Svůdné zúčtování

Pekelné zlo ovládá svět a jeho terčem se stala osmnáctiletá Anna Whitová, napůl anděl a napůl démon. Knížata démonů se obávají, že právě ona je tím nefilem čistého srdce z dávného proroctví, který je jediný může vyhnat ze zemského povrchu. A hodlají udělat všechno, co je v jejich silách, aby se jí zbavili. Anna ví, že teď je v sázce všechno. To, jak dopadne rozhodující bitva mezi dobrem a zlem, bude záviset hlavně na ní a jejích spojencích z řad nefilů, potomků padlých andělů. Doufá, že jí sílu dodá láska ke Kaidanovi, synovi Knížete smilstva. Tato láska pro ně ale zároveň představuje smrtelné nebezpečí. Nejen pro ni je ovšem Anna ochotná všechno riskovat. V poslední Svůdné knize, při posledním zúčtování, se nefilští přátelé naposledy spojí, aby bojovali za svobodu celého světa....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/230886/big_sweet-evil-svudne-zuctovani-BIj-230886.jpg 4.5736

Svůdná trilogie 3.

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

Sweet Reckoning, 2014

Kniha Svůdné zúčtování

Denda884

Nejlepší série, co jsem kdy četla!

Lavina

Moc pěkná kniha nejlepší z této série... Plná napětí, zvratů, lásky.... Hodně mě chytla přečetla jsem za 1 den... Doporučuji

naty_z_knihy

Docela určitě skvělé zakončení série. Plno akce a napětí. I romantiky jsem si užila do sytosti a ten závěrečný epilog? Nádhera! Já jsem s touhle sérií maximálně spokojená. Rozhodně bude mít své čestné místo v mé knihovně a docela určitě jsem ji nečetla naposledy. Líbilo se mi, jak si autorka poradila s knížaty, mrzela mě Marna i Patti a hlasuju pro to, aby autorka napsala spin-off v hlavní roli s Blakem. Ten mě vážně bavil. Líbí se mi styl psaní, je strašně čtivý, upoutá a nepustí, dokud člověk neotočí poslední stránku. Vlastně mě mrzí, že už je konec. Klidně bych ve společnosti téhle party ještě zůstala.

meda2007
11.09.2021

Tuhle serii, ctu s odstupem casu, jiz podruhe. Poprve jsem z ni byla nadsena, bylo to neco noveho, a to jak jsem musela cakat na knihy az vyjdou, bylo pro zmenu super. Zamilovala jsem se do serie hned na prvni cteni a tak jsem s dalsim nekolik let vahala. Preci jenom, co kdybych byla zklamana.. Musim rict ze jsem tohle leto neodolala a proste se do toho pustila a zklamana jsem rozhodne nebyla. Zjistila jsem ze tato serie je stejne skvela i po tolika letech :) Opet jsem se zamilovala do Kaidana, jako hned na poprve. Ale taky jsem zjistila ze Kopano je hned druhy v me odblibenosti :) Anna byla naivni hrdinka, kterou museli vsichni chranit a dvojcata byla proste dvojcata :) Nevim jak to po precteni teto serie budete mit vy, ale ja tuhle serii miluju napric casem. Pro me bude vzdy jedna z nejlepsich.

