Falešný polibek

Království Morrigan je ponořeno v tradicích a příbězích o dávném světě, ale některé tradice princezna Lia nemůže překousnout. Například sňatek s někým, koho nikdy nepotkala. To vše pouze kvůli zajištění politického spojenectví. Lia má všeho po krk a je připravena začít nový život. V den své svatby utíká do na míle vzdálené vesnice, kde se usazuje mezi obyčejnými lidmi a především dvěma záhadnými a přitažlivými muži – jedním princem, kterého si měla vzít, a jedním vrahem, který má za úkol ji zabít. Obklopena tajemstvími a lžemi musí Lia odhalit nebezpečné skutečnosti, které otřesou celým jejím životem, zatímco se pomalu začíná zamilovávat do jednoho z dvou cizinců....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/335059/falesny-polibek-JmX-335059.jpg 4.4813

Letopisy Pozůstalých/Kroniky pozostalých (1.)

The Kiss of Deception (2014)

Dobrodružné, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Kniha Falešný polibek

Percabethka
včera

Tahle knížka byla prostě úžasná. Autorka vymyslela dvě naprosto rozdílné postavy prince a zabijáka, které jsou ale tak moc rozdílné, až jsou si podobné. Z žádné ze situací s Rafem či Kadenem nešlo vyvodit, jestli se jedná o prince či zabijáka, protože k tomu, co dělali, měl důvod jak princ, tak zabiják.
Já jsem se celou dobu nedokázala rozhodnout, kdo je kdo, chvíli jsem si myslela, že je princ Kaden, pak zase, že je to Rafe - jistá jsem si ani nikdy nebyla. Takže jsem pak byla docela překvapená, když se zabiják odhalil.
Jediné, co mi na knize trošku vadilo, byly ty chyby - špatné koncovky, vynechaná slova apod.

NicaCola

Naprosto boží! kniha mě neskutečně vtahla do děje, líbilo se mi hádání kdo je princ a kdo zabiják... Samozřejmě jsem si myslela pravý opak.. hned jdu sáhnout po druhém díle :-)

Estercicka

Dokonalá kniha s kouzelnou atmosférou... nemohla jsem se od ní odtrhnout... Nemůžu se dočkat až si přečtu další díly ❤

Pedruska01

Na tohle jsem se opravdu těšila, jen jsem to pořád odkládala. Teď absolutně nevím proč. Kniha se po většinu času četla opravdu dobře a rychle. Přímo mě nadchnul ten nápad, který autorka aplikovala hned od začátku - kdo je princ a kdo zabiják? Opravdu jí tleskám, protože nás jako čtenáře chtěla jistě s úsměvem na tváři dokonale zmást. A nebudu lhát, když rovnou přiznám, že se jí to povedlo. Bravurně. Častokrát jsem se přistihla, že nečtu a přerovnávám si v hlavě informace o jednom a druhém mužském hrdinovi. Milionkrát jsem svou verzi pravdy "kdo je kdo" změnila. A tak jsem se do toho zamotala, že už nevím, jaký poslední typ, natož vítězný, před rozuzlením jsem hádala. Smekám, autorce se to povedlo a byl to mimo jiné i vynikající nápad - neotřepaný.
Musím se taky přiznat, že mě tahle kniha nejen že oslovila svou anotací, ale taky myšlenkou nad milostným trojúhelníkem. Naprosto je zbožňuju, proto jsem si to užívala snad dvakrát tolik. Svým způsobem se zdá, že síly jsou vyrovnány, takže ke komu se přiklonit? Rafe nebo Kaden? Jsem na vážkách, ale nejspíš k tomu "horšímu" z nich, strávila s ním dost času. Holt mám slabost pro špatné kluky. :D Ale uvidíme, co její srdce.
U obou pánů jsem s úsměvem na tváři sledovala jak se při pohledu na Liu mění. Jak se snaží udržet tvář a svůj "úkol", jak začínají soupeřit jeden proti druhému, jak jsou sami sebou zmatení. Dost oceňuju jejich kapku "vyšší" věk, i když bych se nezlobila, kdyby celkově tomu hlavnímu osazenstvu bylo o pár let víc. Měla jsem oba ráda, a o to větší osobní dilema - a věřím, že ještě nějakou dobu potrvá. :D
Hlavní hrdinka Lia - měla odvahu, nebála se říct svůj názor a ačkoliv to byla princezna, nebála se vzít za práci a ušpinit se. Neměla jsem důvod si ji neoblíbit, dost často mě překvapovala.
Celkově kniha a ten děj mě hrozně bavili. Dost akce, šokující nebo velmi úsměvné okamžiky, autorka se nebojí i brutality, krve a samotné smrti - v jistých okamžicích mě vážně překvapila. Chvílemi jsem měla opravdu problém knihu zaklapnout, ale bohužel jsem narazila i na drobnosti, které se mi moc nelíbili. Některé popisy, trochu ta politika první dcery, "moc" s tím spojená a především ty úryvky písní, poslední vůle. Je to spíš tím, že jsme na samém začátku a k tomuhle prostě chybí řádné a celkové vysvětlení. Nejspíš, v rámci i zachování překvapení/napětí, nám to bude autorka odhalovat postupně skrze další díly. Tohle shledávám za malou pihu na kráse celku, i když to bylo malé peklo číst. Možná mi trochu chyběl i rádoby slovníček/pomůcka k rozluštění většiny toho cizího jazyka/ů. Něco bylo přeloženo, však většina zůstala záhadou, což mi přijde malinko škoda.
Každopádně se vážně dost těším na pokračování, protože to skončilo v okamžiku, kdy jsem byla napnutá jak kšanda a se spodní čelistí až ve sklepě. Takové konce prostě nenávidím a zároveň zbožňuju (tedy v případě, kdy mám pokračování po ruce). A samozřejmě chci vědět, kdo a dál si užívat to nepatrné kočkování a co bude dál - jak jinak. :D Doporučení je jasná věc! :)

