Falešný polibek

Falešný polibek https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335059/bmid_falesny-polibek-JmX-335059.jpg 4 1850 418

Království Morrigan je ponořeno v tradicích a příbězích o dávném světě, ale některé tradice princezna Lia nemůže překousnout. Například sňatek s někým, koho nikdy nepotkala. To vše pouze kvůli zajištění politického spojenectví. Lia má všeho po krk a je připravena začít nový život. V den své svatby utíká do na míle vzdálené vesnice, kde se usazuje mezi obyčejnými lidmi a především dvěma záhadnými a přitažlivými muži – jedním princem, kterého si měla vzít, a jedním vrahem, který má za úkol ji zabít. Obklopena tajemstvími a lžemi musí Lia odhalit nebezpečné skutečnosti, které otřesou celým jejím životem, zatímco se pomalu začíná zamilovávat do jednoho z dvou cizinců.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Kiss of Deception , 2014

alena7090
23.03.2023 5 z 5

Tato knížka byla skvělá. Celou dobu přemýšlet, kdo je kdo, odhadovat, měnit názory, utvrzovat se v nich, abych je mohla změnit znovu. Naprosto úžasný prvek neznámosti postav a různosti pohledů. Mohu jen doporučit :)

knihomolka_eli
26.02.2023 5 z 5

V Morrighane sa tradujú rôzne príbehy o dávnom svete, taktiež sa tam dodržiavajú staré zvyky a tradície. Princezná Lia ich má ale plné zuby. Ako prvorodená dcéra sa má vydať za muža, ktorého nikdy pred tým nestretla. V deň svadby ujde aj so svojou priateľkou Pauline a začne nový ,,neprinceznovský" život. Spoznáva dvoch zaujímavých cudzincov - princa, ktorému ušla tesne pred svadbou a vraha, ktorý ju má zabiť. Lia je obklopená samými klamstvami. Bohužiaľ, postretnú ju aj situácie, pri ktorých zvažuje, či sa rozhodla správne. Keď chce svoje rozhodnutia napraviť, ocitne sa vo veľkom nebezpečenstve.

Lia ma ako hlavná hrdinka veľmi bavila. Páčilo sa mi to, ako si dokázala poradiť s rôznymi situáciami, napriek tomu, že bola princeznou.
Bavil ma aj štýl písania autorky a to, že nás nechávala dlho na pochybách v tom, ktorý z cudzincov - či Kaden, či Rafe je princ a kto vrah. Raz som tipovalo jedno, raz druhé, a môj konečný typ nevyšiel.
Veľmi sympatický mi bol aj Liin brat, Walther. V knihe bolo pár scén práve s ním, ktoré ma dojali. Tiež ma chytilo za srdce to, ako sa Lia snažila pochovať padlých bojovníkov jej kráľovstva.

Som veľmi zvedavá, akým smerom sa bude uberať ďalší diel a hlavne ako dopadne milostný trojuholník Lia-Kaden-Rafe...pretože áno, jeden z nich je vrah, ale čo to do seba majú obaja. Možno v ďalšej knihe zmením názor.
Pri knihe som si super oddýchla. Nie je to síce na úrovni Maasovej...tej sa už v mojich očiach asi málokto vyrovná, ale bavilo ma to, rozhodne u mňa patrí k tým lepším fantasy :)

Peta1607
23.02.2023 4 z 5

Po prvním díle mám dojem, že to bude celkem vydařená série. Kniha se dobře čte, děj se místy trošičku táhne, ale vzhledem k rozsahu knihy to není nic hrozného. Hvězdičku srážím za takové to obvyklé klišé, a hlavně (nevím jestli to rozčiluje jen mě) za to enormní množství chyb v textu .

Papušík
20.02.2023 4 z 5

Opravdu povedená série. Každý díl měl co nabídnout a opravdu celý příběh eskaloval až k poslednímu dílu. První kniha je velmi hravá a nevinná, ale dokáže si zahrát i s naší hlavou na kdo je kdo. Ano přiznávám, že jsem si celou dobu myslela, že princ je zabiják a zabiják je princ.

miskaseverliska
07.02.2023 1 z 5

Tohle opravdu ne. Tento příběh opravdu není povedený. Děj se táhne celou tu dobu, poslední třetinu jsem ani nedočetla a to se u mě nikdy nestává, ale tohle bylo tak nudné, naivní, plné klišé, už na začátku odhadnete co se stane, je vám jasné kdo je kdo. Námět byl ale fajn , bohužel paní autorka ho neuměla hezky rozvést a naplnit čtenářovo očekávání. Po přečtení recenzí jsem si opravdu myslela, že to bude kniha plná fantasy. Ale nebyl tam v podstatě vůbec žádný fantasy prvek. Hlavní hrdinka je extrémně naivní, myslela si, že ji všude zachrání její nožík ;)
Milostný trojúhelník je tu ještě horší než celá kniha. Ani jednoho hrdinu jsem neměla ráda, bylo mi jedno co se komu stane. 1 bod dávám jen za postavu Berdi.

