Boj o trůn

Závěrečná kniha trilogie Svět Tryllů. Wendy Everlyová čelí nepříjemné volbě. Trylly může zachránit před nemilosrdnými nepřáteli jen tím, že se sama obětuje. Pokud se nevzdá Vittře, její lid se ocitne v brutální válce s neporazitelným nepřítelem. Ale jak by Wendy mohla opustit přátele, i když je to jediná možná cesta k jejich záchraně? V sázce je všechno, protože království není to jediné, co by mohla ztratit. Poté, co se zamilovala do Finna i Lokiho, se musí rozhodnout, koho bude milovat navždy. Nakonec zjistí, který z nich dvou je ten pravý. Není však jisté, že se naplnění své lásky dožijí. Všechno směřovalo k tomuto momentu. Má v rukou budoucnost celého svého světa. Je připravená za něj bojovat? 1. vydání. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/154393/boj-o-trun-XJh-154393.jpg 4.3341

Svět Tryllů / Trylovia (3.)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fortuna Libri (ČR)

Ascend (2011)

Kniha Boj o trůn

DajaF

Už jsem asi na takové příběhy moc stará!

zinon

Nebylo to špatné, dobře se to četlo, ale chyběla tomu hloubka. Autorka ve mně nedokázala vyvolat hlubší emoce. Většina postav byla sympatická, ale hlavní hrdinka mi k srdci moc nepřirostla...milostný trojúhelník ušel (nápad dobrý), ale napsat to šlo určitě mnohem lépe.

POZOR SPOILER
Jedinou větší emoci ve mně vyvolalo, když Elora umírala a zpovídala se Wendy. Pak to, co Wendy zjistila, když Elora umřela (ty obrazy o ní). To bylo hodně emotivní. Proto mě mrzelo, že nebyla schopna jí říct mami aspoň jednou, i když i to se dá pochopit.

andrejci
30.08.2018

Řekla bych že tohle byl nejlepší díl série.

verulik196
06.05.2018

Pěkné zakončení série. Určitě si přečtu i Kroniky Kaninu.

Annnysek
02.03.2018

Tak musím říct že tento díl se mi líbil asi nejvíce.

angelbooks
14.02.2018

Ani nevím, proč se mi zde neuložil můj komentář. A je to docela škoda, protože teď už si úplně nepamatuji, co jsem napsala.
Myslím, že to bylo o konci, který mě překvapil. Pak o díle, který obsahoval romantiku, smysl pro humor a i napětí, z kterého mi občas i proběhl mráz po zádech (obrazně řečeno) a nakonec o celé série, která opravdu stojí za přečtení.
Knihu doporučuji. :)

PetikLozik
16.12.2017

Kniha byla trochu předvídatelná, hlavně co se vztahů týče. Celkově se mi trilogie líbila, ale četla jsem už i lepší fantasy. Knihy mě zaujali hlavně kvůli pěkným obálkám.

Arianne
13.10.2017

A tak nakonec to nebylo tak špatné. Jednoduché, trochu naivní, ale příjemné čtivo. První díl byl sice děsný, ale zřejmě se autorka nemohla dočkat, až se dostane k tomu podstatnému a tak začátek dost odbyla. Nicméně všechno se nakonec vysvětlilo, dobře to dopadlo i nějaké ty emoce se tam nakonec dostali, možná proto, že Loki narozdil od Finna nebyl takový psí čumák. Akorát ten závěr mohl být trochu víc rozvedený a ne jen sesumírovaný do jednoho "čtyři měsíce pote". Ale celkově to není žádné převratné dílo, takže odpuštěno.