Falešný polibek

Falešný polibek https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335059/bmid_falesny-polibek-JmX-335059.jpg 4 1848 418

Království Morrigan je ponořeno v tradicích a příbězích o dávném světě, ale některé tradice princezna Lia nemůže překousnout. Například sňatek s někým, koho nikdy nepotkala. To vše pouze kvůli zajištění politického spojenectví. Lia má všeho po krk a je připravena začít nový život. V den své svatby utíká do na míle vzdálené vesnice, kde se usazuje mezi obyčejnými lidmi a především dvěma záhadnými a přitažlivými muži – jedním princem, kterého si měla vzít, a jedním vrahem, který má za úkol ji zabít. Obklopena tajemstvími a lžemi musí Lia odhalit nebezpečné skutečnosti, které otřesou celým jejím životem, zatímco se pomalu začíná zamilovávat do jednoho z dvou cizinců.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Kiss of Deception , 2014

Radk
19.06.2017 5 z 5

uz sa nemozem dockat pokracovania

monulam
18.06.2017 5 z 5

Perfektně napsaná kniha.

jaspis
17.06.2017 3 z 5

Na začátku a popravdě až do půlky jsem si říkala, že jsem fakt stará na to, abych četla tenhle typ literatury. Plácání na místě, litování se a rýsující se milostný trojúhelník jsou pro mě odpuzující kombinace. Naštěstí poslední třetina knihy mé pocity vyvážila a knihu jsem dočetla. A přiznávám, prince a zabijáka jsem odhadla přesně opačně...

Lucibuska
16.06.2017 5 z 5

Kniha mě velmi bavila. Měla jsem problém s tím, ze jsem ze začátku nevěděla kdo je zloděj a kdo princ. Chápu, ze to byl autorky záměr, ale mě se to nelíbilo a tak jsem si přečetla poslední stránku, abych se v tom zorientovala a hned mě to bavilo více. Po dlouhé době kniha tohoto žánru, která doopravdy stojí za přečtení. Všechny postavy jsem si naprosto zamilovala a nemohu se dočkat dalšího dílu.

EvaSupovic
12.06.2017 5 z 5

Nutně, ale nutně potřebuji další díl :-D Kniha se mi moc líbila a četla se skoro sama :-D

pajka0071
11.06.2017 5 z 5

Páni, fakt super počtení! Kniha mě velice zaujala a vtáhla do děje, který byl napínavý a čtivý. Autorka rozhodně věděla, co dělá. :)

Liz87
10.06.2017 5 z 5

Kniha byla vážně úžasná. Nedokázala jsem se od ní odtrhnout do samého konce. Nemůžu se dočkat na další díly, protože tohle je skvělý začátek série. :)

girdi
09.06.2017 4 z 5

Gradace na jedničku. Jak jsem si nejdřív stýskala, že je to všechno trošku moc idylické a nudné, tak posledních 150 stran mi vzalo dech (v tom nejlepším slova smyslu). Knížku jsem četla bez obalu, takže jsem úplně zapomněla, že se příběh neuzavře, protože je to první díl. Takže asi pochopíte, jak jsem byla po dočtení překvapená a smutná a zároveň samozřejmě i šťastná, protože to byla super jízda, která snad bude mít stejně dobré pokračování. ;-) PS: A ano, je to odpočinková love story s dobrodružnou zápletkou a hezkými fantasy prvky.

Tofinka
08.06.2017 5 z 5

Nádherná knížka... :D Krásný příběh.

Musím se připojit k těm, kteří do poslední chvíle nevěděli, kdo je princ a kdo je vrah.

Kniha mě velice mile překvapila. Jen se trochu bojím, že si na další díl budu muset nějakou chvíli počkat. :(

Alice_E
05.06.2017 5 z 5

No co to, toto... Dokonalost sama. Proklinam autorku, dva dny jsem nespala a dneska v praci to byl des. Ale kniha proste nesla odlozit. Fascinujici pribeh, neni nouze o prekvapeni, bavila jsem se, zila jsem pribehem. Polovina knihy, jedno slovo Vam vyrve srdce, roztrha na kousicky a zaslape do zeme.. Proste neni co dodat, na neco takoveho cekam od Tygri sagy.

teli9845
05.06.2017 5 z 5

Skvělá kniha! Čtivá, zajímavá, tajemná, nutící čtenáře neustále hádat, spekulovat, domýšlet se. Prosím o rychlé vydání druhého dílu!

