Zrádné srdce

Zrádné srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349797/bmid_zradne-srdce-gE4-349797.jpeg 4 1347 1347

Druhý díl série Letopisy Pozůstalých. V zajetí barbarského krále mají Lia a Rafe jen malou šanci na útěk. Jejich jedinou nadějí je spoléhat na to, že král bude příliš ohromen jejím darem, než aby je popravil. Královo zaujetí Liou je však větší, než se na první pohled zdá. Stále je tu i Rafe, který jí lhal, ale pro její ochranu obětoval vlastní svobodu. Zatímco se probouzí Liinym dar a ona poznává sama sebe, je jí jasné, že ji čekají rozhodnutí, která ovlivní její zemi… i její vlastní osud.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Heart of Betrayal , 2015

girdi
19.05.2019 4 z 5

Druhý a třetí díl jsem četla v jednom kuse, a tak je pro mě teď težké je nějak zásadně oddělovat. Ten skok od Falešného poliku do temné nelítostné Vendy byl chvilkami až zdrcující, ale vážně mě to bavilo. Nitky příběhů všech jednotlivých postav se zajímavě vyvíjejí a proplétají. Obrovský dojem na mě udělalo vykreslení Vendy, jejich tradic a každodenností. Fantazie autorky je úžasná a vypravečské dovednosti výborné.

heliiinka
17.05.2019 5 z 5

Jak je možné si zamilovat tři hlavní hrdiny a nesnášet hlavní hrdinku? Kaden, Rafe i Komizar mě něčím zaujali, ale Lia je nevyrovnaná. Nějak jsem nepochopila, co chce dělat, koho chce milovat a komu vlastně lže. Lže totiž všem.
Ale krom hlavní hrdinky, se mi příběh moc líbil, zvlášť ty části, které vyprávěli muži. :) Venda je moc zajímavě vykreslená a těším se na pokračování. Netuším, jak to skončí a to je dobře.

Catwoman292
10.05.2019 4 z 5

Kniha mě opět velmi bavila, byla zábavná a čtivá, i přes to, že se v ní nic zvláštního nedělo.. Trochu mě ale mrzelo, koho si Lia nakonec vybrala, jelikož jsem samozřejmě fandila tomu druhému.... V tomto díle jsem alespoň pochopila, k čemu jsou ty veršové úryvky před každou kapitolou. Ocenila jsem, že jsme měli možnost nahlédnout do Kadenova soukromí a lépe ho poznat a pochopit. O nádherné obálce ani nemluvě...

makynka911
04.05.2019 5 z 5

Opět hodnotím celou sérii - princ vs. zabiják - samozřejmě, že jsem fandila úplně obráceně :) Ale o to lepší dojem z knihy. Příběh celé série byl poutavý, moc se mi líbilo, jak se to celé zamotávalo, to jak byla Lia silná ať se dělo cokoliv. Rysy Kadena a Rafa se měnili postupně napříč knihou, vzájemnou rivalitou ale také přístupem k Lii. Zajímavé je porovnat si jejich charakter v první a v poslední knize. Opravdu ušli kus cesty.
Jsem opravdu ráda, že jsem na tuto sérii narazila :)

Skyer
01.05.2019 3 z 5

Knihu bych nazvala zábavnějším vycpávkovým dílem. Dalo by se to zkrátit a následující knížka by nemusela být tak dlouhá.
Nacházejí se zde (v tomto i předchozím díle) pasáže, které představují vyprávění Gaudrel, svaté písmo a další, jež jsou psány jako moderní poezie - enter uprostřed věty. A upřímně, kdykoliv něco podobného vidím, tak mě to docela štve. Šlo by to napsat bez toho a (podle mě) by to i bylo lepší.
Jinak mě příběh nevadil, Lia se chovala docela realisticky - princeznovsky a jako správná YA hrdinka nikoho neposlouchala. Sice takové vlastnosti nemám ráda, ale bez nich by se příběh neposunul a její královské postavení, ve kterém se narodila, by neodpovídalo jejímu nynějšímu chování.

bartule
13.04.2019 5 z 5

Tento díl byl za mě o kapku lepší než ten první. Opět krásně čtivé,knížka rychle utíká (já ji slupla do druhého dne) a postavy vám víc a víc přirůstají k srdci a jak jsem v prvním díle fandila víc princi ,tak tady bych jim přála šťastnou manželskou trojku až do smrti :-D (Myšleno Kademu a Rafertymu s Liou) Nějak nevím komu to přát víc.

