Svůdné zlo

Anna, šestnáctiletá středoškolačka z maloměsta v americké Georgii, má podobné starosti jako většina dívek jejího věku: příliš drobnou postavu, příliš starostlivou adoptivní matkou nebo to, že jako vzorná studentka a horlivá abstinentka není mezi spolužáky moc oblíbená. Má ale i starosti, se kterými se nikomu nesvěřuje. Například vnímá aury lidí, není nikdy nemocná, vidí a slyší na neobvykle velké vzdálenosti... Teprve když se na rockovém koncertě seznámí s atraktivním mladým bubeníkem Kaidanem, začíná krůček za krůčkem objevovat pravdu o sobě a o svém původu, ale i o světě skrytém před zraky obyčejných smrtelníků. Patří totiž mezi nefily - potomky padlých andělů, kteří mají pod hrozbou trestu smrti od svých démonických otců nařízeno šířit mezi lidmi sedm smrtelných hříchů. Jak vzorně vychovanou a úzkostlivě slušnou Annu promění sblížení s otcem? A dokáže láska ke Kaidanovi něco změnit na jeho nezvratné příslušnosti ke straně zla?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/166874/sweet-evil-svudne-zlo-cf0-166874.jpg 4.5779
Série:

Svůdná trilogie (1.)

Originální název:

Sweet Evil (2012)

Žánr:
Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (141)

Přidat komentář
MiraiYume
17. března

Moc se mi líbí styl autorky. Příběh plyne rychle, lehce a je vážně, vážně dobře napsaný. Určitě se řadí nad průměr svého žánru fantasy literatury pro náctileté. Dávno nejsem cílová skupina, přesto mě kniha neskutečně bavila. Zápletka je výborná. Není to sice nic novátorského, podobných knih už jsem pár četla, tato se však mezi nimi jednoznačně řadí na horní příčky žebříčku. Jako oddechovka opravdu posloužila dobře.

ivedoo
30. ledna

Naprosto skvělá trilogie, kterou jsem přečetla za pár dní. Všechny postavy jsem si ihned oblíbila. Bylo hezké pozorovat, jak se z nevinné Anny postupně stává trošku zkušenější holka, ale má pořád v sobě tu nevinnost. A Kaidan byl prostě neodolatelnej, co jiného na něj říct :D

Ninde
28. ledna

Tahle kniha se mi moc líbila.Už se těším až se pustím do druhého dílu:-).

LucyBooks
13. ledna

Kniha je krásně napsaná. Téma hezky zpracované :-).
Přečteno za jeden den.

kikibo
02.11.2017

Každá z kniha ze série přečtena za jeden den, pohltilo mě to,ale naprosto.
Určitě se k ní v budoucnu ještě vrátím, za mě jedna z těch lepších sérií co jsem četla :)

maya.mm
28.10.2017

Nevím jak to popsat,ale prostě hustoles :D
Knížku jsem vybrala náhodně,od začátku jsem nemohla přestat číst a to doslova :)
Těším se až otevřu pokračování,patřím mezi starší človíčky a jsem překvapená,jak vás děj dokáže chytnout.Rozhodně doporučuji :)

HankaSkorepova
09.10.2017

Perfektní série. Knihy jsem přečetla jedním dechem. Bylo dokonce těžké se od knih odtrhnout, ani jedna kniha mi nepřišla "slabší", všechny byly perfektní. Vřele doporučuji.

n.jankovcova
30.09.2017

To je tak úžasná kniha! Tentokrát jsem si knihu nevybrala podle obálky, ale podle anotace a můžu říct, že opravdu nelituji! Autorka mě překvapila hlavně tím, že se nebála otevřeně mluvit o drogách, alkoholu a sexu. Krásně i do fantasy umístila skutečné problémy dnešních dětí takovým způsobem, že vám to tam vůbec nepřijde divné. A hlavně krásný, neodolatelný Kaidan. Prostě Svůdná trilogie je a bude mým favoritem!

Žožik
25.09.2017

Jakože úplně super kniha. Původně jsem si ji vůbec nechtěla přečíst, protože na fantasy moc nejsem, ale jakmile jsem ji otevřela, hned jsem se začetla do děje a nemohla jsem se od něj odtrhnout. Už mám rozečtený další díl. ;)

Lela16
13.09.2017

Jedna z nejlepších knih jakou jsem četla.

Dakarianna
22.08.2017

Do knihy se mi až tak nechtělo. Ten název i ta obálka – tak laciné a kýčovité! Ale ze všech stran jsem slyšela na tuto triogii pouze chválu. A tak jsem se do ní pustila. A dobře jsem udělala: Kniha byla neskutečně čtivá, vůbec jsem ji nemohla odložit. Postavy mě bavily, svět byl zajímavý a konec mě dostal. Už se těším na další díl.

Tenebien
14.08.2017

Tohle jsem četla už loni, ale když vidím to super hodnocení, musím nastolit rovnováhu sil v galaxii.
Tohle bylo úplně blbé. Ale úplně. Vadilo mi na tom tolik věcí, že jsem si málem vykroutila oči z hlavy. Jedna z nejpřeceňovanějších sérií, které jsem měla v ruce. Dokonce si pamatuju, že jsem pak zvedla hodnocení některým jiným knihám, které jsem před tímhle hodnotila jednou hvězdičkou. :D (čteno v originále)

Terisek99
08.07.2017

NÁDHERA. Kniha s moji oblíbenou tématikou. Děj je velice napínavý a propracovaný. Kniha mě bavila od začátku do konce. Rozhodně dávám 5 hvězdiček (klidně bych dala vice) =D

Arte
23.06.2017

Napínavá teen fantasy s mou oblíbenou tématikou "andělé a démoni." Krásně se četla, bylo v ní napětí a nápad mi připadal také zajímavý. Výborná odpočinková četba.

