Zlodějský tanec

Zlodějský tanec https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407196/bmid_zlodejsky-tanec-u8a-407196.jpg 5 815 170

Zlodějský tanec série

Když zemře král Ballengerovy říše, jeho syn Jase se stává novým vládcem. Okolní království však nehodlají tolerovat jeho panování, které se řídí vlastními pravidly. Na obzoru se objevuje mladá královna Vendy, která je odhodlaná vše změnit. Na tajnou misi vyšle bývalou vyhlášenou zlodějku Kazi. Ta když narazí na nového vládce Jase, rozhodne se své plány změnit. Oba jsou společně vrženi do vírů událostí, které nemohou ovlivnit.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Dance of Thieves , 2018

Thalin
11.04.2024 4 z 5

Po přečtení předešlé série, která mě opravdu bavila, jsem se na tuhle vážně těšila. I námět zněl dobře. Ze začátku jsem ale měla trošku problém se začíst. A po části, kdy spolu Jase a Kazi putují a která mě vážně bavila a díky které jsem se o čtení ponořila, jsem ve čtení zase sklouzla k lehké nudě. Zkrátka trošku jako na houpačce a místy mi připadalo, že se vlastně nic moc neděje. Vztah Kazi a Jase se mi líbil, působil jemně, ale zároveň mi přišlo, že se vlastně moc neposunuli a až nějak moc rychle přešli k velikým citům.
A asi bych i ubrala na postavách. Některé mi tam přišly úplně zbytečné. Ale celkově se mi líbí styl autorky a rozhodně si přečtu další díl. Snad obsahuje méně chyb. Je vážně ostuda, kolik hrubek a překlepů nakladatelství v knihách poslední dobou klidně nechávají.

DannyLady
21.03.2024 5 z 5

WOW. Když to srovnám s původní sérií ke které je tato kniha spinn-offem, tak je to podstatně lepší kniha. Troufám si říct, že sem si tuto knihu užila víc než všechny 3 díly kroniky pozůstalých dohromady. Vztah mezi hlavními postavami byl pro mě mnohem uvěřitelnější než u hlavní dvojice původní série. Zbožňovala sem vidět znovu postavy původní série, zjistit jak žijí po tolika letech od konce předchozích knih. Příběh byl poutavý, romantická linka nebyla postavena nad příběh a celkově život a příběh Ballengerových byl velmi zajímavý a těším se až se v druhé knize dozvím víc.

maluck
02.03.2024 4 z 5

Povedená fantasy pro mladší ročníky. Příběh obsahoval dobrodružství, lásku i zradu. Kniha se mi líbila a představila jsem si verzi pro dospělé, to by byla pecka. Při čtení mi vadily chyby v textu, které byly rušivým elementem, jinak chválím.

BarcaStell
25.02.2024

Určitě doporučujuuu!

Lavina
19.12.2023 5 z 5

Moc pěkná kniha, láska,napětí,drama.... můžu jen doporučit jedna z nejlepších v tomto žánru ...

jana1874
28.11.2023 5 z 5

4,8
Naše pohledy zůstaly zaklesnuté do sebe a v jeho očích byla otázka, ale ne taková, na jakou bych dokázala odpovědět. Dech se mi zasekl v hrudi.
,,Je to trapné, viď?" ozval se.
,,Co jako?" Můj hlas zněl až příliš udýchaně.
,,Ty chvíle, kdy se přestáváme nenávidět."
Jsem moc ráda, že jsem to s knihou nevzdala, a vytrvala těch několik stránek, kdy mě to nevtáhlo do děje, protože potom? To bylo skvělé.

Vol slova moudře, dokonce i slova, která si myslíš, protože se stanou semínky a ze semen vyklíčí budoucnost.

Sice mi pár detailů úplně nesedělo, ale přesto je to povedená fantasy, jsem zvědavá, jaký bude druhý díl, protože je jasné, že kvůli některým událostem tady, to budou mít některé postavy těžké.

Řetěz, který jsme oba proklínali, dokázal nemožné: přiměl nás vidět svět očima toho druhého. Na to jsme teď museli zapomenout, jenže nám to nešlo. Možná to nepůjde nikdy, možná náš už vždycky bude pronásledovat vzpomínka na toho druhého.

