Svůdné nebezpečí

Sedmnáctiletá Anna Whittová už překonala prvotní šok ze zjištění, že není obyčejnou smrtelnicí. Patří mezi potomky padlých andělů, nefily, a její osud předurčuje dávná věštba – právě ona má navždy zlomit moc démonů nad světem lidí. Otec Belial naštěstí stojí při ní, ale naoko musejí oba předstírat, že dál svádějí nevinné duše do temnot závislostí. Na otcovo přání začíná Anna s kamarádem Kopanem cestovat po světě, aby dali dohromady stejně smýšlející nefily. Jejich cesty jsou riskantní, ale na Annu číhá ještě další nebezpečí. Nedokáže zapomenout na Kaidana a její poslání ji nakonec nevyhnutelně zavede i za ním. Dokážou oba odsunout stranou touhu a soustředit se na boj proti zlu? A je jejich láska vítězstvím hlubokého citu nad démonickou přirozeností, nebo jen dalším úskalím, které jim do cesty postavil osud?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/192418/big_sweet-evil-svudne-nebezpeci-gx0-192418.jpg 4.4838

Svůdná trilogie 2.

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

Sweet Peril, 2013

Kniha Svůdné nebezpečí

Erika017

Skvělá kniha stejně jako první díl. Líbí se mi jakým směrem se děj ubírá a jsem zvědavá na konečné rozuzlení ve třetím dílu. Všechny hrdiny jsem si velmi oblíbila. Knihu rozhodně doporučuji!!

Jediné co mě mrzí je, že kniha už se nedá sehnat ve hmatatelné podobě. Můžete si ji tedy přečíst pouze jako eknihu, pokud si ji nekoupíte z druhé ruky. Já jsem knihy našla na internetu zdarma ke stažení a jsem velmi ráda, že jsem se do této série pustila:)

naty_z_knihy

Druhý díl byl trošku pomalejší a méně akčnější než ten první a navíc mi tam chyběla hodně postava Kaie, který se objevoval mnohem míň než v prvním dílu, ale i tak jsem ho přečetla za dva dny a po dlouhé době to byla knížka, kterou když jsem zrovna nečetla, tak jsem nad ní musela alespoň přemýšlet a neskutečně se na čtení těšila. Líbila se mi romantická linka. Na každé setkání Anny a Kaidana jsem se moc těšila. Větší prostor dostaly ostatní postavy a vůbec to nebylo na škodu. Zvláště pak Annin otec mě neskutečně bavil. Děj zase skvěle frčel a já se nemůžu dočkat třetího dílu.

Pedruska01
23.05.2021

Druhý díl mám za sebou a bylo to stejně skvělé jako díl první. Stále vysoká čtivost, příjemný styl, drželo si mě to a bavilo to. Kvalitou kniha rozhodně nespadla ani o píď dolů a nekonalo se ani to, že by to měl být snad vycpávkový díl. Právě naopak.
Hlavní hrdinka Anna o trošek zestárla, což cením, vzhledem k tomu, že začínala hrozně mladá, pro mě určitě. Přeci jenom se to k ní hodí víc a taky už kvůli tomu, co zažívala, a že toho bylo požehnaně. Nijak se v mých očích nezměnila, měla jsem jí ráda, bylo mi jí líto a musela jsem jí i fandit. Bavily mě scény, kdy byla s Kopanem, protože ten závan trojúhelníku nabral na síle, a osobně jsem si to užila. Nakonec mě Kopano překvapil společně se Zanií, něco tady čichám. Kdyby to klaplo, byla bych především za něj moc ráda.
Hlavní hrdina Kai už zas tolika prostoru neměl, co minule, ale to na tom, že se jedná stále o mého oblíbence, nic nezměnilo. Když už se tam objevil, tak to stálo za to - chlad, zájem-nezájem, žárlivost. Kai se posunul tím osudovým směrem, kdy zjistil, že Anně podlehl s city a dle toho se choval. Líbilo se mi to společně s vyhrocenými situacemi romantického směru. Nesklouzlo to k nějakému přeslazenému klišé. Naopak se mi to dost pozdávalo, ti dva spolu, jejich romantika v takovém nebezpečném jednání. Příjemně jsem si užila i Blakea, doufám, že v další knize o něm bude víc.
Děj byl znovu plný akce a dalšího důležitého konání. Mělo to hodně dobré tempo, opět autorka nepolevila. Nebylo chvíle klidu, respektive neměla jsem šanci se snad nudit. Kolem celé té záležitosti se začíná utahovat smyčka a mám dojem, že knížata můžou cokoliv, z čehož mám lehce obavy, že až to přijde, bude to velké.
Druhý díl se mi moc líbil, rychle se přečetl, nedrhlo to, byl nabitý akcí a líbivá romantická linka. Velmi mě to bavilo, na hodně vysoké úrovni jako první díl a já se nemůžu dočkat závěru příběhu, protože prostě člověk je neskutečně zvědavý tvor. Hodnotím a doporučuji nejvíc, jak mohu! :)

Sisis1999
02.04.2021

Tenhle příběh si během těch let, kdy jsem ho přečetla několikrát, našel cestu k té části mojí duše, která věří neuvěřitelnému a barví si svět do nachově ruda. Nebezpečí se mi líbí víc, než první díl --- Anna ze sebe konečně oklepává počáteční nevědomost nemotorné nefilky a ona a Keidan si přestávají přehazovat emoce, jako špinavou fusekli.. I když uznávám, že na vytoužené konečně si musíte počkat několik stovek stran. Můj ryzí zájem ale i přesto leží jinde -- v Kopanovi. Vždy mi rve srdce, když ho vidím tak usilovně bojovat proti vlastním genům, které mu od narození velí, aby si zvolil prohru --Navíc je jeho postava popsána naprosto úchvatně. Celkově si ten příběh nejraději pročítám, když si potřebuju zafantazírovat nad něčím, na co se hezky kouká, tají se mi z toho dech, ale nepotřebuju u toho moc přemýšlet. Na to je příběh jako dělaný. Doporučuji přečíst každému, kdo bez zaváhání sáhne po démonech s andělskou tváří a duší zplozenou v hříchu..

Babu002
21.03.2021

Druhý díl jsem si užila.
Annu jsem si v tomto díle oblíbila více než v prvním. Kaidan je super, má oblíbená postava.

Ivka14
21.02.2021

Druhý díl mě bavil o něco méně než první. Bylo tam méně akce a spíš to byla příprava na poslední díl, na který se těším. Neskutečně mě vytáčela hlavní hrdinka, která běhala za Kaiem, jak nějaké ztracené štěně. Ale asi ji chápu, je zamilovaná, ale někdy jsem měla chuť ji jednu vlepit. Uvidíme, jak to všechno dopadne.

Ketfl
24.01.2021

Druhý díl se mi také velmi líbil, ale je fakt, že se tu o proti prvnímu dílu nic moc nedělo. Teprve až ke konci se rozjela akce. Každopádně nic to nemění na tom, že kniha je velmi čtivá, postavy se mi velmi líbí a jsem moc zvědavá, jak tohle celé dopadne, takže si určitě třetí díl nenechám ujít.

Alnima
06.11.2020