Archerův hlas

kniha od:

Archerův hlas https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248939/bmid_znameni-lasky-archeruv-hlas-FF1-248939.jpg 4.5 786

Pelion Lake série

1. díl >

Znamení lásky série

4. díl

Když Bree Prescottová dorazí do ospalého městečka Pelion ve státě Maine, doufá, že zde konečně nalezne mír, po kterém tolik touží. Zde se setká s Archerem Halem, mužem, který skrývá temná tajemství. Mužem, kterého ostatní nevidí. Archerův hlas je příběh o ženě mučené vzpomínkami na jednu strašnou noc, a muži, jehož láska je klíčem k její svobodě. Je to příběh o mlčenlivém muži, který žije s trýznivou ránou, jež je důsledkem dávné děsivé události, a ženě, která mu pomáhá najít jeho hlas. Je to příběh o utrpení, o osudu a především o mocné síle lásky.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány , Erotika

Vydáno: , Baronet
Originální název:

Archer's Voice , 2014


více info...

Komentáře (206)

Komentáře 206 Recenze 8

LenkaStr
LenkaStr
12.11.2023 5 z 5

Nesuď knihu podle obalu, řikali. No, nebudu, i když mě dost odrazoval, na první pohled jsem čekala lacinou sr... To je fuk. Odradit jsem se nenechala a teď to mám, jsem úplně rozbitá. Ale teď vážně...

Ačkoli já vlastně nevím. Nevím, jak hodnotit. Na jedné straně je tu krásný dojemný příběh, možná trochu předimenzovaný, pokud jde o dramata, ale co už. Na druhé straně je nám naservírováno tolik klišé a předvídatelnosti, až to bolí. A na třetí straně je pak ta neuvěřitelná spousta popisného sexu, který to celé tak trochu sráží na úroveň soft porna. Ale zároveň ne. Zároveň to všechno dohromady funguje stejně jako Listerova smaženka s chilli a čatní a vyždímalo to ze mě tolik emocí, jako už dlouho nic, a i s časovým odstupem to ve mně pořád rezonuje.
Co mě trochu rozčilovalo, byl přepis znakové řeči. Já nevím, neznám osobně nikoho, kdo by ji používal, ale mám pocit, že se v ní snad ani nedá vyjadřovat tak košatě, jako to dělají Bree s Archerem, a to nemluvím o všech těch „no“, „takže“, „tedy“ a podobných, která se sice běžně používají v hovoru, ale při znakování? Vážně?

A ta paralela s Cheirónem Já chápu, proč měla autorka potřebu na ni upozornit, ale fakt bylo nutné omlátit ji čtenáři o hlavu tak polopaticky? Chjo.

Každopádně, i přes ta „ale“ knihu rozhodně doporučují. Ideálně s balíčkem kapesníků u ruky. Nebo dvěma. Tak jo, dávám plný počet, protože, i když bych srazila jednu za tu předvídatelnost, Archer ční vysoko nad ostatními Miinými knihami a jak jinak to odlišit, než těma hvězdama?

Books_by_Dee
Books_by_Dee
08.11.2023 5 z 5

IG: @books_by_dee

Moje seznamování s Miou Sheridan proběhlo se slzami v očích a s proklínáním autorky, proč jsem s knížkou vůbec začínala. Tahle emocemi nabitá maloměstská romance mě naprosto dostala. Jasných 5 . Naprosto knížku miluju. Miluju i Miu (i když mě šokovala a naštvala).

Tahle knížka je prvním dílem sérii Pelion Lake a čtvrtým dílem série Znamení lásky. Dá se určitě číst i jako stand alone

Bree hledá po rodinné tragédii útočiště v malém městečku v Maine. Potkává se s tamním podivínem Archerem Halem, který skrývá temná rodinná tajemství a všichni ve městě radši dělají, že ho nevidí a neznají. Po prvním setkání Bree cítí potřebu být mu nablízku, a tak se postupně seznamují a navazují přátelství.

Knížku jsem zvládla za jeden den přečíst, protože prostě nešlo přestat. Jak Bree, tak i Archera jsem si velice oblíbila. Oba zažily tragédii, se kterou se učili žít a navzájem si pomáhali od bolesti. Ke konci knížky jsem prožila epizodu, u které bylo potřeba víc než jeden kapesníček.

