Falešný polibek

Falešný polibek https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335059/bmid_falesny-polibek-JmX-335059.jpg 4 1851 419

Království Morrigan je ponořeno v tradicích a příbězích o dávném světě, ale některé tradice princezna Lia nemůže překousnout. Například sňatek s někým, koho nikdy nepotkala. To vše pouze kvůli zajištění politického spojenectví. Lia má všeho po krk a je připravena začít nový život. V den své svatby utíká do na míle vzdálené vesnice, kde se usazuje mezi obyčejnými lidmi a především dvěma záhadnými a přitažlivými muži – jedním princem, kterého si měla vzít, a jedním vrahem, který má za úkol ji zabít. Obklopena tajemstvími a lžemi musí Lia odhalit nebezpečné skutečnosti, které otřesou celým jejím životem, zatímco se pomalu začíná zamilovávat do jednoho z dvou cizinců.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Kiss of Deception , 2014

adela3429
17.07.2017 4 z 5

Kniha má slabší místa, během kterých mě čtení moc nebavilo, ale jinak je příběh vážně zajímavý. A prvek, že čtenáři nevědí, který ze dvou přítomných mužů je vrah a který princ, takže musí hádat, se mi opravdu líbil! Bylo to skvělé osvěžení, které mě nutilo neustále dávat pozor. Já jsem je sice uhodla správně a to fakt rychle, ale chápu, proč někteří čtenáři jejich totožnost tipují naopak.

Safienka
15.07.2017 5 z 5

Líbilo moc! Těžká romantika s jednou krásnou princeznou, která se nebojí stát servírkou, bojuje o holý život a dozvídá se víc o svém záhadném daru(jsem zvědavá na další díl, jak se to konečně víc projeví) a dvěma pohlednými muži...princ a zabiják...čtivé a napínavé :)

stozarka
11.07.2017 5 z 5

Zkrátka miluju knížky, který mě chytnou, zaryjou se mi pod kůži a nepustí se ani po dočtení. Nádherný svět a příběh, hrdiny jsem si zamilovala, co chtít víc. :)

mattonela2000
10.07.2017 5 z 5

I když to není detektivka, poznat skutečného zabijáka bylo těžké.

betule3
10.07.2017 5 z 5

Kniha mě neskutečně bavila. Rozhodně je to nejlepší kniha, co jsem za poslední dobu četla. Líbí se mi děj z pohledu více postav, i když mi to jindy poměrně vadí. Oceňuji také krásný popis prostředí. Za mě rozhodně obrovský objev a jsem moc zvědavá na pokračování.

Ta.Nejchytrejsi
09.07.2017 5 z 5

Zbožňuju fantasy a princezny, takže tohle je kniha přímo pro mě. Koupila jsem si ji už před rokem a půl v angličtině, protože se původně v češtině vůbec vydávat neměla. Naštěstí jsem ji přečetla až v našem jazyce a díky tomu jsem si to více užila a zbožňuju jí. Prince a zabijáka jsem odhadla správně, tak jsem na sebe hrdá. Už se těším na další díly.

abelmoony
09.07.2017 3 z 5

Upřímně netuším zda je ještě pustím do dalšího dílů této série, neboť jsem se místy musela do čtení nutit. Osobně nemám moc ráda knihu tohoto typu - kde se střídají vypravěči. Ono je sice pěkné mít pohled i toho druhého, ale tady jich je už moc.

IvankaM
09.07.2017 5 z 5

Jako co si budem, je to spíše lovestory. Ale mě to strašně bavilo.

Braenn
08.07.2017 3 z 5

Příjemně čtivé. Poplatné cílení na pubertální dívky ale tak kniha se to nesnaží skrývat, takže co. Zajímavá zápletka, byť trochu klišoidní. Hezky popsané charaktery.
Co mi na knize vadilo? Absence logiky. Hrdinové milostného trojúhelníku? Jediný dědic království, kterého nepouští ani do bitev, aby se jim nezranil, si na pár dlouhých týdnů vyjede sólo za princeznou, bez ochrany a inkognito, a pak se ještě (SPOIL!) vydá nepřátelům s lacinou výmluvou "chci mluvit s vaším velitelem", aby neopustil svou milou. Jasně, no.
A ten druhý chlápek? Devatenáctiletý skvělý vrah, který se rozhodne svou oběť nejdřív lépe poznat, než ji zabije. To je takový obvyklý postup, aby se to pak lépe dělalo. Nejspíš. Že se do ní vzápětí zamiluje se rozumí samo sebou.

