Zlodějská přísaha

Zlodějská přísaha https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431545/bmid_zlodejska-prisaha-cKR-431545.jpg 5 542 115

Zlodějský tanec série

< 2. díl

Kazi a Jase vyšli z předchozích dobrodružství silnější a zamilovanější než kdy dřív. Čeká na ně nový život – Ballengerovi už nebudou psanci, jejich území se stane oficiálním královstvím a všem dalším výzvám budou čelit společně. Na zpáteční cestě jsou však během útoku rozděleni. Oba tak musí zachovat chladnou hlavu mezi nepřáteli a hledat spojence na těch nejnepravděpodobnějších místech. A nad hlavou se jim vznáší stín smrti…... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Vow of Thieves , 2019

Knihomol2006
27.03.2020 5 z 5

Miluju, miluju, miluju, miluju.
První kniha v roce 2020 a totální bomba. Postavy, příběh, prostředí. Všechno je naprosto dokonalý.

Remus Hroozley
26.03.2020 3 z 5

První polovina knihy byla zdlouhavá, hrozně jsem se nutila to číst, pak už se to rozjelo. Autorce jdou asi lépe akčnější scény. Bohužel mi opět postavy připadaly jako bez života, nikdo mi nějak zvlášť nepřirostl k srdci.

sebemi
25.03.2020 5 z 5

Miluju to! Čteno převážně pod peřinou, neb potomkovi musím vracet dudel do pusy večer, ale i tak jsem si to užila! Snad se autorka brzy vytasí s novou sérií, protože co teď mám číst? :D

Lokina
24.03.2020 5 z 5

Když jsem dočítala knihu, bylo mi smutno, že je to poslední díl a že se musím rozloučit se všemi postavami, které jsem si oblíbila už v tom prvním díle.
Od začátku do konce se kniha četla sama, zajímavé prostředí, zvratové situace i kratičké útržky z doby, kdy se utvářela rodina Ballengerových.
K romantické lince nemám, co vytknout. Jase i Kazi mě bavili oba dva a šťastný konec jsem jim přála. Strašně mě potěšila přítomnost hrdinů z Falešného polibku, příběh nemohl mít tak krásnější konec.

lehaje
22.03.2020 5 z 5

Autorka opět nezklamala. Úžasný příběh, od kterého šlo těžko se odtrhnout.

Medasek
19.03.2020 5 z 5

Tak tohle byla jízda. Kniha mě úplně učarovala. Mnohem lepší než jednička. Plný akce a nečekaných zvratů. Jeden z nejlepších posledních dílů, co jsem kdy četla. Rozhodně můžu doporučit.

Catwoman292
13.03.2020 3 z 5

A tohle bylo co, prosím pěkně?? Neříkejte mi, že to psala ta samá autorka, která napsala Falešný polibek a Zlodějský tanec, který jsem četla už několikrát!
Kniha ve zkratce:
Děj: o ničem
Postavy: o ničem
Prostředí, fantasy svět: jaký svět??
Naivně jsem si myslela, že by mohli Wren a Synové, nebo snad Jaseovi bratři dostat více prostoru a my je tak mohli více poznat... Noo.. to se nestalo.
Na knihu jsem čekala celý rok a neuvěřitelně mě zklamala!

Elize
09.03.2020 5 z 5

Stejně dobré jako první díl. Velmi čtivé, napínavé, člověk by tu knížku nejradši ani neodložil. Tenhle příběh a hlavní hrdinové mi seděli mnohem víc než v předchozí sérii, zkrátka zbožňuji Kazi a Jase. Jedinou výtku bych dala mapce, jelikož autorka svět trochu víc rozvedla a rozpracovala, tak by bylo fajn mít všechny ty údaje na mapce. Jinak ale rozhodně doporučuji, je to lehké, ale dobré čtivo a ráda se ke knížce vrátím.

ivousekk
09.03.2020 5 z 5

Vyborne pokracovani pribehu. Napinave, ale uz o dost vic predvidatelne. A i pres ten preslazeny happy end se mi to libilo.

andrejci
08.03.2020 5 z 5

Páni tohle bylo skvělé. Nevím který díl byl lepší jestli první nebo druhý. Krásný červeno-černý obal. Skvělý příběh ze kterého jsem byla nadšená. Všechno bylo skvěle vymyšleno. Kazi je skvělá zlodějka. Mohla možná říkat víc hádanek ale to nevadilo. Jase byl skvělý. Nejlepší byl na konci. Posledních 150 stránek bylo skvělých. Finální bitva byla skvělá a ten konec byl jeden z nejlepších, které jsem kdy četla. Kdyby bylo možné dát víc jak 5 hvězdiček tak je dám a nepřemýšlím. Možná mě mrzí, že to má jenom dva díly. Doufám, ale že autorka napíše víc knížek z tohohle světa a boudou tam postavy jak Falešného polibku tak i ze Zlodějského tance.

Tewi
08.03.2020 5 z 5

Tak i tentokrát nám Mary předvedla, že je zdatná vypravěčka. A opravdu musím říct, že mě její styl velice baví.

Příběhy má důkladně předem promyšlené a nemá potřebu vytvářet situace za pochodu jako Sarah Maas. Také je poznat, že narozdíl od Kronik, má zlodějská série mnohem propracovanější bojové scény a samotnou bojovou strategii. Dvojice je opět pár sympatických mladých lidí, ovšem nejsou to žádní třasořitkové co po večerech brečí v koutě (tedy alespoň většinou). Prostředí Ďáblova chřtánu je podkresleno složitou Bellengerovskou historií a samotná rodina má co dělat aby dostála věhlasu svých předků. Záporák je tentokrát opravdu podlý a ukrutný tvor, ale naštěstí hlavní hrdinka ví jak se mu dostat pod kůži.

Za mě rozhodně plný počet. Skvělé zakončení série ;)

Safienka
08.03.2020 5 z 5

No panejo... Oproti prvnímu dílu to bylo pěkně nadupané akcí, že jsem si skoro okusovala nehty. A jsem vlastně šťastná, že to nemá třetí díl a bylo to pěkně do puntíku zakončeno.

Arianne
08.03.2020 5 z 5

To byla pane jízda, přečteno téměř na jeden zátah. Pearsová umí výborně vylíčit atmosféru, to balancování na ostří nože, kdy stačí jediný chybný krok, jedna špatně vypočítaná vteřina a vše skončí v pekle. Krásný příběh, plný lásky a krutosti, nenávisti i loajality.

jani.ruzicko
07.03.2020 5 z 5

Tohle mě vždycky dostane. =) Moc pěkné zakončení série!
Nemůžu tou nic vytknout, protože mě to vždy naprosto pohltí, že neslyším, nevidím nic jiného, dokud nedočtu. Určitě mohu doporučit =)

Paní autorko, pište dál tyto příběhy, protože Vaše mysl je evidentně plná úžasných nápadů a míst, kam se vždy ráda podívám. =)

kajusjoch
01.03.2020 5 z 5

Nádherné zakončení série, miluju i Kroniky pozůstalých a tato série je ještě o něco lepší. Četlo se to krásně a jsem opravdu spokojená! Doporučuji :)

pro dívky romantika pro dospívající mládež (young adult)

Mary E. Pearson
americká, 1955