CiaKawlone
03.02.2023 5 z 5

Tento příběh mě velmi upoutal. Přiznám se, že jsem se chytila do té pasti s tím kdo je kdo a o to víc mě to vlastně asi bavilo. Příběh byl napsán moc hezky. Postavy i krajina byly dobře popsány. Hned se vrhám na další pokračování.

Jlozkin
28.01.2023 3 z 5

Jsem zklamana... Po precteni recenzi jsem se na knizku tesila, ale cetla se mi opravdu tezce. Porad jsem mela tendenci prestavat a delat neco jineho, coz se me u knizek, ktere me dejem uplne pohlni, nestava. Tady jsem po 100 strankach cekala, kdy to konecne zacne a nic. Stranka 200 a furt nic... Za pulkou se to zacalo lehce rozjizdet a vlastne az do konce knihy jsem mela pocit, ze se to furt rozjizdi a vlastne ani nerozjede. Nicmene mam v sobe pocit, ze pokracovani muze byt zajimave, takze se do toho pustim a budu doufat. Nechci u plne rict, ze je kniha nezajimava a nudna, ale pro me byla proste nemastna, neslana. Tak uvidime dal.

Njangu
16.01.2023 5 z 5

Po přečtení prvního dílu jsem se radovala, že jsem narazila na úžasnou sérii a to jsem nevěděla, co mě ještě čeká.
Dostala jsem na ní doporučení a vůbec to nezklamalo.
Jsem nadšená.
Po dlouhé době kousek, který je úžasně napsaný a obsahuje nádherný příběh.

Barabora
28.12.2022 5 z 5

Wow, já jsem ohromená bylo to skvělé čtení. Doufám, že se brzo dostanu k dalšímu dílu, abych věděla jak to nakonec dopadne. Skvělá knížka.

Niu
03.12.2022 5 z 5

Tuhle knihu a vlastně i celou sérii, jsem četla před skoro pěti lety. Tenkrát mě to vtáhlo tak, že všechny knihy jsou pro mne top, vedle Harryho Pottera a nově Měsíčních kronik. Protože autorka v předchozích letech vydala ještě dvě knihy, jež by se měly příběhu dotýkat, řekla jsem si, že se pustím do všech. Jenže jsem se bála. Co když mě ten příběh nepohltí jako tenkrát? Co když už mám tolik načteno, že mě to nezaujme? Můj strach byl neoprávněný. Příběh se mi moc líbí a navíc má hlavu a patu, mystično, vojenské strategie, vlastní světy a zvyky, k tomu připočtěte klasický příběh nevěsty, která utekla od oltáře. Za mne velmi silné. U kapitol s Walterem, pohřbíváním a Ebenem jsem neudržela slzy. Romantická linka jemná a nenásilná. Mrzí mě jen, že v knižním světě nedostala tato série větší prostor, protože si myslím, že stojí mnohem výš než jiné knižní série stejného žánru. Ale pro mne líp - je to takový můj utajený poklad :o)

Eva_Skala99
17.11.2022 5 z 5

Nemám slov. Tato série naprosto překonala mé očekávání. Skvělý příběh, velmi čtivě napsaná, nemá žádná hluchá místa, zkrátka dokonalá. Doporučuji !

Téra
10.11.2022 3 z 5

Příběh byl moc pěkný. Bavilo mě odhadovat, kdo je vrah a kdo princ. Názor jsem změnila pouze jednou. A nakonec jsem to odhadla správně. Uvidíme, kam se příběh bude ubírat dál.

Gabriela_K
01.11.2022 5 z 5

Kniha byla skvělá, bavila mě a nemohla jsem se od ní odtrhnout.
Díky recenzím tady na databázi jsem zjistila, že jsem nebyla hloupá a jenom nepochopila část knihy, ale že to byl účel autorky, aby čtenáře zmátla s tím kdo je kdo. A abych si listovala nazpět a četla některé pasáže znovu.
Rozhodně se těším až se vrhnu na další díl.

