Falešný polibek

kniha od:

Falešný polibek https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335059/bmid_falesny-polibek-JmX-335059.jpg 4.3 1766
Koupit Koupit eknihu Bazar

Království Morrigan je ponořeno v tradicích a příbězích o dávném světě, ale některé tradice princezna Lia nemůže překousnout. Například sňatek s někým, koho nikdy nepotkala. To vše pouze kvůli zajištění politického spojenectví. Lia má všeho po krk a je připravena začít nový život. V den své svatby utíká do na míle vzdálené vesnice, kde se usazuje mezi obyčejnými lidmi a především dvěma záhadnými a přitažlivými muži – jedním princem, kterého si měla vzít, a jedním vrahem, který má za úkol ji zabít. Obklopena tajemstvími a lžemi musí Lia odhalit nebezpečné skutečnosti, které otřesou celým jejím životem, zatímco se pomalu začíná zamilovávat do jednoho z dvou cizinců.... celý text

Série:

Letopisy Pozůstalých / Kroniky pozostalých 1.


Žánr:
Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo
Originální název:

The Kiss of Deception , 2014


více info...

Komentáře (407)

Komentáře 407 Recenze 17

Bety093
Bety093
24.09.2023 4 z 5

Od knížky jsem neměla moc velké očekávání, ale byla jsem příjemně překvapena. Krásný příběh, postavy, napětí, no prostě bomba. Co se mi tolik nelíbilo byly některé zdlouhavé části, kde jsem se vyloženě nutila do čtení. Všechno ale kompenzuje brilantní konec, kde mi i slza ukápla a hrozně mě to dostalo. Celkově knížka lehce nadprůměrná a zkusím ještě další díly. Doporučuji.

Tesaknihy
Tesaknihy
25.08.2023 5 z 5

Krásný příběh. Velmi promyšlený a přesto, že je určený pro mladší cílovou skupinu, má co nabídnout i starším čtenářům. Líbí se mi to pomalé tempo a postupné odhalování.


Heaven001
Heaven001
24.08.2023 2 z 5

Za mě zklamání. Čekala jsem magii a nějakou akci. Toto bylo utahané a zbytečně zdlouhavé. Moc nechápu, že má kniha tak dobré hodnocení. Za mě horší průměr, znovu číst nebudu. Uvidím, zda se pustím do dalších dílů.

Johana
Johana
25.06.2023

Nedočteno, knihu jsem odložila po zjištění, že je vysloveně určena mládeži, což já nejsem. Půjde asi o celkově jednodušší vyprávění, bez velké logiky, zato plné laciných klišé... Ale hlavně je to pro děti.

MinervaB
MinervaB
22.05.2023 5 z 5

* Kniha je psána zejména z pohledu Lii, ale také z pohledu zabijáka a prince, což mě bavilo ještě víc.

* Příběh plyne poměrně pomalu (mě to dost vyhovuje, lépe se člověk vžije do děje a člověk tak prožívá vše s hlavní hrdinkou), je tady skvěle propracovaný nový svět s vlastní historií, tradicemi a různými jazyky.

* Autorka si skvěle pohrála s postavami zabijáka a prince - dokonale Vás zmate a do poslední chvíle si nejste jisti kdo je kdo.

Falešný polibek je kniha, ve které nechybí odvážná hlavní hrdinka, správná dávka napětí, plno překvapeni a velmi krásná, uvěřitelná a pomalu se rozvíjející se romantická linka.

sArKa236
sArKa236
21.05.2023 3 z 5

Dlouho jsem přemýšlela, co bych o této knížce mohla napsat.
Napětí, milostný trojúhelník, očekávaně neočekávaný zvrat. Líbilo se mi, že jsem až do jedné konkrétní chvíle nebyla jistá, který z dvou mužských hrdinů je který. Zabiják nebo princ? Musím se přiznat, že jsem to odhadovala úplně naopak, ale co se dá dělat (možná za to mohla moje nepozornost a ostatním to bude jasné hned). Co mne trochu zarazilo, byl konec.
Shrnu to tak, že je to příjemné odpočinkové čtení, ALE i když se zde nějaká ta akce nachází, kniha je zaměřená HLAVNĚna onen milostný trojúhelník.

