Zlodějský tanec

Zlodějský tanec https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407196/bmid_zlodejsky-tanec-u8a-407196.jpg 5 815 170

Zlodějský tanec série

Když zemře král Ballengerovy říše, jeho syn Jase se stává novým vládcem. Okolní království však nehodlají tolerovat jeho panování, které se řídí vlastními pravidly. Na obzoru se objevuje mladá královna Vendy, která je odhodlaná vše změnit. Na tajnou misi vyšle bývalou vyhlášenou zlodějku Kazi. Ta když narazí na nového vládce Jase, rozhodne se své plány změnit. Oba jsou společně vrženi do vírů událostí, které nemohou ovlivnit.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Dance of Thieves , 2018

masavole
06.07.2021 5 z 5

Tahle knížka mě naprosto pohltila. Ráda jsem se vracela do známého světa k milovaným i nenáviděným postavám. Nové hlavní hrdiny jsem si naprosto zamilovala, rodina Ballengerových mi strašně připomínala rodinu Tommyho Shelbyho ze seriálu Peaky Blinders, takže jsem si Jase musela automaticky zamilovat. Jase a Kazi by mohli být tím jediným důvodem proč jsem příběh hodnotila 5 hvězdami, ale i dějová linka byla hrozně poutavá a já si tento příběh zamilovala.

Elka252
01.06.2021 4 z 5

Kniha se mi velice líbila. Líbí se mi styl autorky a když se k tomu přidá fain příběh s dobrou zápletkou... Nebo prostě stačí když se v pozadí mihne někdo takový jako Jase :-). Začátek se sice rozjížjel až moc pomalu ale nakonec jsem ho přelouzkala a čtení se pro mě stalo napínavé. Klid mé dušičce přidalo i to že vím jak to dopadlo z Liou, Rafem, Kadenem a Pauline.

Hels-is-unicorn
01.06.2021 4 z 5

Už nějaký ten pátek nespadám do věkové kategorie YA, přesto mě tenhle typ literatury baví, i když se často vztekám, jak bývá naivní. O to víc mě mrzí, když v tomto odvětví najdu příjemný, dobře promyšlený příběh, ve kterém vystupují zajímavé postavy s dobře propracovanou psychologií, ale dos**e to překlad. Nezlobte se na mě, ale CooBoo chce za jednu knížku v průměru aspoň 300 Kč, věřím, že spousta lidí si je taky koupí. A pak na každé druhé stránce najdete chybu. Je to potřeba? Knížka za mě byla skvělá, ráda si ji jednou přečtu znovu. Ale do prčic, CooBoo, nebuďte takoví harpagoni a najděte si korektora, to už není normální. Hvězdičku strhávám čistě kvůli české produkci, jinak bych oběma knihám neměla co vyčíst.

Fortuna7
29.05.2021 5 z 5

Já tuhle autorku miluju. Má skvělý styl psaní a ve Zlodějském tanci to jen a jen potvrzuje.
Skvělí hlavní hrdinové a vztah mezi nimi je zábavný a logický. No a když se tam objevili hrdinové z Falešného polibku, tak to byla dokonalá třešnička na dortu.

Damonka12
01.05.2021 4 z 5

4,5 originální YA fantasy, autorka vážně umí psát a vykreslovat svět, v knize je taky skvělá romantická linka.

padajicidvere
11.04.2021 4 z 5

(SPOILER) Páni. Když to vezmu úplně od píky, jsem moc šťastná, že to s Liou a Rafem dopadlo tak, jak to dopadlo..něco takového jsem si pro ně přála a jen trnula strachy, kdy se dozvím jejich příběh. Teď ke Kazi. Byla skvělá. Jase byl skvělý. Zápletka skvělá. Děj skvělý. Ostatní postavy skvělé. Vyústění skvělé (přesně jak jsem u Liy doufala). Co mi tam ale nesedělo, byla ta rychlost v jaké se do sebe zamilovali. Jak dlouho že to byli v řetězech? Týdny? Měsíc? Tohle mi nějak uniklo. Každopádně mi to přišlo jako půl roku, no minimálně.. Jinak si nedovedu vysvětlit, že za tak krátkou dobu se do sebe TOLIK zakoukali. A ještě to jeho překvapení, že ho ona nemá ráda? To se holt stává, že někomu prostě "nesedneme", proč z toho dělat aféru.. Ano, šlo jim o život, životy. Nevěděli, co se jim stane daný den, hodinu, minutu. Jestli se vůbec dožijí dalšího dne.. dobře, člověk si myslí, že už to třeba nebude lepší, a tak "uletí", ale tohle bylo BUM! A hned jsme velká láska. Mimo záznam: pořád u mě vede Rafe :D