SelenaDemi428
10.04.2019 5 z 5

Pokračování tohoto nádherného příběhu mě opět uchvátilo. Uznávám, že tento díl byl oproti prvnímu trochu slabší a vlastně se tam nic moc nedělo (až spíše ke konci), ale já si to moc užila a nemám slov. Už se nemůžu dočkat, až příběh dočtu, zároveň mi ale bude líto tento svět opouštět- Myslela jsem, že mě tato kniha přeorientuje na ship Lia+Kaden, ale stále jsem za Rafeho. Jediné, co bych knize vytkla, bylo to neskutečné množství překlepů, někdy i zájmena jmen.

immerin
26.03.2019 5 z 5

První díl byl relativně poklidný, druhým už začíná přituhovat. Více nebezpečí, více akce, více... To už si radši přečtěte osobně :)

_Žanet_
22.02.2019 5 z 5

Nevím z jakého důvodu jsem se přes druhý díl série nemohla ani za boha prokousat. Tenhle týden jsem ale měla více času na čtení, tak jsem si řekla, že se prostě vrátím do světa Lii, Kadena a Rafea. A upřímně toho nelituji. Příběh mě zase unesl a já vím, že další kniha, kterou budu číst, bude právě třetí díl téhle trilogie. Jediná věc, kterou bych knížce vytkla, je pomalý průběh a najednou absolutně uspěchané zakončení. Aspoň na mě to tak působilo. Vím, že to tak v knihách bývá, že se najednou vše rychle semele, ale tohle bylo opravdu rychlé. Co se týče jednotlivých postav, jsem docela spokojená. Lia není ten typ hrdinky, co by mi lezl na nervy celou dobu, takže tam jsem spokojená. Co se týče Rafea, je to taková ta typická mužská postava, která je psaná tak, aby ji všichni milovali. Když ned tím teď tak přemýšlím, nemůžu na něm najít jedinou chybu a to je asi hlavní problém, proč mi sedí mnohem míň než Kaden. Do Kadena jsem se totiž úplně zamilovala. Byla jsem k němu nakloněná už v předchozím díle, ale když se tu postupně více rozvíjí jeho postava, propadala jsem mu čímdál víc a víc. Trošku mě mrzí, že je za něj docela málo kapitol ve srovnání s Rafem, ale co se dá dělat. Já mám holt vždy štěstí si oblíbit toho nesprávného. Každopádně si ode mě kniha bez pochyb zaslouží všech pět hvězdiček.

kyticka152
21.02.2019 4 z 5

Tato kniha na to, že je "vycpavkový" druhý díl byla opravdu dobrá. Některé zvraty byly až moc předvídatelné, ale ve výsledku se mi vážně líbila. Pořád obdivuji, že v knize spisovatelka neudělala milostný trojúhelník a nemusíme kroutit hlavou nad přelétavostí hlavní hrdinky. Knihu Doporučuji k přečtení!

Percabethka
14.02.2019 4 z 5

Po naprosto dokonalém prvním díle jsem byla z téhle knížky docela zklamaná. Tím nemyslím, že by byla nějak špatná, ale rozhodně byla podle mě o dost horší než první díl. Nějak mi tu chyběla ta nejistota a napětí z prvního dílu, kdy jsme nevěděli, kdo je princ a kdo zabiják, což tu knihu ozvláštňovalo a dělalo z ní něco jiného než jen další YA fantasy.
Po dočtení téhle knihy jsem dokonce trošku litovala, že se Rafeovi na konci prvního dílu nepodařilo Liu zachránit a autorka tam se slovy "a žili spolu šťastně" celý příběh neukončila. Sice se mi líbilo, že jsme se dozvěděli něco o historii postav a pár nových přibylo a byl tu také vidět dočetla značný vývoj v jejich charakteru. Vadilo mi ale, jak se z Lii pomalu stávala "barbarka" a navíc... na mě byla tahle knížka prostě moc přeslazená.