nicandra
nicandra
24.04.2023 4 z 5

Zajímavé hraní si s proudem příběhu - např. výrazné zpomalení ve chvílích pobytu v Terravinu, který má hlavní postava za ráj, protože tam může být sebou samou. Poněkud uspěchaný konec - který vlastně není konec, ale má vás jen přimět získat druhý díl, nejlépe koupí, že.
Hodně mě zaujalo rozložení vyprávění příběhu na jednotlivé postavy, je to tak mnohem živější, svěžejší. Mimochodem, taky jsem nepoznala, který ten chlap je který, ale tak to má evidentně být.
Ovšem ty pravopisné chyby mě neskutečně iritují.

Steffy
Steffy
29.03.2023 5 z 5

Tak tohle byla kniha, která si mě chytla za srdce! Celou dobu čekat, abych opravdu zjistila kdo je kdo. Neustálé se přesvědčování, že tenhle je princ a ten zabiják a pak se stala jedna věc a bylo všechno naopak?? Opravdu moc povedené! Čekání, jestli Lia opravdu objeví dar nebo ne! Zjišťování co proč zůstává pořád kus kavah na jejím rameni? Rozuzlení kdo je kdo, starosti o Pauline, starosti o Liu! Zvědavost co se to vlastně ve všech královstvích děje? Nemohla jsem se odtrhnout a četla dál a dál a najednou byl konec a já musela okamžitě vzít druhý díl!

Iva095
Iva095
29.03.2023 3 z 5

Princezna Arabella má radši když se jí říká Lia. Jako první dcera si nemůže vybrat jak naloží se s vím osudem. Její bratři si mohli svojí nevěstu zvolit sami, ale ona svého ženicha ne, jí byl přidělen, nevěděla jak vypadá a už vůbec ho nemilovala. V den kdy měla být svatba společně se svojí nejlepší přítelkyní Paulinou utekli do Terravin, kde chtěla začít žít obyčejný život. Jednoho dne se v hostinci kdy pracovala objevili dva cizinci, kteří se o ní začali zajímat. Lia netušila, že jeden z nich je princ a ten druhý zabiják, ani oni sami si neřekli kdo doopravdy jsou. Ale oba moc dobře věděli kdo je ona.

Celá tato série má hodně pozitivní hodnocení. Abych řekla pravdu tak tento díl mi nepřišel tak moc dobrý. Přibližně třičtvrtě knihy byl příběh až moc klidný moc se toho tam nedělo. Bylo to pořád dokola to samé, práce v hostinci, poznávání Terravin a sbližování se s oběma cizinci. S tím jedním o trošičku více. Přibližně tak 150 stran před koncem už se konečně začínalo něco dít, ale že by to bylo nějak extra to bych neřekla. Na to, že tento díl má hodně vysoké hodnocení tak se mi zdál hodně průměrný.

alena7090
alena7090
23.03.2023 5 z 5

Tato knížka byla skvělá. Celou dobu přemýšlet, kdo je kdo, odhadovat, měnit názory, utvrzovat se v nich, abych je mohla změnit znovu. Naprosto úžasný prvek neznámosti postav a různosti pohledů. Mohu jen doporučit :)

ela2710
ela2710
26.02.2023 5 z 5

V Morrighane sa tradujú rôzne príbehy o dávnom svete, taktiež sa tam dodržiavajú staré zvyky a tradície. Princezná Lia ich má ale plné zuby. Ako prvorodená dcéra sa má vydať za muža, ktorého nikdy pred tým nestretla. V deň svadby ujde aj so svojou priateľkou Pauline a začne nový ,,neprinceznovský" život. Spoznáva dvoch zaujímavých cudzincov - princa, ktorému ušla tesne pred svadbou a vraha, ktorý ju má zabiť. Lia je obklopená samými klamstvami. Bohužiaľ, postretnú ju aj situácie, pri ktorých zvažuje, či sa rozhodla správne. Keď chce svoje rozhodnutia napraviť, ocitne sa vo veľkom nebezpečenstve.

