Falešný polibek

Falešný polibek https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335059/bmid_falesny-polibek-JmX-335059.jpg 4 1856 1856

Království Morrigan je ponořeno v tradicích a příbězích o dávném světě, ale některé tradice princezna Lia nemůže překousnout. Například sňatek s někým, koho nikdy nepotkala. To vše pouze kvůli zajištění politického spojenectví. Lia má všeho po krk a je připravena začít nový život. V den své svatby utíká do na míle vzdálené vesnice, kde se usazuje mezi obyčejnými lidmi a především dvěma záhadnými a přitažlivými muži – jedním princem, kterého si měla vzít, a jedním vrahem, který má za úkol ji zabít. Obklopena tajemstvími a lžemi musí Lia odhalit nebezpečné skutečnosti, které otřesou celým jejím životem, zatímco se pomalu začíná zamilovávat do jednoho z dvou cizinců.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Kiss of Deception , 2014

Luna2104
02.06.2019 5 z 5

Rychle se čte a já se od knihy nemohla odtrhnout.

Saryinka
02.06.2019 3 z 5

Moc mě bavila hra autorky "hádej kdo z nich je vrah a princ."
Tušila jsem to už od začátku a nakonec jsem se nemýlila, i když se autorka všemožně snaží čtenáře zmást.

Hlavní hrdinka Lia je docela sympatická, i když některá její rozhodnutí nechápu.

Uvidíme, jak se příběh rozvine dál.

kajusjoch
28.05.2019 5 z 5

Krásná kniha, ve které je napětí, romantika, skvěle zpracovaný a promyšlený svět, záhady....moc se mi líbí, jak autorka vymyslela svůj svět do detailů, s různými rody a jejich jazykem.
Sice se kniha rozjela až od půlky, ale ani chvíli jsem se nenudila. Styl psaní autorky je poutavý, i když popisuje, jak co vypadá.
Doporučuji!

Kyta
26.05.2019 5 z 5

Z této knihy jsem neskutečně moc nadšená. Je to přesně ten typ knih, který čtu nejraději. Dobrodružství, romantika, napětí, spousta tajemství - to všechno můžeme najít v této knize. Vždycky si cením toho, když spisovatel vytvoří svůj vlastní, neotřelý a originální svět, vymyslí svůj jazyk, kulturu, zvyky apod. Protože číst potom o těchto světech je něco úžasného. "Falešný polibek" je toho důkazem.

Kniha se čte plynule a jen těžko ji budete moct odložit. Pořád se tam něco děje. Zatímco první polovina je taková poklidnější a zaměřená spíš na ty vztahy, druhá už skrývá větší dobrodružství a s tím také spojené napětí. Do konce není úplně jasné, jak to dopadne a závěr mě tedy překvapil, i když se to trochu dalo čekat. Líbilo se mi také to, že je kniha psána z mnoha různých pohledů, což je pro mě vždy zpestřením příběhu.

Hrozně moc mě zaujal námět příběhu - hlavní hrdinka se setkává s princem, kterého si měla vzít a zabijákem, jenže má za úkol ji zabít. Oba dva jí lžou o jejich původu. Je potom zajímavé sledovat vztahy, které mezi těmi třemi vznikají. A také musím zmínit, že není jasné, kdo je vlastně zabiják a kdo princ. Já jsem si přes půlku knihy byla jistá, že jeden je zabiják a druhý princ, jenže potom se ukázalo, že jsem se mýlila. To je snad poprvé, kdy mě nějaký autor takhle překvapil. Tleskám M. Pearson za schopnost čtenáře držet takovou dobu v nejistotě.

Hlavními postavami jsou zástupci tří hlavních království, každá z těchto postav je jedinečná, osobitá a má své klady i zápory. Lia mě zaujala svou odhodlaností, nenechá si nic líbit, má své sny a jde si za nimi. Ovšem když pozná, že může zachránit životy jiných na úkor vlastního štěstí, je ochotná se svých snů zbavit a bojovat za vyšší cíl. Rafea jsem si zamilovala a fandila jsem mu. Také jsem ho obdivovala za jeho výdrž a odvahu. Kaden je pro mě jedna velká záhada. Je tajemný a až do konce knihy o něm moc nevíme, nejvíc záhadný je pro mě jeho původ. Střetávají se v něm dvě protikladné osoby - ta, kterou by chtěl být a ta, ve kterou ho nutí být jeho okolí. Kadenovu postavu jsem si oblíbila asi nejvíc. Bylo zajímavé pozorovat Kadena a Rafea, jak se střetávají, oba úplně odlišní a s jiným posláním, ale oba spojovala láska k Lie. Vznikl tu takový milostný trojúhelník, který mě ale hrozně bavil.

