Falešný polibek

Falešný polibek https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335059/bmid_falesny-polibek-JmX-335059.jpg 4 1848 418

Království Morrigan je ponořeno v tradicích a příbězích o dávném světě, ale některé tradice princezna Lia nemůže překousnout. Například sňatek s někým, koho nikdy nepotkala. To vše pouze kvůli zajištění politického spojenectví. Lia má všeho po krk a je připravena začít nový život. V den své svatby utíká do na míle vzdálené vesnice, kde se usazuje mezi obyčejnými lidmi a především dvěma záhadnými a přitažlivými muži – jedním princem, kterého si měla vzít, a jedním vrahem, který má za úkol ji zabít. Obklopena tajemstvími a lžemi musí Lia odhalit nebezpečné skutečnosti, které otřesou celým jejím životem, zatímco se pomalu začíná zamilovávat do jednoho z dvou cizinců.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Kiss of Deception , 2014

Zebra01
09.05.2018 2 z 5

Ty dvě hvězdy dávám proto, že (k mému vlastnímu údivu) stále chci vědět jak to skončí. Ale... princezna Lia je na můj vkus nějak naivní a atmosféra mezi vrahy je nějak moc mírumilovná- jsou to přeci vrazi! A navíc se mi chvílemi zdálo, že autorka váhá, nemůže se rozhodnout zda-li nám chce oznámit kdo je kdo, nebo to má být tajemství...anebo očekává že čtenář má dar. Bohužel ale vlastně nevím, co je to dar. Je to snad magie, nebo se to dá naučit?

Annnulika
06.05.2018 5 z 5

Četla jsem tu pár komentářů, že postavy prince a zabijáka jsou zamotaný a že hned není poznat kdo je kdo. Nechápala jsem to a říkala si, že to bude jasný a taky že bylo... No aspoň jsem si to myslela, ale po odhalení jsem jen vykuleně zírala a ještě dalších pár stránek si v hlavě říkala... Ale vždyť přece... A nebylo to... A tak :D Za mě super knížka, super děj i styl psaní.

Amitiel76
02.05.2018 5 z 5

Tuto knihu jsem jsem si půjčila v knihovně, protože mě zaujala její anotace.
Sice už dávno nejsem cílová skupina pro kterou je kniha určená, ale přesto mě tyto fantasy příběhy chytají za srdce.... A musím říct, že ani s touto knihou jsem nesáhla vedle.
Postava princezny Lii, byla naprosto perfektní. Sedla mi od prvních řádků. To, s jakou odvahou a neochvějností se vzepřela tradicím a domluvenému sňatku....
S jakou kuráží vyrazila vstříc nejisté budoucnosti, a jak se dokázala dokonale přizpůsobit nové roli v novém životě, který si zvolila. Ta tam byla najednou princezna s královskými manýry.... Kurážně přijala svou novou roli, a ničeho nelitovala. Dokud.... jí osud nedostihl. Dokud si neuvědomila, že právě její zbrklý útěk, mohl být příčinou neštěstí, které postihlo její blízké.... A pokud nechtěla přihlížet ještě dalším hrůzám, musela své rozhodnutí přehodnotit.
A pak tu byl samozřejmě princ, odmítnutý ženich, který se jí rozhodl za každou cenu najít a oplatit jí své ponížení.....
A nájemný vrah, který ji přišel podříznout krk.....
Jenže otázkou bylo, kdo je vlastně kým. Kým je Kaden, a kým je Rafe? Kdo je princ a kdo zabiják? Ale zamilovaní do Lii byli oba dva :-)
Děj jsem hltala stránku za stránkou. Nedala mi klidu, dokud jsem nebyla na konci.
Určitě si nenechám ujít další část. Co nejdřív zas poběžím do knihovny....
Ale nyní už s jistotou vím, že tato trilogie bude určitě zdobit moji vlastní, domácí knihovnu. Snad mě další díly nezklamou....