Lia ma ako hlavná hrdinka veľmi bavila. Páčilo sa mi to, ako si dokázala poradiť s rôznymi situáciami, napriek tomu, že bola princeznou.
Bavil ma aj štýl písania autorky a to, že nás nechávala dlho na pochybách v tom, ktorý z cudzincov - či Kaden, či Rafe je princ a kto vrah. Raz som tipovalo jedno, raz druhé, a môj konečný typ nevyšiel.
Veľmi sympatický mi bol aj Liin brat, Walther. V knihe bolo pár scén práve s ním, ktoré ma dojali. Tiež ma chytilo za srdce to, ako sa Lia snažila pochovať padlých bojovníkov jej kráľovstva.

Som veľmi zvedavá, akým smerom sa bude uberať ďalší diel a hlavne ako dopadne milostný trojuholník Lia-Kaden-Rafe...pretože áno, jeden z nich je vrah, ale čo to do seba majú obaja. Možno v ďalšej knihe zmením názor.
Pri knihe som si super oddýchla. Nie je to síce na úrovni Maasovej...tej sa už v mojich očiach asi málokto vyrovná, ale bavilo ma to, rozhodne u mňa patrí k tým lepším fantasy :)

Peta1607
Peta1607
23.02.2023 4 z 5

Po prvním díle mám dojem, že to bude celkem vydařená série. Kniha se dobře čte, děj se místy trošičku táhne, ale vzhledem k rozsahu knihy to není nic hrozného. Hvězdičku srážím za takové to obvyklé klišé, a hlavně (nevím jestli to rozčiluje jen mě) za to enormní množství chyb v textu .

Papušík
Papušík
20.02.2023 4 z 5

Opravdu povedená série. Každý díl měl co nabídnout a opravdu celý příběh eskaloval až k poslednímu dílu. První kniha je velmi hravá a nevinná, ale dokáže si zahrát i s naší hlavou na kdo je kdo. Ano přiznávám, že jsem si celou dobu myslela, že princ je zabiják a zabiják je princ.

miskaseverliska
miskaseverliska
07.02.2023 1 z 5

Tohle opravdu ne. Tento příběh opravdu není povedený. Děj se táhne celou tu dobu, poslední třetinu jsem ani nedočetla a to se u mě nikdy nestává, ale tohle bylo tak nudné, naivní, plné klišé, už na začátku odhadnete co se stane, je vám jasné kdo je kdo. Námět byl ale fajn , bohužel paní autorka ho neuměla hezky rozvést a naplnit čtenářovo očekávání. Po přečtení recenzí jsem si opravdu myslela, že to bude kniha plná fantasy. Ale nebyl tam v podstatě vůbec žádný fantasy prvek. Hlavní hrdinka je extrémně naivní, myslela si, že ji všude zachrání její nožík ;)
Milostný trojúhelník je tu ještě horší než celá kniha. Ani jednoho hrdinu jsem neměla ráda, bylo mi jedno co se komu stane. 1 bod dávám jen za postavu Berdi.

CiaKawlone
CiaKawlone
03.02.2023 5 z 5

Tento příběh mě velmi upoutal. Přiznám se, že jsem se chytila do té pasti s tím kdo je kdo a o to víc mě to vlastně asi bavilo. Příběh byl napsán moc hezky. Postavy i krajina byly dobře popsány. Hned se vrhám na další pokračování.

Jlozkin
Jlozkin
28.01.2023 3 z 5

Jsem zklamana... Po precteni recenzi jsem se na knizku tesila, ale cetla se mi opravdu tezce. Porad jsem mela tendenci prestavat a delat neco jineho, coz se me u knizek, ktere me dejem uplne pohlni, nestava. Tady jsem po 100 strankach cekala, kdy to konecne zacne a nic. Stranka 200 a furt nic... Za pulkou se to zacalo lehce rozjizdet a vlastne az do konce knihy jsem mela pocit, ze se to furt rozjizdi a vlastne ani nerozjede. Nicmene mam v sobe pocit, ze pokracovani muze byt zajimave, takze se do toho pustim a budu doufat. Nechci u plne rict, ze je kniha nezajimava a nudna, ale pro me byla proste nemastna, neslana. Tak uvidime dal.