badliar_id
10.04.2021 4 z 5

Stále mám smíšené pocity, ale jedno vím jistě, bylo to fajn čtení a užila jsem si to.
Ze začátku jsem měla dost problémy. Nedokázala jsem se pořádně začíst a občas mě i nějaké kapitoly nudily. Až okolo 60 strany se to rozjelo a já se do knihy začetla. Jase je prostě zlato a zbožňuju ho. A Kazi? Rozhodně chci být její kamarádka :D! Co se týče ostatních sourozenců a postav, všechny žeru. Já je prostě nedokázala nenávidět. A jestli se něco stane Masonovi, tak to nezvládnu (a Syn taky ne :D)..
Musím taky zmínit, že mi tahle kniha extrémně drásala nervy. Hlavně co se týče Jase a Kazi. Ta jejich tajemství a obviňování. Božínku, já byla fakt hotová. Autorka to prostě skvěle napsala. A ten svět je mimochodem skvělý!! Kroniky pozůstalých jsem nečetla, tudíž bylo pro mě všechno nové, ale vůbec mi to nevadí.
A ten konec? Nesnáším tyhle konce, hlavně když u sebe nemám další díl..
Každopádně jo, tohle bylo fajn. Nesedne to každému, ale své fanoušky si to najde.
A btw Kazi a Jase zbožňujuu!!
4-4,5/5

Loriss
03.04.2021 3 z 5

(SPOILER) Tak u téhle knížky to nadšení úplně nesdílím. Nebylo to vyloženě špatné, ale..
Vzhledem k tomu, že jsem nečetla Letopisy pozůstalých, tak přelouskat prvních 50 stran bylo pro mě docela utrpení, netušila jsem, v jakém světě to vlastně jsme, k tomu trochu zvláštní jména některých postav.
Po seznámení hlavních hrdinů to začalo být docela zajímavé, i když jejich společná cesta byla dost klišé (nesnáší se, ale musí spolupracovat, aby přežili, začnou k sobě nacházet cestu - kde jsme tenhle příběh už viděli že?). No a po návratu do města začne představování osobité a rozvětvené rodiny hlavního hrdiny, a to mě teda opravdu nebavilo. Kazi byla jako postava celkem fajn (i když pochopitelně s traumaty z dětství), ale jsem jediná, komu Jas přišel jako trouba? Má to být hrdý a nekompromisní vládce rodu a města, ale vlastní matka ho pohlavkuje jak malýho kluka, Kazi si ho taky celkem povodila, dvakrát se od ní nechal odzbrojit. No toho drsnýho patrei jsem mu moc nevěřila.
Co musím pochválit, tak je popis města Ďáblův chřtán, ten byl povedený.
Zakončení celkem očekávané. Na druhý díl to zatím nevidím.

Peetullka
25.03.2021 3 z 5

Kniha má nádhernou obálku.
Příběh byl ale malinko slabší než jsem čekala.
Hlavni hrdinka Kazi mě určitých chvílích štvala.
Příběh má určitě velmi zajímavé pasáže, ale nejvíce mi vadilo natahování a docela uspěchaný konec.
Druhý díl možná přečtu jen proto, že už ho mám v knihovně.
Neurazí a ani nenadchne.

anna_kulik
24.03.2021 5 z 5

MILUJU, příběh, postavy, svět, romantickou linku, prostě všechno. Tuhle duologii by jste rozhodně neměli minout.

pollyn
16.03.2021 4 z 5

O velký chlup lepší než Letopisy pozůstalých! Možná proto, že Kazi už je "hotová" osobnost hned od začátku a toho krkolomneho přerodu jako u Jezelie jsme byli ušetřeni :)
Rozhodně ale doporučuji nejdřív přečíst Letopisy! Já jsem tuhle knihu nejdřív po pár stránkách odložila, měla jsem pocit, že na něco navazuje, že mi něco uniká ... A měla jsem pravdu. Bez předchozích znalostí z Letopisů by byla kniha jen z poloviny tak dobrá ;)

NudeRose
10.03.2021 5 z 5

Zlodějský tanec jsem četla na doporučení a předem nevyhledávala téměr žádné informace, což bylo pravděpodobně dobře, protože mě děj mohl více překvapit. Kdo zvažuje přečtení, doporučuji to samé. Vytrvejte prvních 40 stran a pak už se nebudete chtít odtrhnout.