KaP

Skvělé!

Teriiii

Rozjezd knihy mi přišel trochu pomalejší, díky čemuž jsem váhala, zda nedat nižší hodnocení, ale když si vzpomenu, jak jsem poté knížku celý den neodložila, dávám plný počet.
Falešný polibek byla navíc moje kniha na rozečtení, protože tu poslední jsem četla minulý rok v srpnu. Ani nevím, proč jsem poté nečetla, ale tenhle příběh mi očividně sedl. Přečteno za den a kousek.
A abych byla upřímná, při určení identit prince a zabijáka jsem postupem času váhala. Při prvním setkání jsem je odhadla správně díky popisu, ale čím dál jsem četla, tím víc jsem si nebyla jistá, což byl jistě autorčin účel.
Kniha je to ale odpočinková, milá - ta první polovina určitě. Poté... Už jsem se nedokázala odtrhnout. Rozhodně můžu doporučit.

Youki007

Moc pěkné ❤️

marcushka73

Při čtení se člověk nenudí, jelikož se pořád něco děje. Většinu pasáží děj utíká rychle. Dávám plný počet :)

rampapa

Zamilovala jsem se do téhle knížky a do autorky.

Terez2002

Knihu jsem si chtěla přečíst už dávno, když jsem ji konečně začala číst, nemohla jsem se od ní odtrhnout.
Knížka je napsaná z různých pohledů a to mě na ní zaujalo.
Kapitoly jsou psané z jednotlivých pohledů postav a proto se četli dobře.
Už ze začátku kniha nabízí akci, postupně se děj rozvine v pořádný příběh.
Napínavých, akčních a dojemných scén nabízí kniha opravdu hodně.
Líbil se mi popisován charakter u jednotlivých postav, každá postava se svým příběhem a ty autorka hezky spojila dohromady, proto se kniha hezky četla.
Téma fantasy a akce dohromady - skvěle napsané.
Autorka hezky popsala prostředí, ve kterém se hlavní hrdinka pohybovala.
Konec napínavý a otevřený na pokračování dvou dalších knih.
Knihu můžu jen doporučit, odpočinková kniha, kterou si zamiluje každý.

