Boj o trůn

Boj o trůn https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154393/bmid_boj-o-trun-XJh-154393.jpg 4 415 71

Svět Tryllů / Trylovia série

< 3. díl

Závěrečná kniha trilogie Svět Tryllů. Wendy Everlyová čelí nepříjemné volbě. Trylly může zachránit před nemilosrdnými nepřáteli jen tím, že se sama obětuje. Pokud se nevzdá Vittře, její lid se ocitne v brutální válce s neporazitelným nepřítelem. Ale jak by Wendy mohla opustit přátele, i když je to jediná možná cesta k jejich záchraně? V sázce je všechno, protože království není to jediné, co by mohla ztratit. Poté, co se zamilovala do Finna i Lokiho, se musí rozhodnout, koho bude milovat navždy. Nakonec zjistí, který z nich dvou je ten pravý. Není však jisté, že se naplnění své lásky dožijí. Všechno směřovalo k tomuto momentu. Má v rukou budoucnost celého svého světa. Je připravená za něj bojovat? 1. vydání. -- zdroj: legie.info --... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Ascend , 2011

adelaska
10.08.2015 4 z 5

Tak musím říct, že celá trilogie se mi moc líbila, i když tomu něco přece jen chybělo. Četlo se to samo, nenudilo mě to, ale ten konec mi přišel moc uspěchaný. Moc napětí nebylo. Ale bylo to fajn počtení, někdy se k tomu určitě vrátím.

klarik
26.05.2015 5 z 5

Tato série je úžasná. Do Lokiho jsem se zamilovala a ke konci mě už Finn docela štval. Řekla bych, že konec byl možná až moc "sladký," ALE JINAK SKVĚLÉ.

Anett2000
26.05.2015

Kniha byla suprová.Přečetla jsem ji za víkend.Autorce palec nahoru.:)

Nikuš16
20.04.2015

Taky musím říci že knížka a i celá serie je uplně bombová...děkujiii a taky doporučuji dál....;)))

martina5069
16.03.2015 5 z 5

Musím dát 5 hvězdiček protože tenhle díl je prostě boží stejně jako ty předchozí akorád je tam víc akce je i trošku smutnej ale musím dát i zápornou recenzi a to je že se mi nelíbilo jak byl ten konec potom strašně naňahňanej na sebe a rychle skončil :-( Klidně by šlo ješte třeba na 2-3 kapitoly pokračovat :-D A mrzelo mě že už sem u konce protože autorka umí vážně strašně čtivě psát.Tyto knihy se staly stejně jako " Lovkyně snů" mými oblíbenými DOPORUČUJI !!!!!!!!

Lisa 17
15.03.2015 5 z 5

Velice povedená série. Dobře se mi četla a příběh byl napínavý i téma bylo neotřelé a originální. Určitě doporučuji.
P.S. konec byl opravdu povedený a dojemný, lépe to dopadnout nemohlo

Jessee
24.02.2015 5 z 5

Slušný závěr :)

Aléda
23.01.2015 5 z 5

BOMBA! Celá série je absolutně úžasná a ohromující! Jsem ráda, že si Wendy vybrala____! Všechny tři knížky jsem hltala a tuhle poslední jsem přečetla ani ne za den. Autorka to měla promyšlený, občas jsem se skoro bála otočit stránku a pokračovat :D. Opravdu tahle série patří mezi mé oblíbené! Doporučuji. 5*

Katee
04.01.2015 5 z 5

Prosím, lidi, když píšete komentáře se spoilery, NAPIŠTE TO! Pak by si totiž někdo, jako třeba já, mohl přečíst předem něco, co nechtěl vědět ;)
Ale ke knížce. Doslova jsem ji hltala, stejně jako předchozí dva díly. Mně tento styl psaní absolutně vyhovuje, opravdu v žádné části knihy jsem se ani trošku nenudila, což se nestává tak často :D Myslím, že si celou sérii někdy v budoucnu znovu přečtu. A to se na stejné knížky podruhé většinou nevrhám :D Jako vždy ještě potěšila povídka na závěr :)

SPOILER

Ano, konec byl asi trochu přeslazený, ale víte co? Mně to nevadilo :) Protože já si vážně všechny postavy tak oblíbila, že jsem ráda, že to dopadlo všechno na jedničku :)
Mimochodem, celý první a druhý díl jsem doufala a čekala, až se dají Wendy s Finnem dohromady, a ono to skončilo úplně jinak. Jenže teď jsem za to ráda :) Loki je pro Wendy opravdu lepší a je pravda, že Finn by asi celý zbytek života reptal, že s Wendy nemůžou být spolu. I on je ale nakonec šťastný, takže ano, velký happyend, jenže u této knihy mi to vůbec nevadilo :)

julliette
12.11.2014 4 z 5

Páni, jaké to napětí tam vzniklo, že jsem knihu přečetla jedním hltem. Potěšilo mě, že se Loki s Wendy tak sblížili, fandila jsem jim. Dopadlo to podle mého očekávání: Wendy dala Finnovi sbohem, ale s Lokim se vzali a měli dítě.
Moc krásný konec, i když Wendy ztratila matku, zabila otce, pořád žila životem královny jako v pohádce s milujícím manželem a dítětem.