Archerův hlas pro mě bylo jedno z těch čtení, kdy jsem se bála, co přijde a děj nebyl předvídatelný.

Jediný problém jsem měla s Travisem, o kterém je další díl série, a ten mě tak neskutečně vytáčel, že se teď prostě nemůžu hned pustit do jeho dílu, protože potřebuju, aby to moje naštvání na něj trošku vychladlo.


Nermal
Nermal
01.09.2023 3 z 5

Po přečtení této knížky mám hodně rozporuplné pocity. Archer a Bree jsou rozhodně sympatické postavy. Prostředí malého městečka bylo vykresleno rovněž velmi pěkně. Co mi lezlo na nervy, byl styl autorčina vyprávění, který se mi zdál velmi nevyzrálý. Často jsem si při čtení říkal, jak by se asi příběhu zhostila jiná autorka. Tady se mi zdál nevyužitý potenciál, větší rozvinutí vedlejších postav by nebylo na škodu, aby celý příběh nebyl tak přímočarý a předvídatelný.
Romantické duše budou jistě velmi spokojeny, zkušenější čtenáři budou muset přimhouřit oko. Souhlasím s názory, že tady toho popisného sexu nemuselo být tolik.
Konec už byl velmi přeslazený, nebýt posledních kapitol, byl by i reálnější. Čekal jsem, kdy se objeví Štěpánka Haničincová a řekne: "Pozor, milé děti, tohle je jen takový sladký příběh, v životě to takhle určitě nechodí!" Čímž jsem se vlastně zpronevěřil tomu, co zde dlouhodobě tvrdím - v rámci tohoto žánru se hlavně ničemu nedivte a užívejte si krásný příběh alespoň v knížkách.

_Steff_
_Steff_
27.07.2023 4 z 5

Myšlenky knihy byly moc krásné, bylo v ní neskutečně moc věcí, nad kterými jsem se mohla zamyslet. Zklamalo mě ale, kolik sexuálních a pro mě dost zbytečných scén v knize bylo. Normálně mi tyto scény ani trochu nevadí ale v tomhle příběhu... nevím, nějak mi to tam nesedlo. Kniha sama o sobě ale moc krásná : )

Renča2211
Renča2211
09.06.2023 5 z 5

Totální bomba!!!

Belgarion
Belgarion
28.05.2023 5 z 5

Jedna z mála sladkých knih, které nosím v hlavě ještě měsíce po přečtení, a které mně donutily knihu znovu otevřít... Upravuji hodnocení a dávám plný počet.

"A já si pomyslela, že hlas Archera Halea je ten nejkrásnější zvuk na celém širém světě."

Lavina
Lavina
19.05.2023 5 z 5

Tak tohle bylo naprosto strhující.... normálně knihy tohoto žánru čtu jako oddychovku,ovšem tady mě moc oddych nečekal.Celou dobu jsem byla napjatá,plná očekávání.... Úžasný příběh,plný lásky,přátelství,rodiny,sexu, zvratů, násilí a překvapení...Konec byl hrůzný i úžasný.Určitě jedna z knih v této kategorii s nejlepším příběhem a velmi dobře zpracovaná.Doporučuji

Dizzy3
Dizzy3
14.05.2023 5 z 5

Tak tahle knížka mi vyrazila dech a četla jsem ji celou dobu se zatajeným, protože to bylo nervy drásající až do konce! A ta situace těsně před koncem?! (kdo četl tak ví) tak to jsem dostala zástavu srdce a chtěla knížku zahodit! Vážně jsem si potom nahlas, aniž bych si to prvně uvědomila, oddechla jakoby mi ze srdce spadl obrovskej kámen. Autorka mne rozsekala tolikrát, že jsem se po půlce knížky přistihla, že nevím jestli to psychicky zvládnu dočíst. Bree a Archera jsem milovala od začátku do konce a je to přesně taková ta osudová dvojice, kterou si budete pamatovat už navždycky. Navíc znakovou řec posunuli úplně na jinej level, vždy se mi líbila, ale ti dva z ní udělali zatraceně sexy záležitost :D

