Falešný polibek

Falešný polibek https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335059/bmid_falesny-polibek-JmX-335059.jpg 4 1848 418

Království Morrigan je ponořeno v tradicích a příbězích o dávném světě, ale některé tradice princezna Lia nemůže překousnout. Například sňatek s někým, koho nikdy nepotkala. To vše pouze kvůli zajištění politického spojenectví. Lia má všeho po krk a je připravena začít nový život. V den své svatby utíká do na míle vzdálené vesnice, kde se usazuje mezi obyčejnými lidmi a především dvěma záhadnými a přitažlivými muži – jedním princem, kterého si měla vzít, a jedním vrahem, který má za úkol ji zabít. Obklopena tajemstvími a lžemi musí Lia odhalit nebezpečné skutečnosti, které otřesou celým jejím životem, zatímco se pomalu začíná zamilovávat do jednoho z dvou cizinců.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Kiss of Deception , 2014

Míša06
02.08.2018 5 z 5

Opravdu skvělý příběh vzhledem k tomu v jaké se odehrává době.......Popravdě jsem si tím kdo je zabiják a kdo princ nebyla z počátku jistá, ale pak jsem na to začala mít tvrdý názor a ukázal se správný. Kniha se mi velice líbila a rozhodně i přečtu další díly.

Peslik
23.07.2018 4 z 5

Dívčí román pro 40-ti letou babu, proč ne. Byla to tak krásná pohádka až je mi líto, že nemám další díl, která nutně potřebuji.
Doporučuji všem , kdo hledají oddychovku na slunečné dny.
A na závěr, jsem ráda, že jsem dobře odhadla kdo je kdo, ale že to trvalo :D

kacka29
23.07.2018 5 z 5

Jsem ráda, že jsem se nenechala odradit kýčovitým názvem. Hlavní hrdinka mi byla velmi sympatická (což se moc často nestává) a musím říct, že mě autorka na začátku knihy naprosto dostala. Nic takového jsem u žádné jiné knihy nezažila. Nechci spojlovat, takže si ji také zkuste přečíst a schválně, jestli se i vy necháte nachytat ;) Já se jdu prozatím rychle vrhnout na další díl :D

maja11231
19.07.2018 5 z 5

Kniha je moc dobře napsaná, je pravda že se mi nečetla zrovna jedním dechem jako ostatní knihy které mám v knihovně.
Velice se mi líbila hlavní postava Lia moc jsem ji obdivovala zato že se tak dobře dostala do nové roli- servírka v hostinci.
Určitě tato kniha nebyla ztráta času a doufám že i pro vás ne.
Doboručuji

klarinka9974
17.07.2018 5 z 5

Kniha se mi moc hezky četla, hlavně od půlky kdy se začíná dít nějaká akce. Líbilo se mi, jak autorka dokázala proplest dva odlišné lidi. Otevřený konec nás nutí co nejdříve se dostat k druhému dílu. Byl to poradní příběh a tak zamotaný, že mu podlehnete.

Yuuki24
16.07.2018 5 z 5

Kniha Falešný polibek se mi líbila, ale občas malinko vázl děj. Nečetla se mi určitě jedním dechem jako některé fantasy knihy. Určitě mi nevadí, že to nebyla typická romantická fantasy jak to již někdo tady zmínil. Když si odmyslím občasné nudné pasáže, tak kniha stojí určitě za přečtení a již teď se těším na další díly.

zinon
13.07.2018 4 z 5

Začátek knihy nic moc. Pak mě kniha upoutala a četla se velmi dobře. Líbil se mi hlavně pohled zabijáka, prince a pak Kadena,Rafea...bez toho by to nebylo ono a dodávalo to ten správný náboj. Druhý díl si určitě přečtu, protože jsem napjatá, jak to bude pokračovat.

Evule114
09.07.2018 5 z 5

Za mě hezká kniha, která se skvěle četla. Upřímně? Jaký milostný trojúhelník? Když tohle někdo napíše, tak očekávám více, než to, že oba hrdinové mají v sobě nějaké kouzlo a Lia má i přes to jasno, koho chce. Mě osobně bylo od první chvíle jasné kdo je princ a kdo je vrah. Bylo to do očí bijící, ale postupně mě autorka párkrát trošku znejistěla. Tak o to víc to bylo čtivé. A k tomu kolik mi je let, si myslím, že to zaujme i starší čtenářky, jsem toho živým důkazem :-).. jen jedno malé doporučení. V knize jsou úryvky, tak doporučuji číst pečlivěji a nepřeskakovat, i když nedávají smysl. Ke konci smysl začnou dávat a hlavně budou důležité v druhém díle :-)

vivalamuff
08.07.2018 3 z 5

Kniha není špatná, ze začátku se mi líbila, ale s počtem stránek se děj neskutečně táhl a to mi vadilo. Opravdu velké plus dávám za samostatné kapitoly zabijáka a prince. Na konci jsem zjistila, že jsem se v mém odhadu "kdo je kdo" spletla. To bylo velké překvapení :-D

marti7729
02.07.2018 5 z 5

Úžasná kniha, která Vás vtáhne do děje. Knížka pro mě byla plná překvapení, určitě bych doporučila každému kdo chcelehčí čten či nějakou oddechovku. Sice je to young adult, ale i ve 27 letech se mi moc líbila :)

vodopad152
24.06.2018 4 z 5

Kniha byla dobrá. Musím uznat, že mě spisovatelka obelstila a tipla jsem si špatně kdo je zabiják a kdo princ. Ale nevadí. Sice mi to chvíli bylo líto, ale svět se nezboří. Děj byl dobrý jen spád příběhu trošku pokulhával.

