Svůdné zlo

Anna, šestnáctiletá středoškolačka z maloměsta v americké Georgii, má podobné starosti jako většina dívek jejího věku: příliš drobnou postavu, příliš starostlivou adoptivní matkou nebo to, že jako vzorná studentka a horlivá abstinentka není mezi spolužáky moc oblíbená. Má ale i starosti, se kterými se nikomu nesvěřuje. Například vnímá aury lidí, není nikdy nemocná, vidí a slyší na neobvykle velké vzdálenosti... Teprve když se na rockovém koncertě seznámí s atraktivním mladým bubeníkem Kaidanem, začíná krůček za krůčkem objevovat pravdu o sobě a o svém původu, ale i o světě skrytém před zraky obyčejných smrtelníků. Patří totiž mezi nefily - potomky padlých andělů, kteří mají pod hrozbou trestu smrti od svých démonických otců nařízeno šířit mezi lidmi sedm smrtelných hříchů. Jak vzorně vychovanou a úzkostlivě slušnou Annu promění sblížení s otcem? A dokáže láska ke Kaidanovi něco změnit na jeho nezvratné příslušnosti ke straně zla?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166874/sweet-evil-svudne-zlo-cf0-166874.jpg 4.51051

Svůdná trilogie 1.

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

Sweet Evil, 2012

Kniha Svůdné zlo

vandalka

Já jsem to zkusila, chtěla jsem něco odpočinkového, ale ten gold tam teda nevidím :) Připadá mi to úplně stejné jako všechny ostatní americké YA knihy, z těch samých ingrediencí: nezajímavá, nevýrazná hrdinka, hodná holka, která zjistí, že má nějakou superchopnost, démonicky přitažlivý mladík typu bad boy, se kterým se zaplete, zmítání se v emocích, no a dál jsem se nedočetla (skončila jsem po prvním dnu road tripu). Jako já chápu, že odpočinout si u toho člověk může, ale kvalitní to podle mě není. Blbé je, že v rámci žánru není moc z čeho vybírat, já si občas moc ráda přečtu nějakou pěknou YA, ale mám dojem, že jsou všechny a) jak z jednoho kadlubu, b) prostě blbě napsané. Jako literatura. Pokud to stojí jen na akci, je to málo. Chci atmosféru, prokreslené postavy, vývoj, originální nápady!

Katerina589

Tuhle sérii jsem sháněla hodně dlouho a rozhodně to sálo za to. Je to jedna z mých oblíbených sérií, ke které se stále vracím a ještě vracet budu. Takže pokud jste to ještě nečetli, určitě jděte do toho!

Pedruska01

Asi po stopadesáti letech jsem se konečně mohla dostat k této knize/sérii, a tak jsem nikterak neváhala a popadla ji. Tohle téma je pro mě stále tak trochu neznámé, ačkoliv něco málo načteno už mám, takže pro mě jednoznačně nové a originální. Četlo se to hodně rychle, příjemný styl, dokázalo si mě to pěkně pevně držet. Kdybych už pak velmi pozdě v noci neměla totálně unavené oči, dala bych to naráz. Až tak moc mě to bavilo!
Hlavní hrdinka Anna, ačkoliv šestnáctileté nevinné a hodné děvče, měla toho na bedrech zatraceně dost, co se týče zjištění kdo je a co se děje kolem ní. Ta holka mi nijak nevadila, dokonce jsem byla ráda za to, že je taková, měla jsem jí moc ráda. Musela jsem jí fandit. Oblíbila jsem si její kamarády Jaye především a i poté Veronicu. Líbila se mi její adoptivní máma Patti a mile mě překvapil i její otec, což doufám, že to tak i zůstane.
Druhý hlavní hrdina Kaidan byla postava, kterou prostě člověk musí mít rád, a to z mnoha důvodů. Neměla jsem to jinak. Získal si mě takřka hned. Líbilo se mi, že tam hrály roli čisté úmysly a pomoc. Mrzelo mě, že Kaidanovi dost věcí a zásad bránilo v tom, co by nejspíš chtěl. Ačkoliv nemůžu říct, že bych o tom byla pevně přesvědčená, věřila jsem, že chce. Líbil se mi jejich výlet přes státy, poznávání a i když bylo i bolestné, bylo to hezké. Co se týče jeho "přátel", upřímně jsem čekala opak toho, co jsem zjistila. A to u všech snad s výjimkou Kopa. Milé překvapení, u všech a byla jsem za to opět ráda. Navíc, ta jejich "práce" byla hodně zajímavá, samozřejmě nejvíc ta Kaidanova. Fakt drsný.
Co se týče děje, tak ten teda jel. Mělo to tempo a švih, stále se něco dělo, neexistovalo žádné hluché anebo nudné místo. A i když se jedná o první díl, který je především seznamovací, tak rozhodně to mělo sílu a velký potenciál. Není to nic nezábavného, užila jsem si to maximálně, přiznávám - ty vztahy především. Mám dojem, že kniha, alespoň tento díl, je většinou o vztazích, a to i bez ohledu na úkoly nefilů, než o jejich světě. A jak jsem zmínila, ty jsem si užila řádně.
V závěru bylo jasné, že přituhuje. Uplynulo dost času a Knížata, která ani omylem nejsou ctnostná, tak dodržují zásady - zla, špatností a stavu věcí, které se jim hodí do krámu či podle nich tak má být. A Anna to samozřejmě nemá, nedodržuje, takže v tom okamžiku se jim zapíchla jako trn do paty. Tohle bude ještě hodně zajímavé. Nechci tvrdit, že mě to zklamalo, ale rozesmutnil mě odjezd Kaidana, což ve mě evokuje lítost vůči Anně a především zvědavost.
Kniha byla skvělá romantická fantasy, která je pěkně skloubená s normálním světem, která mě hřála u srdce. Dobrá romantická linka, závan trojúhelníku, který je jen načrtnutý - vše, co mám ráda. Líbilo se mi to a bavilo mě to. Dobře napsané, úsměvné, místy vtipné a i bolestné. Kouzelné i kruté. Emoce dobře zpracovány, protože jako čtenář jsem je pocítila. Jsem moc ráda, že se mi konečně po těch letech tahle série dostala do rukou. Nemám nic proti, a tak rozhodně doporučím a hodnotím plným počtem! Těším se na pokračování. :)

