Falešný polibek

Falešný polibek https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335059/bmid_falesny-polibek-JmX-335059.jpg 4 1856 1856

Království Morrigan je ponořeno v tradicích a příbězích o dávném světě, ale některé tradice princezna Lia nemůže překousnout. Například sňatek s někým, koho nikdy nepotkala. To vše pouze kvůli zajištění politického spojenectví. Lia má všeho po krk a je připravena začít nový život. V den své svatby utíká do na míle vzdálené vesnice, kde se usazuje mezi obyčejnými lidmi a především dvěma záhadnými a přitažlivými muži – jedním princem, kterého si měla vzít, a jedním vrahem, který má za úkol ji zabít. Obklopena tajemstvími a lžemi musí Lia odhalit nebezpečné skutečnosti, které otřesou celým jejím životem, zatímco se pomalu začíná zamilovávat do jednoho z dvou cizinců.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Kiss of Deception , 2014

Dada_cte
24.03.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Hrozně mě bavilo, že temeř celou knihu nevím, kdo je kdo. Já si to tipla blbě a pak mě to štvalo. Hlavně proto, že jsem neměla prince ráda a v ostatních dílech jsem si to potvrdila.

tynka65
08.03.2020 5 z 5

Přečteno za den. Strašně mile mě příběh překvapil a geniální mi přišlo to, jak člověk neví kdo je princ a kdo je vrah... Samozřejmě jsem si to tipla obráceně... Jen tedy nevím, komu vice fandit. Až moc se mi líbí oba dva... Hned zítra beru do ruky další díl. Doufám, že bude stejně dobrý jako tenhle.

ElissBooks
08.03.2020 4 z 5

Falešný polibek byl také dlouho na mém seznamu knížek, které jsem si chtěla přečíst, ale dostala jsem se k němu až opět díky Humbook a autorce, která tam přijela. Kniha je originální v tom, že zde máte dvě mužské postavy - prince a zabijáka - a nevíte, který je který. Autorka si s vámi celou knihu hraje, mate vás a celkově to napsala tak, že si je při čtení automaticky prohodíte a potom by vás tedy závěrečné odhalení mělo škovat. Já jsem to však nevydržela a vyspoilerovala jsem si, kdo z kluků je kdo. Musím říct, že příběh mě bavil, ale byl pro mě spíše odpočinkový než plný akce. I tak se mi to ale líbilo, protože hlavní hrdinka byla silná ženská potava a ti dva kluci byli úžasní. Poprvé za dlouhou dobu jsem se nemohla rozhodnout, kterému fandím víc a u kterého nechci, aby byl zabiják. Řekněme, že se v knize objevuje náznak milostného trojúhelníku, ale slibuju vám, že budete milovat oba mužské hrdiny a nebude vás to nijak rušit. Jediné, co mi na knize lehce vadilo, byl styl psaní, který občas byl až moc zdobivý a starodávný. Ale za mě to byl velmi slušný první díl.

4⭐️/5⭐️ - Originální svět, silná hlavní hrdinka a příběh, který vás bude bavit :-)

sangreseth
01.03.2020 3 z 5

čte se skvěle a autorka opravdu vyniká v ne příliš dlouhých, ale přesto nádherných popisech. líbilo se mi prostředí, které vytvořila, ale rádoby badass hlavní hrdinka mi moc nedávala smysl, ať už kvůli prostředí, ze kterého pocházela, nebo obecně díky jejím myšlenkovým pochodům. moc naivní, moc sladké.
když došlo na akci, děj drhnul a autorka to vynahrazovala melodramatickými dialogy. přesto nemůžu říct, že je to špatná knížka - je to zkrátka přesně to, co si pod pojmem fantasy young adult představíte. za mě průměr, její čtení jsem si užila, ale velké emoce ve mně neprobudila a pro další díl jsem hned také neběžela.
(kdo je princ a kdo zabiják mi bylo jasné snad už po dvou kapitolách, ve kterých se vyskytli, ovšem nevím jak. takže pokud zvědavost čtenáře měla být tím hlavním tahákem pro čtení, u mě to nezafungovalo. jinak si umím představit, že se tím knížka čte o to líp.)

1271
29.02.2020 2 z 5

Tak nevím, jestli je to tím, že už jsem na Young adult fantasy čtenářsky vyspělá nebo je to samotnou knihou, ale nejsem z ní tak nadšená, jako většina. Je plná klišé, stereotypů a příběh je průměrný. Snad žádnou z postav jsem si neoblíbila a Lia mě asi od půlky knihy začala vyloženě štvát. Skoro jsem v duchu prosila Kadena, až ji zabije. Ale abych nebyla jen negativní: kniha se četla hezky, svět, do kterého je příběh zasazen, je určitě originální a bylo tam pár vtipných momentů. 3*

CampHalfBlood
16.02.2020 5 z 5

Patří mezi mé nejoblíbenější! Topka, neustále se k ní vracím.

Nikol-S
11.02.2020 5 z 5

Tohle byla pecka!! Tato kniha se mi určitě zapíše do paměti, jako jedna z nejlepších knih jakou jsem kdy četla. Příběh je propracovaný a má vskutku zajímavou zápletku. Milostný trojúhelník tomu dal šmrnc, proto bylo opravdu těžké se od knihy odtrhnout.

Bórborka
09.02.2020 3 z 5

Kniha na mě zapůsobila rozpačitým dojmem. Četla se snadno, ale silný požitek ve mně nevyvolala.
Ze začátku se seznámíme s hlavní hrdinkou Lio, která utíká od své povinnosti, aby prožila svobodný život, po kterém touží. Cestu jí zkříží dva muži, pro ni obyčejní lidé, pro čtenáře princ a vrah. Autorka se možná až moc snažila zmást čtenáře v hádance, kdo je kdo, až to udělala očividným.
V druhé polovině se kniha konečně začíná rozjíždět a otvírat i svůj mystický svět.