Dokie
16.10.2022 5 z 5

(SPOILER) Úžasný příběh o princezně Lie, která utekla před domluveným sňatkem a někým koho v životě neviděla. Kniha se četla moc hezky a do více jak půlky knihy jste nevěděli kdo je princ a kdo zabiják, hodně mě to zmátlo a uhodla jsem to špatně, takže autorka mě dost zmátla. Lia je odvážná, upřímná, silná a úplně skvělá hlavní hrdinka příběhu. A co se týče milostnýho trojúhelníku, tak se vůbec nemůžu rozhodnout komu vlastně fandím jestli Lie a Rafeovi, princem, kterého si měla vzít za manžela, ale i přes to se do něj zamilovala bez toho aniž by věděla kdo to je a přišel jí zachránit od barbarů z Vendy, kteří ji unesli a nebo Lie a Kadenovi, zabijákem, který měl za úkol jí zabít, ale nakonec se do ní asi zamiloval jen si to nedokáže úplně přiznat a to jaké je mezi nimi vždycky napětí, když jsou u sebe. Je to takové víc zajímavé a taková ta zakázaná láska mezi únoscem a zajatcem, no nevim, rozhodnu se v dalších dílech. V pár momentech mě kniha i dojala. A taky bylo fakt skvěle popsané a vymyšlené prostředí s mapou na kterém se moje představivost fakt vyhrála.

2368
10.10.2022 2 z 5

Než jsme si koupila celou sérii četla jsme Vaše recenze (dělám to tak vždy). Pro mě byl ale první díl hodně velké zklamání, nuda. Bože nutila jsme se číst dál s tím, že se snad celý děj rozjede. Ke konci tomu tak je, nyní čtu druhý díl a je o něco lepší tak snad z něj budu alespoň zpolobiny tak nadšená jako vy.
A ještě poznámka nakonec, co je to za módu psát z pohledu hlavních postav. Je to teď snad ve všech knihách. Neříkám, někde se to hodí, ale mě to spíš štve. Nemůžu se pak začínat tak já bych chtěla.

stelloušek
02.10.2022 5 z 5

Tuhle sérii jsem dostala k narozeninám asi 2 roky zpátky. Do teď jsem se k tomu nedostala, ale nedávno jsem se rozhodla, že si přečtu první díl a hrozně se mi líbil. Žánr fantasy mám moc ráda, takže už podle anotace jsem věděla, že se mi to bude líbit. Kniha se dobře četla a byla plná napětí. Vždycky se tam stalo něco, co jsem vůbec nečekala, takže se moc těším na další díly.

Anor505
16.09.2022 5 z 5

Na tuhle sérii jsem narazila náhodou, neměla jsem žádná velká očekávání, ale jsem velmi mile překvapená. Všechny hlavní postavy jsou sympatické, příběh plyne, je napínavý… ze začátku hádáte kdo je kdo. Tady se přiznám, že mě autorka dokonale zmátla a já pak listovala zpátky a některé pasáže četla znovu, protože jsem nechtěla věřit, že bych byla tak vedle. :-) A ani v druhé polovině knihy jsem se nenudila. Taky oceňuji, že ani vedlejší postavy nejsou černobílé a jsem zvědavá jak se budou vyvíjet dál. Hned jdu na druhý díl.

Aquagirl
04.09.2022 4 z 5

To bylo miloučké. A moc mě bavilo hádat, který z nich je vlastně princ a který padouch. Princezna Lia byla fajn, celkově se mi příběh líbil, jenom k pěti hvězdičkám mi tam přece jen něco málo chybí.

Fidibus
08.08.2022 4 z 5

(SPOILER) Hezký námět, který však po útěku ztrácí grády a čeká se na zápletku. Který z těch dvou mužů, kteří se kolem ní točí, co udělá? Minulost ji stejně dožene a druhá půlka knihy už je akční a zajímavější. Dojala mne tam ta scéna s koněm...
Končí to otevřeně, všichni tři se sejdou a... uvidíme v dalším díle.

Misa101
19.07.2022 4 z 5

Velice čtivé a konečně sympatická hlavní hrdinka v YA (alespoň pro mne :)), určitě budu v sérii pokračovat, protože mě kniha moc bavila, akorát jsem zvědavá na vývoj politické linky tohoto světa, která zatím nepůsobila moc propracovaně (ono to nevadilo, protože prvnímu dílu stejně vévodila romantika, která byla moc fajn).