Zlatovlas

Pěkná, hodná holka se zvláštníma schopnostma, o kterých nic moc neví versus tajemnej, božsky krásnej a tak trochu badboy, kterej o tom ví něco víc. Jo, tak tohle fungovalo a bylo to sakra čtivý:)

Téma padlých andělů já osobně můžu a autorka to zmákla skvěle. Žádný hrrr na to, ale všechno pěkně pomalu a propracovaně odkrývat. Já jsem se teda nenudila - je tam akce, je tam vtip, je tam Kaiden, co víc si přát. Doporučuju!

Ivka14

Téma padlých andělů se mi dost líbilo. Líbilo se mi, jak nás autorka postupně přivedla do historie a schopnosti padlých andělů a jejich potomků. Moc se těším až si přečtu další díl.

Jen už vidím, jak zde bude milostný trojúhelník, tak snad mi to v nebude vadit.

Ketfl

Musím se přiznat, že mě kniha mile překvapila. Je evidentní, že série je myšlena pro mladší čtenářky - v některých scénách to bylo hodně znát, v některých ale překvapivě ne - což jsem zírala. Každopádně autorka nás velmi čtivě uvedla do děje. I když ne všechny kapitoly byly úplně svižné, někdy mi i přišlo, že se děj o velký kus přeskočil, jako by autorka neuměla nic v tom mezidobí vymyslet, ale rozhodně se to vždy vrátilo ke svému tempu. Největší akce pak přichází na konci knihy, takže na druhý díl se samozřejmě ihned vrhnu. Postavy mi celkem vyhovovaly a námět mi přijde opravdu super. Jen ten název :-D No nic.

Bajuli
29.12.2020

Pokud zvažujete o čtení této úžasné série počítejte s tím že: se zamilujete do hlavního hrdiny, budou vám téct slzy a tuto sérii si zamilujete tak, že si budete přát aby to byla realita.♥️ Opravdu nádherný příběh, který rozhodně stojí za přečtení. Prostě miluju, nejlepší série jakou jsem zatím četla.♥️

Sisis1999

Co jsem dělala, když jsem v prváku jela úplně poprvé do Itálie? Četla tohle. Ne vážně, moje vysněná cesta do zahraničí skončila tak, že skoro celý pobyt lilo jako z konve. Knížku jsem si půjčila od spolužačky a už ji nevrátila. Prostě jsem asi sedm dní z deseti seděla na pokoji, poslouchala déšť, četla a cpala se pizzou s těstovinami.
Svůdné zlo by si měl za mě přečíst každý, kdo si libuje v moderním pojetí jistých témat. Nejenže jsem si samotný příběh naprosto zamilovala, navíc jsem si po celou dobu netroufla hádat, co se stane dál. No a potom je tu Kaidan --- má oblíbená osobnost, u které si myslíte, že všechno víte a přitom nemáte ani tušení, kdo ten člověk je. Zhltla jsem to jedním dechem a po návratu domů jsem si okamžitě musela koupit zbylé dva díly.