Falešný polibek

Falešný polibek https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335059/bmid_falesny-polibek-JmX-335059.jpg 4 1850 418

Království Morrigan je ponořeno v tradicích a příbězích o dávném světě, ale některé tradice princezna Lia nemůže překousnout. Například sňatek s někým, koho nikdy nepotkala. To vše pouze kvůli zajištění politického spojenectví. Lia má všeho po krk a je připravena začít nový život. V den své svatby utíká do na míle vzdálené vesnice, kde se usazuje mezi obyčejnými lidmi a především dvěma záhadnými a přitažlivými muži – jedním princem, kterého si měla vzít, a jedním vrahem, který má za úkol ji zabít. Obklopena tajemstvími a lžemi musí Lia odhalit nebezpečné skutečnosti, které otřesou celým jejím životem, zatímco se pomalu začíná zamilovávat do jednoho z dvou cizinců.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Kiss of Deception , 2014

Ronnie37
04.01.2021 5 z 5

Tohle je naprosto fantastická série knížek! Už od začátku jsem věděla že se mi bude líbit. Skvělý příběh! I když v té části jak tam přišel Kaden a Rafe jsem doufala aby měli prohozené ty role... No nebudu spoilovat, ale já jsem tým Lia & Kaden forever :33

Tynka088
04.01.2021 5 z 5

Krásný příběh. Kniha se velmi dobře a rychle čte.

Nerissa
17.12.2020 3 z 5

(SPOILER) Už několikrát jsem v komentářích psala, že nejsem cílová skupina pro Young adult. Z nějakého důvodu se k nim ale stále občas vracím. Kdybych byla mladší, pravděpodobně bych dala o hvězdičku víc.

Co se mi líbilo? Nevím. Postavy ani svět mě nezaujaly. Přesto pořád na příběh musím myslet a chci si přečíst i další díl. Ale proč přesně to nevím - snad trocha nostalgie po mém mladším já, které by to hltalo :). Líbilo se mi, jak zpočátku nebylo jasné kdo je kdo, ale... (viz nelíbilo).

Co se mi nelíbilo? Postavy. Lia a Rafe mi v některých pasážích vadili. Kaden mě docela bavil, ale občas bych od něho čekala jinou, ostřejší, reakci. Nelíbilo se mi, jak se autorka za každou cenu i přes anonymitu postav snažila čtenáři vnutit představu, kdo je vrah a kdo princ jen aby na závěr mohla udělat "šokující" odhalení, že je to naopak. Nelíbilo se mi, jak se příběh v polovině knihy táhl. Nelíbilo se mi, jak si Lia myslí, že všechny nepříjemnosti s muži, kteří ji obtěžují vyřeší svým nožíkem vykládaným diamanty. Nelíbí se mi její naivita, nelíbí se mi její sobeckost. Nelíbí se mi klišé a pasáže v knize, které působí nepřirozeně a mají za cíl dokázat, že je Lia skvělá, hodná, úžasná a silná. Ve skutečnosti působí nuceně a neuvěřitelně.

Alíša236
11.12.2020 4 z 5

Kniha mi byla moc vychvalovaná, tak jsem čekala více. První polovina byla zdlouhavá, jednoduchá, příliš jasná a předvídatelná. V druhé polovině se konečně začalo něco dít a čtení mě více bavilo. Dám tedy šanci druhému dílu. Toto za mě 3,5 hvězdičky.

Zezulinka
16.11.2020 5 z 5

málokdy se mi stane, abych už po první kapitole věděla, že se mi kniha bude líbit a nezklamala mne, všechny 3 díly se četly plynule, byly napínavé a plné děje až do konce, velmi doporučuji a těším se na nezávislé volné pokračování zatím 2 dílů Zlodějského tance a přísahy

ivca84
15.11.2020 5 z 5

docela zajimavy príheh uz se tesím na další díly

papirovydracik
09.11.2020 5 z 5

Kniha se cte dobre, poustim se s chuti do druheho dilu.

Alnima
06.11.2020 5 z 5

Naprosto úchvatně napsaný příběh. To jak nevíte, kdo je kdo, je prostě originální. V knihách mám ráda překvapení, ale čím více knih přečtěte, tím méně jich byvá. A přesto, tahle to dokázala na plné čáře :)

Kaya77911
02.11.2020 1 z 5

Na to, že všichni o této knize říkali jak je skvělá, asi jsem čekala více. Nápad byl úplně ůžasný, ale ten děj! Celou dobu se tam nic moc nedělo a pak na konci proste BUM! Mně se to prostě nelíbilo.