Eponka

Úžasně čtivá a napínavá knížka, rychle vás to vtáhne a jen tak nepustí. Postavy jsou zajímavé a kreativní, tak že se vůbec nenudíte kord po tom co autorka to pěkně zamotá. Je to romantické napínavé a po přečtení se nebudete moct dočkat dalšího dílu. Moc se mi líbí, že je to psané s pohledu více osob.

denniys
27.12.2018

mně se to líbilo..a to poměrně dost..řekla bych, že je to jedna z těch lepších YA..a dokonce jsem se nechala zmást u mužských hrdinů a myslela, že je to přesně obráceně, no a teď vlastně nevim, kterému z nich fandím :)

Sam.Mischell
21.12.2018

Skvělá kniha, do poslední chvíle jsem netušila kdo je zabiják a kdo princ.

andrejci
28.11.2018

Když jsme si poprvé přečetla název knihy usoudila jsme jsme že to bude nějaká romantická knížka. Vždy jsme ji odkládala a nakonec jsme si ji na doporučení kamarádky přečetla a opravdu se mi to líbilo. Pořád se tam něco dělo takže jsme se nenudila. Bylo to všechno moc dobře zamotané. Nic se tam nenatahovalo a to se mi hodně líbilo. Princezna mi je sympatická. Vrah taky a princ taky ujde. Rozhodně doporučuji a těším se na další díl.

27.11.2018

Ze začátku jsem knize moc nefandila a chtěla jsem jí odložit, ale ještě že sem to neudělala. Příběh měl v sobě dobrý zápletky a upřímně jsem nevěděla, kdo je princ a kdo zabiják, dopokavaď se to nerozpletlo. Už se těším na další díl.

jani.ruzicko
26.11.2018

Musím uznat, že mě zaujalo, jak chytře je kniha napsaná. =) Už mě málo co překvapí, ale v tomto případě mě autorka dokonale zmátla a myslela jsme si, že Ten je Ten a Ten zas Ten =D, což byl doufám účel.

Zajímavé postavy i prostředí. Fajn námět a napětí také nechybělo. Jak už je tradicí, opět jsem bulela, protože smrt Walthera a žal, který Lia prožívala, mě opravdu zasáhl.

Ta obálka, ta je nádherná, ta mě přesvědčila k tomu, abych si vůbec knížku vzala do ruky =)
Mohu doporučit a pouštím se do dalšího dílu =)

Niu
19.11.2018

Líbilo. Napětí od začátku do konce. Vůbec jsem nevěděla, co mě čeká. Vrhám se na druhý díl. Doporučuju.

Alee
13.11.2018

Přiznám se, že jsem tuto sérii vůbec nechtěla číst. Už jen ty obálky, názvy jednotlivých dílů a obálka působily jako strašně klišoidní young adultovka. Řekla jsem si, že to číst nepotřebuji, ale poslední dobou mi to doporučovalo tolik lidí, že jsem se rozhodla to prostě zkusit. No, po přečtení prvního dílu série musím říct, že jsem se nespletla. Je to skutečně víc young adult a o žánr fantasy to zavadí jen okrajově. Sice se tu tak trochu řeší politika a do budoucna tu máme příslib nějakých blíže nespecifikovaných nadpřirozených sil (zatím jen v podobě vizí a proroctví), ale víc než co jiného je to romantický příběh. Trochu naivní, nijak převratně originální, ale i tak musím říct, že to předčilo má očekávání
Od takového oddechového čtení zaměřeného spíš na dospívající čtenáře nečekám nějakou extrémní hloubku nebo detailně propracovanou zápletku. Přesto si ale myslím, že v tomto žánru existují i série, které v tomto směru obstály lépe (Half Bad, Šest vran, Jiskra v popelu, Ódinovo dítě...). Kroniky pozůstalých zatím cílily spíš na romantickou linku a na postavu hlavní hrdinky. Ale jak už jsem řekla výše, kniha předčila má očekávání a i přes určité nedostatky (které můžu jakožto rekreační čtenář snadno přejít) je to zábavné čtení.

ladaol
13.11.2018

Příběh se mi moc líbil, líbilo se mi i nahlížení z různých pohledů postav. Pěkně popsaná krajina, se kterou se seznamujeme postupně. Romantika, dobrodružství, krásně oddychová kniha.

izfnp
09.11.2018

Prvú polovicu knihy som zhltla vďaka hre autorky s čitateľom skrz svojich dvoch tajomných hrdinov - bravó. Druhú vďaka postavám, ktoré poznávame v najrôznejších situáciách od tých šťastných, cez výzvy, až po tragédie. Autorkin svet, jeho ríše, kultúra i obyvatelia sú čitateľsky vábivé, no čo je najdôležtiejšie - príbeh Letopisov Pozostalých ma obrovské srdce a úprimnú dušu.