Kazi i Jase jsem velmi oblíbila, oba dva jsou hrdinové s osobností, hezky vykreslenou minulostí díky které jsou takoví, jací jsou a přesto se během děje oba trochu mění. Vyrůstali odlišně, a přitom si byli tak podobní. Ačkoliv by to nikdy nehádali, nečekaně se mezi nimi zrodilo něco, co ani jeden nečekal.

Je možné žít zároveň dva životy? Sloužit odlišným cílům, které se jednou musí střetnout? Splétat jednou rukou lži a rozplétat je druhou?

Moc se mi líbily básničky, které se v knize objevily

roso.mak
19.10.2023 2 z 5

Kniha o tom, jak se dva elitní bojovníci nechají zajmout naprostým amatérem a následně udělají při útěku naprosto nepochopitelnou chybu, aby mohla vzniknout lovestory.

Kladné postavy jsou takové superhodné nepodezíravé tetičky a všichni zlouni zase úžasně charakterově ploší.

Zase jedna kniha ve stylu: uděláme to jednoduchoučký pro jednoduchoučký teenagerský mozečky.

Nuray
13.07.2023 4 z 5

Aha.
Takže já četla autorčinu předchozí sérii před léty a doteklo mi to až teď, po přečtení komentáře pode mnou. A vůbec, ale vůbec nemám ponětí, o čem to vlastně bylo. Což mě přivádí na myšlenku, že to asi nebylo tak dobré, jako tato kniha. Nu což, autoři se přeci také vyvíjí a tak jim dejme další šanci.

Kniha se mi moc líbila. Bylo to jedno velké dobrodružství a očekávání, co naleznu na další stránce. Romantická linka mi nepřebíjela příběh, což se mi hrozně líbilo. A jsem ráda, že ještě pořád narazím na knihu, která mě osloví i v mých letech a se kterou můžu putovat myšlenkami autorů a jejich vysněnými fantazy světy.

ElessaRiverbow
18.06.2023 5 z 5

Páni, tohle bylo úžasné. Kniha byla velmi čtivá a zajímavá, ihned mě vtáhla do děje a až do konce nepustila. Autorka vytvořila parádní fantasy svět a mapky vepředu a vzadu knihy byly fajn. Kazi a Jase jsem si zamilovala, a když byli spolu, tak byli naprosto úžasní. Moc se mi líbil vývoj jejich vztahu, miluju hate-love romantiku. Několikrát jsem se u knihy zasmála, pořád se culila a usmívala. Konec mě překvapil, jsem zvědavá na pokračování. Sice jsem předchozí autorčinu sérii nečetla, takže jsem si ji díky této knize vyspoilerovala, ale i tak si ji někdy v budoucnu také přečtu.

PetraBery
03.06.2023 4 z 5

Návrat do fantasy světa, který autorka vytvořila, byl parádní. Kazi a Jase, ústřední dvojice, nová dobrodružství, legendy Ballengerových, síla rodinných pout i nepřátelé, které je třeba porazit. Těším se na druhý díl.

Anor505
16.04.2023 4 z 5

Nevím, co jsem čekala, ale hned na začátku mě překvapilo, že kniha volně navazuje na trilogii Letopisy pozůstalých, kterou jsem četla loni a moc se mi líbila (asi bych měla číst anotace pozorněji). Díky tomu jsem jen hladce vplula do známého světa.
Autorka umí psát, příběh je dobře vystavěný, čtivý a má více vrstev, které se postupně odkrývají. Postavy jsou od sebe dobře rozlišitelné, i když je jich hodně. Kazi i Jase jsou skvělí, ale mám k nim drobnou výtku, nechovají se na svůj věk, kdyby jim bylo 23 a 25, tak bych jim to věřila víc. Knížku jsem přečetla za víkend a bavila mě moc, takže dávám poctivé 4 hvězdičky.
Zamrzel mě ale český překlad, ve kterém je strašně moc chyb, překlepů a občas dokonce chybí celá slova, kniha by si zasloužila víc péče.

nikiss76
14.04.2023 5 z 5

(SPOILER) Od autorky jsme již četla Letopisy Pozůstalých a celou sérii jsem si zamilovala, proto už jsem nějak očekávala, že i tato série se ponese v podobném duchu a bylo tomu tak. Kazi, Synové a Wren jsem si oblíbila hned od začátku. Tyto tři silné ženské postavy dohromady šlapaly jako dobře namazány stroj a navzájem si kryly záda od začátku až do konce. Společná cesta Kazi a Jace byla naprosto skvěle promyšlená, mám zkrátka ráda takové milostné příběhy. Nejvíc se mi však líbila postava Jace a jeho pevně zakořeněný vztah a oddanost rodině, jeho smysl pro spravedlnost, bojovnost a láskyplnost ke své rodině a Kazi. V knize se okrajově setkáváme i s hrdiny předchozí série. Závěr knihy byl až trošku moc idylický, ale vlastně proč ne. Už se těším na pokračování.

