Falešný polibek

Falešný polibek https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335059/bmid_falesny-polibek-JmX-335059.jpg 4 1851 419

Království Morrigan je ponořeno v tradicích a příbězích o dávném světě, ale některé tradice princezna Lia nemůže překousnout. Například sňatek s někým, koho nikdy nepotkala. To vše pouze kvůli zajištění politického spojenectví. Lia má všeho po krk a je připravena začít nový život. V den své svatby utíká do na míle vzdálené vesnice, kde se usazuje mezi obyčejnými lidmi a především dvěma záhadnými a přitažlivými muži – jedním princem, kterého si měla vzít, a jedním vrahem, který má za úkol ji zabít. Obklopena tajemstvími a lžemi musí Lia odhalit nebezpečné skutečnosti, které otřesou celým jejím životem, zatímco se pomalu začíná zamilovávat do jednoho z dvou cizinců.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Kiss of Deception , 2014

Espoir
20.08.2017 4 z 5

Falesny polibek (80%): Priznam se, ze prvni polovina knihy me prilis nebavila, pripadala mi takova naivni. Teprve pozdeji, hlavne pri cteni dalsich dilu, jsem pochopila, ze toto bylo asi zamerem autorky - ukazat prerod pubertacky, ktera je jeste napul ditetem, v dospelou zenu. Prince i Zabijaka jsem stejne jako vetsina take odhadla naopak

Princezna22
19.08.2017 3 z 5

No od knihy jsem čekala víc Teda. Ale bylo to fajn čtení. Jsem zvědavá na další díly, jak se bude příběh dal vyvíjet ale nečekám od toho žádné extra zlepšení.. První polovina se mi líbila i když jsem byla docela dost zmatená s postav.. Četlo se to docela svižně ale nevím,něco tomu docela dost chybělo...

Perry
18.08.2017 5 z 5

Abych byla upřímná tak jsem od této knihy neočekávala nic extra, i přesto že hodnocení je hodně, hodně nadprůměrné.
A jak jsem se spletla! Příběh se vás ze začátku vůbec nesnaží přesvědčit, že je něco jiného než "románek". No někde v půlce jsem dostala facku :D A všechno se otočilo o 360 stupňů.
Příběh v sobě skrývá sílu, která vás vtáhne a už nepustí.
Nikdy jsme si nedělala žebříček TOP knih. To je jako říct rodiči ať si zvolí své oblíbené dítě :D Ale tady asi udělám vyjímku ... pššt ♥
PS: Konec je takový, že koupě druhého dílu je nevyhnutelná ;) :D

Jakahol
17.08.2017 3 z 5

Bohužel mě Falešný polibek zklamal. Krásná obálka a nádherně napsaná první strana nejsou zárukou skvělé knihy. Hodně se mi líbilo rozpracování legend, starých textů a historie a je mi líto že se to více nespojilo s dějem i když některé pasáže to skoro slibovaly. Taky jsem si poměrně oblíbila hlavní hrdinku a několik málo dalších postav. Oceňuji styl psaní, protože ten je opravdu pěkný. Nejistota kdo je kdo knize trochu přidává, ale že by mě to zvlášť uchvátilo se říct nedá (asi jsem se do toho málo vžila). Možná to bude i tím, že mezi Kadenem a Rafem nebyly tak výrazné rozdíly, aby mi záleželo na tom který je který. Milostná linka je podle mě v knize hodně špatně postavená. A zrovna tu jsem zde čekala nějak zajímavě nebo aspoň pěkně romanticky zpracovanou když už nic. Ale ani toho jsem se nedočkala. Působilo to na mě, jako by to tam autorka nějak potřebovala vecpat, ale nezbývalo jí na to místo. Zbrklé, nepřirozené, nedůvěryhodné... I tohle bych odpustila, kdyby se alespoň v knize něco dělo. Ale vlastně tu máme jen dvě části, kde se v té první děje stále to samé dokola a v té druhé něco jiného stále dokola. Jako konečně zajímavá část měl našlápnuto konec, jenže těsně před tím, než se něco pořádně událo kniha skončila, což mě úplně odradilo od toho, abych aspoň zauvažovala nad lepším hodnocením.

erulka
14.08.2017 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Kupodivu mě bavil i začátek i Liin život ve vesnici. Líbilo se mi, že je kniha podávána z několika pohledů. Úžasné bylo, že autorka až skoro do konce příběhu neprozradila, kdo je princ a kdo vrah. Sama bych to hádala špatně, nebýt některých komentářů k této knize, které mě navedly ke správnému zjištění. Už se těším na další díl.