marasaj
24.10.2014 5 z 5

Příjemné čtení, tuto sérii jsem si opravdu zamilovala a s chutí se k ní jednou vrátím :)

Dandulka
15.09.2014 5 z 5

(SPOILER) Tak nám příběh skončil šťastně a Wendy se vdala za svou lásku Lokiho a celé to končí očekáváním narození potomka. Prostě hapyend!

katerinad
20.06.2014 4 z 5

nemůžu se zaavit dojmu, že by to končilo lépe a ne tak velkým happy endem, kdyby aspoň nějaká z těch hlavnějších postav zemřela, ačkoliv mám Duncana ráda, opravdu jsem si ho oblíbila jako stopaře víc než Finna, který je nepříjemný, tak jsem na chvilku zadoufala, že na konci umřel, ale nakonec nic z toho. Nejvíce by se mi líbilo kdyby umřela Wendy po té co zabila krále, třeba na vyčerpání:)

Scharks
10.06.2014 5 z 5

Super série - přečetla jsem jí za 3 dny a je jednou z mých nejoblíbenějších :o)

Misa25
10.06.2014 5 z 5

Celá série, je velmi čtivá a moc jsem si jí oblíbila :)

Posli
26.04.2014 3 z 5

Tohle byl pro mě nejslabší díl. Občas mi to trochu nedávalo smysl a bylo tu i několik nesrovnalostí. Konec se mi nelíbil a přišel mi prostě a jednoduše divný. Od posledního dílu jsem čekala více, a proto mě to trochu zklamalo. Kniha ale neztratila na čtivosti a opět jsem ji přečetla jedním dechem.

Dela90
25.04.2014 5 z 5

Ze začátku tohoto dílu jsm byla v mírných rozpacích, bylo to jakési zdlouhavé a šíleně se to vleklo, po asi 120 stranách jsem začala knížce přicházet na chuť a pak bylo jedno wooow, za druhým! Byla jsem nesmírně ráda, že Wendy nakonec skončila s Lokim. Vlastně i díky jejich lásce, to dopadlo, jak dopadlo. Ani moje oči nezůstaly suché. Velice se mi líbila i závěrečná povídka o tom "A žili šťastně" tak úžasný příběh jako ten o Tryllech si zaslouží velký Happy End :) Můžu jen doporučit. Jsem tak ráda, že jsem v knihovně na tuto knížku narazila a ještě víc, že se mi podařilo trilogii dočíst dokonce, což se nestává často, ale tady bylo jasně vidět, že se těším na každé další otevření knížky a ponoření do děje. Svět Tryllů mi bude chybět. Děkuju, autorce, která napsala tak fantastický příběh! Kloubouk dolů :)

Sima:)
24.01.2014 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, dopadla podle mého očekávání (ikdyž možná s až moc velkým happyendem :) ) mrzí mě že už nebude další díl :(

VeverQa
08.01.2014 5 z 5

Obsahuje SPOILERY a tak trochu se vyjádřím k celé sérii.
Po dlouhé době jsem zase našla něco, od čeho jsem se nemohla odtrhnout. Četla jsem i lepší knížky, ale protože přes vánoční prázdniny jsem měla čas, pustila jsem se do čtení a sérii rychle přečetla. Nápad byl zajímavý - trollové - a knížky se dobře četly.
Byla to tak trošku pohádka s Twilightovským koncem, tak trošku něco víc. Nejdřív jsem měla ráda Finna, ale potom jsem si naprosto zamilovala Lokiho, skoro tak, jako mého nejodblíbenějšího hrdinu Damona z Upířích Deníků. Možná nastejno.
Série byla občas hodně předvídatelná, většina vztahů se dala brzo odhadnout (Tove + Bain? Jasné. Willa + Matt? Nepřekvapující. Mia + Finn? Mia se objevila v knize na straně 166, na straně 168 už jsem si myslela, že skončí s Finnem a to se ani nepotkali). Nebo třeba to, že Oren je Wendyin otec? Taky ne překvapující.
Ale přesto bych vám tuto sérii doporučila, protože si myslím, že je to skvělá pohádka pro mladistvé.

Nathanielka
10.12.2013 5 z 5

Tři dny. Tři dily. Tahle trilogie mě naprosto dostala. S každým dílem rostla moje zvědavost, úplně mě pohltil celý příběh. Doporučuji všem! Jedna z mých nejoblíbenějších sérií!