Právě prvních 40 stran pro mne bylo dost těžkopádných a nečetly se mi dobře. Autorka na úvod moc nevykresluje svět, ve kterém jste se ocitli, takže jsem bez předchozích informací chvíli tápala. Jakmile jsem se ale zorientovala, čtení začalo ubíhat a já měla za pár hodin knížku přečtenou. Kazi a Jase vyrostli v úplně jiných světech a tak je pro ně zprvu těžké pochopit svět toho druhého. Zároveň si nedůvěřují a každý se opřádá horou vlastních lží. Jednou aby druhému ublížili, podruhé aby ho ochránili. Je ale jasné, že takhle to nejde věčně. Netrvá dlouho a oba si uvědomí, že k sobě cítí něco víc. Řekněme, že čtenáři je v podstatě jasné hned od začátku, že to mezi nimi jiskří a nejradši by je nakopnul k sobě. Oni ale nemohou jen tak překročit bariéru jiných světů a hlavně ne zeď vystavěnou z intrik a nepravd. Do toho všeho vstupují vzpomínky, legendy, přísahy a zdání toho, co je a není správné.

Kdo by čekal nějakou velkou romantiku, je ve špatném žánru. Ano, romantika tam je a mnohdy až zašimrá v břiše, ale tohle není milostný román. Tady jde v lásce o víc a láska nemusí mít vždy přednost. Moc se mi líbil vývoj děje a poslední stránka knížky doslova tnula do živého. Co bude dál?! Těším se a ani nebudu moct dospat, než mi dorazí pokračování.

A.H.Benett
25.02.2021 2 z 5

Zlodějský tanec pro mě byl jedním velkým zklamáním. Těšila jsem se na úžasnou romantickou linku, kterou slibovaly jak všemožné recenze, tak i moje předchozí zkušenost s autorčinými knihami. Místo toho jsem dostala učebnicový příklad instalove, hlavní hrdinové se do sebe zamilovali doslova ze dne na den a celý jejich vztah byl hrozně uspěchaný a nedůvěryhodný. Nevěřila jsem jim ani jejich uměle působící dialogy, emoce a myšlenky. Zhruba od třetiny knihy dál se děj začal strašně táhnout, do čtení jsem se musela nutit, téměř nic se nedělo a mě to hrozně nebavilo. Když už došlo na akci, naši hrdinové se ukázali jako nesmrtelní a nezranitelní, což okamžitě zničilo veškeré možné napětí. Postavy se navíc chovají nekonzistentně a nemají pořádný charakter, takže mi ani nijak zvlášť nepřirostly k srdci. Přidejte ještě hromadu nerealistických faktů a scén a zázračnou regeneraci hlavní hrdinky Kazi a možná pochopíte, proč na mě celý příběh působil tak, jak působil. Pochválit ale musím krásně napsané romantické chvilky, které Pearson opravdu umí skvěle, několik poměrně překvapivých odhalení, slibný začátek a potom závěr, který taky nebyl špatný. Z celého příběhu zřejmě nejlepší a nejakčnější část. Autorka se snaží nalákat vás na druhý díl velice useknutým koncem, nicméně na mě to dostatečně nezapůsobilo a s největší pravděpodobností se do dvojky nepustím. Od Zlodějského tance jsem měla dost vysoká očekávání, která se ale bohužel nenaplnila.

2,5/5 (a to jsem ještě hodná)

Calwen89
24.02.2021 5 z 5

Velice povedená fantasy a oddechovka. Popravdě se mi líbila daleko více než Kroniky pozůstalých. Hlavní i vedlejší postavy jsem si zamilovala a pozvolna vyvíjející se romantická linka se opravdu vydařila.

knizninadsenec
12.02.2021

(SPOILER) Nádherná obálka, krásné přehledné mapy na začátku a konci knihy. To je první, čeho si určitě všimnete.

Příběh je velmi dobře čtivý a poutavý, knihu odložíte opravdu jen v případě, že musíte. I když je tam opravdu mnoho postav, nedělalo mi problém se zorientovat. Alespoň já jsem to tak měla.

Rahtan má svůj úkol a splnit jej musí, protože složili přísahu. Stejně jako Jase zase má své povinnosti.

