Temná krása přehled

Temná krása
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349799/bmid_temna-krasa-Yws-349799.jpg 4 1187 1187

Lia sice přežila zajetí ve Vendě, ale teď se musí vypořádat s ještě větším problémem. Hrozí totiž, že dojde ke zničení jejího království. A pouze ona to může zastavit. Lia se tak musí stát tou, kterou nikdy nechtěla být – První dcerou Morrighanu –, vypořádat se se zrádci, překonat nepředstavitelné překážky a konečně přijmout to, kým je. Protože osud všech království závisí jen a jen na ní.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo
Originální název:

The Beauty of Darkness , 2016


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Temná krása. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (249)

VeDny
08.06.2024 3 z 5

Prvotní nadšení opadlo. Co jsem na prvním a druhém díle obdivovala (putování zajímavou, i když špatně vykreslenou krajinou), tady šlo do pozadí a kusé popisy už mi dost lezly na nervy. Taky hlavní postavy už mě začaly štvát... vlastně jsem měla nejraději pasáže s těmi vedlejšími. Vztahy mi přišly nucené a s minimální jiskrou, jejich pohnutky nelogické a vycucané z prstu, drama poměrně nešikovně našroubované a obecně vše velmi zdlouhavé.
A HLAVNĚ. Vůbec to neodsýpalo - prostoje, čekání, vata, myšlenkové pochody, PLNO historie a legend, patosu. A ten patos byl vlastně v celé knize. Nejhůř jsem ho snášela, když měla Lia (vlastně ještě puberťačka) epické proslovy, kterými obracela víru, svrhovala vlády a dojímala k slzám davy. O té závěrečné bitvě vůbec nemluvím, to zas byla romantika...
Chyběla tomu špetka reality, alespoň co se týče akce a reakce. Lidé, kterým to nepříslušelo, reagovali hrozně naivně, kamarádsky, podpantoflácky, nekriticky...a to v reakci na holku, jejíž vliv byl mizivý, zkušenosti minimální a vystupování dětinské. Nevím, hrozná škoda, že kvalita ustrnula, takže co bylo prominuto prvnímu dílu, tady už byla otrava.
Mám doma i pokračování, tak se do něj ještě pustím (když už mi tu leží) a budu doufat, že autorka posune svou vlastní laťku o něco výš.

KatnissLavender
29.05.2024 5 z 5

Tuhle sérii jsem začala číst jen proto, že mi přišla zajímavá ta myšlenka nevědomí toho, kdo je princ a kdo zabiják. Čekala jsem slaďárnu pro náctileté, klišé v podobě milostného trojúhelníku, spousty romantických a milostných scén, ale tohle ne... Jak já se spletla!!! Tohle bylo úplně jiné! Přesně podle mého gusta, mělo to to "něco", co v mých očích dělá knihu pětihvězdičkovou a jsem hrozně ráda, že jsem si celou sérii konečně přečetla.


LexiS
03.05.2024 3 z 5

Konečně konec, jen takhle to můžu nazvat.
500 stran, které pro mě nejsou většinou žádný problém, byly v tomto případě vyloženě utrpení, trvající asi 3 týdny.
Nakonec jsem už musela přeskakovat (moje knihomolská noční můra!) kolikrát i dlouhé odstavce, protože jsem už neměla náladu na další Liiny myšlenky, dohady a stále se opakující básně.
Tahle série mi absolutně nesedla, ovšem bylo mi líto nepřečíst třetí dil, když jsem se prokousala prvními dvěma.
Víc než polovinu se zas jen putuje a všechny postavy by zasloužily ránu. Když se konečně zase dostaneme do Morrighanu, tak tady Lie všechno prochází jak po másle, sem tam ji zraníme, aby se neřeklo.
Je vtipné, jak se vždy nepozorovaně dostane bez jakýchkoli potíží do citadely, natropí, co potřebuje a pak zas bezstarostně odejde.
Celkově je tady snaha vykreslit hrdinku jako strašně silnou a mocnou a je to až na škodu.
Vztahy jsou naprosto ploché, autorka se rozhodla spárovat divné dvojce. Přišlo mi to zbytečně na sílu, jen aby všichni měli svůj happyend.
Nezasáhla mě ani jedna smrt, a to jí tady bylo docela dost.
No prostě, nemá cenu to zdržovat, tahle série mi vůbec nesedla. Je to utahané a na to, kolik to má stran, se tam vlastně nic moc neděje. Celkově 2,5 hvězdy a titul Zklamání roku k tomu.

všechny komentáře

Související novinky (1)

10 právě čtených knih podle uživatelů (květen)

15.05.2018


Citáty z knihy (2)

Lehké věci jsou pro chlapi jako já. Ty těžké zůstávají na králích. - Sven Haverstrom


„Je to žal. Je to strach. Je to touha. Chvíle, kdy poznání narosou křídla.“


Kniha Temná krása v seznamech

v Právě čtených20x
v Přečtených1 682x
ve Čtenářské výzvě82x
v Doporučených158x
v Knihotéce583x
v Chystám se číst395x
v Chci si koupit163x
v dalších seznamech8x