Zrádné srdce

Zrádné srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349797/bmid_zradne-srdce-gE4-349797.jpeg 4 1344 251

Druhý díl série Letopisy Pozůstalých. V zajetí barbarského krále mají Lia a Rafe jen malou šanci na útěk. Jejich jedinou nadějí je spoléhat na to, že král bude příliš ohromen jejím darem, než aby je popravil. Královo zaujetí Liou je však větší, než se na první pohled zdá. Stále je tu i Rafe, který jí lhal, ale pro její ochranu obětoval vlastní svobodu. Zatímco se probouzí Liinym dar a ona poznává sama sebe, je jí jasné, že ji čekají rozhodnutí, která ovlivní její zemi… i její vlastní osud.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Heart of Betrayal , 2015

Nicoletta1681
15.11.2019 5 z 5

Tak tohle byla pecka. Bavilo mě to víc než první díl. Hrozně jsem si zamilovala Kadena. S Liou jsem prožívala každý pocit, každý vzdor v ní. Opravdu tohle mě dostalo. Konec mě úplně odzbrojil, měla jsem slzy v očích. Jsem zvědavá jak se situace dal vyvine. Jaký osud je připraven pro Liu s Rafem, ale hlavně pro Kadena a Vendu.

Ivka14
08.11.2019 5 z 5

Tento díl byl skvělý, plný napětí. V tomhle díle mi bylo hrozně moc líto Rafa(je moje nejoblíbenější postava) a doufám, že budou mít s Liou šťastný konec. Tento díl se mi více než díl první a těším se na pokračování. Jak to dopadne s Kadenem nebo s královstvím Morrigan.

rycccy
06.11.2019 5 z 5

To co jsem tušil se mi tu pomalu potvrzuje ... jelikož od této autorky jsem četl jako první knihu Zlodějský tanec a tam byla Kralovna jisté země stejného jména... musím říct, že Rafe mi není až tolik sympatický, jako mám ho celkem v oblibě, ale Kaden mi nějak sedl líp i přes to co a jak udělal ... poslední vůle Gaudrel a poslední slova Morringham ... pardon ale ty útržky mi absolutně nic neříkali i jsem měl pocit, že kdybych je nečetl nic by se nestalo - píseň Vendy to bylo něco jiného - to byla jako předzvěst...

Kudík
05.11.2019 5 z 5

Druhý díl se mi líbil, i když byl odlišný od prvního. Zdál se relativně klidný, méně naplněný akcí, ale já ji tam viděla. Dar sice nemám, ale akce tam bylo dost. :)
Rafe a jeho společníci byli úžasní. 4 nejlepší z Dalbrecku. A oni opravdu byli Ti nejlepší. Zde jsem už byla připravená a totožnost většiny odhalila dříve, než to udělala autorka.
Komizar byla zvláštní postava. Sice záporák, ale občas (v minulosti) s kladnou reakcí. Na konci bych ho však zapíchla sama, protože nejvíc mi bude chybět .... „slečno, pospěšte si“..... :(
Doporučuji, přečteno za den a něco.

Kacennnka
02.11.2019 4 z 5

Hodně se mluví o tom, že dvojka je nuda, vycpávkový díl, a že se tam toho moc nestane. Jako moc se tam toho nestane, to je pravda. Ale vycpávkovým dílem bych to rozhodně nenazvala. Je tam hodně intrik a hodně věcí, které potřebujeme vědět, protože jinak budeme v příběhu tápat. Akce je tam spíš ke konci, takže chápu, že věčný vysedávání na večeřích a projíždění na koních může jednoho nudit. Na jednu stranu se děj točil právě v tomhle podivném kruhu, na druhou stranu na tom právě byly vidět různé odchylky a progress od těch scén před tím. Na tom se dost odráží styl psaní Pearsonové, která do květnatých popisů dokáže nenásilně vtěsnat nejrůznější detaily, které tvoří svět jako takový.

Damonka18
29.10.2019 5 z 5

Konec mě vážně potěšil (a taky jsem byla mírně smutná, ale to jsem čekala).Toho bastarda jsem celou knihu chtěla zabít já sama. No někdo to udělal za mě. XD Celkem mě štve, že se její Dar neprojevuje víc. Doufám, že se to v třetí knížce změní. Vřele doporučuji :3

Killlerka3031
27.10.2019 5 z 5

(SPOILER) Skvělí.. Celou dobu sem čekala jak to sní vlastně dopadne koho si vybere a jesi se vážně stane vládcem. A konec mě potěšilo jak zabila Komizara..

