Falešný polibek

Falešný polibek https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335059/bmid_falesny-polibek-JmX-335059.jpg 4 1851 419

Království Morrigan je ponořeno v tradicích a příbězích o dávném světě, ale některé tradice princezna Lia nemůže překousnout. Například sňatek s někým, koho nikdy nepotkala. To vše pouze kvůli zajištění politického spojenectví. Lia má všeho po krk a je připravena začít nový život. V den své svatby utíká do na míle vzdálené vesnice, kde se usazuje mezi obyčejnými lidmi a především dvěma záhadnými a přitažlivými muži – jedním princem, kterého si měla vzít, a jedním vrahem, který má za úkol ji zabít. Obklopena tajemstvími a lžemi musí Lia odhalit nebezpečné skutečnosti, které otřesou celým jejím životem, zatímco se pomalu začíná zamilovávat do jednoho z dvou cizinců.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Kiss of Deception , 2014

fa.sci.ko
21.09.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, ačkoliv byl začátek poněkud nudnější. Naštěstí pak přišel jistý zvrat a konečně se to rozjelo. Byla jsem vážně překvapená, když jsem zjistila, kdo je vlastně kdo, protože celou dobu jsem byla přesvědčená o přesném opaku.

Zuz97
19.09.2017 5 z 5

Tato kniha mě nejprve upoutala svým vzhledem, rozhodla jsem se tedy o její přečtení. Musím říct že kniha předčila má očekávání. Chvilku mi trvalo než jsem se do knihy začetla, ale pak už jsem se nemohla odtrhnout.. Prince a zabijáka jsem odhadla správně, ale bylo to takové trochu zamotané. Na konci mě kniha velmi dojala. Jen konec mě překvapil, jak skončil otevřeně, čekala jsem malé nahlédnutí do dalšího dílu. Každopádně se moc těším na další díl. :-)

Tessina
19.09.2017 5 z 5

Naprosto úžasný příběh, který Vás v okamžiku kdy začnete číst vtáhne do života mladičké, tvrdohlavé a kurážné princezny na útěku. Kniha je velmi čtivá a napínavá i díky tomu, že hodnou chvíli nevíte, který z chlapců je princ anebo zabiják. Již se nemůžu dočkat pokračování.

eva4036
17.09.2017 4 z 5

Moc krásná, zajímavá knížka s úžasnými postavami. Nechápu, jak jsem mohla tak dlouho otálet s tím, jestli si jí mám přečíst nebo ne. Děj mě tak moc uchvátil, že mi nedělalo problém se do knihy začíst a to, že jsem nějakou chvíli tápala, kdo je princ a kdo vrah, jen tomu pomohlo.
Moc se těším na Zrádné srdce a doufám, že brzo vyjde.

mrvikovak
17.09.2017 5 z 5

Jak já nenávidím tyhle knížky s otevřeným koncem. V poslední době na ně narážím pořád. Jinak ale paráda.

scharko
15.09.2017 5 z 5

Super ,už se nemůžu dočkat dalšího dílu

Neme
06.09.2017 5 z 5

Miluji tyhle dobře propracované příběhy a vyloženě jsem se vyžívala v podrobných popisech prostředí, pocitů postav atd. Knize jsem věřila, hlavní hrdinka mi až na malé detaily ničím nevadila a naopak, líbilo se mi že byla prostořeká a odvážná tak akorát. Jediné co bych snad vytkla je trošku laciný název a obálku, která je sice hezká, ale...... nepsalo se v knize, že má Lia tmavé vlasy?

BarkaS
04.09.2017 5 z 5

Silný úžasný příběh, který bych si kvůli pitomému názvu sama nikdy nekoupila. Nádhera. Někdo ho v diskuzi srovnával se Skleněným trůnem a trůn považoval za lepší. Nesouhlasím. Lia je mnohem pravdivější a důvěryhodnější, příběh má drobné nedostatky, ale většinou nepostrádá logiku.

MaléZlo
03.09.2017 4 z 5

Musím říct, že jsem překvapena. Nejen tím, jak se v průběhu knihy ukázalo kdo je kdo, ale i samotným závěrem. Taky jste si to někdo myslel naopak? Zajímá mě, čím mě autorka přesvědčila o opaku. Určitě si ji přečtu znovu. Netušila jsem, že kniha je na více dílů a jsem zvědavá, jak celá trilogie skončí. Bylo to pro mě oddechové čtení, myslím, že jsem se ani nenudila, i když by kniha klidně snesla o pár stránek méně. Děj mě vtáhl, ale ne natolik, abych se postavila na něčí stranu, za což jsem ráda, jsem otevřena všem možnostem. Skvěle napsáno, těším se na další díly, i když další díly nejspíš nebudou mít takové kouzlo odhalení, ale třeba autorka zase s něčím překvapí :)

AgnessN.R.
03.09.2017 5 z 5

AAAAAAAAA...... Já potřebuji další díl!!! Tahle kniha byla úžasná a výborně mě bavila( tu část, kdy se nevědělo, kdo je princ a kdo vrah jsem si hrála na Sherlocka Holmese, no a vida Sherlock měl pravdu:) Poté kniha stále držela výborné tempo( možná i lepší). Prostě krásná originální částmi dost dojemná a čtivá. Spolknuta za dva dny.

