Zlodějská přísaha

Zlodějská přísaha https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431545/bmid_zlodejska-prisaha-cKR-431545.jpg 5 542 115

Zlodějský tanec série

< 2. díl

Kazi a Jase vyšli z předchozích dobrodružství silnější a zamilovanější než kdy dřív. Čeká na ně nový život – Ballengerovi už nebudou psanci, jejich území se stane oficiálním královstvím a všem dalším výzvám budou čelit společně. Na zpáteční cestě jsou však během útoku rozděleni. Oba tak musí zachovat chladnou hlavu mezi nepřáteli a hledat spojence na těch nejnepravděpodobnějších místech. A nad hlavou se jim vznáší stín smrti…... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Vow of Thieves , 2019

1259
05.03.2021 5 z 5

Skvělý jako vždy nic víc k tomu ani dodat nemusím.

Kyta
25.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Druhý a zároveň záverečný díl této duologie jsem si užila stejně jako ten první, možná i o fous víc. Oba dva díly mají něco do sebe, mají své klady i zápory, ale v mém pohledu v tomto díle klady mnohonásobně převládaly a nesmírně mě to bavilo.

Mé mírné obavy o to, že druhý díl nebude tak dobrý, mohly klidně jít stranou. Pearson to prostě umí. Ani trochu nešetřila dechberoucími zvraty, napětím nebo dojemnými momenty. Opravdu - několikrát mi při čtení vyhrkly slzy do očí a často jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Největším překvapením pro mě byla zápletka s Paxtonem nebo nápad s "hvězdným prachem", jenž se do příběhu krásně hodil. Zároveň mám ale dojem, že z toho nápadu mohla autorka vykřesat ještě víc - to jsem čekala v tom finále knihy. Také mě zamrzelo, že nedošlo ke shledání Kazi se svou matkou, v průběhu obou knih jsem doufala stejně jako Kazi, že by její matka mohla být pořád naživu... Ale asi by to bylo už moc pohádkové. Úplný závěr mi přišel jako trochu klišé, ale určitě to autorce odpustím, protože tu "cestu" jsem si jinak užila dosyta. Trochu mě zarazila poslední kapitola - po přečtení jsem uvažovala nad tím, co tím autorka myslela...

Překvapil mě mimo jiné fakt, že padouchem celé duologie byl někdo jiný, než jsme si mysleli v prvním díle. Ukazuje se tím tak, že ti "zlí draci" se rádi skrývají a ukážou svou pravou tvář až ve chvíli, kdy jsou připraveni zaútočit. A často jsou to ti, u kterých to čekáme nejméně. Baví mě, když vše není na první pohled zřejmé a že si se čtenářem autorka tak trochu hraje a svádí ho na různé cesty. Nabalovala tak ta všechna překvapení, která nám mohla pak postupně odhalovat.

Celou minisérii hodnotím velmi kladně a autorku přiřazuji ke svým oblíbeným. Její knihy nejsou ani trochu obyčejné - líbí se mi, jak do příběhu zakomponovala svůj vlastní jazyk nebo bonusové úryvky od prvních Ballengerů, které, jak jsem si všimla, měly i návaznost na příběh Kazi a Jase. Zajímavé a obohacující mi také přišly Kaziiny hádanky.

Toto mírné pokračování Kronik Pozůstalých nebylo tak velkolepé jako původní trilogie, ale přesto jsem si ji užila a určitě můžu doporučit dál.

vik_torie
27.12.2020 5 z 5

Velice hezky a čtivě napsané. Doporučuji!

Monns
10.12.2020 5 z 5

A jedno krásné dobrodružství zase skončilo..

Market116
06.12.2020 5 z 5

Tento díl byl snad ještě lepší než první...děj byl opět naprosto skvělý a bezchybný.
Hned ze začátku jsem málem dostala infarkt...jak napínavé a srdcervoucí to bylo. Kazi a Jaseho prostě zbožňuji ♥
Myslela jsem si, že mě už nic nepřekvapí, ale to jsem se zmýlila...příběh byl i tentokrát poutavý od začátku až do konce. A že konec stojí za to.
Jsem hrozně ráda, že i tuto sérii mám ve své knihovně a věřím, že se k ní zase vrátím.
Už se těším s čím autorka přijde příště...doufám a věřím, že to bude stejně famózní jako vždy.

Anett525
27.11.2020 5 z 5

Moc jsem si obě série užila. Tato kniha byla stejně jako ty předešlé napínavá, byla tam nějaká láska,ale nebylo to moc přehnané. Škoda že není další pokračování a snad se někdy nějakého dočkáme :)

Readerlady
23.11.2020 5 z 5

Myslím si že tahle série rozhodně stojí za přečtení. Já ji miluji. Duologie o lásce zlodějky ke králi ( Patrei). Charaktery jsou tady opravdu překrásně vykreslené. Moc se mi líbí jak postavy odhalují svou minulost. Navíc v prvním díle máme i hate love. Na hate love já opravdu ujíždím. Máme tu ale i intriky. Které já mám ráda, ale když je tam intrik, politikaření, válčeni moc, tak to nejsem schopná dočíst. To ale není tenhle případ! Tady to bylo špičkově vyvážené. No co k tomu dodat! Já to zbožňuji. ❤❤❤❤❤❤❤

marta14
19.11.2020 4 z 5

4,5* bylo to zase úžasné, stejně jako první díl. Miluju to!