Markouš
03.06.2017 2 z 5

Kniha je čtivě napsaná, nápad zajímavý, ale to je všechno. Možná to bude tím, že jsem si hlavní hrdinku příliš neoblíbila a měla jsem radši toho, kterého si nevybrala. Ale i tak jsem jim tu lásku nevěřila. :D A taky jsem tipovala špatně.

Cari
02.06.2017 3 z 5

Zprvu mě upoutal nápad a obálka. Pak mě uchvátila první strana, která byla skutečně krásně napsána. Ale potom mě příběh nudil, až po určité době, kdy nastal nějaký ten zvrat, příběh nabral konečně spád. Bohužel, ta milostná linka to spíše kazí. Je naivní, předvídatelná, zrychlená... Párkrát spolu promluvili a už to byla láska. :D Některé pasáže pro mě byly takové neucelené, pořádně nerozepsané - jako by je chtěla mít autorka rychle z krku. Taky jsem hádala, kdo je princ/zabiják - tipovala správně teda. :D Hezké, čtivé, ale něco mi tam chybělo... Něco, kvůli čemu bych si řekla: Páni, to byla jízda! Spíše taková procházka, ale celkově příjemná. Dávám 3,5 hvězdičky za styl, který je moc hezký a taky za obálku, která se povedla.

Mischone
02.06.2017 4 z 5

Musím se přidat k těm, kteří odhadovali prince a vraha špatně. V kapitolách se setkáme s vyprávěním různých postav, člověk se tak nenudí a nahlédne na děj z jiných stran. Mapka natištěná v knize je super, protože si člověk udělá lepší přehled a může si to snáze představit. Obálka je naprosto skvělá, mě se líbí moc a verše z Morrighanské Knihy sv. písma a z Písní Vendy jsou pěkným doplněním příběhu, protože jsou vloženy tak, aby se to týkalo právě oné události.

"Dítě, jež uprchlo před zoufalstvím, bude tím, jež přinese naději. Síla se zrodí z nejslabších. Svobodu přinesou pronásledovaní."

Otevřené konce se mi moc nezamlouvají, ale je to série tak se to dá čekat... budiž.

Nattynecka
31.05.2017 5 z 5

Takový maličký detail, kterého si nevšímáte a vše se změní, super. Díky tomu že jsem to vůbec nečekala mě to bavilo o to víc. Těším se na další pokračování. :)

Tenebien
31.05.2017 4 z 5

3,5 hvězdičky
Šla jsem do toho bez přehnaných očekávání, ale jsem ráda, že jsem si knížku nakonec přečetla.
Ze začátku to bylo slabší, útěk nepromyšlený (nemělo je nakonec najít víc lidí? :D), nic moc se nedělo. Určitě bych některé scény oželela a dodala tomu trochu víc dobrodružství nebo stavění světa, který je vážně zajímavý (spíš než fantasy jde o post-apokalyptickou literaturu s fantasy prvky)...
A pak je tam ten rádoby milostný trojúhelník... bleh...

Ale hrozně se mi líbilo hádat, kdo je Princ a kdo je Vrah (snad to tak přeloží :D), to byl vážně skvělý koncept. Často se daly situace interpretovat oběma směry a bylo to tak obtížnější odhadnout a já jen doufala, že jsem si to tipla správně. :-) (čteno v originále)
A další díly jsou lepší. :-)

Šárík001
31.05.2017 4 z 5

Dlouho jsem přemýšlela, co bych o této knížce mohla napsat.
Napětí, milostný trojúhelník, očekávaně neočekávaný zvrat. Líbilo se mi, že jsem až do jedné konkrétní chvíle nebyla jistá, který z dvou mužských hrdinů je který. Zabiják nebo princ? Musím se přiznat, že jsem to odhadovala úplně naopak, ale co se dá dělat (možná za to mohla moje nepozornost a ostatním to bude jasné hned). Co mne trochu zarazilo, byl konec.
Shrnu to tak, že je to příjemné odpočinkové čtení, ALE i když se zde nějaká ta akce nachází, kniha je zaměřená HLAVNĚna onen milostný trojúhelník.

kocourjulie
30.05.2017 5 z 5

Příjemné překvapení od Albatrosu. Ani přeslazené, ani přeakčnělé, tahle knížka se opravdu pěkně čte. Jenom škoda, že dalšího dílu hned tak nedočkáme, zatím jsem ho v edičním plánu nenašla.