Akléda_
01.11.2020 4 z 5

Knížku jsem měla doma už přes tři roky a konečně jsem se k ní dostala. nechápu proč jsem jí tak dlouho odkládala, byla skvělá! Měla jsem jí přečtenou během čtyř dní, bavil mě svět, příběh postavy, všechno! Hlavní hrdinka je nebojácná a vtipná, rozhodně se vám bude líbit. Super plus je i odhalování zabijáka a prince, to se mi moc líbilo. Já to odhadla a troufám si říct, že vím kdy se stalo že si to většina lidí prohodila. Četlo se to svižně a opravdu mě celá knížka moc bavila. Obálka je krásným plusovým bodíkem navíc. Moc se těším na další díly.

Fortuna7
25.10.2020 4 z 5

Tato knížka byla moje první YA a myslím že jí můžu poděkovat za hodiny strávené nad knížkami. Tu knížku miluju...

Anett525
24.10.2020 5 z 5

Tahle kniha mě vytáhla z čtecí krize. Čte se sama, napínavý příběh, přečetla jsem za dva dny jedním dechem a hned jdu na další díl.

rajcatko
17.10.2020 5 z 5

Tohle je přesně to, co mě vytáhlo z krize. Díky bohu! Kniha se čte velmi dobře, příběh je zajímavý, postavy tak akorát. A co je u série důležité, vážně se těším na další díl!

Simik16
13.10.2020 2 z 5

Na tuto knihu jsem se, především díky nadšeným recenzím, opravdu těšila.
A jsem zklamaná. Opravdu hodně zklamaná.
Nejenže nesnáším romantické trojúhelníky, taky tak nějak celkově nemám ráda nerozhodné hrdinky. Co mi ale vadilo nejvíc je, že se ke mě skrz hrdinku nedostaly žádné pořádné emoce.
Hodně jsem přeskakovala, hlavně v poslední třetině. A rozhodně neplánuji číst další díly.

DominaCZ
12.10.2020 1 z 5

Holkovsky naivní, pro YA no.

roso.mak
06.10.2020 3 z 5

Nevím, nevím. Mě to zas taková bomba nepřišla. To, že jim zdrhne princezna, bych ještě spolkla, ale dost dobře pochybuji, že by pan korunní princ mohl (a chtel) taky jen tak zmizet. A taky bych chtěla být tak zatraceně krásná a charismatická, že si najatý zabiják rozmyslí podříznout mi hrdlo.

Taky považuji za vtipné, že jí velmi snadno našli tihle dva, a zcela záhadně nikdo, kdo ji měl doopravdy hledat (i když přiznávám lehkou literární berličku jsi na to autorka vymyslela).

Nicméně, poslední třetina knihy to docela vynahradila. Konec byl přiměřeně napínavý na to, abych sáhla po druhém dílu.

Patricie235
03.10.2020 5 z 5

Neuvěřitejné!❤️ Ani nejde popsat slovy, jak moc tuhle knihu miluji!!❤️❤️ WOW

ardeas
25.09.2020 3 z 5

Nemôžem si pomôcť, ale... snad je to tým, ze je to pre mladsie ročníky :) ale Lia mi prisla ako hrozna naivka. Plus ťažkopádny strih deja... nešlo to tak rezky, vlieklo sa to často az som bola frustrovana.Mam radsej knihy, kde sa veci deju tzv. samospadom... ani si neuvedomite a mate zrazu docitane. Tu mi to prislo ze autorka zamerne zdržuje a to mi nedoprialo az taky dobry dojem. Uvidime ako to bude s ďalšími dielmi.

zaandulee
20.09.2020 4 z 5

Tato série vypadala opravdu zajímavě a je to přesně můj žánr. Recenze i hodnocení na tyto knihy byly velmi ucházející, takže jsem se do nich s radostí pustila.

A jsem ráda, série byla plná romantiky a objevil se zde milostný trojúhelník (které mám i přes to klišé pořád ráda :D). Postavy jsem si oblíbila, hlavní hrdinka byla fajn, nelezla mi na nervy, jako některé z knih, které jsem v poslední době četla. Byla rázná, obětavá, charismatická a nebojácná, dokázala si prosadit svou. Příběh je pěkný, zajímavý, líbí se mi, že se mění místo, kde se děj odehrává v průběhu série.

1. a 2. díl se mi líbily více než ten 3., u něj jsem se musela trochu nutit dočíst ten konec. Měla jsem tušení, kdo na konci skončí s kým, ale pořád jsem se držela naděje, že to dopadne jinak, ale co už....většina bude určitě spokojena. (Kadena jsem měla radši :D)

Sérii ale určitě doporučuji těm, kdo milují fantasy romance, jelikož té tam je dost. ♥

PetraBery
13.09.2020 4 z 5

Až na ten název je kniha prostě parádní. Skvělý nápad, kdy do poloviny knihy můžeme hádat, kdo z hlavních hrdinů je princ a kdo zabiják. Hlavní hrdinka Lia se vzepře svému osudu, poznává život běžných lidí a objevuje svůj "dar". Pěkné čtivé fantasy, těším se na další díl. Kdybych mohla, dám 4,5 hvězdy, takhle si nechávám na příště.