Zkáza a naděje

Hlavní město Ravky padlo a na trůn usedl Temnyj. Zesláblá Alina se skrývá hluboko pod zemí ve starobylém jeskynním labyrintu a nabírá síly k dalšímu boji. Jen s velkým přemáháním snáší nechtěnou péči fanatiků, kteří ji začali uctívat jako svatou. V hlavě se jí rodí plán, postavený na nejistých základech. Dočká se pomoci od svého spojence prince Lantsovova, po kterém se ale slehla zem? Podaří se jí najít bájného ohnivého ptáka a využít jeho moc v boji proti temnotě? Jisté je, že válka je na spadnutí a Alinin neúspěch bude znamenat zkázu nejen pro ni, ale i pro celou zemi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368240/zkaza-a-nadeje-kWt-368240.jpg 4.1511

Griša 3.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

Ruin and Rising, 2014

Kniha Zkáza a naděje

anelise

Do třetího dílu jsem se vrhla s velkým očekáváním a docela mě zklamal. Podle mě tohle byl nejslabší díl série. Postavy se moc nevyvíjely a jediné co mě zaujalo byla Zoya, kterou jsem začala mít ráda a Baghra. Teď se vrhám na Šest vran a doufám, že mě tato série zaujme více.

AlexandraBane

Tak finále naprosto zklamalo. Přišlo mi to dost odfláknuté. Od finále jsem čekala nějakou epickou bitvu a toho jsem se nedočkala.

Jako oddechovka se to číst dá. Ale nic od toho nečekejte.

Tessia

S trilogií Griša mám dost zmatený vztah. Na jednu stranu je to skvělá oddechovka (první díl byl fakt super), na druhou stranu mi přijde, že celá série má sestupnou tendenci co se kvality týče.

Celá dějová linie Zkázy a naděje se stáčela směrem, který se mi prostě nelíbil. Alina, hlavní hrdinka, byla naprosto nesnesitelná. Ta postava neměla žádný hlubší vývoj a ke svému okolí se chovala hrozně. Ve výsledku se z ní stala akorát tak dívka, která potřebuje od ostatních slyšet, jak je skvělá a krásná, protože tomu sama nevěří. U prvního dílu začínající série bych nad tímhle klišé možná přimhouřila oči, ale zakončit v tomhle duchu celou sérii? Velké zklamání.

Ahmose

Táto kniha sa mi hodnotí veľmi ťažko. Na strane jednej svet Gríš milujem a zamiloval som si niektoré postavy. Štýl Leigh Bardugo mi veľmi sedí a dobre sa to číta. Na strane druhej, ako ohodnotiť knihu, kde vám hlavná postava prišla nemastná, neslaná a celkovo vám až miestami liezla na nervy ? Taktiež som celú dobu očakával epický záver, veľkú bitku a ani tá sa žiaľ nekonala podľa mojich predstáv.
Zhrnul by som to asi tak, že toto nie je rozhodne to najlepšie čo Bardugo napísala a tiež to nie je ani najlepší diel série. Myslím ale, že ak ste fanúšik fantasy literatúry, prečítať sériu ako celok sa rozhodne oplatí, keď už pre nič iné, tak pre zoznámenie so svetom Gríš a postavami, ktoré potom budú vystupovať v Zjazvenom Kráľovi.

DreamerX9

No co říct? To už je konec? :D poslední díl byl nejlepší hlavně ten konec. Smích,napětí a láska. Na Šest vran to teda rozhodně nemá ale stálo to za to :)

SPOILER!!

Moc me nebavilo to že někam šly a zdar je tu Temnyj. Myslela jsem si že s pomocí Aliny se stane lepším ale potom co udělal už jsem čekala až ho zabije ale ke konci mi ho bylo líto. Nikolaj měl boží hlášky a několikrát jsem se zasmála. Chtělo by to i jeho happy end. Nejlepší byla druhá půlka a konec napínavý jak kšandy:D Tady si člověk asi úplně nemohl plánovat konec takže to nebylo předvídatelné ale dopadlo to nádherně až mě to dojalo. :)

annes

Kupodivu, tenhle díl byl pro mě jednoznačně nejlepší. Nevím, jak se to autorce povedlo ale po předchozích dvou dílech, které mi připadaly tak nějak průměrnější, tenhle to rozhodně krásně završil. Byla tam spousta zvratů a spousta naděje.
Jak říkala Ana Kuya - Naděje je stejně zrádná jako voda.vždycky si někudy najde cestu.
A jinak POTOM je naprosto skvělé :-)) i Korol rezni či Beznako :-)

Wisha

Já bych brečela. Ale ne proto, že by to bylo až tak dojímavé nebo poutavé, ale protože se tam stalo všechno, co jsem přesně nechtěla.
Třetí díl se četl líp než druhý, víc se tam toho dělo, ale prostě... Nevím. Nevím, jak to zhodnotit... Alina byla otravná, Mal se oproti druhému dílu trochu zlepšil, Temnyj byl pořád stejně boží. Připadá mi ale, že se všichni chovali dětinsky, jejich rozhovory byly jako rozhovory malých dětí a i jejich chování by se dalo přirovnat k desetiletým dětem. Bylo to zvláštní. Příběh nebyl špatný, ale prostě... Jak říkám, stalo se všechno, čeho jsem se bála, a nestalo se nic z toho, co bych si přála. Takže prostě nemůžu dát vysoké hodnocení...

aquaver

Tuhle trilogii jsem měla v plánu číst už dost dlouhou dobu, a i když jsem se už do ní chtěla párkrát pustit, tak jsem to nakonec zase odložila. Takže až teď jsem se k tomu dostala a musím říct, že mě to mile překvapilo. Líbí se mi styl psaní a postavy byly taky zajímavý (třeba takový Nikolaj). A taky je to celkem dost čtivé, protože jsem měla celou sérii přečtenou během pár dní. Někdy si určitě přečtu i další knihy od autorky.