Gibis
06.02.2020 3 z 5

První půlka byla taková méně záživná, téměř nic se nedělo a vypadalo to spíš jako dívčí román, než fantasy, které jsem čekala. Políbí mě, nepolíbí mě, mám ráda toho nebo onoho, Liin dar je zmiňován jen okrajově a tajemný dávný svět nastíněn jen v náznacích. Druhá půlka to ovšem vylepšila, konečně se začíná něco dít a z princezny Lii se stává odvážná, nezlomná hrdinka. Pro mě tedy tak na 3,5 hvězdy a vzhledem k otevřenému konci si pokračování ujít nenechám.

tera47
02.02.2020 5 z 5

skvěle napsaná kniha s úžasným příběhem, který vtáhne do děje. já osobně kvůli téhle knize tři dny skoro nespala a nejedla, protože jsem se nedokázala odtrhnout od knihy.

kolacky
22.01.2020 4 z 5

Ruku na srdce, kdo z nás by si nepřál aspoň chvíli pobýt v Berdině hostinci v Terravinu? Projít se ostružinovým údolím, podívat se do přístavu... Vůbec jsem se Lie nedivila, že se tam toužila vrátit.

hankapimi
19.01.2020 3 z 5

No dobře, už dávno nejsem "mládež", pro kterou jsou Letopisy určeny, ale mám ráda holky, co se nedají. Ani když už je skoro nejhůř, snaží se důstojně vybruslit a se ctí přežít....

cori
19.01.2020 3 z 5

Pohádka o princezně, která uteče před nechtěným sňatkem a snaží se žít obyčejný život náctileté dívky toužící po první lásce, je poměrně jednoduchá. Začátek v hostinci, kdy si Lia vybírá mezi Kadenem a Rafem, byl docela nezáživný. Víc mě zaujal až závěr, kdy Lia putuje divočinou obklopená smečkou zabijáků.

cibulka 8
14.01.2020 4 z 5

Příběh se mi moc líbil. Bylo to tajuplné i romantické. Až brutální scény na konci mi dojem trochu pokazily.

katee21
03.01.2020 5 z 5

Na tuhle knížku jsem se těšila opravdu dlouho. A stalo to zato. Úžasný děj od začátku do konce, v půlce knížky jsem absolutně nechápala, protože autorka dokázala děj úplně poplést. Už teď se nemůžu dočkat druhého dílu, protože potřebuju vědět jak Lia skončí.

linda_pauer
23.12.2019 3 z 5

Na začátku se mi knížka nečetla moc snadno, nějak se autorce nedařilo mě zaujmout. Postavy mi nepřišly zajímavé, děj na první pohled taky nic moc... Zlomilo se to až ke konci, až tam jsem se do příběhu více ponořila a opravdu mě zajímalo, jak se to celé vyvine.

Draimi
22.12.2019 3 z 5

Začala jsem ji číst v období, kdy jsem čekala, až mi vyjdou další díly knih a tak nějak mě nic jiného nezaujalo.
Popis knihy je mnohem poutavější než skutečný příběh. Čte se poměrně rychle, ale cítila jsem se tak nějak nezúčastněně. Jediné kdy jsem byla trochu nadšená, když se objevili dva neznámí muži, kteří se mi líbili od začátku. Každou chvíli jsem podezírala jiného že je zabiják.
Nápad dobrý ale provedení by mohlo být lepší. I když muším přiznat, že mi na mysl občas vyvstane nějaká scéna z této knihy, a já přemýšlím nad tím, ze které dobré knihy to je. Takže ve výslednu není až tak špatná.

marije133
15.12.2019 2 z 5

Nepotěší. Neurazí.
Je to taková oddechovka na víkend, nic světoborného. Člověk si to užije, ale nemá potřebu číst znovu. Skvělé pro nenáročné čtenáře, kteří chtějí další průměrnou, romantickou YA.

Petra-1
26.11.2019 5 z 5

Série je opravdu úžasná. První díl mi ale přišel nejslabší, protože jsem se musela prokousat začátkem.
Jedny z nejlepších knih, co jsem cetla. Neuvěřitelně silný příběh. Originální příběh plný tajemství, které se postupně odhalují. Po přečtení druhého a 3 dílů dávám pět hvězd, protože tahle série je prostě úžasná. Jinak tato kniha má některé části příliš zdlouhavé se zbytečným popisy. Uhodnete, kdo je princ a kdo zabiják? To, že něčemu věříme, ještě neznamená, že je to pravda. Symbolika, tajemství, moudrost a to, co by nemělo být nikd yzapomenuto, vše je v těchto knihách. Zajímavé je, že spousta věcí dává smysl až na konci. Není vždy vše tak, jak to vypadá.. A autorka si umí nádherně pohrát s myslí čtenáře. V příběhu je tolik tajemství, tolik náznaků, že budete myslet na tisíc možných způsobu, jak to může všechno dopadnout. Co je pouze iluze a co je pravda? "Proč to musím být já?" "Proč ne ty, někdo to musí být."

shey
09.11.2019 4 z 5

Na knížku jsem se moc těšila. A i když mi byla Lia od začátku sympatická, do čtení jsem se musela nutit a chtěla jsem to vzdát. Jenom kvůli Rafemu jsem to vydržela a ke konci knihy se konečně pořádně začetla. Teď už jsem v půlce druhého dílu a ten je tedy o dost lepší. Takže dávám sérii ještě šanci.... Jo, a taky jsem se nechala autorkou a zabijákem zblbnout :D