Zrádné srdce

Zrádné srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349797/bmid_zradne-srdce-gE4-349797.jpeg 4 1347 1347

Druhý díl série Letopisy Pozůstalých. V zajetí barbarského krále mají Lia a Rafe jen malou šanci na útěk. Jejich jedinou nadějí je spoléhat na to, že král bude příliš ohromen jejím darem, než aby je popravil. Královo zaujetí Liou je však větší, než se na první pohled zdá. Stále je tu i Rafe, který jí lhal, ale pro její ochranu obětoval vlastní svobodu. Zatímco se probouzí Liinym dar a ona poznává sama sebe, je jí jasné, že ji čekají rozhodnutí, která ovlivní její zemi… i její vlastní osud.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Heart of Betrayal , 2015

Medasek
13.08.2019 5 z 5

Popis života ve Vendě mě naprosto uchvátil. Nebyl dokonalý, ani nijak zvlášť hezký, snadný nebo vysněný. Takový život je sice krutý, ale líp se mi do něj vžilo než, když je život samá výhra, zelená travička, duha atd. Krutý život je totiž mnohem reálnější než ten vysněný.

Lenny.Wolf
13.08.2019 4 z 5

Většinou jsou ty druhé díly v sériích výplňové, ale tentokrát mi to nepřišlo. Pro mě to bylo mnohem čtivější a napínavější než první díl.

Lucie.H
04.08.2019 3 z 5

Bohužel tato kniha mě velmi zklamala místy mi přišla velmi nudná, a dočetla jsem jí z nutnosti. Stále uvažuji nad koupí posledního dílu.

Mysias
25.07.2019 5 z 5

Slyšela jsem, že druhý díl je jen plytkým vyplněním mezi prvním a rozsáhlým třetím. Tak to teda fakt není!!! Sice mi chvíli trvalo, než jsem se začetla, ale pak má kniha neuvěřitelný spád, akci, napětí... Za mne lepší než ta první. Opět pokračování úžasné pohádky a vůbec se mi nechce přemýšlet, jestli by se opravdu něco takhle mohlo stát nebo ne.

Svica
24.07.2019 5 z 5

Stejně jako u prvního dílu. Kniha se četla dobře a rychle a až na nějaké zdlouhavější pasáže byla opět výborná. Konec je strašně nečekaný takže si hned vemte k ruce třetí díl.

Per-quiee
21.07.2019 4 z 5

Konec byl nečekaný (možná i trošku urychlený vzhledem ke zbytku knihy). Druhý díl o * slabší než první.

4129
17.07.2019 3 z 5

Tento díl byl zdlouhavější. To ale jen kvůli tomu, že hlavní hrdinka byla v zajetí a tak se hlavně intřikarilo. Co ale zamrzí je dokonalost Rafa. Ano. Je dobře že se za ní vydal. Ale přijde mi až jednostranně dokonalý, což mě zklamalo. Zkrátka a jednoduše, je placatý. To mě ozhodně více bavila zkupinka vrahů z cesty do Vendy. (Kaden, atd...) Co musím ale ocenit je samotná Venda. Zvyky jsou zajímavé a některé i takové, které by měli být v dnešní době. Také se mi líbí jejich rozdělení obyvatel. Celkově mi Venda přirostla k srdci a tak jsem s knihou zpokojená.

Luna2104
09.07.2019 5 z 5

Takový konec jsem nečekla. je to opravdu moc povedené

Magdyla.8
05.07.2019 3 z 5

Druhý díl byl více politický a na vysvětlování, ale tak to už u těchto dílů bývá. Sice láska mezi Liou a Rafem mi přijde popsána dost povrchově a věřím, že jejich vztah utrpěl velké trhliny, které se již nenapraví. I tak mě příběh nezklamal, konec byl více než napjatý. Nemůžu se dočkat, jak tohle všechno skončí.

sd1992
02.07.2019 4 z 5

Parádní začátek, nudný střed a luxusní závěr... jako na konci to autorka tak vybombila, že jsem četla jak posedlá :-D takže na poslední díl se těším mnohem víc než na druhý... první díl nebyl špatný, ale do vesmíru mě nevystřelil... druhý už mě poslal na cestu a předpokládám, že třetí a poslední díl už mě tam totálně vypálí :D Jsem hrozně zvědavá, kam se dostane Lia, Rafe i Kaden… a jestli tam bude další zmínka o Pauline a Mikaelovi!!

kajusjoch
26.06.2019 5 z 5

Další skvělá díl! Oproti prvnímu jsem byla zvědavější, jak se bude příběh rozvíjet a jak se bude Lia a ostatní ve Vendě chovat. Kniha mě bavila celá, děj se hezky rozvíjel.
Teď jen nevím, jestli chci, aby byla Lia s Rafem nebo Kadenem. Kaden je asi trochu zajímavější.
Určitě doporučuji! :)

ivousekk
20.06.2019 5 z 5

Výborné pokračování. Opět napínavé jak kšandy a plné nečekaných zvratů. Autorka dokáže skvěle zachytit atmoféru, vykreslit napětí. Při čtení vše okolo ustoupí do pozadí a jako bych sama byla zajatkyní ve Vendě :-)
Jen se pořád nemůžu rozhodnout, zda jsem tým Kaden nebo Rafe. Oba mají něco do sebe.
Jdu hned na závěrečný díl.

makik111
13.06.2019 5 z 5

Skvělá kniha. Napínavá a nepředvídatelná. Rozhodně doporučuji. Čte se sama.