Evul15
23.04.2018

Nádherná kniha.
Kniha se velmi dobře četla, autorka mě mile překvapila svým námětem.
Velice čtivá a musím podotknout, že jsem byla jednou z těch, které se nechali zmást názvy kapitol. Touto knihou jsem taky překonala svůj rekord čtení knih a přečetla jsem ji jedním dechem za necelý den. Námět postav prince a zabijáka byl okouzlující.
Připisuji tutu knihu mezi mé nejoblíbenější.

Kačkaknihomol
22.04.2018 3 z 5

Nemastné, neslané. Taková tahle kniha je.
Autorka si mě hned získala svým stylem. A milostným trojúhelníkem, který je netradiční. Bohužel zpracování lehce pokulhává.
Začátek byl slibný, jako ostatně u všech fantasy knih, člověk se ještě rozkoukává. Když se tedy rozkouká, vyloupne se mu nepochopený svět s otravnou hrdinkou, ale zato osobitý styl a trojúhelník. A to se mi celkem zamlouvalo.
Musím však říct, že mě linka se zabijákem a princem sakra zklamala. Autorka nás vede do klišé, kdy dává všechny důkazy nápadně najevo, takže člověka napadne, že to bude naopak. A taky bylo. A ta romantika? Prrr, žádnou originalitu v tom nevidím, hlavní (otravná) hrdinka sice oficiálně je s jedním, zároveň jí přitahuje druhý.
Lia je sama o sobě závaží na dvě brda. Je tak neuvěřitelně otravná. Ještě otravnější jsou ale myšlenky kluků a to jejich "není jako ostatní, je jiná" bylo taky na palici. Opravdu nevidím nic rebelského na setření oplzlého vojáka.
Tak nějak mě to bavilo, hezky se mi to četlo, ale nějak mě to neobohatilo. Hezký průměr, u dalších dílů uvidím, jestli mi za to stojí.

V.M
17.04.2018 5 z 5

Naprosto nádherná kniha. Liu jsem si oblíbila od první kapitoly. Nápad psát příběh z pohledu různých postav, přitom nevíte kdo je princ a kdo zabiják. Kdo je kdo jsem odhalila asi v půlce knihy, docela jsem se divila že můj odhad byl správný. Příběh neměl jedinou chybu naprosto jsem mu propadla, hltala jsem stránku za stránkou. Kniha neměla chybu. Sice já by jsem v některých situacích jednala jinak než Lia ale, každý jednáme v daných situacích jinak.

Annabella
07.04.2018 4 z 5

To, že znáte jména postav a vlastně nevíte, kdo je kdo je skvělé,jelikož vás to celou dobu co to čtete, nutí přemýšlet kdo je kdo. Jsem i příjemně překvapená, že v tomto případě princezna není naivní a hloupá, jako většina ostatních hrdinek... V součtu jsem byla mile překvapená a kniha mě velice bavila. Kniha se četla velice pěkně, měla spád a nápad. Těším se na pokračování

kaca3606
03.04.2018 4 z 5

za mně super, ne na pět hvězd ale fakt fajn kniha. A v půlce to bylo fakt nečekaný. Chvilku jsem nechápala, jakože cože? :) kniha se mi líbila ,hurá na další

Elodie7539
01.04.2018 5 z 5

Úžasná kniha. Od začátku do konce jsem se jen snažila uhodnout, kdo je vrah a kdo princ. No, chvíli jsem si to myslela správně, pak jsem kvůli nějaké nepatrné náhodičce postavy zaměnila... Ale na konci to vše do sebe dokonale zapadlo a já nechápala jak jsem se mohla splést :D

Kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout až do poslední stránky a pak jsem se málem zbláznila z toho, že další díl bude vydaný až za měsíc. Přiznávám, že "pár" věcí je zde trochu nelogických, jako třeba že vrah se se svou obětí nejdříve seznámí – proč ji taky zabíjet hned? Ale jinak by ten příběh prostě nemohl být.

