Zlodějská přísaha

Kazi a Jase vyšli z předchozích dobrodružství silnější a zamilovanější než kdy dřív. Čeká na ně nový život – Ballengerovi už nebudou psanci, jejich území se stane oficiálním královstvím a všem dalším výzvám budou čelit společně. Na zpáteční cestě jsou však během útoku rozděleni. Oba tak musí zachovat chladnou hlavu mezi nepřáteli a hledat spojence na těch nejnepravděpodobnějších místech. A nad hlavou se jim vznáší stín smrti…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431545/big_zlodejska-prisaha-cKR-431545.jpg 4.6398

Zlodějský tanec 2.

Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Vow of Thieves, 2019

Kniha Zlodějská přísaha

Audrina

Oproti prvnímu dílu série mě tento bavil podstatně víc. Především jsem oceňovala mnohem větší spád a zajímavost děje. Konec mi přišel lehce rozvleklý, celkově jsem si ale čtení užila.

Nelly178

Tenhle díl se mi zdál o hodně lepší než ten první, bylo v něm více akce. A ten konec byl krásný :-) Na Kroniky pozůstalých to sice nemělo, ale to nevadí. A Kazi je prostě úžasná.

aquaver

Druhý díl nezklamal a bavil mě stejně jako ten první. A přesto, že mě mrzí, že už je konec, jsem ráda, že to je jen duologie. Tuhle sérii jsem si oblíbila a stejně tak i autorku, která se teď bude řadit k mým oblíbeným autorům. Tak snad zase někdy vyjde nějaká její kniha nebo dokonce opět nějaká další série, to bych si rozhodně nenechala ujít. Určitě doporučuji jak sérii Zlodějský tanec, tak i Letopisy pozůstalých.

marina4088

Mi-lu-ju. Stejně jako první díl. K tomuhle nejde říct nic jiného, protože tohle je prostě nejlepší vyjádření, které teď zvládnu.

Tady se už od začátku něco dělo. Byli jsme nekompromisně hozeni do víru tohohle skvělého příběhu.

I přes to, jak moc jsme čekali hezkou budoucnost pro Kazi a Jase, jsou od sebe rozděleni a takhle se to táhne docela dlouho.

Autorka umí naprosto skvěle psát - takže, v jeden moment máte srdce až v kalhotách a chvíli na to vám padá brada až ke kolenům a jen koukáte, co se tam děje.

Stejně tak bylo skvělé měnění pohledů, popis postav, vykreslení krajiny a prostě všechno.. nemůžu jinak, než to furt vychvalovat. Miluji hlavní dvojici, stejně jako miluji většinu vedlejších postav jak nových, tak z kronik. Jsou skvěle promyšlené a všechno do sebe parádně zapadá.

Asi nemám, co k tomu říct víc. Neskutečně se těším, až si dám re-reading téhle duologie a připomenu si věci, na které jsem už stihla zapomenout.

Nikdy nezapomeneme.

badliar_id

"Sometimes you need to own one whole day. Maybe that's what makes you brave enough to face another."

"Waiting for someone else to write your history was no way to live. Sometimes it was only a certain way to die."

***
Tohle bylo úžasný!! Jednička byla skvělá, ale dvojka měla něco víc, co mě dokázalo hned uchvátit..
Už od začátku se tam neustále něco dělo a já nedokázala přestat číst. Ano, tady se hlavní postavy rozdělily a vy jste čekali půlku knihy až se setkají, ale právě to mě na tom bavilo :D. Což je fakt padlí na hlavu, protože přesně tohle na fantasy knihách nesnáším, ale tady mě to zázračným způsobem bavilo.
Děj plynul velice rychle a všechno do sebe zapadalo. Zvraty tu samozřejmě byly, některé jsem tušila, jiné jsem vůbec nečekala.
Vzhledem k tomu, že jsem první díl četla loni, tak jsem se v dost věcech ztrácela, ale to už je můj problém a ne autorky :) ..
Kazi a Jase miluju ještě více, než předtím. Jase je prostě husband materiál (*mrkmrk*)..
Paxtona jsem si naprosto zamilovala. Nejdříve jsem měla chuť mu jednu ubalit, ale pak už jsem ho chtěla spíše obejmout :D..
Hodně postav si oblíbíte nebo konečně pochopíte.. a nebo začnete nenávidět :D..
Konec nebyl pro mě tolik uspokojující, co se týče konečného "boje", ale jinak jsem byla vážně spokojená.
Tahle duologie je skvělá a určitě se k ní ještě jednou (někdy) vrátím..

TerryDee
26.12.2021

Tam, kde skončila jednička, tak tam dvojka pokračuje. Kazi a Jase čeká nový život - nejen, že budou spolu, ale Ballengerovi nebudou psanci a jejich Je mi se stane oficiálně královstvím. Nicméně na zpáteční cestě jdou přepadeni a rozděleni.
Musím se přiznat, že Mary E. Pearson mě vůbec nezklamala. Závěrečný díl byl opět našlapaný akcí, zvraty, emocemi a vše nádherně odsypávalo. Hlavním hrdinům jste drželi všechny palce, protože pokud jste si je v jedničce neoblíbili, tak tady si je oblíbíte určitě. Právě proto se mi zamlouvalo, že se mění pohledy vyprávění - jednou ze strany Kazi a podruhé ze strany Jase - takže to bylo dobré vyvážené a my jsme tak měli přehled o tom, co se kde odehrává.
Byl to fantastický závěr a jsem ráda, že jsem měla možnost dozvědět se, jak to všechno dopadne. Mě osobně to dostalo a potěšilo. Myslím si, že jsne dostalo dobry konec, takže co víc si přát.

Petra-1
26.11.2021

Další super jízda. Kniha byla nabitá akcí, emocemi a nechyběly úžasné postavy. Musím říct, že mi ukáplo pár slziček a někdy jsem si okusovala nechty, ale už ne tolik jako u předešlé série. Nejvíc se mi líbí, jak autorka vykreslí postavy, že je musíte milovat. Jediné, co mi trochu chybělo, byl lepší záporák. Čekala jsem nějakého pořádného zmetka jako byl v předchozí sérii. U autorky se mi líbí, že píše knihy, u kterých musím přemýšlet a zamyslet se nad spoustou zajímavých otázek.

michaela2807
15.11.2021

(+ SPOILER) A je tu konec.. Tuhle serii jsem přečetla za 3 dny. Libilo se mi, že tu byli postavi z falešného polibku a dozvěděli jsme se jak příběh královny Vendy a krale Dalbreyku dopadl. Lia byla pořád okouzlující a plna nadhledu a lásky. Dal jsem se těšila, jestli tam bude zmínka i o Kadenovi a Paulin. Same mě překvapilo když v prvni knize nesla Natyia košili Jebovi, kterou mu slibili když umiral. Celkové propojení dvou serii a jejich postav. Jejich příběh je plny lasky, tak jako cela tahle serie. Lasky, přátelství, rodiny ale i zla, chamtivosti a ztrát. Chybělo mi tam trochu vice fantazy, stejně jako ve falešnem polibku, ale laska mi to vynahradila. Autorka moc krásně píše a pokud vydá další knihu, s radostí si ji přečtu. Obě serie velmi doporučuji. A samoždrejmě ani jedna serie,se aspoň tedy u mě, neobešla bez slz. Miluju happy end a tenhle konec mě velmi mile překvapil a dojal.