Jita160
Jita160
10.04.2023 5 z 5

No sakra... paní autorka do mě díky této knížce napěchovala pořádnou dávku emocí. Vytvořila překrásný a procítěný příběh, který měl sílu a hloubku. Mlčenlivý, samotářský a velmi zlomený muž ,který se díky ženě ,která v něm viděla víc než jen podivína se naučil lásce, milování a důvěře.
Romantičky a romantici tato knížka vám rozhodně nesmí chybět ve vaší knihovně.
ROZHODNĚ DOPORUČUJI!!!

jitka_dankova
jitka_dankova
29.03.2023 2 z 5

Taková krapet prostoduchá červená knihovna jen s těžko uvěřitelným dějem, která je zapasovaná na naivně romanticky laděný americký venkov. Ach, měla jsem se pořádně podívat, co že to jdu číst, teď totiž nevím, jak knihu hodnotit. Na erotické čtivo měl příběh i pár zajímavých myšlenek. Ale na romantickou knihu to zase bylo až moc vykonstruované, až příliš přitažené za vlasy, postavám jsem máloco věřila a zvraty byly podivně plácnuté do děje - jen, aby se něco dělo a kniha zkusila čtenáře překvapit (a vlastně stejně nepřekvapila). Více než dvě hvězdičky dát nezvládnu.
Námět knihy byl hezký, jen si budu muset počkat, až jej zpracuje někdy někdo jiný, kdo takzvaně ubere plyn a zasadí tu zápletku do reálnějšího světa a dodá příběhu tu pravou hloubku. Navíc ze sebe nedokážu setřást pocit, že ty přepisy znakování byly prostě až moc květnaté, až jsem autorce nevěřila, že by ti dva mezi sebou volili věty právě takto.

MAU256
MAU256
24.03.2023 5 z 5

Přistoupil jsem k ní a s očima upřenýma do jejích, zatímco ona těkala pohledem mezi mou tváří a mýma rukama, jsem řekl: Jsi pro mě ta jediná. Vždycky. Budeš. Ta. Jediná. Zavřela oči, po tvářích jí stékaly další a další slzy.

Tak tohle byla zase nálož. Tak smutný a přeci krásný příběh Archera a Bree, zlomených duší, kterým osud dopřál cestu, aby se našli a vzájemně si pomohli vypořádat se se svými démony minulosti. Díky za epilog, tohle vždycky srdce potěší. Knížku mohu jen doporučit.

Nuttelka
Nuttelka
10.03.2023 5 z 5

"Archerův hlas" jsem si vybrala jakou svou 1000. knihu, knihu miluju, dala jsem si rereading a miluju to stejně jako poprvé :-) Pro mě asi nejkrásnější kniha, jakou jsem kdy četla. Ty emoce, co ve mně Archer vyvolává, jsou opravdu silné a těžko popsatelné... Bolavý, velmi dojemný příběh o dvou zlomených dušičkách, které se najdou a vzájemně se uzdraví...

Angie.D
Angie.D
04.03.2023 5 z 5

Toto nie je typický pekný romantický príbeh. Toto je nádherný romantický príbeh osudovej lásky, ktorý vás chytí za srdce, prevedie vás rôznymi emóciami a tie krásne myšlienky si z knihy budete značiť alebo opisovať :) Úprimne som netušila do čoho idem, netušila som čo sa vykľuje z toho, prečo je Archer popisovaný ako mĺkvy a izolovaný, takže pre mňa to bolo prekvapenie. Knihu s podobnou tematikou som ešte nečítala a veľmi som si to užila, bolo to niečo nové a veľmi emotívne.

Hlavní hrdinovia top! Väčšinou v romantických príbeh mi aspoň jeden z hrdinov sem-tam lezie na nervy svojim správaním a rozhodnutiami, urobí nejakú hlúposť, aby bola v deji zápletka a podobne. Tuto?? Nie, vážení! Oni obidvaja boli tak dokonalí aj so svojimi nedokonalosťami, že som sa zamilovala do oboch! Oni sú láska, chcem ich objať. Naozaj si jeden druhého zaslúžili.
Archera si zamilujete pre jeho nevinnosť, sem tam až detskú naivitu, ale zároveň mužnosť, láskavosť, dobrotu. Bree vás dostane svojim súcitom, dobrotou, psychickou silou, tým ako nemá predsudky. Spolu majú nielen osudovú lásku, ale aj brutálnu chémiu (v knihe sa vyskytujú hot scény).
Každý mal nejaké chyby a psychické problémy, ktoré im zasahovali do vyvíjajúceho sa vzťahu, ale oni na nich pracovali! Reálne riešili problémy seba aj navzájom, dávali si priestor, počúvali sa. Neprestávalo ma udivovať ako každú prekážku a každý možný problém vzájomne vyriešili namiesto hádky na polovicu knihy, ako to väčšinou býva. Viac takýchto príbehov a hlavných hrdinov prosím.