AKO
04.06.2017

Kniha dokáže již od začátku vtáhnout čtenáře do sebe. Její strhující děj Vám nedá vydechnout. Chvilku se smějete, nadáváte a v další zase brečite. A pak se divíte, že kniha je přečtena, ale děj je stále šíleně otevřený. Takže, rychle na další díl.

betule3
07.05.2017

Jedním slovem NÁDHERA. Kniha mě pohltila od úplného začátku a já se od ní nemohla odtrhnout. Knihy s touto tématikou mě nikdy moc nebavily, ale tato mě úplně nadchla. Hned se vrhám na další díl. :)

Natty88
22.04.2017

Fakt super trilogie 5*

Mark.
13.02.2017

Lákavé, napínavé a poutavé. Pěkně propracovány jak osoby, tak děj. Ale některé části byly trochu zvláštní a k těm se vracet nebudu. Celkově kniha byla vydařená.

Kyta
08.02.2017

Kniha se rozhodně dobře čte - strany pod rukama ubíhají tak, že si toho ani nevšimnete. Nevyskytují se tu žádné přehnané popisy, takže se kniha četla sama. Ovšem není to ten typ knihy, kterou bych mohla číst bez jediné přestávky a chtěla vědět, jak bude pokračovat. Děj je tady poměrně předvídatelný. První polovina knihy mi přišla taková nezáživná - bylo to vlastně jen o Anně a jejím sbližování s Kaidanem. Neříkám, že to bylo nudné, spíš jen moc... obyčejné. Druhá polovina byla o něco lepší co se týče děje, nových postav a celkově poznávání andělského světa. Hlavní hrdinka Anna se chovala někdy až moc naivně a sobecky, ale začala mě zajímat, jakmile ji začalo svádět to zlo. Kaidan je kapitola sama o sobě - ten je nejdřív představen jako pravý syn svého otce, ale postupně ho začnete mít rádi, protože začnete chápat jeho chování.
Nejlepší na knize nebyl ten děj jako samotné myšlenky - o andělech a démonech a jejich šíření dvanácti hříchů mezi lidi. Na každý hřích se tu specializuje jeden kníže. Autorka předkládá čtenáři po kouskách informace z jejího světa - tak, aby to dokázal vstřebat. Andělé a démoni jsou tu vykresleni v novém světle. Zaujal mě nápad strážných andělů, kteří jsou s lidmi na každém kroku a démonů našeptávačů, kteří namlouvají lidem to špatné. Nefilové jsou tu představeni jako služebníci démonů, kteří pro ně musejí jen pracovat, tj. šířit mezi lidmi daný hřích...

Celkově jsem od knihy čekala něco víc, soudě podle vysokého hodnocení a pozitivních ohlasů. Docela mě zajímá, jak se bude vyvíjet dál postava Anny a jak to dopadne s ní a Kaidanem. Na druhý díl se pustím v nejbližší době. :)

*Pájuše*
08.02.2017

Pár věcí by se tomu dalo vytknout, jako každé knize, ale tahle kniha má dobře našlápnuto. Má spád, dynamičnost, jakousi chytlavost, i když ze začátku možná trochu povrchní, rozhodně se ale u ní nenudíte. Za mě spokojenost a jsem zvědavá, co na mě autorka vymyslí v dalším díle.

Wiss
24.01.2017

Knížku jsem četla téměř nepřetržitě. Čte se sama, stránky ubírají jako splašené, je to vtipné, místy žhavé. Hned jdu na další díl. :-)

Ennie
30.12.2016

Skvělá oddechová trilogie :).

ketvin
09.12.2016

Série mě strašně bavila, první díl byl sice nejslabší, ale to není tak ojedinělé :) Úžasné postavy, originální příběh, ojedinělé myšlenky. Anna je nejdříve taková až moc hodná a čistá, ale když se to pak začne měnit, je s ní sranda. Kaidan přesně naopak, nejdříve je temný a zlý, ale zamilujete se do něj. Určitě si sérii přečtu znova.

sylva8672
09.11.2016

Po delší době kniha, která mě moc bavila. O Nefilech jsem už jednu knižní sérii četla a překvapilo mě, že v této knize měli Nefilove úplně jiný způsob života a hlavně povinnosti.
Ale i tak se kniha skvěle četla, příběh byl velmi poutavý a kniha se četla jedním dechem.
Jsem moc zvědavá jak to dopadne mezi Annou a Kaidanem

janno69
06.11.2016

Zajímavě napsaný, poutavý příběh. Moc mě to bavilo a pouštím se do druhého dílu :-)

Lokina
09.10.2016

No ze začátku to vypadalo na klasické klišé, ale postupně, jak jsem proplouvala dalšími stránkami mě to chytlo. Nenucené, příjemné čtení. Sice dějově to bylo chudší, ale přesto příběh byl chytlavý, plynule ubíhal. Kaidana jsem si od začátku oblíbila a opravdu, opravdu jsem chtěla, aby zůstal s Annou. Ale když se objevil Kopano, no nevím, komu fandit víc :-) A velice by mě zajímalo, co se Kaidanovi honí v té jeho hlavě :-D

Beni
26.09.2016

Další skvělá kniha, která mne pohltila :-) Těším se, až se budu moct pustit do druhého dílu :-)

nikola9330
25.08.2016

Můžu jen doporučit, velmi napínavá a krásně čtivá kniha. Kaiden je prostě úžasný :D Hned se vrhám na další díl, tak jsem zvědavá :)

Teri_59
19.08.2016

Super kniha! Doporučuji. :D

elis0383
04.08.2016

až na počáteční klišé velmi příjemná oddechovka...jsem zvědavá na další díly