Zkáza a naděje přehled

Zkáza a naděje
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368240/bmid_zkaza-a-nadeje-kWt-368240.jpg 4 1297 1297

Griša série

< 3. díl

Hlavní město Ravky padlo a na trůn usedl Temnyj. Zesláblá Alina se skrývá hluboko pod zemí ve starobylém jeskynním labyrintu a nabírá síly k dalšímu boji. Jen s velkým přemáháním snáší nechtěnou péči fanatiků, kteří ji začali uctívat jako svatou. V hlavě se jí rodí plán, postavený na nejistých základech. Dočká se pomoci od svého spojence prince Lantsovova, po kterém se ale slehla zem? Podaří se jí najít bájného ohnivého ptáka a využít jeho moc v boji proti temnotě? Jisté je, že válka je na spadnutí a Alinin neúspěch bude znamenat zkázu nejen pro ni, ale i pro celou zemi.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Ruin and Rising , 2014

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zkáza a naděje. Přihlašte se a napište ho.

Vampirosa
19.06.2024 4 z 5

Část odehrávající se pod povrchem mě tolik nebavila, ale Alina se konečně ke svému údělu postavila čelem. Vylezla z "nory" a vydala se vstříc všem nastávajícím zvratům. Upřímně nepatří mezi mé nejoblíbenější hrdinky. Přednost dávám zajímavějším postavám jako je Zoya nebo Nikolaj.
Temnyj je sice hlavní záporák celé série, ale přesto jsem k němu našla určité pochopení, i když to jeho činy neomlouvá. Svým způsobem měl dobrý úmysl, ale svého cíle se rozhodl dosáhnout nešťastnou cestou.
Konec působí uspěchaně a zavání kýčovitostí. Doufala jsem v trošku něco jiného, ale i tak se závěrečný díl povedl.
Celkově jsem ze série lehce zklamaná. Po Vranách je tohle krok zpátky, ale i tak autorka vytvořila nový pestrý svět, do kterého se vždycky budu ráda vracet.

TessieB
10.06.2024 5 z 5

Zakončení série se moc povedlo. Odpouštím i tu kýčovitost závěru, která mohla být i menší. Teď mám chuť si přečíst znova Šest vran, které jsem četla asi před měsícem, protože bych si čtení užila ještě víc. No nic, příští zastávka Démon z lesů a Zjizvený král :)

Lanika
31.05.2024 5 z 5

Nejlepší kniha celé série. Konec byl trošku uspěchaný, ale i tak doporučuji!

Knižní novinky (31. týden)

01.08.2021

Knižní novinky (9. týden)

28.02.2021

Knižní novinky (12.3. - 25.3.)

07.03.2018

Už jsem na něj seslala Baghru. Bude si myslet, že mám v záloze regiment zlých stařen.

Miluju, když mě cituješ. -Nikolaj

Hodíme se do gala a umřeme jako hrdinové.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Zkáza a naděje v seznamech

v Právě čtených11x
v Přečtených1 836x