Falešný polibek

Falešný polibek
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335059/bmid_falesny-polibek-JmX-335059.jpg 4 1860 1860

Království Morrigan je ponořeno v tradicích a příbězích o dávném světě, ale některé tradice princezna Lia nemůže překousnout. Například sňatek s někým, koho nikdy nepotkala. To vše pouze kvůli zajištění politického spojenectví. Lia má všeho po krk a je připravena začít nový život. V den své svatby utíká do na míle vzdálené vesnice, kde se usazuje mezi obyčejnými lidmi a především dvěma záhadnými a přitažlivými muži – jedním princem, kterého si měla vzít, a jedním vrahem, který má za úkol ji zabít. Obklopena tajemstvími a lžemi musí Lia odhalit nebezpečné skutečnosti, které otřesou celým jejím životem, zatímco se pomalu začíná zamilovávat do jednoho z dvou cizinců.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Kiss of Deception , 2014

SarahRoyalAss
27.08.2019 4 z 5

Nečekala jsem to, ale knihu jsem si náramně užila. Ten příběh, svět, postavy a i ten milostný trojúhelník. Nejednou jsem si u knížky poplakala a stálo to za to. Příběh je vlastně jednoduchý, ale čtivý a autorka si s ním dobře hraje. Díky stylu vyprávění jsem nemohla odhadnout, kdo je princ a kdo zabiják. Kdybych si to omylem nevyspoilerovala když jsem zavírala knihu a koukla se nakonec, tak bych při čtení valila oči.
Jsem ráda, že příběh nestál na jednom místě a pohyboval se po mapě (to v knížkách miluju, mapy).
Lia mi přišla jakž takž sympatická a pročítala jsem se jejím příběhem s úsměvem na tváři.
Jsem zvědavá na další díly.

TheBookReaderM
26.08.2019 5 z 5

Kniha mě svým způsobem učarovala, protože jsem knihu ani nedokázala odložit. Tento příběh má všechno, co by měl obsahovat - napínavost děje, příjemné postavy (nevědomost, který ze dvou hlavních mužských postav je princ nebo zabiják, mě ubíjela), nádherné popisy okolí. Opravdu jsem velmi ráda, že jsem na tuto knihu narazila a přečetla si ji.

Milujuknihy645
23.08.2019 2 z 5

V poho

nikiss76
21.08.2019 5 z 5

Kniha pro mě byla velmi příjemným překvapením. Naprosto jsem si oblíbila Liu a její odhodlání, tvrdost, nezlomnost a laskavost. Autorka čtenáře nechala zpočátku tápat, kdo je vlastně zabiják a kdo princ. Možná i díky tomu jsem si oba hned oblíbila a nebyla si jistá, pro koho chci, aby se Lia rozhodla (ani s ubýhajícími stránkami knihy). Určitě se chystám na pokračování.

Ivuska.09
21.08.2019 3 z 5

Určitě musím pochválit originální nápad: autorka skvěle mate své čtenáře tím, kdo je princ a kdo zabiják. Nicméně když čtete pozorně, dá se to odhadnout (nebo jsem možná jen měla štěstí). Každopádně dokud jsem neměla potvrzeno, kdo je kdo, tak mě příběh bavil. Pak už to bylo horší a dějově se kniha vlekla, takže se obávám, že další díly mi už tak dobré připadat nebudou. Uvidíme.

baruska6061
17.08.2019 5 z 5

Wow! Nemám slov, knížku jsem četla jedním dechem, děj mě úplně pohltil. Hned jdu na 2. díl.

any37
16.08.2019 4 z 5

WOW! Čekala jsem to horší. Četla jsem hodně negativních názorů na Liu a její chování - mě tak moc nevadila. Sice to není nějaké přelomové dílo YA, ale na léto je perfektní.

parvitas
14.08.2019 3 z 5

Spočiatku bola dopletená a nevedela som, ktorý z tých dvoch chlapcov je vrahom a ktorý princom. Je to príjemná oddychovka, vlastne typická YA, kde je ľúbostný trojuholník, a Lia, princezná v utajení, to nemá ľahké. Ale v podstate je ľahkomyselná, napr. by som čakala, že keď ujde princezná vo svoj svadobný deň, tak obe kráľovstvá prevrátia každý kameň, aby ju našli. No ona si to nepripúšťa, tvári sa slobodne, flirtuje, provokuje, zaľúbi sa a žije svoj nekráľovský život úplne slobodne. Proste sa vôbec nebojí... no toto mi teda prišlo nie úplne reálne. Ale zase som bola zvedavá, aký dar Lia má ako Prvorodená dcéra (okrem tých varovaní, predtúch, či slov, čo náhodne začuje) a ako to bude pokračovať.