Halka2
07.07.2017 4 z 5

Napínavá až do konce. Děj vás chytí a nepustí. Překvapivé zvraty. Pěkná fantasy. Hvězdička mínus za zavádějící název. Těším se na další díl.

Lorej
05.07.2017 5 z 5

Naprosto úžasné. Líbilo se mi, že autorka neprozradila, kdo je princ, a kdo je vrahem. Snažila jsem se to odhalit, ale skoro po každé kapitole jsem měnila názor. Úplně jsem si zamilovala tamější kulturu, svátky, jazyky a celkové uspořádání světa. Moc se těším na pokračování.

Samira
03.07.2017 5 z 5

Skvělá, doslova láska na první pohled a to nejen kvůli naprosto úchvatné obálce.
Kniha začíná nenápadně a říkáte si jestli popsaný fantasy svět nebude malý a způsob vyprávění pouze citově dívčí. Rozjezd je pravda nenápadný, ale nevyplatí se polevit v ostražitosti a čtení mezi řádky je absolutní nutností. I tak přijde veliký šok a přehodnocení celého příběhu.
Od pomyslného zvratu je pak kniha všechno jen ne dětská. Hrdiny milujete, nenávidíte, obdivuje jejich vývoj a přerody, odvahu, žasnete nad poměry a zbabělostmi a hlavně je vám jasné, že jde pouze o velice zdařilý úvod a tento svět je všechno jen ne malý, jednoduchý a jednoznačný.
Vůbec netuším, co bude následovat, autorka byla hodně tahů přede mnou a to se mi moc nestává, o to větší bylo a je mé nadšení.
A konec ...infarkt, kde mám další díl, když ho tak nutně potřebuji.

Opravdu výborné, doporučuji!

msjadepaton
03.07.2017 3 z 5

Podle toho, jak byla tahle kniha v zahraničí vyzdvihovaná, jsem od toho čekala mnohem víc. Bohužel jsem dostala méně než průměrnou fantasy, ale vzhledem k tomu, že je to YA, přimhouřím oko.
Přes co jsem se nemohla přenést bylo, že víc než politika a rozpolcenost hlavní hrdinky mezi povinností a touhou po svobodě se tu řeší její milostný život. Vybere si toho či onoho, kdo vlastně ten její vyvolený je? Je to princ nebo nájemný vrah? To, že čtenář tohle dlouho neví byla ze strany autorky snad jediná snaha o originalitu, kterou jsem v tomhle tématu zaznamenala. Jinak je milostný trojúhelník i v tomhle případě klišé za klišé a ne v dobrém slova smyslu.
Nehledě k tomu, že "insta-love", která se tu odehrávala činila celou tu zápletku poněkud slabou a nakonec to vypadalo, že jediný důvod, proč vrah Liu nezabil bylo, aby mohla autorka mátnout čtenáře ohledně jeho totožnosti. Jakkoliv se autorka později snažila o důvěryhodné vysvětlení, vůbec se jí nedařilo mě přesvědčit, že by se to vůbec mohlo stát. A to je prostě špatně.
Na druhou stranu má tahle kniha několik věcí, za které si zaslouží tři hvězdičky. Hlavní postava, pokud zrovna nešlo o kluka, byla překvapivě sympatická, zajímavá a inteligentní. Měla slabé i silné stránky a její jazyková schopnost byla popsána celkem uvěřitelně. V průběhu celé knihy měla momenty, kdy mě skutečně zajímalo co udělá a jak bude reagovat. Některé emocionální scény byly vylíčené tak brilantně, že mě rozbrečely. Částečně kvůli tomu co se odehrávalo a částečně proto, že mi bylo líto, že autorka místo podobných scén tak často plýtvá svým umem na plytké scény o milostném trojúhelníku.
Posledních několik stránek mělo takový spád a sílu, že rozhodně musím sáhnout po dalším dílu. Asi si počkám až vyjde, protože tak nadšená, abych ho sháněla v angličtině nejsem. Přece jen, to bylo tak posledních 10 stran v knize, která jich měla přes 350. Ale dalo mi to důvod věřit, že možná nebude druhý díl tak příšerně natahovaný a bude obsahovat víc scén, kde budu schopná ocenit autorčin krásný styl psaní (i přes pathos, ke kterému občas sklouzávala).
Kromě toho se mi líbilo, jak je společnost převrácená vzhledem k tomu, na co jsme zvyklí a právo prvorozeného mají ženy. Ačkoliv je to bohužel dotažené jen napůl cesty, čímž vznikají určité nesrovnalosti.
To se týká i náboženství. Zpočátku jsem si kvůli určitým výrazům myslela, že jde o křesťanství, ale později se ukázalo, že autorka pravděpodobně převzala jen pár slov. Nevím, jestli neznala jejich etymologii a nedošlo jí, že v tomhle prostředí neměla z čeho se vyvinout nebo je to schválně. Pokud je to schválně, tak by to poukazovalo k jedné teorii, kterou jsem si díky určitým náznakům o tom světě vybudovala. Totiž to, že možná nejde úplně o fantasy, ale spíš o sci-fi. Je to ale trochu chabá teorie, vzhledem k tomu, že bylo téměř nemožné se v tom prostředí zorientovat. Zvířata a rostliny z několika podnebných pásů se vyskytují na stejném místě. Při putování jsou napřed v poušti, pak ve stepi a pak v lese, aniž by měl čtenář čas se nějak rozkoukat.
Dopadlo to tak, že téměř ke všemu, co se mi na knize líbilo jsem měla zároveň i vážné výhrady. Nakonec se to vyvážilo tak, že jsou to tři hvězdy. Pozitivní na tom je, že mám zájem o další díl, což by se nestalo, kdyby kniha byla vyloženě špatná. Spíš se je autorka nakazila několika nešťastnými trendy, které v žánru YA kolují a přes všechnu snahu o originalitu se prostě nedokázala odpoutat od klišé tohoto žánru. Takže ne, originální to nebylo, ale bylo to čtivé a překvapivě dobře napsané.