Jupijow
02.09.2017 3 z 5

V okamžiku, kdy se ukázalo, kdo je vrah a kdo princ pro mě kniha ztratila náboj. Přiznám se bez mučení, chtěla jsem, aby to bylo obráceně. Minimálně další vývoj příběhu by byl mnohem zajiímavější :)

katallinka
01.09.2017 5 z 5

Nádherná knížka, která i přestože se jeví jako klasická romantická knížka pro mladší čtenáře má v sobě i hodně pěkné vytvořený fantasy svět a ne vše zde musí skončit šťastně. Největší přednosti této knihy je fakt, že nám autorka neřekla hned na rovinu, kdo je kdo a nechává čtenáře neustale na pochybách koho si oblíbit. Moje vlastní odhady se ukázaly nakonec jako správné. Nemůžu se dočkat dalšího dílu.

kniznistranky
01.09.2017 4 z 5

Příjemné čtení. Hlavní hrdinka mi byla velice sympatická, což se většinou u hlavních hrdinek tohohle žánru říct nedá. Lia byla rázná, statečná a šla si tvrdě za tím, co chtěla. Nedělalo mi vůbec problém se začíst a stránky ubíhaly opravdu rychle. Kdyby to šlo, dala bych 4,5 hvězdičky. Jsem zvědavá na pokračování.

nikola9330
31.08.2017 5 z 5

Musím přiznat, že to byla nejlepší kniha, kterou jsem četla. Líbilo se mi, že mě autorka celou dobu vedla za nos, protože se to jen tak někomu nepovede. Napínavý děj, prolínaní postav, zvraty a chvíle překvapení byly úžasné. Autorka umí krásně popsat prostředí, ve kterém se příběh odehrává a celkový svět, který je obrovský. Velice mi sedla hlavní postava Lia a také Rafe. Líbila se mi atmosféra a celkové období téhle knihy položené do království, hostince, přírody, apod. Kniha mě pohltila hned od začátku. Měla jsem ji na dovolené přečtenou za necelé tři dny. Konec knihy mě velmi dojal a překvapil, nemůžu se dočkat na pokračovaní. Velice doporučuju. Směju se ještě teď, když si vzpomenu, jak jsem v knihkupectví váhala nad její koupí a teď jsem ráda, že jsem si ji vzala. Naprostá spokojenost.

laura
29.08.2017 5 z 5

Překvapuje mě, že většina se autorkou dala zmást v odhalení identit prince a vraha. Protože mě připadalo téměř od začátku jasné, kdo je kdo - stačilo pozorně sledovat popis jejich postav, to, jak se chovali, jací byli... Ale to je možná tím, že už jsem toho přečetla fakt hodně, a málokdy mě kniha překvapí a zaskočí. Přiznám se, že knihu jsem si vybrala kvůli obálce - je úchvatná!!! Ale i to, co skrývá, se mi moc líbilo. Čekala jsem romanci - byla tam, nenásilná, nevtíravá, čistá a nenaplněná, čekala jsem napětí, odhalování tajemna, boj o moc, to vše tam najdete - i když znám plno knih, které jsou daleko napínavější, i tajemnější. Jenže tady se přemíra napětí tak nějak ani nehodila. Je to spíš pohádkový příběh. Bohužel ne všechny pohádky končívají šťastně. A tak jsem i já dostala tzv facku, ale to tu nebudu prozrazovat. Snad jen, že tahle kniha čtenáře i překvapí. A budete brečet. Já jsem tedy brečela, a bolelo mě srdce. Zejména pro malého chlapce, který je vychováván k tomu, aby byl vrah, ale v jeho srdci je stále stín nemilovaného a opuštěného dítěte, kterým kdysi byl... To mě asi dostalo nejvíc - a pak ten konec. Chvíle, kdy Lia konečně pochopí....

Janpa
28.08.2017 5 z 5

Ze začátku jsem se nemohla přinutit ji otevřít, poté jsem nějak začala a už nechtěla přestat. Byly tam samozřejmě i slabší momenty, ale těch bylo poskrovnu, takže je mohu přehlídnout. :D Celkově se mi kniha líbila a těším se na další díl.

barborelka
28.08.2017 3 z 5

Bavilo mě to až od půlky....druhá část knihy už byla ó moc lepší.....

Jediné co mi vadilo použití nevhodných slov v překladu s ohledem na tu dobu ve které se to odehrávalo....přečetla jsem plno historických knih a slova jako jdi do hajzlu sem v nich nikdy nenašla

kamizola
26.08.2017 4 z 5

Každá z nás, ať už je nám patnáct, dvacet, třicet, klidně i víc, má v sobě kousek romantické duše, touhy po dobrodružství a ždibec odvahy. Falešný polibek, ačkoli kniha pro YA, je příjemnou oddechovkou pro všechny holky různých věkových kategorií. M.E. Pearson není S.J. Maas (na tu jsem si vypěstovala prudkou závislost), ale za to, co vypustila na trh, se nemusí absolutně stydět. Milá knížka o pěkných mladých lidech, lásce, s notnou dávkou dobrodružství a náznakem tajemství, která se čte téměř sama a u které si čtenář/ka odpočine. Přelouskala jsem ji během pár dnů a mám z ní fajn pocit, a pokud můžu věřit svým předtuchám, tak další díly budou teprve to pravé ořechové. M.E. Pearson nám ještě ukáže. Jsem velice spokojená, zase jsem jednou koupila knihu podle obalu a neprouhloupila. :-) Doporučuji!

A jsem sama, kdo má pocit, že je kniha "postapokalyptická"? :-)

Maus
26.08.2017 5 z 5

Kniha se mi hrozně moc líbila. Lia byla sympatická a dokonce myslela víc na druhé než na sebe. Jsem zvědavá jaký bude druhý díl.

Ufonek8
21.08.2017 3 z 5

Čekala jsem víc, takový horší průměr.