Falešný polibek

Království Morrigan je ponořeno v tradicích a příbězích o dávném světě, ale některé tradice princezna Lia nemůže překousnout. Například sňatek s někým, koho nikdy nepotkala. To vše pouze kvůli zajištění politického spojenectví. Lia má všeho po krk a je připravena začít nový život. V den své svatby utíká do na míle vzdálené vesnice, kde se usazuje mezi obyčejnými lidmi a především dvěma záhadnými a přitažlivými muži – jedním princem, kterého si měla vzít, a jedním vrahem, který má za úkol ji zabít. Obklopena tajemstvími a lžemi musí Lia odhalit nebezpečné skutečnosti, které otřesou celým jejím životem, zatímco se pomalu začíná zamilovávat do jednoho z dvou cizinců....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335059/big_falesny-polibek-JmX-335059.jpg 4.41574

Letopisy Pozůstalých / Kroniky pozostalých 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

The Kiss of Deception, 2014

Kniha Falešný polibek

_Brunetka_
dnes

Pro upřesnění, hodnotím 4,25*.

Oficiálně můžu říct, že jsem narazila na velmi slibnou fantasy sérii – minimálně její první díl je skvělý. Díky autorčinu stylu psaní mi nedělalo sebemenší potíže se do knihy ponořit a bezmezně si ji užívat. Příběh mě opravdu bavil, stránky mi jen frčely pod rukama. Střídající se tři pohledy shledávám jako velmi dobrý nápad. Autorka přichází také s určitou dávkou originality, což oceňuju. Kde jinde se totiž setkáte s námětem, ve kterém se o princeznu zajímají dva mladíci, z nichž jeden je nájemný vrah a druhý odmítnutý princ? Ještě, když si k tomu přidáte, že nevíte, kdo je kdo. Já nad tím přemýšlela tak usilovně, až jsem si tipla špatně. Svět byl vystavěn zajímavě a předpokládám, že v dalších dílech ho ještě více prozkoumáme. Postava Lii za mě byla prototypem geniální hrdinky. Svou povahou si mě získala a líbilo se mi, že je silným článkem navzdory královskému původu a svému něžnému pohlaví. Co se týče zabijáka a prince, tuším, že mě tahle série bude bolet, protože mě z milostného trojúhelníku přitahuje ten nesprávný (ale když ten charakter je tak zajímavý). Nevadilo mi ani to, že jsem se tady zatím nedočkala nějakých velkých zvratů, protože kniha samotná je zhmotněním akce. Je tu také řada velmi emotivních momentů (možná vás něco naštve nebo pobaví, ale smutku se neubráníte určitě). Vyznačila jsem si tu i nějaké hezké myšlenky. Konec nemohl být otevřenější a já nutně potřebuju další díly. Pokud tedy hledáte dobrou fantasy a očekáváte od ní +- věci výše zmíněné, nemáte nad čím váhat!

jitka_dankova

(+ SPOILER) Celá série Letopisy Pozůstalých je náročnější čtení, které se točí především kromě lží, falše, politiky, zrady, intrik, válek a bojů o moc. Romantická linka mi přišla spíš jen tak trochu na pozadí toho všeho, milostný trojúhelník je, no, vlastně zvláštní. Tady mi tak nevadil. Hlavní hrdinové prošli poměrně velkou proměnou od vzpurných puberťáků až k přespříliš zodpovědným dospělým, kteří se vzdávají svého štěstí ve prospěch ostatních. A právě kvůli tomu ve mne zůstal po přečtení takový smutný tíživý pocit. Ostatně tam taky zemřelo dost milých vedlejších postav, těžce jsem to nesla.
První díl je všech tří ještě ten odlehčenější a vzletnější a příběh, kdy se v hostinci, kde se skrývá princezna, setkají princ i zabiják a tráví tam vlastně takové "letní prázdniny" byl vlastně milý. Autorka to fakt dobře umí se zatajováním informací a tak trochu matením čtenáře. Prostě tam důležité věci píše, až opravdu v tu správnou chvíli a člověk je překvapený, kde se to vzalo. Musela jsem listovat a vracet se, abych pronesla pár hezkých "aha...!".
Po přečtení celé série si nejsem jistá, jestli mám z knih dobrý pocit. Spíš mne příběh tížil. Ale čtivý a kvalitní rozhodně je a plné hodnocení si zaslouží, jde o zajímavé dílo.

ZapisnikTerky

Tohle tipování - kdo je vrah a kdo princ, to mě vážně bavilo. Lia byla navíc celkem sympatická a lidská. Moc se těším na další díl.

SimonaM86

Lia, Kaden, Rafe.. Jejich příběh, jejich pouta, touhy, nevyslovená přání a jak moc je těžké vyslovit pravdu, když nebyla řečena na začátku.
"Semínko daru vzklíčí možná samo, ale když ho nezaliješ zahyne"
PS: na začátku jsem byla chycena a špatně odhadla zabijáka a prince.

Kalokaghatia

Strašně mě bavilo pátrat po tom, kdo je princ a kdo zabiják. Od začátku mi padl do oka víc zabiják. Princezna je holka od rány a i ostatní postavy milé a sympatické. Milostný trojúhelník je popsaný vkusně a uvěřitelně. Uvidíme kdo nakonec získá princeznu a půl královstí.
Druhá půlka knihy mi přišla trochu natahovaná a nemám ráda takhle otevřené konce i když je to teprve první díl série. Každopádně je to pěkné čtení a pouštím se do druhého dílu.

NessaLuna

Od knihy jsem nic moc ani nečekala, takže možná proto jsem nebyla zklamaná. Konec mě poměrně překvapil, neboť jsem si šla vyloženě odpočinout k nějaké romantice se špetkou fantasy a dostala jsem ještě něco navíc.
Kniha se krásně čte, akorát mi místy vadilo, jak jsou postavy hodně ploché. Hlavní hrdinka si mé sympatie nijak nezískala, ale ani mi vyloženě nevadila. Taky se často jisté skutečnosti opakují - přečtete si o jedné věci hned několikrát jen trochu jinými slovy a to už mi vadilo trochu víc. Přišlo mi to zbytečné a působilo to na mě, jakoby snad pozadí příběhu nebylo příliš domyšlené.
Knihu bych celkově doporučila lidem, kteří by hledali to samé co já. První díl určitě neurazí, uvidíme, co mi dá druhý. Já jsem koneckonců velká obdivovatelka Maasové a její Dvory jsou zářným příkladem toho, jak se může z klasické romantiky vyvinout něco mnohem většího, takže tomu ráda dám šanci. Konec knihy mě dost navnadil na pokračování a těším se, až se k tomu dostanu.

AnnaNešporová

Kaden a Rafe nebo Rafe a Kaden.
Pěkně mě zmátla, takže jsem si je popletla.
Příjemné čtení.

AničkaM

Tak tuhle knížku jsem ani nedočetla. Nevím. Něco mě na ní nebavilo, ale možná jí dám ještě šanci. Ale určitě ji zkuste.