BarkaS
29.03.2018 5 z 5

Málokdy se mi u tohoto typu knih stane, že se mi chce si příběh přečíst znovu (a znovu a znovu a znovu). Jenže v tomto případě to tak bylo. A ani druhé čtení nebylo zklamáním. Svižný, čtivý, zábavný, hluboký příběh, osvěžující a s nápadem. I když nevíte, kdo je vrah a kdo princ, a autorka se vás schválně snaží svést na zcestí popisem postav, je to zábava. I když na to přijdete velmi záhy, je to pořád zábava. A i když už skutečně víte, je to pořád zábava. I podruhé.

Aaginka
27.03.2018 5 z 5

Tahle kniha mě upřímně překvapila. Nečekala jsem že mě bude tak bavit.

8Michaela8
25.03.2018 5 z 5

Na začátku jsem měla trochu problém se rozečíst, začátek je trochu nudnější.
Ale po chvíli už se příběh čte skoro sám. Rafe a Kaden- do obou sem se hned zamilovala. Do poslední chvíle nevíte kdo je kdo a samozřejmě jsem si to tipla špatně. Naprosto úžasně napsané, krásný příběh. Prostě úžasná knížka. Moje nejoblíbenější, už jen čekám na 3. díl:)

AnnieBlack
25.03.2018 5 z 5

Už od první kapitoly jsem věděla, že tahle knížka se mi vryje pod kůži.
A taky vryla.
Po delší době jsem našla knihu, která ve mně zanechala spoustu emocí. Od radosti až po depku. Styl psaní autorky (a samozřejmě český překlad) mě naprosto uchvátil. Nádherně poskládaná slova. Jedinou výtku bych měla k nepopsaní jejich náboženství a celkově té historie. Možná jsem to jen přehlédla, ale měla jsem v tom docela madlajs.
Určitě, co stojí za zmínku jsou sympatické postavy. Lia není nějaká hloupá husička, která dělá spoustu nesmyslů a jen fňuká. Pauline je jedním slovem anděl. Nesmím opomenout ani hlavní "kočičáky" - Kadena a Rafea. Kaden mi ze začátku připadal jako hrozný slizoun, ale ke konci jsem si k němu našla cestu. Zatímco Rafe. Ach Rafe. To je zlatíčko. Získal si moje srdce.
Nemůžu se dočkat toho, až budu mít v ruce druhý díl :)

Mininka
25.03.2018 5 z 5

Nejsem typ člověka co by přímo ujížděl na fantasy.. Ale tahle kniha mě opravdu velmi zaujala! Děj je velmi čtivě napsaný, upoutá i náročného čtenáře. Rozhodně 5* knížce patří. :)

lenkaabooks
22.03.2018 4 z 5

Někdy, když mě zklamou dvě, tři za sebou čtené knihy "pro dospělé", sáhnu po knize dětské, nebo pro mládež. A většinou nesáhnu vedle. Tak tomu bylo i tentokrát. Sedmnáctiletá princezna Lia, princ a najatý vrah, barbaři, magie a tajemství, to vše a mnohem víc jsem si s chutí přečetla.