Njangu
Njangu
16.01.2023 5 z 5

Po přečtení prvního dílu jsem se radovala, že jsem narazila na úžasnou sérii a to jsem nevěděla, co mě ještě čeká.
Dostala jsem na ní doporučení a vůbec to nezklamalo.
Jsem nadšená.
Po dlouhé době kousek, který je úžasně napsaný a obsahuje nádherný příběh.

Barabora
Barabora
28.12.2022 5 z 5

Wow, já jsem ohromená bylo to skvělé čtení. Doufám, že se brzo dostanu k dalšímu dílu, abych věděla jak to nakonec dopadne. Skvělá knížka.

Niu
Niu
03.12.2022 5 z 5

Tuhle knihu a vlastně i celou sérii, jsem četla před skoro pěti lety. Tenkrát mě to vtáhlo tak, že všechny knihy jsou pro mne top, vedle Harryho Pottera a nově Měsíčních kronik. Protože autorka v předchozích letech vydala ještě dvě knihy, jež by se měly příběhu dotýkat, řekla jsem si, že se pustím do všech. Jenže jsem se bála. Co když mě ten příběh nepohltí jako tenkrát? Co když už mám tolik načteno, že mě to nezaujme? Můj strach byl neoprávněný. Příběh se mi moc líbí a navíc má hlavu a patu, mystično, vojenské strategie, vlastní světy a zvyky, k tomu připočtěte klasický příběh nevěsty, která utekla od oltáře. Za mne velmi silné. U kapitol s Walterem, pohřbíváním a Ebenem jsem neudržela slzy. Romantická linka jemná a nenásilná. Mrzí mě jen, že v knižním světě nedostala tato série větší prostor, protože si myslím, že stojí mnohem výš než jiné knižní série stejného žánru. Ale pro mne líp - je to takový můj utajený poklad :o)

Eva_Skala99
Eva_Skala99
17.11.2022 5 z 5

Nemám slov. Tato série naprosto překonala mé očekávání. Skvělý příběh, velmi čtivě napsaná, nemá žádná hluchá místa, zkrátka dokonalá. Doporučuji !

Téra
Téra
10.11.2022 3 z 5

Příběh byl moc pěkný. Bavilo mě odhadovat, kdo je vrah a kdo princ. Názor jsem změnila pouze jednou. A nakonec jsem to odhadla správně. Uvidíme, kam se příběh bude ubírat dál.

Gabriela_K
Gabriela_K
01.11.2022 5 z 5

Kniha byla skvělá, bavila mě a nemohla jsem se od ní odtrhnout.
Díky recenzím tady na databázi jsem zjistila, že jsem nebyla hloupá a jenom nepochopila část knihy, ale že to byl účel autorky, aby čtenáře zmátla s tím kdo je kdo. A abych si listovala nazpět a četla některé pasáže znovu.
Rozhodně se těším až se vrhnu na další díl.

Dokie
Dokie
16.10.2022 5 z 5

(SPOILER) Úžasný příběh o princezně Lie, která utekla před domluveným sňatkem a někým koho v životě neviděla. Kniha se četla moc hezky a do více jak půlky knihy jste nevěděli kdo je princ a kdo zabiják, hodně mě to zmátlo a uhodla jsem to špatně, takže autorka mě dost zmátla. Lia je odvážná, upřímná, silná a úplně skvělá hlavní hrdinka příběhu. A co se týče milostnýho trojúhelníku, tak se vůbec nemůžu rozhodnout komu vlastně fandím jestli Lie a Rafeovi, princem, kterého si měla vzít za manžela, ale i přes to se do něj zamilovala bez toho aniž by věděla kdo to je a přišel jí zachránit od barbarů z Vendy, kteří ji unesli a nebo Lie a Kadenovi, zabijákem, který měl za úkol jí zabít, ale nakonec se do ní asi zamiloval jen si to nedokáže úplně přiznat a to jaké je mezi nimi vždycky napětí, když jsou u sebe. Je to takové víc zajímavé a taková ta zakázaná láska mezi únoscem a zajatcem, no nevim, rozhodnu se v dalších dílech. V pár momentech mě kniha i dojala. A taky bylo fakt skvěle popsané a vymyšlené prostředí s mapou na kterém se moje představivost fakt vyhrála.