Ditules
11.08.2017 4 z 5

Asi do poloviny knihy jsem si myslela, že princ a vrah jsou opačně. :) Velmi dobrá fantasy s krásnou obálkou a grafickým doprovodem na deskách.

Žožik
10.08.2017 4 z 5

Kniha se mi až na ten začátek docela líbila. Ale dost mě štvaly časté úryvky z těch "pověstí" (nevím, jak jinak to nazvat). Postavy mi byly sympatické, příběh byl zajímavý, jen občas jsem některé pasáže musela číst vícekrát, protože jsem se v tom nevyznala.

JanaDor
07.08.2017 5 z 5

Kniha mě bavila a moc se těším na další díl. Velmi se mi líbila hra autorky, která nechala vyprávět děj Liu, Rafea, Kadena, prince a zabijáka. Ze začátku nešlo tušit, kdo je kdo. Později se to odkrylo, ale tato hra kočky s myší na schovávanou, kdo je princ a kdo zabiják, měla šmrnc a zpestřila děj. Romantická linka byla jemná a hezká.

Anne Leyyd
04.08.2017 5 z 5

Musím říct, že už dlouho jsem si knihu neužila tak, jako jsem si užila tuhle.

Sice mě místy rušila moderní slova, která se do dané doby absolutně nehodila a také mě štvalo množství překlepů, ale jinak nemám co vytýkat. Autorčin nápad byl geniální a i když se jí povedlo mě převést, užila jsem si tohle "překvapení" a vodění za nos - protože čím víc čtu, tím víc narážím na to, že mě příběh nedovede nějak víc překvapit. Ale tady? Nádhera!

Postavy jsou super a to především hlavní hrdinka, která byla skvělá, ničím mě neštvala, uvažovala logicky, chovala se přiměřeně věku a okolnostem, nebála se těžké práce, nestěžovala si a dovedla si vážit všeho, co měla. Romantická linka byla velmi pěkná, nenásilná a uvěřitelná.

Konec se mi VELMI líbil a nemůžu se dočkat pokračování! Ještěže bude letos! :-)

5 hvězd jak vyšitých!

Kayla
04.08.2017 5 z 5

Kniha Falešný polibek byla pro mě velkým překvapením. Anotace slibovala velmi zajímavý příběh a to ta kniha na 100 % splnila. Mám z ní jen a jen pozitivní pocity. Ani začátek mi nepřišel moc zdlouhavý.
Autorka si se čtenářem trochu pohrává a nechává nás dlouho hádat, kdo je vrah a kdo princ. Musím se přiznat, že jsem se netrefila. A to jsem byla hodně přesvědčená, že jsem to odhadla dobře. Jaké bylo překvapení, že jsem se netrefila...Myslela, jsem si že mě klepne :D Byla jsem v šoku.
Knize nemůžu nic vytknout, teda až na jednu věc - ten konec... ten mě naštval. Akutně potřebuji další díl, vypěstovala jsem si na knize závislost. Řadím jí mezi oblíbené knihy. Určitě se k ní brzy vrátím.

teer.h
03.08.2017 4 z 5

Nádherný příběh, opravdu. Kniha se mi líbila, to téma ten nápad a styl kterým je to napsané je čtivý. Super nápad byl s tím, že skoro do poslední chvíle nevíte kdo je kdo. Jestli je to princ nebo vrah. Já samozřejmě hádala špatně :D. . Nicméně, kniha krásná, obálka taktéž. :)
Jediné co mě na knize štvalo, že některé kapitoly končily strašně rychle, já osobně cítila potřebu ještě se dozvědět trošku více, a aby to bylo více rozvinutější a popsané. Proto dávám 4 hvězdičky, ale určitě doporučuji a těším se na další díl! :)

Baar
02.08.2017 4 z 5

Jako oddechovka - skvělé. Děj je celkem prostý, takže není nutno nad knížkou moc přemýšlet. Líbilo se mi zajímavé podání milostného trojúhelníku, který se jen tak nevidí (žádné spoilery! :D). Dobrý nápad i byl s utajením identity jak prince, tak vraha. Sama jsem byla ke konci překvapená kdo je kdo. Za mě 4 hvězdičky.. :)