Pedruska01
13.02.2019 5 z 5

(SPOILER) Knihu jsem právě zaklapla a musím přiznat, že jsem ji zhltla jak malinu. Ta čtivost, která určuje i samotné tempo je neuvěřitelná. Těšila jsem se na pokračování Falešného polibku, protože to skončilo tak šíleně a já celá v křeči, jak to bude dál. Bylo milé, že druhé pokračování začalo tam, kde předchozí skončilo - to se většinou nestává. Společně s hlavními hrdiny jsem prožívala a rozuzlovala či uzlovala ty tajemství, intriky i city. Pro mě to byl naprosto plnohodnotný díl plný akce a dost šokujících informací. Nenašla jsem tam nikde místo, kde bych se nudila anebo mě prostě nějak otravovala. Byla to prostě jízda.
Lia, hlavní hrdinka - no, páni, neměla to vůbec jednoduché, ať už ve Vendě anebo doma, kde ji měli za velezrádkyni. Docela ji obdivuju, že mohla ve Svatyni vůbec usnout, při tom všem. Oblíbila jsem si ji hned na začátku, takže jsem v tom fandění pokračovala i tady. Neměla jsem důvod ji vidět jinak.
Co se týče Rafa - toho jsem měla ráda taky samozřejmě, byl to jeden cíp toho milostného trojúhelníku. Jenže potíž byla v tom, že u mě osobně na tom prvním místě nestál. Lia, potažmo autorka si vybrala - velmi jasně a zřetelně. Teoreticky jsem mu to neměla za zlé. Byl to správný chlap. A vlastně někde hluboko uvnitř jsem se s tím smířila, takže jsem mu i tak držela pěsti. Bavila mě i jeho čtyřčlenná parta zachránců.
Kaden - bože můj! Ještě než jsem popadla tuhle knihu jsem se dozvěděla jednu informaci, která mě položila. Fakt jsem se kvůli tomu naštvala, až tak, že jsem chvíli odmítala vůbec začít číst. Doufala jsem stránku za stránkou, že to nebude pravda a taky jsem si podvědomě znepřátelila jednu vedlejší ženskou postavu - i její krátké kapitoly mě do budoucna iritovaly. A nepomohla tomu ani "vize" o miminu. Ještě jednou - bože můj! Jenže mám dojem, že tohle neštěstí na mě teprve čeká. Kadena jsem si vážně zamilovala. Byl tak rozporuplný, chudák s nehezkou minulostí, chtěl se zavděčit, být loajální, ale zároveň se zamiloval do Lii, což mu prostě ty zásady narušovalo. Určité situace a především rozhovory, které měl s princeznou, mě boleli za něj, přesto jsem si to jako tichý "pozorovatel" sobecky užívala. Kéž by to bylo jinak.
Komizar - to byla pomalu dechberoucí záporná postava. Neměla bych ho mít ráda a asi taky neměla, ale nepociťovala jsem k němu odpor či nenávist. Dokázal mě vždycky dokonale a surově (občas i mile, což mě zaráželo) překvapit. Byl prohnaný parchant, ale měla jsem dojem, že se v něm ještě něco skrývá. Jakýsi... ale teď už to asi nezjistím.
Už posledně jsem si všimla, že ačkoliv celkově kniha má co dát v rámci akčních scén, to největší "haló" se objeví vždy až na konci. Dobrý strategický tah od autorky. Nyní to nebylo výjimkou a nechalo mě to opět v šoku, překvapení a touze vědět, jak to dopadne, co bude dál nejen dějově, ale i s postavami, které mě zaujali, které jsem si oblíbila. Jsem na to děsně zvědavá - na to finále, na to všechno. Za mě užasné pokračování, úžasného příběhu - se zatajeným dechem, doporučení i u druhého dílu! :)

Yustina
11.02.2019 5 z 5

Pěkné napínavé čtení..

Braenn
02.02.2019 3 z 5

"Nedělej si to, nečti to, nejsi cílovka, budeš zlá".
Na mou obhajobu - ve čtečce jsem si to spletla s druhým dílem úplně jiné knihy. Takže se stalo, a k věci:

Vítejte ve světě, kde pokud v devatenácti letech nezastáváte nejdůležitější posty v zemi, nejste nejlepší zabijáci, elitní komando špehů či aspoň jste v té době nestihli uzmout vládu, můžete si jít rovnou hodit mašli a zapsat se do kategorie "trapný stáří". Výjimku tvoří pokud jste slečna. Protože pak může středobodem vašeho života být starost, s kým se budete líbat, obzvláště ve chvílích, kdy vám jde o život. A pokud se budete přede všemi líbat a muchlovat se třemi adepty, a ještě se budete tvářit, že už si vás někdo ozkoušel, nezískáte nálepku rozhoďnožky, ale stoupnete na ceně sňatkového trhu. (To, mladé slečny, doporučuji otestovat v praxi.)

O čem ještě kniha je? Je to příběh o strašlivém uvěznění hrdé princezny. Příběh o tom, jak strašlivé je věznění krutým nepřítelem (nechají vás jednou jít na hostinu v pytli od brambor, než vám pořídí komplet šatník!), jak těžce musí snášet svou situaci (protože ze svého vězení musí odcházet na procházky tajnými chodbami a římsami kolem všech oken a ne dveřmi!), jak těžce si musí získávat přízeň celé nepřátelské země (sedne si pod okno a týden tam hladovějícímu lidu zpívá jakési veršíky, že hned nechají práce a shánění obživy a padají jí k nohám).