Mám zopár výtok, hlavne ku zápletke ku koncu, ktorá mi prišla "too much" a na záver ma troška otrávilo ako sa autorka snažila nám podsunúť, že sa niečo stalo a pritom sa nestalo a bolo to veľmi zjavné a preto mi to prišlo zbytočné. Ale celkový dojem z knihy mi to nepokazilo :)

bezzink
bezzink
27.02.2023 4 z 5

Krasne, srdceryvne, hluboke. Ale toho sexu bylo proste zbytecne moc. Zrovna u takoveho pribehu to vazne nebylo nutne.

sssimkova
sssimkova
23.02.2023 5 z 5

Tohle je opravdu kniha, co stojí za přečtení, i pro NEmilovníky červené knihovny, když přeskočíte pár ero-scén, knihu si pro děj opravdu zamilujete. Nechápu, že autorka píše tak jednoduše, a přitom tak čtivě. Jsem si jistá, že jsem našla knihu, ke které se zase jednou vrátím, pro její originální příběh s neotřelým happyendem, ten všichni v životě potřebujeme...
Mimochodem, právě pro MIlovníky ero scén, v této knize jsou tyhle pasáže takové jiné, neotřelé... Mám po této knize pocit, že jsem objevila Ameriku :-)
Takže plný počet hvězdiček. I ta obálka je neotřelá, po dlouhé době někdo ukázal, že pěkná obálka jde udělat bez nagelovaného frajera s úšklebkem, co se drbe v rozkroku...

Jana-Marie
Jana-Marie
13.02.2023 4 z 5

Krásná a pohodová kniha - dost červená knihovna, ale asi jsem ji zrovna potřebovala. Jen myslím, že tam bylo až příliš milostných scén, které byly zbytečně hodně rozepisované - to jsem pak už přeskakovala.

Kikityna19
Kikityna19
20.01.2023 3 z 5

(SPOILER) Kniha byla velmi čtivá, je pravda, že toho vyznávání lásky tam bylo na mě až moc. :D
Chápu dva traumatizovaní a osamocení, potřebovali si to dokazovat.
Moc se mi ale líbilo, že se tam znakovalo, bylo to něco nového, a o to více zajímavého.

Co musím říct, že mě zklamalo úplně nejvíc..je prostě ta obálka.. Ráda si vybírám knihy dle přebalu, ale kdybych měla vybrat tuto knihu, tak ji nikdy nepřečtu.

Škoda, že dobrý knihy mají na houby obaly.

Hatshepsut
Hatshepsut
06.01.2023 5 z 5

"S tebou ke mně přišlo ticho. Byl to ten nejkrásnější zvuk, protože jsi v něm byl ty. A teď sis ho odnesl. A žádný zvuk světa, žádný hlas není tak silný, aby pronikl do hlubin mého zlomeného srdce."
Moc krásný, emotivní příběh dvou velmi poznamenaných osob, které zabojovaly ve svém životě, aby našli své štěstí a zanechaly ošklivou minulost za sebou.

kneslova
kneslova
05.01.2023 5 z 5

Pro mě překvapivě čtivá kniha, proto 5 hvězdiček

ElInWonderland
ElInWonderland
30.12.2022 5 z 5

Aaaaaaach, jak to jen říct. Pravděpodobně ten nejromantičtější příběh jaký jsem zatím četla. Do Archera se prostě musíte zamilovat a kvůli němu jsem brečela ve 2 v noci. První polovina knihy se mi líbila víc než ta druhá, konec má působit velice emotivně, ale já brečela nad úplně jinou částí. A ještě poznámka k obálce, PROČ PROČ PROČ na ni dali takový hrozný klišoidní obrázek! Obzvlášť u této knihy bych ocenila tu zahraniční verzi. Jelikož jsem ji četla na čtečce tak mě to zas až tak netrápilo, ale mám v plánu si koupit fyzickou verzi a už teď vím že si koupím tu anglickou a ráda si ji přečtu znovu.

