Falešný polibek

Falešný polibek https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335059/bmid_falesny-polibek-JmX-335059.jpg 4 1851 1851

Království Morrigan je ponořeno v tradicích a příbězích o dávném světě, ale některé tradice princezna Lia nemůže překousnout. Například sňatek s někým, koho nikdy nepotkala. To vše pouze kvůli zajištění politického spojenectví. Lia má všeho po krk a je připravena začít nový život. V den své svatby utíká do na míle vzdálené vesnice, kde se usazuje mezi obyčejnými lidmi a především dvěma záhadnými a přitažlivými muži – jedním princem, kterého si měla vzít, a jedním vrahem, který má za úkol ji zabít. Obklopena tajemstvími a lžemi musí Lia odhalit nebezpečné skutečnosti, které otřesou celým jejím životem, zatímco se pomalu začíná zamilovávat do jednoho z dvou cizinců.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Kiss of Deception , 2014

TaLu
05.11.2018 4 z 5

V rámci žánru patří rozhodně tento příběh k tomu lepšímu, co jsem přečetla. Vykreslené vztahy, zajímavá zápletka, dobrodružství. Obešla bych se bez tradičního vztahového trojúhelníku, který bývá v těchto knihách pravidlem, a já stále nějak nepochopila proč. Hlavní hrdinka si mě získala odvahou vzepřít se osudu, pochopením zodpovědnosti a nezdolnou silou při dlouhé cestě s únosci.
Popisy rozdělení země nejsou zdlouhavé, spíše se seznamujeme postupně při putování. A obálka je tentokráte rozhodně přínosem. Ráda otevřu hned druhý díl.

Denisa31
05.11.2018 4 z 5

super kniha, vlastně celá série. Je tu spousta zvratu, nechybí láska, opravdové kamarádství. :)

ivedoo
04.11.2018 5 z 5

Naprosto úžasná kniha!! :D Do půlky knihy jsem nevěděla kdo je zabiják a kdo princ, kniha mne úplně popletla, že jsem pak jen koukala šokovaně :D Hezký milostný trojúhelník akce :) Miluji příběhy s proroctvím a magií :) Musím ihned přečíst další díly :)

AniDi
04.11.2018 5 z 5

Zápletka se mi líbila moc, bylo to lehké čtení. Nechybělo trochu romantiky i napětí nakonec.

Denis.ska
01.11.2018 5 z 5

Ano kniha pro děti a mládež, dívčí román... ale příští rok mi bude 30 a přesto mě příběh tak uchvátil, že jsem celou sérii četla v každé volné minutě (třeba při čištění zubů) ...... Za mě úžasný příběh. V průběhu série jsem nevěděla, s kterým s chlapců vlastně chci aby zůstala.... no nakonec nevyhrál můj favorit :-( ale stejně dopadl dobře :-D ..... Občas mi některé pasáže připadali zdlouhavé, štvala mě změna pohledu postav, protože to autorka vždy tak krásně načasovala, abych musela přečíst další kapitolu, přesto že jsem řekla poslední a jdu něco dělat.... Ale bez toho by to nebylo ono....

Kája5951
27.10.2018 5 z 5

Předem upozorňuji, že na tuto knížku si udělejte co nejvíce času, protože jakmile se do ní jednou začtete, už budete mít problém se od Falešného polibku odtrhnout. Knížka vás naprosto pohltí. I když jsem se občas ztratila, kdo je kdo, časem jsem na to opět přišla a dávalo to větší smysl. Takže pokud potřebujete uniknout z reality, vřele tuto knížku doporučuji.

Emičkazknihy
21.10.2018 5 z 5

Knihu jsem si koupila po slouhé době od vydání. Nevím proč, tajně jsem si na ni brousila zubu, už nějakou dobu. Ovšem neměla jsem nějaké to postrčení ke koupi. Když jsem knihu četla, dlouho jsem toho litovala. Kniha mě do příběhu vnesla s jakousi razací a chválihodným napětím. Pokud jde o mě, kniha by měla 100 procent a ještě víc. Nemohu říct, že bych nějaké věci nezměnila a také že si nějaké věci mohli více probrat, nebo méně oprotahovat. Ale nikdy bych to nenazvala chybami v nepozornosti, nebo lenosti. Moje srdce si od začátku získala hlavní hrdinka, ale i jiné postavy knihy. Každá do příběhu vnesla jinou osobnost a jiné vnímání příbšhu.

Žandolinka
05.10.2018 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Velice dobře se mi četla (skoro na jeden nádech). Velmi oceňuji kapitoly, které jsou z pohledu dalších postav a také to, že nás autorka nechává díky těmto kapitolám nějakou část knihy v nevědomosti kdo je kdo a v pravou chvíli vše odtají. Už se těším na druhý díl.

Makkys
04.10.2018 2 z 5

Pro mě byla kniha velké zklamání. Začátek byl docela dobrý, ale pak se to hrozně vleklo. Knihu sem četla neskutečné dlouho vůbec sem se do ni nemohla zacist, ale dam dalším dílům šanci přece jen chci vědět jak to dopadne.

Black-stars
29.09.2018 4 z 5

Velice slubně se rozvíjejíci knižní serie. Bohužel na můj vkus po přečtení obdobných příběhů mi způsob vypravivání přišel lehce nevyzrálý, ocenila bych větší propracovanost postav - větší hloubku dějové linky. Ale na dovolenou velmi příjemné počteníčko.