2368
2368
10.10.2022 2 z 5

Než jsme si koupila celou sérii četla jsme Vaše recenze (dělám to tak vždy). Pro mě byl ale první díl hodně velké zklamání, nuda. Bože nutila jsme se číst dál s tím, že se snad celý děj rozjede. Ke konci tomu tak je, nyní čtu druhý díl a je o něco lepší tak snad z něj budu alespoň zpolobiny tak nadšená jako vy.
A ještě poznámka nakonec, co je to za módu psát z pohledu hlavních postav. Je to teď snad ve všech knihách. Neříkám, někde se to hodí, ale mě to spíš štve. Nemůžu se pak začínat tak já bych chtěla.

stelloušek
stelloušek
02.10.2022 5 z 5

Tuhle sérii jsem dostala k narozeninám asi 2 roky zpátky. Do teď jsem se k tomu nedostala, ale nedávno jsem se rozhodla, že si přečtu první díl a hrozně se mi líbil. Žánr fantasy mám moc ráda, takže už podle anotace jsem věděla, že se mi to bude líbit. Kniha se dobře četla a byla plná napětí. Vždycky se tam stalo něco, co jsem vůbec nečekala, takže se moc těším na další díly.

Anor505
Anor505
16.09.2022 5 z 5

Na tuhle sérii jsem narazila náhodou, neměla jsem žádná velká očekávání, ale jsem velmi mile překvapená. Všechny hlavní postavy jsou sympatické, příběh plyne, je napínavý… ze začátku hádáte kdo je kdo. Tady se přiznám, že mě autorka dokonale zmátla a já pak listovala zpátky a některé pasáže četla znovu, protože jsem nechtěla věřit, že bych byla tak vedle. :-) A ani v druhé polovině knihy jsem se nenudila. Taky oceňuji, že ani vedlejší postavy nejsou černobílé a jsem zvědavá jak se budou vyvíjet dál. Hned jdu na druhý díl.

Aquagirl
Aquagirl
04.09.2022 4 z 5

To bylo miloučké. A moc mě bavilo hádat, který z nich je vlastně princ a který padouch. Princezna Lia byla fajn, celkově se mi příběh líbil, jenom k pěti hvězdičkám mi tam přece jen něco málo chybí.

Fidibus
Fidibus
08.08.2022 4 z 5

(SPOILER) Hezký námět, který však po útěku ztrácí grády a čeká se na zápletku. Který z těch dvou mužů, kteří se kolem ní točí, co udělá? Minulost ji stejně dožene a druhá půlka knihy už je akční a zajímavější. Dojala mne tam ta scéna s koněm...
Končí to otevřeně, všichni tři se sejdou a... uvidíme v dalším díle.

Misa101
Misa101
19.07.2022 4 z 5

Velice čtivé a konečně sympatická hlavní hrdinka v YA (alespoň pro mne :)), určitě budu v sérii pokračovat, protože mě kniha moc bavila, akorát jsem zvědavá na vývoj politické linky tohoto světa, která zatím nepůsobila moc propracovaně (ono to nevadilo, protože prvnímu dílu stejně vévodila romantika, která byla moc fajn).

lucakuca
lucakuca
16.07.2022 5 z 5

Jo! Jojojo!
Jak princezna Arabela ukázala světu, že není jen obyčejná panenka, ale že je to bojovnice každým coulem.
Dostalo mě na kolena a slzy vytryskly, když Lia prováděla rituál nad mrtvými a vše, co bylo s tím spojené.
Čtivé, humorné, dojemné, napínavé a tajemné.
PS: fakt toho tygra odehnala jen slovy?