Medasek
13.08.2019 5 z 5

Lia si mě zísala hned na začátku tím, že utekla před domluveným sňatkem. Taky tím, že se nezalekla práce v hostinci.
Kniha má napínavý příběh. Krásná oddechová knížka.

Lucie.H
04.08.2019 5 z 5

knížka mě velmi bavila, rozhodně si přečtu druhý díl.

Svica
24.07.2019 5 z 5

Výborná kniha. Od samého začátku se rozhodujete komu fandíte a ve finále vás to hodně překvapí a začínáte měnit názor. Příběh se četl rychle a snadno.

6484
22.07.2019 2 z 5

Čekala jsem víc akce a zápletek.
Mrzelo mě, že to nebylo ukončené. Věřím že se to někomu může moc líbit. Mě to bohužel nezaujalo. Dávám tři hvězdičky

dancav28
22.07.2019 5 z 5

Skvělá oddechovka, četla se sama, hned se jdu vrhnout na další díl

4129
17.07.2019 3 z 5

Kniha se i přez svojí tloušťku dobře četla. Takže jestli váháte kvůli tomu, určitě se nenechte odradit. Do knihy se rychle vžijete, protože hned v první kapitole je akce. (možná až moc brzy) Kniha (i když je to takový klasický příběh o princezně která si nechce vzít prince) má nápadité a zajímavé zápletky. Líbilo se mi také, že hned od začátku nevíte kdo je vrah a kdo je princ. Také to, jak byl příběh proložen pohledy ostatních postav. A i když bych knihu zařadila mezi méně akční, určitě v tomto díle příběh nevázne. Mám ale i pár vítek ke stylu psaní, který na mě svým chaosem a hlavně popisem z pohledu hlavní hrdinky působí trochu amatérsky. (Jako by to po sobě autorka nečetla) Hlavní postava má až nerealistické chování.

Mysias
15.07.2019 5 z 5

Krásná něžná pohádka, dobře napsaná, hezky se četla. Nápad, kdy autor si hraje se čtenářem a nějakou dobu nelze rozklíčit, kdo je princ a kdo zabiják, se mi moc líbil. Velmi originální. A už čtu druhý díl :-)

Magdyla.8
05.07.2019 4 z 5

Příběh mě bavil, byl plný záhad, intrik, poznání. Bavilo mě přelínání kapitol o zabijakovi a princi a bylo na vás, aby jste uhodil kdo je kdo. Nový příběh a hlavně originální.

Happymom
05.07.2019 5 z 5

Kniha se čte dobře, pouštím se s chutí do druhého dílu :)

DreamerX9
23.06.2019 5 z 5

Kniha byla skvělá, neplýtvala slovy a hned po pár stránkách vtáhla do děje! Poutavý příběh princezny Jezelie mě zaujal tak, že si rozhodně přečtu další díl

sd1992
23.06.2019 3 z 5

Tak nějak jsem od toho očekávala víc. Každopádně v momentě, kdy se setkal Reife a Kaden mě to začalo bavit.. :-D Pak jsem měla zase mírný propad a ke konci dobrý.. :-) Takže mělo to slabší a silnější články, každopádně dalším dílům šanci dám a věřím, že budou jen lepší a lepší :-)

ivousekk
13.06.2019 5 z 5

Vynikající! Zajímavé, napínavé, málo předvídatelné. Příběh, který vtáhne a nepustí. A hádání, kdo je princ a kdo zabiják? Geniální! Hned jdu na další díl, žádné prostoje :-)