Spoiler
Ehm jsem hrozný člověk, když jsem si na konci přála ať zůstane mrtvý?

narisa
narisa
29.12.2022 5 z 5

Nádherná kniha. Musela jsem si ji přečíst znovu, protože za to stojí a také proto, že vyšel druhý díl o Travisovi a já jsem si samozřejmě chtěla připomenout, jak to bylo s Archerem a Bree. Naposledy jsem ji četla v roce 2015, ale nic jsem nezapomněla, kniha ve mně tenkrát ještě dlouho rezonovala.
A opět jsem byla nadšená. Opravdu krásný příběh. Dojemný a velice romantický.
Všem moc doporučuji.

mich_krat
mich_krat
16.12.2022 5 z 5

Po dočtení opravdu lituji, že jsem knihu odkládala tak dlouho. Popis neprozradil ani při nejmenším, co vše v sobě kniha skrývá. Příběh postupně zbořil všechna má očekávání a místo romantické oddechovky jsem si užila emotivní horskou dráhu. Vztah Bree a Archera se hezky rozvíjel, bylo poznat, kdy mizí zdi, které kolem sebe po všem, čím si prošli, vystavěli. Nad dosavadním životem Archera mi bylo místy až do breku, bohužel jsem v chováni obyvatel města vůči němu spatřila realitu dnešního světa. Nakonec jsem, i po menším šoku na konci knihy, brečela dojetím pro jeho šťastný konec, který si tak zasloužil.

Thalin
Thalin
24.11.2022 4 z 5

Po knížce jsem sáhla v naději na oddychovku, která nezněla jako další tupá erotická brakovka. A jsem vcelku spokojená. Postavy byly sympatické, děj nebyl natahovaný a měl vše, co od něj čtenář čeká. Nejvíc se mi líbilo postupné sbližování Bree a Archera.
Co mi ale trošku vadilo byla ta brutální předvídatelnost a přeslazenost.
Cokoliv se řeklo nebo stalo, už jsem přesně věděla, co bude následovat. Ať už situace, kdy vzal Tyler Archera na "výlet" nebo když se řeklo to o té kauci. Ale i celkově v ději. Zkrátka jsem přesně věděla, co se bude dít a jak to skončí. Trošku škoda, nějaký nečekaný zvrat by tu přeslazenost mohl vyrovnat. Jasně, tyhle knížky člověk nečte s očekáváním velikého plot twistu, ale přeci jen to mohlo být celé méně očekávatelné.

moma08
moma08
14.09.2022 5 z 5

Dnes jsem jí přečetla podruhé za dobu co jí mám doma a pořád ten příběh o Bree a Archerovi zbožnuji.
Jsem zvědavá na pokračování, kde nám svůj příběh poví Travis.

LucySmile
LucySmile
13.09.2022 5 z 5

Krásná, ale zároveň hodně smutná kniha. Archer i Bree mi byli okamžitě sympatičtí a do děje jsem se okamžitě vžila. Je až nemožné projít si tím, čím si prošel Archer a přitom být tak silný a mít tak dobré srdce. Nejvíce se mi líbilo, jak pomalu a postupně se poznávali a získávali důvěru v toho druhého. Na konci jsem měla trochu malý infarkt, ale jinak moc příjemné čtení.

Ivka14
Ivka14
05.09.2022 4 z 5

Je to příběh a dvou zlomených duší, které si prošly peklem, ale nakonec se našly.

Byl to sladký příběh v roztomilém městečku. Trochu moc dokonalé a klišé.

lotofhs
lotofhs
27.07.2022 5 z 5

Po delším nátlaku ze zahraniční scény, jsem si tuhle knížku, také vybrala a přečetla. Naprosto chápu tu chválu a ohlas. Za mě je to jedna z nejlepších romantických knih, co jsem za rok 2022 přečetla.