Turante
Turante
07.07.2022 4 z 5

Moc dobrý první díl série. Líbilo se mi střídání vyprávění postav, hlavní hrdinové jsou sympatičtí a chcete číst pořád dál a dál. Rozhodně se pustím do dalšího dílu.

SněžnáSova
SněžnáSova
30.06.2022 3 z 5

Asi tak...Na mě to bylo těžce napsané a napětí přišlo až od půlky ,ale nápad byl moc zajímavý. Autorka umí výborné zmást kdo je kdo. Tipnu si že i vy si budete myslet přesně naopak kdo je princ a kdo zabiják. Hlavní postavy mi sice byli sympatické a milostný trojúhelník byl fajn ale kniha mě nepohltila. Budu si muset rozmyslet jestli se pustím do dalšího dílu. PS: Teď je čas na letní odlehčené romantiky.

Doomiiniikaa
Doomiiniikaa
25.06.2022 5 z 5

Kdyby šlo dát více jak 5* tak bych neváhala. Příběh sice až tak originální není, ale to jak
mi dokázala autorka zamotat hlavu s tím, kdo je zabiják a kdo princ, úplně zastínilo klišé příběhu. Oceňuji i to,jak vkusně a uvěřitelně je popsán milostný trojúhelník. K tomu všemu hlavní hrdinka není žádná naivní postava, jak v takovýchto příbězích bývá zvykem. Takže jediný negativum, které kniha měla byly překlepy ve slovech, ale to už se jedná jen o chybu překladu, u kterých jsem se spíše nasmála, jako např. místo prázdný žaludek měla Lia prázdný žalud apod. :D

Jsem zvědavá,jestli mě takto mile překvapí i další díl.

viktoria167
viktoria167
02.06.2022 3 z 5

Trochu nuda, čo vám budem rozprávať. Ale bol tam moment, ktorý ma naozaj prekvapil. Na druhý diel sa už teda nechystám. Ale romantickú linku som si užila.

_Brunetka_
_Brunetka_
29.05.2022 4 z 5

Pro upřesnění, hodnotím 4,25*.

Oficiálně můžu říct, že jsem narazila na velmi slibnou fantasy sérii – minimálně její první díl je skvělý. Díky autorčinu stylu psaní mi nedělalo sebemenší potíže se do knihy ponořit a bezmezně si ji užívat. Příběh mě opravdu bavil, stránky mi jen frčely pod rukama. Střídající se tři pohledy shledávám jako velmi dobrý nápad. Autorka přichází také s určitou dávkou originality, což oceňuju. Kde jinde se totiž setkáte s námětem, ve kterém se o princeznu zajímají dva mladíci, z nichž jeden je nájemný vrah a druhý odmítnutý princ? Ještě, když si k tomu přidáte, že nevíte, kdo je kdo. Já nad tím přemýšlela tak usilovně, až jsem si tipla špatně. Svět byl vystavěn zajímavě a předpokládám, že v dalších dílech ho ještě více prozkoumáme. Postava Lii za mě byla prototypem geniální hrdinky. Svou povahou si mě získala a líbilo se mi, že je silným článkem navzdory královskému původu a svému něžnému pohlaví. Co se týče zabijáka a prince, tuším, že mě tahle série bude bolet, protože mě z milostného trojúhelníku přitahuje ten nesprávný (ale když ten charakter je tak zajímavý). Nevadilo mi ani to, že jsem se tady zatím nedočkala nějakých velkých zvratů, protože kniha samotná je zhmotněním akce. Je tu také řada velmi emotivních momentů (možná vás něco naštve nebo pobaví, ale smutku se neubráníte určitě). Vyznačila jsem si tu i nějaké hezké myšlenky. Konec nemohl být otevřenější a já nutně potřebuju další díly. Pokud tedy hledáte dobrou fantasy a očekáváte od ní +- věci výše zmíněné, nemáte nad čím váhat!