Karola050716
10.06.2019 3 z 5

Druhý díl série mě bavil, ale úplně mě nestrhl, hra na kdo je kdo z jedničky mě asi bavila víc.

Peetullka
07.06.2019 4 z 5

I druhý díl Letopisů je čtivý, plná zvratů a napětí. Líbí se mi, že Lia není přelétavá od jednoho k druhému. A konec? Uf!

Jo a fandím Kadenovi! Rafe mě totiž moc nezaujal.. no uvidíme co bude dál.
#teamZabiják

Saryinka
02.06.2019 3 z 5

Tuto knihu můžu ohodnotit třemi slovy. Nuda, jízda, průšvih.

Nuda - všechny ty popisy okolí a nezáživných kapitol.

Jízda - no asi posledních 40 stránek to opravdu stálo za to. A konečně přišel i nějaký zvrat.

Průšvih - celá hlavní hrdinka a její chování je průšvih. Nevím, jestli mě někdy v historii knih někdo tak štval jako ona. Vůbec si nic z toho, co pro ni dělali druzí, nezasloužila.

A vážně bylo zapotřebí na každou 4. stránku vecpat nějakou modlitbu?

Nikdy víc...

Kyta
30.05.2019 5 z 5

Už teď vím, že M. E. Pearson se stává mojí další oblíbenou spisovatelkou! Do jejího světa jsem se zamilovala - je tak dobře promyšlený; nechybí mu nezapomenutelné postavy, záhadná historie ani správní záporáci.

Druhý díl této série je stejně dobrý jako ten první, ne-li lepší. Autorka nás zavádí do temné Vendy a my tak poznáváme tu odvrácenou stránku jejího světa, která se staví do kontrastu s poklidným Terravinem. Autorka se také věnuje trochu více historii toho světa a dává nám možnost ho pochopit.

V knize samozřejmě nechybí kromě změny prostředí také nové postavy. Okamžitě jsem si zamilovala Aster kvůli její odvaze a ochotu pomoci - o to víc mi jí bylo na konci líto. Další významnou postavou je tu všemi obávaný Komizar, jenž měl něco do sebe - byl tajemný, nepředvídatelný a svými promyšlenými tahy dost nebezpečný. Zaujalo mě, že se nad ostatními nepovyšuje tak jako ostatní vládci, ale stará se o blaho svého lidu.
Všichni tři hlavní hrdinové si v průběhu knihy prochází vývojem a každého můžeme mít rádi pro něco jiného. Lia se pohybuje na tenkém ledě a ví, že musí hrát nebezpečnou hru, aby přežila. Když jsem si představila, že by mě někdo unesl do neznámé země, kde bych neměla žádného spojence, cítila jsem frustraci a Liu v tu chvíli litovala. V tomto dílu jsem si ještě víc zamilovala Kadena, který se snažil být věrný své zemi, jenže srdce nakonec stejně vyhraje. Bylo mi ho hlavně líto kvůli Liině zradě, ale tím mu tu jeho vlastně vrátila. Rafe je také úžasný, dokázal se poprat se svou novou rolí se ctí a nepřestával věřit ve své společníky; kvůli Lie se dostal do nebezpečí a to si zaslouží velký obdiv. Nesmím opomenout také Pauline, která se vydává do Civiky, aby pomohla své kamarádce. Moc mě zajímá, jestli se nakonec setká s Mikaelem.

Většina knihy se ubírá takovým směrem, že mi nebylo úplně jasné, jak to skončí, obávala jsem se toho nejhoršího. Dílo je plné překvapení, zvratů a v neposlední řadě také napětí, zejména poslední strany jsem cítila až adrenalin z toho sledu událostí. Při čtení jsem se smála, cítila se smutně a poslední stránky jsem se až byla nesvá a příběh ve mně vyvolával nejistotu.
Od první stránky jsem byla na knize přilepená a příběh s horlivostí hltala. Strany ubíhaly rychleji a rychleji a já stále nebyla schopná knihu odložit. Je až neskutečné, jak moc dobrý ten příběh je. Mě rozhodně druhý díl nezklamal, spíš jen přesvědčil o autočině talentu; bez rozmýšlení dávám 5* a pouštím se do trojky!

ZNellyZ
28.05.2019 5 z 5

Oproti prvnímu dílu je tady rozhodně více akce, ale bavil mě úplně stejně. LIA, Kaden a Rafe jsou stále postavy, které mají, co nabídnout a jde vidět, že se neustále vyvíjejí. Nemůžu se dočkat třetího dílu, který leží vedle mě.

Cometka
23.05.2019 5 z 5

Pokračování Kronik naprosto super! Děj se má spád a rychle vše ubíhá, těším se na pokračování!

Kackatlacka
21.05.2019 5 z 5

Ten příběh mě vtáhl natolik, že jsem knížku dala na jeden nádech. A druhý a třetí hned vzápětí!
Knihy jsou nádherné, příběhy jsou na fantasy velmi uvěřitelné, děj plynulý a zábavný.
Navíc mě totálně dostalo, že v první knize člověk neví, kdo je princ a kdo zabiják. A komu tedy být nakloněn... Ale víte co? Člověk si není jist, ani když pravda vyjde najevo.
Dokonalé!!

P.S. První díl jsem si po dokončení série dala ještě jednou a to obvykle nedělám.. :)

romantika fantasy

Mary E. Pearson