Veronika95
16.09.2018 5 z 5

Po knize jsem hodně dlouho pokukovala, ale vždy mě nakonec znovu a znovu odrazovala samotná anotace - princezna na útěku - no, přišlo mi to jako hodně naivní téma. Nakonec jsem se však odhodlala a knihu si koupila. A musím říct, že od Dvorů jsem nic tak skvělého nečetla. Příběh mě naprosto dostal, zmátl a překvapil. Nečekala jsem, že se mi kniha bude tak líbit! Zhruba půl knihy jsem si říkala, že se v příběhu vlastně nic tak zásadního a zajímavého neděje, jen že se knížka dobře čte a příběh je příjmený, toť vše. Ale od půlky kniha nabrala tempo jak něco a já se téměř nedokázala od knihy odtrhnout. A ten konec? Honem na druhý díl!

TerryDee
01.09.2018 5 z 5

Jedním slovem PECKA. Z této knížky jsem opravdu, ale opravdu nadšená. Už se těším na další díly.
Rozdělení knihy na vyprávění ze strany princezny Lii, Rafea, Kadena, prince a vraha se mi líbilo. Bylo celkem zajímavé postupným čtením zjišťovat, kdo je ve skutečnosti princ a kdo vrah. A jsem ráda, že jsem to odhadla, tak jak to bylo, protože tak jsem to od začátku chtěla. Takže za mě spokojenost. Jednoznačně team Rafe.

mia.com
29.08.2018 4 z 5

Příběh mě uchvátil a totálně pohltil. Jakmile se kniha rozjela, už jsem se nemohla odtrhnout. A musím se pochválit, že i přes pár zaváhání, jsem si dobře tipla, kdo je princ a kdo vrah chichi. Kéž by se našel někdo šikovný a natočil to, byl by to bóžovní film! P.S. Já jsem od první chvíle zamilovaná do Rafea a jeho totožnost je mi ukradená :D

Jana65
28.08.2018 5 z 5

Super knížka. Přečteno za tři dny, už jsem začala číst druhý díl, doufám, že bude stejně dobrý jako ten první. kdo je princ a kdo zabiják jsem si také tipla a vyšlo mi to. Kdo má rád dobrodružné, tomu vřele dopopručuji a vůbec mi nevadí, že je kniha zařazená pro mládež. :-)

Knihomolka10
25.08.2018 5 z 5

Skvělá knížka. Podle anotace jsem čekala úplně něco jiného, ale tohle bylo ještě lepší. Přiznám se, že zabijáka a prince jsem odhadla špatně. Lia je hodně tvrdohlavá princezna, ale líbilo se mi jak se pustila do práce v hostinci. A malá informace na konec, fandím zabijákovi od začátku až do konce.

Nikei
17.08.2018 5 z 5

Ze začátku se mi do knihy moc nechtělo, anotace mě příliš neoslovila, avšak teď už se těším, až si příběh přečtu někdy znovu. Úžasně napsaná kniha. Přiznávám, že jsem nepoznala, kdo je zabiják a kdo princ, autorka mě dokonale zmátla.

Nisshoku
15.08.2018 4 z 5

Úprimne to bolo lepšie ako som čakala. Predtým než som začala čítať som totižto pozrela recenzie z Goodreads ktoré neboli ani zďaľeka také pekné a tak nejak som čakala že ma to ani nebude baviť. /a ešte som k tomu bola aj trochu zaspoilerovaná/ Každopádne autorka ma dokonalo zmiatla, lebo som si celú celučičkú dobu myslela že ten zabijak je presne ten princ a naopak :^DD Ale koniec parádny, musela som hneď ísť na ďalšie knihy, ktoré sú inak ešte o tú jednu hviezdičku vyššie, takže rozhodne worth prečítania!

Etule
09.08.2018 4 z 5

Tak tahle kniha pro mě byla plná překvapení. Autorka si se mnou pohrála jako kočka s myší a já jí na to skočila. :D Pak se to najednou otočilo a já zůstala zírat s otevřenou tlamičkou, jak ryba na suchu. Dokonce jsem musela nalistovat několik stránek zpátky, abych se v tom utvrdila. Moc hezké, moc hezké. Takovéhle zvraty.
Svět, který autorka vytvořila se mi moc líbí a musím přiznat, že je to asi poprvé v životě, kdy jednoznačně nefandím ani jednomu z nich. Nedokážu se mezi nimi totiž rozhodnout. Ach jo. Takže budu asi řvát, ať už to dopadne jakkoliv. Princ nebo vrah, vrah nebo princ? Oba mají prostě své kouzlo.
V knize byly vtipné, ale bohužel i smutné a tragické pasáže. Ano, zase jsem bulela. Jsem fakt cíťa... :)

Veronicess
09.08.2018 4 z 5

Táto kniha bola prekvapujúco veľmi dobrá. (Ja viem, ja viem, 88% hovorí za všetko, ale ja som vám predtým moc neverila, prepáčte.) Nakoniec to bolo super, páčili sa mi dokonca aj časti kde sa zdanlivo nič nedialo a hlavné postavy sa len hrali na akú-takú rodinu v dedine. O tomto by som mohla prečítať celú knihu a páčilo by sa mi to (divné, že?).

Tipovacia hra kto je princ a kto zabijak bola tiež super. Aj keď som si tipla zle :D (som si myslela že autorka sa nás snaží zmiasť a že to nemôže byť také jednoduché :D) Teším sa na ďalšie časti :)

Ažula
07.08.2018 4 z 5

Za mě užito.
Falešný polibek mě okouzlil obálkou a nakonec i příběhem. Jedinou chybku jsem měla. Až ke konci jsem vlastně zjistila, kdo je kdo. No nic, moje chyba.
Kvituji více pohledů, protože to je prostě moje. Snažím se pochopit chování postav, a když mi autor umožní nakouknout do jejich mysli, jde to mnohem lépe.
Jako rozjezdovka fajn, fakt jo.