Je to příběh, ve kterém velmi podstatnou roli hraje obsah princeznina šatníku, počet koupených a ušitích šatů které vlastní, a informace kdy si které bere. Najdete zde velmi, velmi velké množství myšlenek a řečí o tom, kdo komu víc lže, kdo po kom víc touží, kdo koho víc podvedl, že by se naplnil jeden díl Esmeraldy a ještě by zbylo.

Někde na pozadí toho všeho se snažíte tvářit, jak je vám ubohé vězeňkyně líto, když si tak nepozorována a nesháněna lítá po celém paláci až do nejtajnějších sklepů, a všichni jí všechno žerou. Oni v téhle knize vlastně všichni žerou všechno všem. Záchranná výprava složená ze čtyř (devatenáctiletých) cizinců, kteří během týdne pochytí řeč, zvyky, adaptují se, získají nejvyšší postavení, infiltrují se, a tajně kují hromadné pikle u dalšího vězně v pokoji, protože kde taky jinde bejt děsně nenápadní.

Díky těmhle těžko uvěřitelným, dokonalým a krásným lidičkám, kteří celou knihu znásilňují jinak docela zajímavě načrtnuté reálie fantasy světa, je tohle jen další z knih, které nutí střízlivě uvažujícího člověka, (jehož knižní obzor nepřeskočil ze Správné pětky rovnou do Stmívání), hlasitě vykřičet své zoufalství.

Ale protože hodnotím v rámci žánru, a většina mých výtek JE o problémech tohoto žánru jako celku, musím, spíš nechtě než chtě, dát tři hvězdy. Ze solidarity a protože si za to můžu sama, že takové kraviny otevírám.

KaP
02.02.2019 5 z 5

Od druhého dílu jsem se nemohla odtrhnout stejně jako od prvního.

Red-haired
11.01.2019 5 z 5

Teď trošku popluji proti proudu, ale první díl si mě zdaleka nezískal tak jako druhý. Pro někoho, jak tak čtu, je to díl "vycpávkový", pro mě právě naopak, Venda nabídla konečně pořádné základy pro celý příběh. Komizar je zajímavou postavou, která nenudí - překvapilo mě, že je to typický zloduch až do konce, vzhledem k těm střípkům z jeho minulosti, které by se daly využít pro trošku jiný vývoj postavy, jsem ale vlastně ráda, aspoň to nebylo klišé s napraveným zlým hochem. Kdo mě perfektně nudil je ovšem Rafe, kterého naopak většina opěvuje, to už raději preferuji Kadena (ne v milostném trojúhelníku, ale jako postavu). Lia si mě konečně získala, když už začnete mít rádi hlavní hrdinku, nic nebrání zamilování si celé série. S čistým svědomím dávám 5 hvězdiček :)

Eponka
10.01.2019 5 z 5

Napíšu to jednoduše další super díl těším se na třetí :) . Hrozně čtivé zajímavé a plno zvratů :)

rampapa
06.01.2019 5 z 5

Knížka mě překvapila. Pěkně se čte. Vřele doporučuji.

andrejci
05.01.2019 4 z 5

Musím říct že téhle díl byl horší než první. Byla to celkem nuda. Nic se tam nedělo jenom na začátku když dorazili ke konci a všechno se jinak odehrávalo jen na jednom místě což byla celkem nuda. Moc se mi ale líbilo vyprávění z různých úhlů a písně Vendy. Doufám že třetí díl bude lepší.

polaris
02.01.2019 3 z 5

Druhý díl je napsaný stejným způsobem jako první - z různých pohledů. Což se mi na té knížce líbilo. Jsou tu představeny nové postavy, které jsem si hned zamilovala, ikdyž některé z nich byly záporné. Celá knížka je plná akce, zvratů a skvělých scén. Je poukázano na problémy, ve kterých se království nachází. Úžasně popsáno prostředí, jako tomu bylo i v prvním díle.
Autorka více rozvinula příběhy jednotlivých postav, to pomohlo si je více představit.
Co se týče porovnání prvního a druhého dílu, tak druhý díl se mi líbil o trochu méně. V prvním díle to bylo napětí mezi tím, kdo je zabiják a kdo princ. Druhý díl bylo spíše rozvinutí příběhu. Jinak byly obě knihy opravdu nádherně napsané, což se moc často nestává, aby druhý díl byl skoro stejně tak dobrý jako první. Fantasy dohromady s drama jde autorce skvěle.
Konec byl absolutně nejlepší. Tolik akce a události popsané během pár stránek bylo úžasné. Tohle byl jeden z nejlepších konců, jaký jsem kdy četla. Na ten konec vám doporučuji si počkat.

romantika fantasy

Mary E. Pearson