Šaju05
17.03.2018 5 z 5

Dobře.... Takže, jak začít? Musím se přiznat, je mi teprve dvanáct let, takže si nemyslím, že by můj názor něčemu pomohl, nebo někoho zaujal, no... Knížka mě vážně bavila, i přes to, že mi chvíli trvalo se začíst. Když se tak stalo, přečetla jsem víc než polovinu za jeden den. A to jsem si myslela, že nic lepšího než Harry Potter už být nemůže.... Spletla jsem se! A hodně. Když jsem se nechala vtáhnout do děje, nedokázala jsem od stránek odtrhnout oči. Falešný polibek byla asi ta nejlepší kniha, co jsem doposud četla. Mám dojem, že jestli budu mít někdy dceru (hodně vzdálená budoucnost), pojmenuji ji Arabella Celestine Idris Jezelia. Nebo aspoň Lia. Fajn, teď vážně. Nemám co vytknout. Možná mě jen otravovaly občasné překlepy, ale to není žádná velká chyba. Spíš drobnost. Oproti všemu, co mě uchvátilo, je to nic. Několikrát jsem se zasmála i rozplakala (no... Když nad tím tak přemýšlím, není moc těžké mě rozbrečet...), děj byl tak opravdový, popis postav i prostředí tak propracovaný... Prostě nádhera! Aspoň dle mého názoru. Kdybych měla knihu ohodnotit na stupnici od jedné do deseti, dala bych jí jedenáct bodů. A to nežertuji.

warca
15.03.2018 5 z 5

Nový originální svět, nový čtivý příběh, nové sympatické postavy.
Až na to, že jsem si prince se zabijákem popletla hned na začátku a tak měla zmatek v celém příběhu, to bylo skvostné. Konečně napínavý příběh, do kterého jsem se začetla.
Na druhou stranu se moc nelišil od ostatních podobných fantasy knih. Ale co, krásně se to četlo.

Daysi.Dee
13.03.2018 4 z 5

Na knížku jsem se vážně moc těšila. Jen škoda, že mě začala bavit, až od strany 120. Že je určena mladším ročníkům, jsem poznala hned a proto mě začátek knihy moc neuchvátil. Pomalý rozjezd, kde příběh startuje sladku romanci a mlaďoučká princezna se teda nemůže moc rozhodnout, kterého z těch dvou vlastně chce se rozjede v momentě, kdy zabiják začne jednat a Lia je v celkem dost nezáviděníhodné situaci. Oceňuji následný rej událostí, které čtenáře zaujmou a líbí se mi vývoj postav. Od hloupoučké a naivní princezny se na konci prvního dílu stala nebojácná bojovnice za svojí lásku (jestli si teda konečně jednoho vybrala), za království a svojí rodinu a hlavně bojovnice za samu sebe, což cením. Některé momenty byly popsány fantasticky a dojemně, stejně tak moc cením vymyšlený fanstasy svět, historii a plno detailů, které knihu povznášejí na lepší světlo, že nejde jen o zamilovanou romanci. Uvidíme, co přinese druhý díl.

mišule5
11.03.2018 4 z 5

Kniha která mě zaujala už od prvních stránek díky vytvořenému světu který je namalovaný v knize. Je to něco jiného co u knih neznám.Hlavně se mi líbilo, že jsou v knize různé pohledy od hlavních postav, lépe se tak mužů vcítit do hlavních hrdinů, všichni jsou moc příjemní a to hlavně i kamarádka od princezny, která mi ke konci čtení docela scházela. Příběh mě velmi vtáhl do děje a nemohla jsem přestat v čtení. Jsem strašně zvědavá jak to dopadne v druhem díle, protože se mi více zamlouvá Rafe než Kaden, ale to se dozvím až posléze :)
Doporučuji k přečtení a vrhám se na
Zradné srdce

Lea
08.03.2018 5 z 5

Konečně new adult kniha, která mě pro jednou bavila jak svým tématem, tak i zpracováním. I když není příběh po většinu doby akční, autorka mě svým spisovatelským umem dokázala od začátku do konce udržet v napětí a zmást natolik, že si pasáže s Kadenem a Rafem budu muset přečíst ještě jednou. Byla jsem naprosto přesvědčená, že jsem na rozdíl od ostatních čtenářů rozeznala jednoho od druhého hned! Jediné, co bych asi vytkla, byl nerozhodný zabiják. Jasně, aby příběh princ vs. zabiják fungoval, musely mít jejich pasáže trochu prostoru. Ale tolik váhání, když měl Lie dle rozkazu podříznout hrdlo neprodleně? Vždyť je to přece profesionál :)
Teď už ale hltám Zrádné srdce :)