Zrádné srdce

Zrádné srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349797/bmid_zradne-srdce-gE4-349797.jpeg 4 1344 251

Druhý díl série Letopisy Pozůstalých. V zajetí barbarského krále mají Lia a Rafe jen malou šanci na útěk. Jejich jedinou nadějí je spoléhat na to, že král bude příliš ohromen jejím darem, než aby je popravil. Královo zaujetí Liou je však větší, než se na první pohled zdá. Stále je tu i Rafe, který jí lhal, ale pro její ochranu obětoval vlastní svobodu. Zatímco se probouzí Liinym dar a ona poznává sama sebe, je jí jasné, že ji čekají rozhodnutí, která ovlivní její zemi… i její vlastní osud.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Heart of Betrayal , 2015

Sam.Mischell
21.12.2018 5 z 5

Skvělé pokračování, spousta zvratů a akce. Těším se na další díl.

Kája5951
13.12.2018 5 z 5

Čekala jsem od této knížky všechno, ale takovýto konec určitě ne.

1259
13.12.2018 5 z 5

Celý příběh se mi opravdu líbil. Bylo to dynamický, záhadný, plný zvratů a romantiky. Fakt se moc těším na to, až se vrhnu na závěrečný díl.

Niu
07.12.2018 5 z 5

Další super díl. Líbí se mi ta provázanost a překvapení, s jakými na nás autorka útočí. Nemůžu jinak než za pět (hvězd:o)). Původně jsem nečekala, že mě tahle série nadchne, o to větší překvapení se koná. Těším se na dojezd.

ladaol
02.12.2018 5 z 5

Páni, to byla jízda! Vážně jsem se ani chvilku nenudila. Velice vydařené dílko.

nani_nka
22.11.2018 3 z 5

Zatial co prvy diel stavil na romantiku a ja som si Liu a Raffeho oblubila, dvojka sa skor venuje vojne medzi jednotlivymi kralovstvami a Liinmu daru. Na jednej strane bolo sympaticke, ze Lia zostava verna Raffemu a autorka nepodlahla sucasnemu trendu, kde si hlavna hrdinka do poslednej chvili nevie vybrat medzi dvoma muzmi, no vztah Lii a Raffeho v tomto dieli pre mna uz nemal tu iskru ako v jednotke.

Luciluc
22.11.2018 3 z 5

Druhý díl mě trochu zklamal. Připadal mi docela rozvleklý, nejvíc mě bavilo posledních asi 150 stran, kdy se konečně něco začalo dít. Oblíbila jsem si postavu Aster, takže mě naštvalo to, jak s její dějovou linkou autorka naložila. V hodnocení prvního dílu jsem psala, že Kaden i Rafe mi jsou sympatičtí oba stejně. Po přečtení druhého dílu se ručička sympatií přiklonila spíše ke Kadenovi. Postava Komizara byla zajímavá, ale ještě víc mě zaujala Calantha, na kterou jsem si dlouho nedokázala udělat názor. Ačkoliv mi Zrádné srdce přijde jako takový ten „přechodový díl“, i tak mě dokázalo nalákat k přečtení si Temné krásy.

TaLu
13.11.2018 4 z 5

V druhém díle série se s unesenou hlavní hrdinkou vydáváme na dlouhou pouť, abychom dorazili až do Vendy. Skrze její oči se čtenář seznamuje s prostředím i lidmi, které do té doby neznal. Samozřejmě zjišťujeme že nic není černo - bílé, a že ve Vendě žije mimo krutého, chladného, vypočítavého a po moci bažícího vládce Komizara nesmírná spousta velmi chudých lidí, na které ostatní lidé jiných království zapomněli, nebo spíše o nich nic vědět nikdy nechtěli.
Jak by si je Lia mohla nezamilovat?
Volnější tempo zůstává po dobu seznamování, pak se stupňuje a finále je strhující. Druhým dílem jsem si sérii velmi oblíbila a hned se pouštím do dalšího. Ono po přečtení konce ani nejde jinak. Lituji ty, jež třetí knihu nemají po ruce a musejí si ji honem sehnat, mě se to podařilo ten samý den, takže plynule pokračuji dál. Doporučuji všem čtenářům s fantazií.

izfnp
09.11.2018 4 z 5

Prvé dve časti príbehu Letopisov som prečítala hneď po sebe a to takmer okamžite. Preto sa mi trošku zliali názory i dojmy, avšak čítanie druhého dielu ma nebavilo o nič menej, ako toho prvého. Z časti za to môže Venda - zaujímavý kraj plný mnohých strastí, prekvapení, výziev i dobrodružstiev; z časti postavy, ktoré bavia (pričom Komizar a Kaden si kradnú príbeh pre seba). Hrdinka je stále niekde na pol ceste - čitateľ si ju ani veľmi nezamiluje, no ani jej nedokáže nefandiť. Charakter má totiž rýdzi a - čo je sympatické - prechádza obrovským, avšak uveriteľným vývojom. Kým prvý diel bol viac o jej fyzickom putovaní, ktoré ju ovplyvnilo, tento sa zameriava podstatne viac jej vnútornou cestou.