Sjuzz
18.10.2019 5 z 5

Prvý diel tejto ságy som dostala a keďže fantasy žáner som ešte nečítala, nedávala som tomu veľkú šancu. Začiatok je trochu fádny a skôr odrádza od čítania, no po dvoch kapitolách som sa tak začítala, že som si hneď objednala aj ďalšie dve knihy.
Príbeh napínavý od začiatku do konca, zaujímavá zápletka aj ľúbostný trojuholník...a to, ako to autorka ukončila je len čerešničkou na torte.
Vyhlasujem, že toto dielo zaraďujem do top kníh ktoré som kedy prečítala

viola5163
16.10.2019 5 z 5

Úžasný stejně jako první díl. Nepředvídatelné, úžasná akce, události které se nedají předvídat. odhalení princezniných schopností. :)

Damonka12
27.09.2019 3 z 5

3,5 Druhý díl byl o trochu slabší než ten první. Přišlo mi že se tam toho moc neděje na to kolik má kniha stran. Stačilo tak o 100 méně. Ale když už se něco stalo, tak to stálo za to. Těším se jak to celé dopadne.

Akisi
15.09.2019 4 z 5

Druhý díl byl minimálně stejně dobrý, jako ten první, řekla bych. Zdál se mi už více dospělý a vážný než první díl, což jsem uvítala. Přišlo mi, že chování hlavních postav občas moc neodpovídalo jejich prezentovanému charakteru, jako spíš se přizpůsobovalo autorčiným potřebám k pokračování příběhu, ale možná je to jen můj postřeh.
Opět se projevuje moje potřeba shipovat pár, který zřejmě není autorčinou volbou, což mě štve, protože Kadenova postava mi přijde mnohem zajímavější a sympatičtější, ale tak už to u mě asi bývá no. Teď jen dočíst třetí díl :)

nikiss76
13.09.2019 5 z 5

Druhý díl z trilogie byl prostě boží. Lia je vězenkyní ve Vendě spolu s princem Rafem, jehož skutečnou totožnost se jim podaří utajit. Společně usilují o útěk, jenomže věci se komplikují, vládce Vendy má s Liou své plány a na scéně je samozřejmě i Kaden, který vede rozpor mezi láskou k ženě a věrností ke své zemi. Opět otevrený konec, vrhám se rovnou na poslední díl.

markulka
08.09.2019 5 z 5

Kniha mě chytla v podstatě již na prvních stránkách a dokázala mě udržet až dokonce. Sympatičtí hlavní hrdinové (i ti záporní :D), zajímavé prostředí, napínavý příběh s mnoha zápletkami. Moc se těším na pokračování.

Majuš333
01.09.2019 5 z 5

Pokračovanie vôbec nebolo slabšie, ako sa to stáva pri iných sériách. Kaden či Rafe? Sama by som si nevedela vybrať :)

dancav28
31.08.2019 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, četla se rychle hned jsi na další díl

Ivuska.09
26.08.2019 3 z 5

I když jsem měla trochu obavy, jestli mě bude druhý díl bavit, tak mohu říct, že byl dobrý. Akce, napětí, některé scény sice trochu rozvláčné, ale dějově byl příběh fajn. Pohodovka na prázdniny.

baruska6061
18.08.2019 5 z 5

Wow! Nemám slov, myslela jsem, že po přečtení 1.dílu mě již nic nepřekvapí, ale mýlila jsem se. Napínavý a dechberoucí děj se postaral o to, že jsem knihu přečetla jedním dechem za den a kousek. Těším se na 3.díl

any37
16.08.2019 3 z 5

Takže tak … druhý díl byl horší než první. Lia mi začínala lézt na nervy s tou svojí nerozhodností, a až na těch posledních deset stránek tam nebyla žádná akce a napětí jako v Polibku. Za mě solidní průměr.

parvitas
14.08.2019 5 z 5

Princezná Lia a princ Rafe sú väzňami v krajine, ktorá neberie zajatcov. Miestny vládca ich chce využiť pre svoje ciele. Obaja vedia klamať a na niektoré klamstvá nie je dosť času, ale majú spojencov. A príbeh je jednoducho ucelenejší ako prvý diel. Možno je to tým, že sa tak zbesilo nenaháňajú krajinou, je to skrátka komornejšie a viac sa dozvedáme o Vende, jej histórii, obyvateľoch a trochu viac aj o legende. Z postáv ma najviac zaujal Kaden, on je snáď odsúdený byť ani nie tak tretím, ako skôr štvrtým kolesom a je mi ho preto ľúto, že už nie je iba zabijakom, je ľudský a zamilovaný a jeho minulosť sa trochu poodhalila.

Tento diel bol úplne iný a prekvapivo dobrý. Temnejší a drsnejší, ako by som od YA očakávala. Kto je dobrý a kto zlý, kto hrá akú hru a kto klame lepšie sa ukáže časom a musím povedať, že máloktorá druhá časť trilógie je lepšia od prvej časti.

Jo a miláčik Kaden vyzeral, že má šancu... :D

Medasek
13.08.2019 5 z 5

Popis života ve Vendě mě naprosto uchvátil. Nebyl dokonalý, ani nijak zvlášť hezký, snadný nebo vysněný. Takový život je sice krutý, ale líp se mi do něj vžilo než, když je život samá výhra, zelená travička, duha atd. Krutý život je totiž mnohem reálnější než ten vysněný.

romantika fantasy

Mary E. Pearson