Renda698
08.11.2020 2 z 5

vypadá to na další nekonečnou serii o ničem

Nicoletta1681
27.10.2020 5 z 5

Upřímně řečeno, jsem se druhého dílu bála. Přece jen tady je ta romantická linka celkem zásadní a když 1. Díl skončil tak, jak skončil, tak jsem si říkala, jestli to nebude už takové vaření z vody. Ale ne! Autorka to vyřešila parádním způsobem, že vy prostě musíte číst a vědět, jak to Teda je.
Musím přiznat, že ze začátku jsem měla velký zmatek z tolika jmen a snažila se rozeznat ty nové mezi těmi, které bych už měla znát z minulého dílu.
Musím říct, že zápletka se mi líbila, vše dávalo smysl, bylo tam překvapení a zvrat a konec....
Konec je podle mě takovým uzavřením celého světa a je to takový konec jak pro sérii Zlodějského tance, tak pro sérii Kroniky pozůstalých. Možná je to takové moc růžové, ale po tom všem, co se tam odehrálo, je to taková odměna, protože nevím jak ostatní, ale ve mě budou tyhle příběhy z tohoto světa ještě chvilku žít i bez zdrcujícího konce:)

markulka
23.10.2020 3 z 5

Za mě měla kniha strašně pomalý rozjezd, do čtení prvních stránek jsem se musela nutit. Naštěstí se potom děj rozproudil, ale závěr byl stejné zklamání jako začátek. Čekala jsem asi něco, z čeho bych si sedla na zadek...a ono nic. První díl byl podle mě určitě lepší.

Nina291
11.10.2020 4 z 5

O hodně lepší než první díl. Předpokládám že to není konec a určitě si počkám ba další díl.

ydnac
08.10.2020 5 z 5

Super kniha :-) ještě lepší než 1.díl. Nemusíte čekat až se děj rozjede,frčí od začátku do konce.Nechybí napětí, romantika,loajalita, zvraty, intriky,nečekaná přátelství :-) Těším se na další knihu této skvělé autorky :-)

Tesset
29.09.2020 4 z 5

Bylo to fajn, ale něco tomu chybělo. Řekla bych, že to bylo tím, že Kazi a Jase většinu knihy nebyli spolu a na tom to drhlo. Jinak ale fajn. Snad brzy autorka přijde s další super sérií.

katasokolov
27.09.2020 5 z 5

Druhý díl byl ještě hezčí než ten první!! Rozhodně mohu s čistým svědomím a srdcem doporučit. Autorka krásně vystavěla svět, do kterého zasadila kouzelný příběh s ještě kouzelnějšími postavami. Romantická linka byla vkusná a hlavní dvojice uvěřitelná.

laura
25.09.2020 5 z 5

Jo! I tohle byla jízda. Překvapivé zvraty, napětí, bolest, vina... Občas mi brada údivem spadla až k zemi. Autorka si umí obdivuhodně pohrát s čtenářskou představivostí, dokáže člověka vodit za nos a pak nečekaně udeří... Člověk se snad i bojí nadechnout, aby...

Líbilo se mi to. Nemám co vytknout. Snad jen, že už je konec...

Jana65
20.09.2020 5 z 5

Skvělá kniha i spisovatelka. Měla jsem přečteno za dva dny. Doufám, že autorka už pracuje na další skvělé knize. Brzy si přečtu oba díly znovu. :-)

DreamerX9
14.09.2020 4 z 5

Tak tohle byla jízda! Jsem náročný čtenář a jen tak něco mě nechytne ale tohle byla skvělá kniha! Přečtená za dva dny. Chytlavý děj, krásně napsaná, čťivá a napínavá od začátku do konce! Doporučuji :)))

Luciluc
08.09.2020 5 z 5

Skvělá knížka! Ze všech pěti dílů (série Letopisy Pozůstalých a Zlodějský tanec) se mi líbila nejvíce. Mělo to spád od prvních stránek, pořád se něco dělo a nutilo mě to číst každou volnou chvilku, Mary E. Pearson zkrátka umí :-) V předchozím díle jsem si stěžovala na "moc růžový konec", takže jsem byla ráda, že autorka nechala odejít několik postav i z "té dobré strany", příběh tak působil reálněji. I když mi to bylo líto... Montegue hodně překvapil, psychologie jeho postavy byla dobře vykreslená. A i Paxton byl překvapení. Kazi si toho hodně vytrpěla a líbilo se mi prohloubení jejího vztahu s Jasem. Wren a Synové opět skvělé, jen mě trochu mrzí, že vztahová linka Wren nebyla moc uzavřena, ale za Synové jsem byla ráda. Líbil se mi konec, všechna ta pospolitost. Bude mi tenhle svět chybět - Skalisko, Ballengerovi a jejich početná rodina, Patrei, vendská osada, Rahtan, Kazi ve stínech, její žonglování, hádanky, přáníčka..
Obálka opět moc hezká, ale stejně jako v předchozím díle, hodně chyb v textu.
"Možná jsem konečně pochopil, že historie není jen to zapsané na zdech a v knihách. Že ji utvářejí tisíce každodenních rozhodnutí, z nichž některá dopadnou špatně, některá dobře a některá jsou prostě vynucená tím, že už nezbývá moc času. Nedá se žít tak, že budete čekat, až váš příběh napíše někdo jiný. Někdy je právě tohle jistá cesta ke smrti." (kap. 47, Jase)

tynka65
07.09.2020 5 z 5

Mrkni naposled. Zvládni ještě jeden den... Miluju Kazi i Jase. První díl mě bavil o malinko víc a to hlavně proto, že tady se vlekly pasáže kde nebyli Kazi a Jase spolu. A bylo jich moc... Mě prostě nejvíc baví ta jejich vzájemná láska. Důkazy, sliby, polibky, něha a poznávání se navzájem. To autorka opravdu umí, obě série se staly mojí srdcovkou a určitě jsem je nečetla naposledy a opravdu z celého srdce doufám, že má autorka další příběhy v rukávu...

pro dívky romantika pro dospívající mládež (young adult)

Mary E. Pearson
americká, 1955