TaLu
05.11.2018

V rámci žánru patří rozhodně tento příběh k tomu lepšímu, co jsem přečetla. Vykreslené vztahy, zajímavá zápletka, dobrodružství. Obešla bych se bez tradičního vztahového trojúhelníku, který bývá v těchto knihách pravidlem, a já stále nějak nepochopila proč. Hlavní hrdinka si mě získala odvahou vzepřít se osudu, pochopením zodpovědnosti a nezdolnou silou při dlouhé cestě s únosci.
Popisy rozdělení země nejsou zdlouhavé, spíše se seznamujeme postupně při putování. A obálka je tentokráte rozhodně přínosem. Ráda otevřu hned druhý díl.

Denisa31
05.11.2018

super kniha, vlastně celá série. Je tu spousta zvratu, nechybí láska, opravdové kamarádství. :)

ivedoo
04.11.2018

Naprosto úžasná kniha!! :D Do půlky knihy jsem nevěděla kdo je zabiják a kdo princ, kniha mne úplně popletla, že jsem pak jen koukala šokovaně :D Hezký milostný trojúhelník akce :) Miluji příběhy s proroctvím a magií :) Musím ihned přečíst další díly :)

AniDi
04.11.2018

Zápletka se mi líbila moc, bylo to lehké čtení. Nechybělo trochu romantiky i napětí nakonec.

Denis.ska
01.11.2018

Ano kniha pro děti a mládež, dívčí román... ale příští rok mi bude 30 a přesto mě příběh tak uchvátil, že jsem celou sérii četla v každé volné minutě (třeba při čištění zubů) ...... Za mě úžasný příběh. V průběhu série jsem nevěděla, s kterým s chlapců vlastně chci aby zůstala.... no nakonec nevyhrál můj favorit :-( ale stejně dopadl dobře :-D ..... Občas mi některé pasáže připadali zdlouhavé, štvala mě změna pohledu postav, protože to autorka vždy tak krásně načasovala, abych musela přečíst další kapitolu, přesto že jsem řekla poslední a jdu něco dělat.... Ale bez toho by to nebylo ono....

Kája5951
27.10.2018

Předem upozorňuji, že na tuto knížku si udělejte co nejvíce času, protože jakmile se do ní jednou začtete, už budete mít problém se od Falešného polibku odtrhnout. Knížka vás naprosto pohltí. I když jsem se občas ztratila, kdo je kdo, časem jsem na to opět přišla a dávalo to větší smysl. Takže pokud potřebujete uniknout z reality, vřele tuto knížku doporučuji.

Emičkazknihy
21.10.2018

Knihu jsem si koupila po slouhé době od vydání. Nevím proč, tajně jsem si na ni brousila zubu, už nějakou dobu. Ovšem neměla jsem nějaké to postrčení ke koupi. Když jsem knihu četla, dlouho jsem toho litovala. Kniha mě do příběhu vnesla s jakousi razací a chválihodným napětím. Pokud jde o mě, kniha by měla 100 procent a ještě víc. Nemohu říct, že bych nějaké věci nezměnila a také že si nějaké věci mohli více probrat, nebo méně oprotahovat. Ale nikdy bych to nenazvala chybami v nepozornosti, nebo lenosti. Moje srdce si od začátku získala hlavní hrdinka, ale i jiné postavy knihy. Každá do příběhu vnesla jinou osobnost a jiné vnímání příbšhu.

Žandolinka
05.10.2018

Knížka se mi moc líbila. Velice dobře se mi četla (skoro na jeden nádech). Velmi oceňuji kapitoly, které jsou z pohledu dalších postav a také to, že nás autorka nechává díky těmto kapitolám nějakou část knihy v nevědomosti kdo je kdo a v pravou chvíli vše odtají. Už se těším na druhý díl.

Makkys
04.10.2018

Pro mě byla kniha velké zklamání. Začátek byl docela dobrý, ale pak se to hrozně vleklo. Knihu sem četla neskutečné dlouho vůbec sem se do ni nemohla zacist, ale dam dalším dílům šanci přece jen chci vědět jak to dopadne.

Black-stars
29.09.2018

Velice slubně se rozvíjejíci knižní serie. Bohužel na můj vkus po přečtení obdobných příběhů mi způsob vypravivání přišel lehce nevyzrálý, ocenila bych větší propracovanost postav - větší hloubku dějové linky. Ale na dovolenou velmi příjemné počteníčko.

milostný trojúhelník láska smrt únosy moc

Mary E. Pearson

Mary E. Pearson