Kniha mě nezaujala jen dějem, ale i formátem - velmi často se před kapitolami vyskytovaly pasáže z jiných zdrojů, což mi na jednu stranu přišlo jako obohacení příběhu, na druhou mě to ale trochu mátlo, jelikož se čtenář může pouze domnívat, co všechny tyto úryvky znamenají. Svět, který autorka stvořila, má očividně bohatou historii a my jsme se dozvěděli jen její zlomek. Proto doufám, že v dalších dvou knihách se autorka věnuje vysvětlení o Předcích, Vendě, Gaudrel, Morrighan, Zkáze, daru a mnohému dalšímu, protože mi po přečtení zbylo mnoho nezodpovězených otázek. Ovšem chápu, že nechce všechno prozradit hned v první knize, ale chce nechat čtenáře trochu tápat a napínat...

Čtení této knihy mi přineslo úžasný zážitek a těším se, až se do toho světa zase vrátím v druhém dílu. Určitě DOPORUČUJI!!!

Cometka
23.05.2019 5 z 5

Na autorku jsem narazila "omylem" a příjmně mě překvapila. Krásná knížka - jak přebalem, tak dějem. Vtáhne a nepustí, všechny tři díly přečteny za tři dny, protože.. nedá se jinak. Rozhodně doporučuju přečíst a sama se těším na 4.knihu autorky.

Kackatlacka
21.05.2019 5 z 5

Ten příběh mě vtáhl natolik, že jsem knížku dala na jeden nádech. A druhý a třetí hned vzápětí!
Knihy jsou nádherné, příběhy jsou na fantasy velmi uvěřitelné, děj plynulý a zábavný.
Navíc mě totálně dostalo, že v první knize člověk neví, kdo je princ a kdo zabiják. A komu tedy být nakloněn... Ale víte co? Člověk si není jist, ani když pravda vyjde najevo.
Dokonalé!!

P.S. První díl jsem si po dokončení série dala ještě jednou a to obvykle nedělám.. :)

Nikol18
08.05.2019 4 z 5

Po pomalém rozjezdu se začalo něco dít. Kniha jako taková není špatná, ale nebyl to ten typ, který by mě uchvátil s já se z toho posadila na zadek. Beru, že jde o první díl a nebýt druhé poloviny, asi bych ve čtení dalšího dílu nepokračovala. Jsem zvědavá jak to bude pokračovat a doufám, že se bude více mluvit i o předcích.

Catwoman292
07.05.2019 5 z 5

Knížka se mi velmi líbila, zaujal mě především styl psaní a forma. Ocenila jsem, že knížka nabízela více úhlů pohledu a mi tak mohli nahlédnout do hlavy Lie ( hlavní hrdince), princi, zabiákovi a Pauline. Musím ale přiznat, že jsem si pletla kdo je kdo - princ nebo vrah? Milostný trojúhelník v této knize mi připadal milý a nebyl vynucený. Knížka mě bavila a občas jsem se musela smát... Hlavní hrdinka byla velmi sympatická, silná vůdčí osobnost, která se jen tak něčeho nezalekne. Knížku s klidným srdem doporučuji.

ZNellyZ
04.05.2019 5 z 5

Ze začátku jsem byla lehce nesvá ze stylu psaní, ale jakmile jsem si na to zvykla a kniha dostala větší děj, pohltila mě. Lia je sympatická hrdinka, která si na nic nehraje a ačkoliv jsem si chvíli myslela, že má syndrom neporazitelnosti, není tomu tak. Pořád se počítá s tím, že je holka a neláme skály rukou. Sice trochu delší čtení s občas protahovanými úseky, i tak se, ale nemůžu dočkat druhého dílu.

makynka911
04.05.2019 5 z 5

Opět hodnotím celou sérii - princ vs. zabiják - samozřejmě, že jsem fandila úplně obráceně :) Ale o to lepší dojem z knihy. Příběh celé série byl poutavý, moc se mi líbilo, jak se to celé zamotávalo, to jak byla Lia silná ať se dělo cokoliv. Rysy Kadena a Rafa se měnili postupně napříč knihou, vzájemnou rivalitou ale také přístupem k Lii. Zajímavé je porovnat si jejich charakter v první a v poslední knize. Opravdu ušli kus cesty.
Jsem opravdu ráda, že jsem na tuto sérii narazila :)