Příběh je plný mnohého: spravedlnost, historie (alespoň kousku světa nebo života postav, dozvídáme se z příběhů), lží, zatajování, posedlosti, odhalení, různé dohody či kompromisy, dobré skutky...
Je tam mnoho krásných okamžiků a pomalu se stupňující láska mezi postavami. Pomalé získávání důvěry, zrada, odhalení.

A pak zase lži, tajemství, jednání na vlastní pěst, odhalení,... kniha vás na okamžik nenechá, abyste jí jen tak odložili.

Příběh se četl hezky, snadno. A i když Kazi s kamarádkami měla zcela jiný úkol, odhalovala pomalu pomocí Jase, jak to v jejich území je, co skrývá a koho.
Ale ani Kazi není v něčem upřímná, protože má povinnosti vůči své královně a svou vlastní bolestnou minulost.
Jase také není v mnohém upřímný, vlastně téměř nikdo.

Postavy byly dokonalé, snad až na ty lovce a jiné podlé postavy.
Osobně jsem si velmi zamilovala ty dvě hlavní, jsou skvělý.

A příjemné, že je kniha psaná z obou stran, tedy hlavních postav.

Nepředvídatelná.

Celkově se mi kniha líbila.

Talys
15.01.2021 5 z 5

Kniha volně navazující na Kroniky Pozůstalých. Oba hlavní hrdinové se musí od sebe naučit pár věcí. Pro mě dobrá fantasy obsahující náležité prvky - boj, hrdost, čest, přátelství i trochu té magie a romatiky, Těším se na Zlodějskou přísahu.

PandickaAdka2
08.01.2021 5 z 5

Tak za mňa ešte lepšie ako Kroniky pozostalých. Tejto knihe nemám absolútne čo vytknúť :-*

Monns
04.12.2020 5 z 5

Nedávno jsem četla sérii Kroniky pozůstalých a moc se mi nechtělo pouštět do těchto navazujících dílů, že už to bude o ničem. Ale ne, tato spisovatelka mě opět dostala. Nechala mě v táhnout do víru děje a opět se zamilovat do hlavních postav. Po dlouhý době jsem knihu nemohla téměř odložit a už teď je mi líto, že těch dílů není víc, nebo aspoň nemá další knihu, která by mi vyrazila dech.
Co mě naprosto znechutilo a za co spisovatelka nemůže, je výtisk knihy. Opravdu tuto knihu někdo před vydáním četl?! Je až neuvěřitelné kolik chyb a překlepů tam je.

Luciferka2000
03.12.2020 5 z 5

Po sérii Kroniky pozůstalých jsem od knihy nic nečekala, ale autorka mě zvládla mile překvapit.

Ano, je to příběh plný klišé, ale je to moc hezky napsané, příběh pádí a je opravdu těžké knihu odložit.

Kniha má rychlý rozjezd, pro mě vyhovující postavy a zajímavý děj.

Market116
14.11.2020 5 z 5

Po dvou ne moc dobrých knihách, jsem musela sáhnout po fantasy knížce, u které jsem si byla jistá, že nezklame. A TATO kniha rozhodně nezklamala.
Děj mě upoutal a nadchl takřka od první stránky...hrozně ráda jsem se vrátila do tohoto úžasného světa, protože Letopisy pozůstalých naprosto miluji a tohle je skvělé pokračování.
Kdybych mohla, tak jsem knihu měla přečtenou ani ne za dva dny, ale takhle jsem si jí aspoň o to víc užila.
Spoilery...
Kazi s jejími společnicemi jsem si hned oblíbila, její zlodějský talent byl dokonalý, stejně tak jsem si oblíbila i Jaseho s celou jeho rodinou. Jen si říkám, zda je mezi nimi někdo, kdo se umí dobře přetvařovat a kdo by byl schopen bodnout Jaseho do zad...
Celkově byl příběh originální, napínavý, zábavný, romantický a nepředvídatelný, což je vzácný.
S koncem jsem byla velmi spokojená, ale jakmile jsem si přečetla poslední kapitolu? Jsem sakra ráda, že mám hned po ruce druhý díl...moc doporučuji!
Ps:Lia a Rafe? To bylo tak krásný ♥ jejich Aster

„V kruhu točí se čas,
opakuje se.
Učí nás bdělosti,
neboť svoboda nikdy není vybojována
jednou provždy.
Musí se o ni bojovat znovu a znovu."

pro dívky romantika pro dospívající mládež (young adult)

Mary E. Pearson
americká, 1955