Pedruska01
23.06.2021

Závěr série. No, byla jsem zvědavá a nebudu lhát, těšila jsem se, jak se to bude vyvíjet, co se stane a tak. Styl byl stále dobrý, na vysoké úrovni, čtivé a příjemné, ale. Přiznám se bez mučení, i přes to všechno jsem neměla nutkavou potřebu knihu při každé příležitosti brát do rukou. Na klídeček jsem si vzala jiné knihy, dost jiných knih a tuhle nechala ležet ladem. Fakt nevím proč a čím to. Nebylo to špatné nebo rozčilující, jen už to nebylo takové jako na začátku, a to mě celkem mrzelo.
Hlavní hrdinka Anna dospěla, pořád jsem jí měla ráda, ale opět se přiznám, o kapku méně. Některé totiž její kroky a myšlenky byly fakt hodně mimo. Řekla bych, že to spíš bude naopak, čím mladší, tím horší, jenže jak je vidno není to pravidlem. Ona to měla tak nějak naopak. Jednou se chovala tak, podruhé onak. Plusové body jsou za to, že to nebylo nijak otravné, což cením. Nemůže se jí odepřít, že byla statečná, někdy až přehnaně, ale co. Bylo mi líto, když si to tak vezmu i vzhledem k tomu, co se tam a s kým dělo, že nemá nárok na normální život, ale evidentně Annu to nesejřilo, takže vlastně dobrý.
Druhý hlavní hrdina Kaidan byl v pohodě, měla jsem ho ráda, na něm asi nespatřuju nic, co by bylo špatně, až teda na přílišnou lásku, kterou si projevovali s Annou. Jsem romantik a jsem pro, ale někdy... někdy čeho je příliš, toho je zatraceně moc. Opět to ale bylo v jakési rovině, která nebyla otravná. Každopádně, ta jeho temnější/zlá stránka je príma. Tady se mi pozdával i jeho otec v novém těle. Ta drzost. :D
Ostatní "hlavní" a známé nefy včetně Jaye jsem měla ráda, hodně jsem různým párům fandila. Nejvíc asi Blakeovi a Ginger, protože ta holka trpěla, ať už byla jaká chce, protože si to zasloužila. A jak bylo vidno, ani Blake vůči ní není absolutněimunní, i když vyváděl různý blbosti, které tomu neodpovídali. Ti dva mě v průběhu celého příběhu hodně bavili. Marny mi bylo líto, trochu jsem věřila, že díky konci by se to mohlo aspoň tohle zvrátit. Zvlášť, když se stačilo pomodlit. Děj byl natřískaný akcí, nemůžu říct, že by se našlo hluché místo, které by mě nudilo. Sice Anniny myšlenky, které byly naivně hrozné a opakující se byly o ničem, ale to za vyloženě otravnou nudu považovat nemohu. Zároveň to bylo protkáno i trochou klišé prvků, které ale hrály velkou roli pro vývoj. Samotné finále, střet knížat a nefů - no, možná jsem čekala větší haló, když jsme na to vlastně čekali tři knihy. No ne? Ale nejsem zklamaná, bylo to fajn. Mrzí mě Patti - to bylo velké překvapení a snad i Annin otec - s nima by se možná taky mohlo něco vztahově vyrýsovat. I když, asi lepší, že to bylo tahle. Co se týče vztahu mezi hlavními hrdiny - Anny a Kaie, tak byl v poklidu jakože usmíření, zamilovaní. Asi mě bavilo víc, když se dohadovali a nic mezi nimi nebylo jisté jakože láska/nenávist. Ale zase, je pochopitelné, že tomu tak nebylo.
Překvapil mě epilog. Nebyl klišoidní ani přeslazený. Dostali jsme se o šest let dál a bylo to dobré. Překvapilo mě to. Mile. Pro Annu, která tohle sama zažila to muselo být v pohodě, pro jiné by to bylo asi těžké při vědomí, že nemůžou mít vlastní, protože by je to stálo krk. Ale zase, je to pochopitelné, že se to tahle vyvrbilo. Autorka mě překvapovala tím, že vždycky někam zabrousila, ale ne moc, aby to nebylo obtěžující a zase z toho vybruslila, jak jsem několikrát již zmínila. Nevím, zda to byl záměr, ale tohle se jí povedlo. Alespoň mě to vyhovovalo, abych si knihu nějak nezprotivila. Závěr se mi líbil. Takže doporučím, vlastně celou sérii klidně doporučím, protože suma-sumárum to bylo hodně dobré, líbilo se mi to, bavilo mě to, postavy skvělé, především ty vztahy, nápad samotný i zpracování. Užila jsem si to. Tomuhle dílu, co se týče hodnocení, musím nekompromisně strhnout kousek, protože vážně nebyl stoprocentní, vždycky se objevilo něco, co tam být nemuselo. Ale to neva. 4,5*. :)

Babu002
21.03.2021

Úžasná série!
Zakončení mohlo být lepší, než jak to bylo, ale i tak to bylo super. Nefilů mi bylo líto na jednu stranu, jelikož se k nim chovali jako k věcem, a ne jako k lidem.
Určitě doporučuji přečíst sérii!

barbb8k
20.05.2021

RECENZE NA CELOU SÉRII:
Autorka nás provede světem plným lásky, hříchu, chyb a pokušení...

Tuto sérii jsem nepřestala milovat ani po třech letech, kdy jsem ji četla poprvé. Když jsem dala na stories, že jsem tuto sérii dočetla, bylo mi odepsáno: „To snad ani nejde jinak než milovat“, a já nemůžu jinak než souhlasit.
I když jsem ji četla podruhé, nemohla jsem se odtrhnout a potřebovala číst stále dál. Tentokrát jsem si všímala i více detailů, kterých jsem si předtím nevšimla a musím, říct, že jsem slepá a že jsem si jich nevšimla vážně hodně.

Postavy jsem si zamilovala už hned na prvních stranách, kdy se objevily a nepřestala jsem je milovat.
Romantická linka je dokonalá. Rozhodně se řadí mezi moje nejoblíbenější a nejmilovanější.

Svůdné zlo - Začátek této „hříšné" série nejde jinak než milovat. 4,5/5⭐
Svůdné nebezpečí - Tento díl je pro mě nejslabší, protože se tam hodně dlouho neobjevuje jedna z mých oblíbených postav a celkově je pomalejší. 3,5/5⭐
Svůdné zúčtování - Rozhodně nejlepší díl, nejvíc akce, nejlepší romantická linka, a hlavně epický závěr, který se neobešel ani bez slz. 5/5⭐

Sisis1999
04.04.2021

Sérii mohu přečíst kolikrát chci, a přece mě na jejím konci vždy obejme zvláštní pocit - jakési teplo šťastného konce, avšak s hořkými polibky nevyhnutelného začátku nové životní kapitoli. Poslední díl je báječným zakončením příběhu o tom, že dobro a zlo v našich duších nepohánějí naše geny, nýbrž naše skutky. Volby, které činíme.
Knížka je zpracovaná jednoduše, romanticky, mnohdy až kýčovitě. I když se autorka pokusila o momenty překvapení a o náhlé zvraty, nakonec stejně vždy víte, jak co dopadne. Přesto mě příběh dokáže stejně dobře pobavit, jako i rozesmutnit --- Smrt si pro sebe zkrátka vždy bere ty nejlepší z nás. --- A i když mi poslední bitva dodnes přijde v podstatě odfláknutá a bez špetky nějakého překvapení, koncem si to vždy vynahradím. Keidan Rowe se vždy považoval za zrůdu. Svou lidskost si získal tehdy, když dovolil Anně, aby ho milovala, a nechal malou osudem ztrápenou holčičku, aby se o ni postaral.
Vím, že si příběh barev a démonů v budoucnu přečtu ještě několikrát, a nikdy mě to nezklame..