Ladiva
13.04.2019 3 z 5

Keby som opäť mala sladkých " -násť", tak by som túto knihu určite hltala. Takto, však už nie je pre mňa. Príbeh som dočítala, pretože ma zaujímalo, ako ho autorka ďalej rozvinie. Hlavné postavy sa mi zdali trochu "ploché". Okrem ústrednej postavy - Lie, som sa o nich, okrem ich vzhľadu a povolania, takmer nič nedozvedela. Snáď ich autorka v ďalších dieloch vykreslí trochu hlbšie.

bartule
12.04.2019 4 z 5

Kupodivu všechny postavy v knize jsou sympatické,příběh rychle utíká a kniha se čte dobře. Princ - zabiják -měla jsem svoje tušení a jednomu fandila víc,ale jak to tak bývá konec vás naštve a takhle jste to nechtěli :-D takže šup na další díl :-D

Mellisek
10.04.2019 4 z 5

Tenhle celý žánr je pro mě nový a oslovil mě, až po sérii Dvůr trnů a růží nic méně nebyla to špatná kniha. Líbí se mi styl vyprávění více postav - jsem ráda za ich formu, protože druhou formou by to bylo dosti nepřehledné - aspoň pro mě. Líbí se mi, že nás nechává autorka v očekávání kdo je kdo do samého konce. Určitě doporučuji není to nejsilnější co jsem četla, nicméně příběh byl pěkný.

tichoslapek_
07.04.2019 3 z 5

Příběh knihy mi přijde dost průměrný. Ne snad, že by byl špatný, ale taky mě ničím nepřekvapil. Vlastně ano! Nemohu si vzpomenout, kdy naposledy (jestli vůbec) se mi stalo, aby se mi popletly postavy. Jaké bylo mé překvapení, když jsem za půlkou příběhu zjistila, že Kaden je vlastně Rafe, a Rafe je Kaden. Od začátku bych spíš volila pro názvy kapitol jména. O překlepech v knize se tu už rozepisovat nebudu.

Skyer
05.04.2019 4 z 5

Příběh se mi docela líbíl a abych pravdu řekla, tak jsem nepoznala, kdo byl princ a kdo vrah.
Určitě bylo dobré, že princezna hned nevěděla, jak se třeba krájí cibule a chovala se princeznovsky - když tak žije celý život, tak by nedávalo smysl, kdyby se chovala jako obyčejný člověk. Dokonce si i v jedné chvíli přiznala, že dělá chyby - to by se třeba u sjm nikdy nestalo :D. Co mě ale štvalo, bylo její fňukání o tom, jak chce, aby ji někdo miloval pro to, jaká je a jak chce, aby měla někoho jako má Pauline - aby udělal to, co jí viděl na očích a bla, bla, bla. Nevím, přišlo mi to hrozně naivní chtít takový vztah a vůbec si myslet, že něco takového existuje - vím jak je to protivné, když po vás někdo chce, abyste mu to "vyčetli z očí", nic neřekne a pak vám jen nadává. Proto, jak to dopadlo s Pauline, mi udělalo trochu radost, že se to vykompenzovalo. (bylo to takové, jak by to většinou dopadlo v normálním životě, nic pohádkového)

immerin
26.03.2019 5 z 5

Příjemná kniha, která vás strhne do děje :) dobrodružství začíná, držte si klobouky

Tanya007
25.03.2019 5 z 5

Příjemná knížka, pěkná zápletka, stojí za to si přečíst..

Karola050716
18.03.2019 4 z 5

Dlouho jsem tuhle knížku přehlížela a rozhodně to byla chyba. Ačkoli ta výchozí situace je spíš pohádková, ve výsledku se tam dějí dost drsné věci...všechny hlavní postavy jsou skvěle napsané, to tápání, kdo je princ a kdo vrah bylo super..samozřejmě jsem byla úplně mimo :) rozhodně skvělý začátek trilogie.

ydnac
12.03.2019 5 z 5

Opět skvělá nová fantasy:-)snad ještě autorka napíše další knihy:-)

michaella03
10.03.2019 5 z 5

Naprosto skvělá kniha. Moc se mi líbilo střídání kapitol z jiných pohledů, hlavně pak hádat jak je to se dvěma mladíky - k mé smůle jsem se nedopatřením u cca sté stránky dozvěděla kdo je kdo, takže jsem byla připravena o napětí a zvědavost jak to s nimi vlastně je.
Děj velmi rychle ubíhal, ale trochu jsem se ztrácela v souvislostech s minulostí a současností (historie země apod.).
Takže, kniha úžasná, rozhodně doporučuji k přečtení a hned jdu na druhý díl :)