jitka_dankova
jitka_dankova
03.05.2022 5 z 5

(SPOILER) Celá série Letopisy Pozůstalých je náročnější čtení, které se točí především kromě lží, falše, politiky, zrady, intrik, válek a bojů o moc. Romantická linka mi přišla spíš jen tak trochu na pozadí toho všeho, milostný trojúhelník je, no, vlastně zvláštní. Tady mi tak nevadil. Hlavní hrdinové prošli poměrně velkou proměnou od vzpurných puberťáků až k přespříliš zodpovědným dospělým, kteří se vzdávají svého štěstí ve prospěch ostatních. A právě kvůli tomu ve mne zůstal po přečtení takový smutný tíživý pocit. Ostatně tam taky zemřelo dost milých vedlejších postav, těžce jsem to nesla.
První díl je všech tří ještě ten odlehčenější a vzletnější a příběh, kdy se v hostinci, kde se skrývá princezna, setkají princ i zabiják a tráví tam vlastně takové "letní prázdniny" byl vlastně milý. Autorka to fakt dobře umí se zatajováním informací a tak trochu matením čtenáře. Prostě tam důležité věci píše, až opravdu v tu správnou chvíli a člověk je překvapený, kde se to vzalo. Musela jsem listovat a vracet se, abych pronesla pár hezkých "aha...!".
Po přečtení celé série si nejsem jistá, jestli mám z knih dobrý pocit. Spíš mne příběh tížil. Ale čtivý a kvalitní rozhodně je a plné hodnocení si zaslouží, jde o zajímavé dílo.

ZapisnikTerky
ZapisnikTerky
19.04.2022 4 z 5

Tohle tipování - kdo je vrah a kdo princ, to mě vážně bavilo. Lia byla navíc celkem sympatická a lidská. Moc se těším na další díl.

SimonaM86
SimonaM86
03.04.2022 5 z 5

Lia, Kaden, Rafe.. Jejich příběh, jejich pouta, touhy, nevyslovená přání a jak moc je těžké vyslovit pravdu, když nebyla řečena na začátku.
"Semínko daru vzklíčí možná samo, ale když ho nezaliješ zahyne"
PS: na začátku jsem byla chycena a špatně odhadla zabijáka a prince.

Kalokaghatia
Kalokaghatia
29.03.2022 4 z 5

Strašně mě bavilo pátrat po tom, kdo je princ a kdo zabiják. Od začátku mi padl do oka víc zabiják. Princezna je holka od rány a i ostatní postavy milé a sympatické. Milostný trojúhelník je popsaný vkusně a uvěřitelně. Uvidíme kdo nakonec získá princeznu a půl královstí.
Druhá půlka knihy mi přišla trochu natahovaná a nemám ráda takhle otevřené konce i když je to teprve první díl série. Každopádně je to pěkné čtení a pouštím se do druhého dílu.

NessaLuna
NessaLuna
28.02.2022 3 z 5

Od knihy jsem nic moc ani nečekala, takže možná proto jsem nebyla zklamaná. Konec mě poměrně překvapil, neboť jsem si šla vyloženě odpočinout k nějaké romantice se špetkou fantasy a dostala jsem ještě něco navíc.
Kniha se krásně čte, akorát mi místy vadilo, jak jsou postavy hodně ploché. Hlavní hrdinka si mé sympatie nijak nezískala, ale ani mi vyloženě nevadila. Taky se často jisté skutečnosti opakují - přečtete si o jedné věci hned několikrát jen trochu jinými slovy a to už mi vadilo trochu víc. Přišlo mi to zbytečné a působilo to na mě, jakoby snad pozadí příběhu nebylo příliš domyšlené.
Knihu bych celkově doporučila lidem, kteří by hledali to samé co já. První díl určitě neurazí, uvidíme, co mi dá druhý. Já jsem koneckonců velká obdivovatelka Maasové a její Dvory jsou zářným příkladem toho, jak se může z klasické romantiky vyvinout něco mnohem většího, takže tomu ráda dám šanci. Konec knihy mě dost navnadil na pokračování a těším se, až se k tomu dostanu.