Knižnípauza
26.02.2023 3 z 5

Na autorku jsem slyšela samou chválu, takže jsem očekávala dobrý čtecí zážitek. No nicméně úplně paf jsem knihy tedy moc nebyla.
Nebylo to špatné to ne, ale přišlo mi to takové... nerozvinuté a ploché. Konkrétně vztah mezi Kazi a Jasem, úplně jste cítili tu chemii a bažili jste po nějakým zadostiučinění a ono prostě nepřišlo. Ne že by scény byly komplet všechny špatné, ale pro mě skončily až příliš brzo.

Začátek knihy kdy spolu ti dva putují spojeny pouty, si užije každá romantická dušička.
Fantasy svět super vykreslený a příběh Kazi samotné byl výborný.
Kniha byla dobrá, četla se vlastně i hezky, ale něco málo by za mě šlo vylepšit. :)

betule3
14.02.2023 5 z 5

Tohle bylo tak boží! Konečně fantasy kniha, která má všechno - napínavý a rychle ubíhající děj, dobře propracovaný fantastický svět s velkým množstvím všelijakých legend a uvěřitelnou romantickou linku, kde prostě nejde postavám v duchu nefandit. Za mě 5 hvězdiček a jsem moc zvědavá, co si pro nás autorka připravila v druhém díle.

Juliehalo1
27.01.2023 5 z 5

od knihy jsem cekala spoustu, ale ne tohle. bylo to cele dokonale. pribeh byl skvele promysleny a romanticka linka byla uzasna. strasne tuhle knihu zboznuju a od zacatku az do konce byl dej nepredpovidatelny.

Meg1
24.01.2023 5 z 5

Hezká dobrodružná kniha. Z počátku jsem si nemohla zvyknout, že příběh vypraví dva vypravěči - chvíli Kazi, chvíli Jase, ale vlastně je to docela originální myšlenka. Doporučuji.

Doomiiniikaa
13.01.2023 5 z 5

Opět jako u předchozí série mě naprosto uchvátila historie, příběhy a legendy.
Romantická linka byla příjemná a nijak přepálená.
Všechny charaktery v příběhu byly uvěřitelné.
Hezky propracovaný příběh, sice od určité chvíle už víte kdo a kde je záporák,ale konec vám stejně naskytne spoustu překvapení. A ač si myslíte, že konec bude sladký, stejně se objeví malá záhada, která vás vtáhne do pokračování.
Určitě dávám 5*, protože příběh nemá jediný zádrhel, který bych našla. Všechno je tak reálně zpracované - chování,intriky,konflikty, city apod.

MartiSim
02.01.2023 5 z 5

Skvělá kniha, tesim se na další díl

Njangu
01.01.2023 5 z 5

Nádhera, předposlední knížka roku a musím říct, že jedna z těch nejlepších co jsem v roce 2022 přečetla.
Oči letí po stránkách sami, děj ubíhá rychlostí blesku a já jsem nadšená, jako už dlouho ne.
Jen to nečtěte jako já. Nejdřív začněte číst Letopisy Pozůstalých ;)
Knížka má i jemně zpracovanou romantickou linku, která děj příjemně doplňuje.

lapetitedeny
22.10.2022 4 z 5

MILUJU TO! Mary E. Pearson je královna. Začátek byl pomalejší, ale ta romantická linka, to budování vztahů, to, že se postavy celou knihu nesnažily zapírat svoje city... Přiznám se, že jsem úplně zapomněla, jak strašně miluju ten svět, jeho legendy, historii a příběhy a prostě fakt, že je to úplně jiná dystopie.

A navíc Lia a Rafe!!! Tahle série už je možná trochu starší, ale věřte mi, že pokud jste ji ještě nečetli, je to jedna z těch, který fakt stojí za to dohnat. Nemůžu se rozhodnout mezi 4 a 5 hvězdičkami, celou dobu jsem se klonila ke 4, ale konec byl fakt neuvěřitelná pecka, takže ještě popřemýšlím.

pro dívky romantika pro dospívající mládež (young adult)

Mary E. Pearson
americká, 1955