Horselen
21.06.2018 5 z 5

Jeden z dalších skvělých příběhů, napnutá jsem byla až do konce. Především se mi líbily prudké dialogy Kadena a Lii, konec jsem málem obrečela.
Ze začátku jsem byla zmatená, nejenže čtenáři nebylo vysvětleno co nebo kdo je První dcera popřípadě Pozůstalí, navíc to skoro vypadalo, že v knize vystupují místo dvou kluků čtyři. Polovinu knihy jsem netušila, kdo z nich je vrah a kdo princ. Výsledek mě docela překvapil.
Jediné co mě mrzelo, bylo poměrně dost překlepů.

Abnička
18.06.2018 5 z 5

Tak tohe tedy byla bomba!
Nečekala jsem to - od téhle knihy jsem toho moc nečekala a opravdu mě příjemně překvapila. Byla tam jak romantická část, která byla opravdu promyšlená. Taky kniha obsahovala i nějaké to napětí, které bylo úžasné.
Do děje jste se zažrali hned a už vás to nepustilo. Hlavní postavy, hlavně Lia a Rafe jsou velmi sympatické.. Kadena bydh nejraďeji zastřelila.
Knihu velmi doporučuji!

Barik05
09.06.2018 5 z 5

Úžasné, určitě přečtěte nebuď evas to mrzet.

KateiBookLover
08.06.2018 5 z 5

Opravdu skvělá knížka!! Strašně se mi líbila a už se těším až budu mít další díl. Liu jsem si hned zamilovala, protože mám ráda takové ty rebelantské a tvrdohlavé princezny :)

Lethania
07.06.2018 4 z 5

Kniha mě zpočátku nudila, ale pak se to rozjelo jako kdyby autorka chytila druhý dech. Velmi povedená fantasy, která je jedna z těch lepších v poslední době. Postavy sympatické. Někdy mi vadilo rozhodnutí některých postav, ale tak už to bývá. Doporučuji.

MiraiYume
20.05.2018 5 z 5

Předně - není to prvoplánovaná přeslazená romance. Autorce se podařilo vytvořit ucelený svět se svými vlastními pravidly, jazykem, minulostí a hlavně skvělým příběhem. Samozřejmě že romantická linka nechybí, vine se jako réva kolem hlavní napínavé osy, kde princezna Lia bojuje za svoji nezávislost, aby nakonec zjistila, že starým proroctvím stejně nikdy utéct nemůže. Krátké bloky s myšlenkami "vraha" a "prince" byly osvěžující a dávali příběhu hlubší rozměr, přece jen je kniha psaná ich formou, takže pohledy dalších postav jsem opravdu vítala. Musím se přiznat, že dojemné okamžiky (zejména s Waltherem ke konci) jsem tak tak ustála. Pearson má skvělý vypravěčský talent. Za mě - moc dobré počtení a po všech těch fantasy i vítaná změna.

hellena1523
19.05.2018 4 z 5

Podle názvu jsem čekala oddychový podprůměr, ale musím přiznat, že jsem byla velmi mile překvapená! Trochu mi vadí vyprávění z pohledu více osob, ale na druhou stranu cítím ten smysl, takže to asi přežiju. :)
Přistihla jsem se, že jsem fakt napnutá jak kšandy, co se bude dít dál, a hrozně jsem nechtěla, aby už příběh skončil, protože teď budu muset čekat, až se uvolní druhý díl v knihovně. :-D
Jedna z lepších fantasy spíš pro holky.
A doporučuji nakoupit zásobu ciderů do lednice, protože se u čtení budou hodit. :-)

Ruushi-chan
16.05.2018 5 z 5

Wow. Prostě wow. Neměla jsem vůbec žádná očekávání a tahle kniha mne naprosto pohltila. Stačil mi jeden den na to abych ji celou zhltla. A bohové. Stalo to za to. Jediné co mě ničí je, že nemám doma pokračování, které tak moc potřebuji.

kyticka152
09.05.2018 4 z 5

Z knihy jsem až moc nadšená. Popravdě jsem moc neočekávala, ale ohlasy byly velké, tak jsem si to přečetla jen ze zvědavosti. Děj se mi líbil a i neuvěřitelně dokonalá věc. Není tam milostný trojúhelník. :) Bohužel, nemůžu dát pět hvězdiček, protože na mě tam bylo málo přímé řeči a na můj vkus více popisu, ale to už je jenom můj problém. Doporučuji k přečtení!