kalinkacz
02.07.2017 4 z 5

Už dlouho jsem nečetla YA fantasy knihu s tak originálním námětem.. To, že znáte jména postav a vlastně nevíte, kdo je kdo je skvělé, jelikož se dokážete perfektně vcítit do hlavní postavy, v tomto případě princezny, která rozhodně není naivní a hloupá, jako většina ostatních YA hrdinek... V součtu jsme byla mile překvapené, ale kvůli pomalému rozjezdu jsem nucena snížit hodnocení...

robsten21
01.07.2017 5 z 5

Kniha mě uchvátila od samého začátku. Očekávání byla veliká,ale tohle byla prostě pecka. Zamilovala jsem si každou postavu, která v knize vystupuje a nedokázala jsem se od čtení odtrhnout. Příběh byl skvěle vymyšlený, poutavý a napínavý až do konce. Kniha mě uchvátila natolik, že jsem si musela přečíst další díly v originále. Tuto sérii zařazuji do svých nejoblíbenějších.

Eneo
30.06.2017 4 z 5

Poprvé v životě jsem naštvaná na název knihy. Cítila jsem psychický úpadek po zkouškovém období a to, co jsem potřebovala, byl knižní ekvivalent filmu k žehlení. Průměrná slaďárna. Tohle vypadalo jako pravý adept. A ono ejhle, parádně napsaný příběh, propracování postav, prostředí, pecka. Moje překvapení rostlo s každou otočenou stránkou. A tak si říkám, že je opravdu škoda matoucího názvu, jistě by se kniha chytla více, protože mezi běžné romanťárny pro young adult bych ji neřadila.

RosaLucis
29.06.2017 5 z 5

Existují dobré knihy, tahle to ale rozhodně není. Jsou i skvělé knihy, ale Falešný polibek je mnohem víc než to. Nemohla jsem se odtrhnout od Liina dobrodružství, přesvě dčená že přesně vím, kdo je zabiják a kdo princ. O to větší byl můj šok. Tímto ale příběh rozhodně nekončí. Ne, tato kniha je příběh plý lásky, nenávisti, boje, zrady, milosrdenství. Autorku zrovna tak miluji, jako nená vidím. Jak mohla zakonçit knihu v té nejvíce napínavé části?!?

mmmisulka.r
26.06.2017 5 z 5

Kniha se vám může zdát z počátku trochu vleklá, ale nebojte a vydržte. Věřte mi, nebudete litovat. Autorka mistrně představuje nový svět i charaktery všech postav a je dobrou upoutávkou pro nadcházející díly. Máme se nač těšit.

markulka
25.06.2017 5 z 5

Kniha byla perfektní. Doopravdy jsem se ani na chvíli nenudila. Měla rychlý dějový spád a četla se sama... Stejně jako Lia, jsem si i já neskutečně oblíbila Terravin. "Dva záhadní a přitažliví muži" vskutku vystihují celou situaci :D Do poslední chvíle jsem netušila, kdo je kdo, moje odhady byly naprosto špatné. Jediné, co mě doopravdy štve je, že druhý díl je v nedohlednu...

DariDerek
23.06.2017 4 z 5

Moc se mi to líbilo, hlavně mytologie, které tam sice bylo pomálu, ale přece jen něco :-)