Tenebien Tenebien komentáře u knih

Zasvěcená Zasvěcená Cynthia Hand

Podobně jako v první knížce. Mělo to mouchy, bylo to předvídatelné, ale vůbec mě to netankovalo. :-) Prostě jsem se nemohla odtrhnout.
A jak to tak u těch trojúhelníků bývá, každý má svého favorita. A víte co? Já ne. Několikrát jsem přeskočila z jednoho na druhého. Oba mají svoje mínusy, oba mají své plusy. Takže to asi nemůže dopadnout špatně.

15.09.2017 5 z 5

Nadpozemská Nadpozemská Cynthia Hand

Mělo to svoje chyby. Nebylo jich málo, ale překvapivě mi vůbec nevadily.
Tentokrát ani ten trojúhelník nebyl tak nasí*ací.
Bohužel to nebylo nijak objevné a převratné, tudíž celkem předvídatelné (jo, zvraty mi byly jasné), ale fakt mě to nějak netankovalo, protože knížka byla strašně čtivá, že se od ní nedalo odtrhnout.

A mohla bych si postěžovat na ten přebal? Jakože Clara s tou paní na obálce nemá nic společného... :D

Kdo by to byl řekl, že nakonec přečtu v krátké době dvě série s andělským tématem? :D (čteno v originále)

15.09.2017 5 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Četla jsem to tak před 15 lety... A stále si pamatuju, jak emocionální zážitek to byl.

09.09.2017 5 z 5

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

Já fakt nechápu, proč mají autoři tu potřebu všude cpát milostné trojúhelníky. Vždyť je to otravné. Theron se mi každopádně líbil víc než Mather, uvidíme, jak to půjde dál. Oba jsou ovšem fajn, takže Meira nemůže vybrat špatně. :D
Jinak ten dějový zvrat jsem uhádla celkem brzy, takže nic převratného nečekejte. I tak je to ale čtivé a zábavné (až na ten trojúhelník). (čteno v originále)

09.09.2017 4 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Já si tuhle knížku vlastně užila. Nečekala jsem, že to bude tak dobré, když všichni říkají, že Six of Crows je prostě mnohem lepší. Fakt se mi líbil the Darkling a (SPOILER doufám, že se vykoupí KONEC SPOILERU).
Ale Mal? Ježiš, to je takovej nijakej 'love interest', že jsem z toho byla jen znechucená. Doufám, že pro Alinu nebude 'end game'. Pěkně prosím, prstíčkem hrabu. :-) (čteno v originále)

23.08.2017 4 z 5

Mladí vyvolení Mladí vyvolení Marie Lu

Já ani nevím, co o téhle knize říct. Chvíli se mi líbila, chvíli ne, a pak zase líbila, a pak zase ne.
Ani nevím, jestli chci číst pokračování, i když bych ráda věděla, jak to dopadne...

17.08.2017 3 z 5

Svůdné zúčtování Svůdné zúčtování Wendy Higgins

Co dodat? Jsem masochista a kvůli rovnováze sil jsem to přečetla celé. :-)
Ok, do knížky z pohledu hlavního hrdiny už jsem se nepouštěla, žaludeční problémy... :D (čteno v originále)

Svůdné nebezpečí Svůdné nebezpečí Wendy Higgins

Nemám co dodat. Nastoluji rovnováhu sil. Bylo to stejně blbé jako první díl. Doufala jsem ve zlepšení, protože tahle série je všeobecně velmi oblíbená, ale ne. Hlavní hrdinka byla stále stejně blbá, ostatní postavy taky, celé to bylo pospojované oslími můstky... no... (čteno v originále)

Svůdné zlo Svůdné zlo Wendy Higgins

Tohle jsem četla už loni, ale když vidím to super hodnocení, musím nastolit rovnováhu sil v galaxii.
Tohle bylo úplně blbé. Ale úplně. Vadilo mi na tom tolik věcí, že jsem si málem vykroutila oči z hlavy. Jedna z nejpřeceňovanějších sérií, které jsem měla v ruce. Dokonce si pamatuju, že jsem pak zvedla hodnocení některým jiným knihám, které jsem před tímhle hodnotila jednou hvězdičkou. :D (čteno v originále)

Růže & dýka Růže & dýka Renée Ahdieh

Skvělé zakončení skvělého příběhu. Nemohla jsem přestat číst. Řekla bych, že první díl se mi líbil o něco víc, ale na druhou stranu jsme tu viděli víc magie, i když stále nevím, jak přesně to fungovalo. :D
Líbilo se mi, jak Shahrzad s Khalidem byli vůči sobě ochranářští.
V tomhle díle bylo víc akce a dobrodružství, ale zase mi chyběly něteré jiné aspekty z první knihy...
A ta jedna smrt? Naprosto zbytečné.
Každopádně mám tip na knižní sérii pro neteř. (čteno v originále)

