu mě zarazila poslední kapitola - po přečtení jsem uvažovala nad tím, co tím autorka myslela...

Překvapil mě mimo jiné fakt, že padouchem celé duologie byl někdo jiný, než jsme si mysleli v prvním díle. Ukazuje se tím tak, že ti "zlí draci" se rádi skrývají a ukážou svou pravou tvář až ve chvíli, kdy jsou připraveni zaútočit. A často jsou to ti, u kterých to čekáme nejméně. Baví mě, když vše není na první pohled zřejmé a že si se čtenářem autorka tak trochu hraje a svádí ho na různé cesty. Nabalovala tak ta všechna překvapení, která nám mohla pak postupně odhalovat.

Celou minisérii hodnotím velmi kladně a autorku přiřazuji ke svým oblíbeným. Její knihy nejsou ani trochu obyčejné - líbí se mi, jak do příběhu zakomponovala svůj vlastní jazyk nebo bonusové úryvky od prvních Ballengerů, které, jak jsem si všimla, měly i návaznost na příběh Kazi a Jase. Zajímavé a obohacující mi také přišly Kaziiny hádanky.

Toto mírné pokračování Kronik Pozůstalých nebylo tak velkolepé jako původní trilogie, ale přesto jsem si ji užila a určitě můžu doporučit dál.

vik_torie
27.12.2020

Velice hezky a čtivě napsané. Doporučuji!

Monns
10.12.2020

A jedno krásné dobrodružství zase skončilo..

Market116
06.12.2020

Tento díl byl snad ještě lepší než první...děj byl opět naprosto skvělý a bezchybný.
Hned ze začátku jsem málem dostala infarkt...jak napínavé a srdcervoucí to bylo. Kazi a Jaseho prostě zbožňuji ♥
Myslela jsem si, že mě už nic nepřekvapí, ale to jsem se zmýlila...příběh byl i tentokrát poutavý od začátku až do konce. A že konec stojí za to.
Jsem hrozně ráda, že i tuto sérii mám ve své knihovně a věřím, že se k ní zase vrátím.
Už se těším s čím autorka přijde příště...doufám a věřím, že to bude stejně famózní jako vždy.

Anett525
27.11.2020

Moc jsem si obě série užila. Tato kniha byla stejně jako ty předešlé napínavá, byla tam nějaká láska,ale nebylo to moc přehnané. Škoda že není další pokračování a snad se někdy nějakého dočkáme :)