vodopad152
29.10.2018 4 z 5

Kniha byla hodně dobrá. Některé zvraty jsem čekala, ale některé mě opravdu překvapily. Oceňuji, že to není nějak hrozně moc vycpávkový díl.

mia.com
24.10.2018 4 z 5

Myslím, že i druhý díl byl nejen překlenovací, ale čtivý, plný zvratů a napětí. Hlavně na konec jsem valila kukadla a četla bez dechu. Za mě super příběh, Rafea miluju ještě víc než v jedničce :D

hellena1523
10.10.2018 4 z 5

Druhé díly mi zpravidla připadají dost nudné a většinou mě odradí od dočtení série. Tentokrát ale musím říct, že mě autorka spíše ještě víc navnadila.
Zpočátku jsem se obávala trapnosti a ohranosti milostného trojúhelníku, ale nakonec se s tím autorka popasovala velice dobře a (za mě) originálně - v porovnání s podobnými tituly.
V příběhu se pořád něco děje, stále se dozvídáme něco nového a čtenář je neustále udržován v napětí, co z toho vlastně nakonec vyleze.

Knihomlok2015
02.10.2018 2 z 5

Některé knihy jsou jako ohňostroj - září a vyráží vám dech, plní vaši duší úžasem, jsou dokonale sladěné v rytmu vaší oblíbené hudby a nutí vás zvednout nevěřícný pohled do nebe. Jsou dokonalé a tahle rozhodně nepatří k žádné z těch mých.
Ještě nikdy se mi totiž nestalo, abych si třičtvrtiny knihy v duchu říkala - tak už to sakra dočti, tak už to sakra dočti, tak už to dočti, ať je konec a ty se můžeš vrhnout na něco lepšího. (opravdu nedokážu knihu nechat nedočtenou jinak bych to už vzdala dávno)
Protože kromě jedné jediné osamělé světlice, která opravdu vyletěla vysoko na to nudně šedivé nebe - aneb jak udusit prince za pomocí jednoho sousta z jablka (ten nápad mě opravdu pobavil) - to bylo opravdu k nedočtení.
Do trojky nejdu rozhodně a jestli někdy v budoucnu zatoužím po tom, abych se dozvěděla, koho že si to Lia nakonec (ne)vezme, z předchozí zkušenosti jsem si jistá, že mi bude stačit pět minut v knihkupectví na prolistování posledních pěti stran.

Black-stars
29.09.2018 3 z 5

Po prvním zajímavém díle mi tento přišel slabší a opět takový nevyzrálý co do děje i propracovanosti postav. Mnohá jednání a rozhodování působilo až nahodile. Líbila se mi neoblomná romantická linka a dobrodružný závěr. Celkově ale slabší oproti jedničce.

TerryDee
16.09.2018 4 z 5

Ještě teď střebávám poslední stránky. Jako to, co se tam stalo, bylo opravdu dech beroucí.
Z druhého dílu Kroniky pozůstalých se vyklubala velmi zajímavá kniha. I když jednička se mi líbila o trochu víc. Ale pořád dobrý a čtivý příběh.
Komizar jako hlavní záporák se mi zamlouval. Něco do sebe měl. Z Lii se stala silná osoba, která se snaží přežít a pomstít. Už to není slabá holčička. Milé bylo, jak si získala Vendu s jejími obyvateli (Aster mi je konci bylo strašně moc líto). Co se týká dvou mužských postav, tam je stav pořád neměnný, Rafe u mě pořád vede. Líbilo se mi, jak se Lie snažil vysvětlit, co všechno ho vedlo k tomu, jak se předtím choval. Ale Kadena jsem si taky docela oblíbila, ne že ne.
Celkově jsem zvědavá, jak tohle všechno ještě dopadne. Takže se jdu do toho pustit.

Veronika95
16.09.2018 5 z 5

Na druhý díl jsem byla opravdu zvědavá, zvláště proto, že jsem se hodně bála milostného trojúhelníku, který nemám v knihách ráda, ale autorka si s ním velmi originálně poradila! Celou knížku jsem měla asi do třech dnů přečtenou, pomalu jsem se od ní nedokázala odtrhnout. Nechápu, kde autorka brala inspiraci, páč příběh je podle mě opravdu hodně originální!

Arwen329
15.09.2018 4 z 5

První díl byl pro mě krásně napsaný, líbilo se mi smysl příběhu i postavy. Druhý díl byl ze začátku trosku slabší ale potom se to rozjelo a opět mě to mile překvapilo. Příběh perfektně napsán a vymyšlen. Další díl 100% přečtu.

hasič
09.09.2018 5 z 5

Trilogie mě velice zaujala. Knihy jsem nedokázala odložit. Jen škoda tak krátkého nebo spíše otevřeného konce.

amejzlík
08.09.2018 5 z 5

Pokračování bylo ještě lepší než předchozí díl. Ten konec byl bombastický. Jsem velmi zvědavá jak celá trilogie dopadne.

Keit
26.08.2018 3 z 5

Slabší z celé trilogie. Kniha mě chytla a nepustila, ale první a třetí díl byl lepší :)

romantika fantasy

Mary E. Pearson