Příběh je neuvěřitelně silný. Jak Bree, tak Archer jsou oba silné osoby, které mě celý příběh fascinovali a inspirovali. Dokázat se dostat přes tolik traumat a bolesti, to stojí hodně sil. Zasáhlo mě to, jak moc se hlavní hrdinové, dokážou milovat, odpustit si, dovolit si navzájem být zranitelný a nakonec se ke konci znovu setkat a být spolu silnější než, kdy dřív. Řekla bych, že se dá přečíst během jednoho dne, protože autorka píše velice čtivě a stránky mizí pod rukami, jako kdyby nic. Nemůžu se dočkat, až si přečtu další knihy od Mii Sheridan. Asi Archera jen tak, tak nic nepřekoná, ale za pokus to stojí, haha.

Citáty z téhle knihy jsou úžasné, kniha je napsána krásně, romanticky, je plná emocí, citů, smutku, bolesti, ale také nalezení odvahy, naděje, lásky... bylo to úžasné. Dlouho mi bude ležet v hlavě a jen tak na ní nezapomenu.

lenka7679
lenka7679
10.07.2022 5 z 5

Tato série má vzestupnou tendenci. Příběhy jsou čím dál lepší a propracovanější. Krásná a něžná knížka, která pohladí na duši a zároveň v ní nechybí ani náboj a vzrušeí. Má všechno, co taková kniha má mít. Vřele doporučuji, nudit se určitě nebude nikdo.

Silvisek
Silvisek
06.07.2022 5 z 5

Musim rict, ze naprosto uzasna knizka. Obcas me pekne vytacela (protoze moc dobre vim, jak lidi umi byt zly). Moc krasne napsany. Nechtela jsem jen tak prestat cist a vzdy jsem se tesila na pokracovani ve cteni

Karin94
Karin94
22.06.2022 5 z 5

„Bolí mě to, protože se tě bojím milovat. Bojím se, že odejdeš a já budu zase sám. Jenže tentokrát to bude stokrát horší, protože už budu vědět, co mi chybí...”

Toto bol tak nádherný príbeh, že som sa doňho zamilovala od prvého momentu. Plný
emócií, bolesti, smútku a nekonečnej lásky. Myslím si, že poniektorí si aj poplačú.

Obaja hlavní hrdinovia majú veľmi tragické spomienky a v tomto príbehu uvidíme, ako si ich budú navzájom liečiť.
Tá ich láska… Bože, taká jedinečná, nádherná a skutočná, že ja sa doteraz nad tým príbehom úplne rozplývam. Táto kniha ma tak zasiahla, že na ňu len tak nezabudnem.

Bree bola úplne dokonalá, no ešte dokonalejší bol Archer. Už len to ako sa na ňu pozeral a každá maličkosť, ktorú pre ňu urobil, bolo niečo prenádherné. No bolo mi ho aj strašne ľúto, čím všetkým si musel prejsť, a veľakrát sa mi chcelo plakať. Ľuďom, ktorí sa k nemu chovali zle, som priala, aby im to karma všetko vrátila.
Bree mala taktiež strašne smutnú minulosť a jej kapitoly som doslova prežívala a zároveň trpela spolu s ňou. Neskôr ma trochu rozčuľovala tým, ako neustále a bezdôvodne plakala. ‍️

No ale čo som bola prekvapená úplne najviac, tak bol autorkin štýl písania. Keďže som doteraz od nej nič nečítala, tak ma dosť milo prekvapila. Opäť kniha, kde okrem toho, že bola neskutočne pútavá, bola aj vynikajúco a ľahko písaná. Vôbec som sa nenudila, stále sa tam niečo dialo. Dokonca aj zápletky boli dobre prepracované. No a samozrejme musím pochváliť krásne myšlienky, ktoré v knihe boli.

Neskôr mi ale trochu prekážalo priveľa sexu. Myslím si, že na to, akú myšlienku kniha mala, tak tam tej erotiky bolo až príliš a nehodilo sa mi to tam (aj keď som dôvod vedela).

Koniec bol veľmi pekný. Autorka dokáže s čitateľom riadne vybabrať a vy do poslednej strany neviete, ako to celé skončí.

Tento príbeh určite nikoho nenechá chladným a ja knihu vrelo odporúčam všetkým romantickým dušiam.