Lokina
01.08.2017 5 z 5

Za sebe mohu říci, že se mi do rukou dostala jedna z těch lepších fantasy adultovek za tento rok.
Kniha měla spád, byla čtivá, poutavá, napínavá a místy i krásně snová. Hlavní hrdinku Liu jsem si ihned oblíbila. Měla v sobě jiskru a bojovného ducha a nenechala si nikým diktovat, jak má žít svůj život, byla mi sympatická a co víc (a to oceňuji), nebyla ukňouraná ani nijak protivná.
Co se mi líbilo v knize, byly popsané zvyky a tradice. S tím si autorka hezky pohrála.
Navíc mě i docela bavil ten netradiční milostný trojúhelník, kdy jeho představitelům jsem neměla chuť dát pohlavek. A co se týče kdo byl princ/vrah, tak to autorka zahrála velmi mazaně. Bylo to milé zpestření, hádat kdo je kdo. Ale já se nedala nenachytat a uhádla jsem to dobře :-)
Za mě knihu mohu jen doporučit :) A už se těším na další pokračování.

Sabishej
28.07.2017 5 z 5

Naprosto skvěla kniha. ♡ :)
Všechny tři hlavní postavy jsem si hned zamilovala, a musím říct, že oba kluky jsem si typla špatně. (Vrah/princ - ale takhle tajemný to prostě mělo být) :D
Na druhý i třetí díl se nemůžu dočkat, jelikož tyto otevřené konce mě ničí. XD
Jinak opravdu všem doporučuji. ;* :)

koala
28.07.2017 5 z 5

Když pohádku, tak takovouto! :-) Moc se mi to líbilo a těším se na další díly. Pozor zápletka: Chytré a poučné od autorky, že si pohrála s názvy kapitol a místo jmen tu a tam použila jen "princ" či "zabiják", a tak najednou zjistíte, že ten kdo se chová uhlazeně a vytříbeně může být klidně vrah a ten koho jste považovali za barbara, může být klidně následník trůnu. :-) A ke konci to bylo všechno ještě lepší.

Marry123
27.07.2017 5 z 5

Chvilku mi trvalo než jsem se překousala přes začátek plus jsem se trochu zamotávala mezi Kadenem a Rafem kdo je vlastně kdo, ale nakonec se to urovnalo a stálo to za tu výdrž. Můžu se jen těšit na další díl :)

Drahomirka
25.07.2017 4 z 5

hezky se čte

Baji_smisek
23.07.2017 5 z 5

Ačkoliv jsem se bála, že tato kniha bude hodně zaměřená na nějakou smyšlenou víru, mě kniha nakonec docela překvapila a musím říct, že se mi dokonce moc líbila a určitě šáhnu i na další díly.
Nejvíce se mi líbilo, že jsme nevěděli kdo je zabiják a kdo princ. (Já jsem si to myslela přesně naopak :D..) Dějová linka nic moc, ale milostný trojúhelník docela zajímavý. Dokonce se mi to nezdálo ani tak klišé, jako některé knihy. Zvrat na konci knihy jsem nečekala a docela mě to pobavilo. Jak jsem už říkala děj nic moc, tak myslím, že je kniha vhodná více pro čtenáře, kteří ji chtějí mít jen tak na odpočinkové čtení. :)

Rose18
20.07.2017 4 z 5

I přes velmi slabý začátek se mi kniha poměrně líbila. Hlavní hrdinku jsem si oblíbila a milostný trojúhelník, který byl možná až příliš okatý, byl také zajímavý. Autorka okořenila knihu tím, že skryla identity dvou vedlejší postav, což je originální nápad.

ada654
20.07.2017 4 z 5

Dočteno za jeden den. Na tuhle knížku jsem se moc těšila. Anotace vypadala super. Musím říct, že mě knížka lehce zklamala, přece jenom jsem čekala víc.... Chybělo mi tam víc akce, chtělo by to víc rozvést hlavní postavy. Uvidíme jak budou vypadat další díly. Pokud autorka využije potenciál který tahle série má, tak to bude pecka :)