14.08.2017 4 z 5

Svět poté Svět poté Susan Ee

Druhý díl byl nepatrně slabší než ten první, ovšem nemůžu jinak než dát mu všech pět hvězdiček.
Raffeho tam sice moc nebylo (fňuk), ale dostalo se nám jiných skvělých postav. Dee-Dum dvojka jako obvykle geniální (a ráda bych zaspoilerovala, protože ve třetím díle byli ještě geniálnější), mamka Youngová se nám skvěle vybarvila, prostě správná frajerka, Paige byla taky dobrá, i když mě Penryn malinko štvala v chování k ní (ale chápu to, taky bych asi byla na vážkách).
A teď se na chvilku pozastavme a popřemýšlejme o neživotných věcech. Kdo by to byl řekl, že je člověk schopný zamilovat si meč? Pooky Bear byla dokonalá a já si ji vážně zamilovala.
Je mi jen líto, že sérii zatím nemůžu doporučit čtenářům, kteří neumí anglicky, protože bez třetího dílu to prostě nejde. :-( Jinak bych ji určitě pořídila neteři, které by se určitě líbila.
Tak doufám, že se nakladatelství vzpamatuje a vydá i poslední díl téhle trilogie, který je také skvělý a jediné, co bych mu vytkla, bylo rychlé zakončení. Bohužel se na něm projevila kondenzace. Autorka původně zamýšlela 5 dílů a nakonec je vtěsnala do tří. Škoda. Ráda bych v tomhle světě zůstala ještě o něco déle. Bylo to totiž fakt SUPER.

14.08.2017 5 z 5

Pád andělů Pád andělů Susan Ee

Ok, šla jsem do toho bez velkých očekávání. Před tímhle jsem četla jen jednu sérii o andělích (Wendy Higgins Sweet Trilogy) a to byl fakt odpad. Ovšem Angelfall byl prostě BOŽÍ. Nemohla jsem se od toho odtrhnout, bylo to akční, rychlé, vtipné a prostě úžasné.
Raffe? Asi jsem se zamilovala.
Penryn? Super hlavní hrdinka.
Jejich rozhovory? Fakt jsem se bavila vším tím sarkasmem, ironií a postřehy. Pecka.
Dee-Dum dvojka? Tak tihle dva neměli chybu a já jen doufala, že se s nimi v příštích dílech setkáme víc.

14.08.2017 5 z 5

Pomsta & rozbřesk Pomsta & rozbřesk Renée Ahdieh

Ok, nejdřív se zastavme a pořádně si prohlédněme ten přebal... Je boží.

Trošku jsem se bála milostného trojúhelníku, ale nakonec dobrý... a stejně víme, kdo je end-game, duh. :D
Hrozně se mi líbil styl vyprávění (měnění POV a celkově jazyk), ale asi bych bývala byla radši, kdyby k cizím slovům byly linky do slovníku. Ten byl až na konci souboru a vlastně jsem ho teda ani nepoužila a až na konci si některá slova prošla.
Nejlepší postava knihy byla Despina. Tu člověk nemohl nemilovat. A jak Shahrzad říkala 'Brat Calipha', to sedělo jako prdel na hrnec. Shazi občas spratek byla, ale tolik mi to nevadilo. Před tímhle jsem totiž četla sérii Trylle. :D
Rychle na druhý díl, protože se to nedá vydržet. :D

30.07.2017 4 z 5

Boj o trůn Boj o trůn Amanda Hocking

Ani nevím, co k tomu napsat. Mé pocity z druhé knihy přetrvávají.

26.07.2017 2 z 5

Dědička Dědička Amanda Hocking

Wendy je spratek!
Udělala jsem tu chybu, že jsem si Kanin Chronicles přečetla první, takže vím, jak to tak nějak dopadne. Achjo.
Finn forever!

24.07.2017 2 z 5

Políbená ledem Políbená ledem Amanda Hocking

V téhle knížce se skoro nic nedělo. Na konci se to zlepšilo. A celou zápletku jsem uhodla příliš brzy, bylo to dost průhledné. (A ano, četla jsem už i třetí díl a měla jsem naprostou pravdu.)

24.07.2017 3 z 5

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

Mám problém s celým tímhle světem a hlavní hrdinkou, ale kniha byla celkem zajímavá. (čteno v originále)

24.07.2017 3 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

3,5 hvězdičky
Šla jsem do toho bez přehnaných očekávání, ale jsem ráda, že jsem si knížku nakonec přečetla.
Ze začátku to bylo slabší, útěk nepromyšlený (nemělo je nakonec najít víc lidí? :D), nic moc se nedělo. Určitě bych některé scény oželela a dodala tomu trochu víc dobrodružství nebo stavění světa, který je vážně zajímavý (spíš než fantasy jde o post-apokalyptickou literaturu s fantasy prvky)...
A pak je tam ten rádoby milostný trojúhelník... bleh...

Ale hrozně se mi líbilo hádat, kdo je Princ a kdo je Vrah (snad to tak přeloží :D), to byl vážně skvělý koncept. Často se daly situace interpretovat oběma směry a bylo to tak obtížnější odhadnout a já jen doufala, že jsem si to tipla správně. :-) (čteno v originále)
A další díly jsou lepší. :-)

31.05.2017 4 z 5

Únos čtvrté princezny Únos čtvrté princezny Julia Golding

Tuhle knížku mi doporučila ségra a já jsem fakt ráda, že jsem si ji přečetla. Vtáhlo mě to do děje a nemohla jsem se odtrhnout. Bylo to takové roztomilé a oddechové čtení, které doporučuji každé romantické (fantasy) duši.
Jen si nejsem jistá, jestli je mých 5 hvězdiček férových i k Sedmi království 2 a 3, které jsem si moc užila před tímhle... asi jim taky přidám, aby na tom byly knihy stejně. :D
Teď se jdu vrhnout na druhý díl z tohoto prostředí a doufám, že někdy vznikne film. (Na co v tom Hollywoodu jako myslej? Tohle už mělo být natočené!)

01.03.2017 5 z 5

Iskrivá Iskrivá Kristin Cashore

Tohle bude asi můj nejoblíbenější díl, i když Fire se mi taky moc líbila... :-) (čteno v originále)

28.02.2017 4 z 5