Dědička

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když bylo Wendy pouhých šest let, matka se ji pokusila zabít. Tvrdila jí, že je monstrum. O jedenáct let později se Wendy začíná obávat, že matka měla tehdy možná pravdu. Dochází jí, že asi není tím, kým si po celý život myslela, že je. Toto poznání jí pomáhá odhalit Finn Holmes. Finn, záhadný spolužák, zprvu Wendy jen neustále pozoruje. Něco na něm Wendy neskutečně přitahuje, ale zároveň děsí. S jeho pomocí se dozví i pravdu o sobě a svém životě: Jako miminko byla zaměněna s jiným dítětem, chlapcem. Ještě v šoku se Wendy vydá s Finnem za svou pravou matkou. Netuší ale, co ji tam čeká... Nový domov Wendy nutí nechat dosavadní život za sebou, zapomenout na školu jí problém nedělá, ale jak se vypořádá se ztrátou svého bratra a tety? Wendy se musí poprat se svým novým údělem a s tím, že ani u své pravé matky nenajde city, které celé dětství tak moc postrádala. Co když bylo vše ve vašem životě postaveno na lži?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/141891/dedicka-IwG-141891.jpg 4.1463
Série:

Svět Tryllů / Trylovia (1.)

Žánr:
Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fortuna Libri (ČR), Fortuna Libri (SK)
Orig. název:

Switched (2010)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (93)

Kniha Dědička

Přidat komentář
zinon
05. dubna

Knížka byla čtivá, ale tady asi moje chvála končí. Povaha hlavní hrdinky ze začátku knihy byla opravdu hodně zarážející...později to bylo vysvětleno a také najednou se již chová jinak. Celé to bylo takové neslané nemastné. Od přečtení dalšího dílu mě to ale neodradilo a jsem zvědavá, jak to bude pokračovat.

Safira55
17. března

pekný rychli čtivo

Walris
21. února

Dopředu upozorňuji, že hodnotím celou sérii 3 dílů...
Ačkoliv zcela jistě nejsem cílová věková skupina musím říct, že na oddechové čtení jsou tyto knížky fajn. Děj docela hezky plyne, i když je trochu jednodušší (první díl byl asi nejméně zajímavý, pak se to pěkné rozjíždí) a některé aspekty celého tohoto smyšleného světa by mohly být podstatně více rozpracované (např. zvláštní schopnosti nebo závěrečná bitva).
Je zde klasický milostný trojúhelník, přičemž zvláštností je, že se druhá hlavní mužská postava objeví až ve 2. díle.. Závěr trochu očekávaný, ale pozitivní, přesně to, co čtenář u těchto "oddychovek" hledá :)

Tanoxiss
25.12.2018

Možná už jsem na tento žánr starý, chtěl jsem to přečíst hlavně kvůli fantasy složce než té romantické. Ale ani u jednoho sem nebyl moc spokojen. Skoro až nuda.

andrejci
26.07.2018

Rozhodla jsem.e se dát jenom 4 hvězdičky. Autorka prostě mohla hodně věcí víc rozepsat. Například vybavení paláce ,šaty a podobné věci. Jinak se mi to líbilo. Ten svět mám prostě ráda.

verulik196
29.04.2018

Dědička byl spíš takový seznamovací díl, věřím, že další bude napínavější :)

Rezi29
02.04.2018

Podobných fantasy puberťáren u nás vychází ročně několik, a možná proto mě to tak bavilo. Obecně mám ráda fantasy tématiku, a tohle je z toho staršího soudku, navíc ty problémy se sehnáním .... Za mě to bylo super, i když Finn byl na přesdržku, Elora totálně, Willa byla super, Tove - andílek no a Wendy? Co o ní říct ... taková nijaká, nemastná, neslaná .... Přišlo mi, že si pořád stěžuje ... Doufám, že se to v dalších dílech trochu více rozhoupe ...

Annnysek
24.02.2018

na turo knížku mám hodně smíšené názory, místama mě bavila a byla napínavá a chvíli jsem přemýšlela že čtení vzdám. Kroniky Kaninu mám přečtený všechny 3 a upoutaly mě už od 1. Dílu více ale uvidíme jak budou vypadat další díly :)