Dědička

Dědička https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141891/bmid_dedicka-IwG-141891.jpg 4 551 110

Svět Tryllů / Trylovia série

Když bylo Wendy pouhých šest let, matka se ji pokusila zabít. Tvrdila jí, že je monstrum. O jedenáct let později se Wendy začíná obávat, že matka měla tehdy možná pravdu. Dochází jí, že asi není tím, kým si po celý život myslela, že je. Toto poznání jí pomáhá odhalit Finn Holmes. Finn, záhadný spolužák, zprvu Wendy jen neustále pozoruje. Něco na něm Wendy neskutečně přitahuje, ale zároveň děsí. S jeho pomocí se dozví i pravdu o sobě a svém životě: Jako miminko byla zaměněna s jiným dítětem, chlapcem. Ještě v šoku se Wendy vydá s Finnem za svou pravou matkou. Netuší ale, co ji tam čeká... Nový domov Wendy nutí nechat dosavadní život za sebou, zapomenout na školu jí problém nedělá, ale jak se vypořádá se ztrátou svého bratra a tety? Wendy se musí poprat se svým novým údělem a s tím, že ani u své pravé matky nenajde city, které celé dětství tak moc postrádala. Co když bylo vše ve vašem životě postaveno na lži?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Switched , 2010

Niki
14.09.2013 5 z 5

Kniha mě vtáhla do děje a nepustila. Už se moc těším na další díl, musím si ho rychle půjčit v knihovně.

Sima:)
08.09.2013 5 z 5

super knížka těším se na dalsí dil :D

zama15
23.08.2013 5 z 5

Moc dobrá knížka.. :) Hned od začátku jsem mi moooc líbila... :) Finn se mi libil hnedka od začátku :)
Fakt doporučuji přečíst :))

snilek.holka
17.08.2013 3 z 5

Tak tohle byl oříšek..Každý se rozepisoval o tom jak je ta kniha dobrá. A mě to furt nebavilo a nebavilo. Nutila jsem se to číst pořád dál a dál. Až to konečně přišlo. Ten zlomový okamžik, kdy najednou knihu nepustíte ze svých ruk a musíte číst dál a dál

PiperW
02.07.2013 5 z 5

Naprosto úžasná kniha, chytla mě hned od začátku a bavila mě do konce...místy mě štval Finn, ale jinak moc povedená kniha a už se těším na další díly :) Rozhodně si myslím, že to bude jedna z mých nejoblíbenějších ság :)

Posli
02.06.2013 4 z 5

Ze začátku jsem si řekla: „To zas bude blbost,“ pak se vše ale obrátilo a kniha mě začala bavit. Nad některými věcmi jsem se opravdu musela pozastavit. Tryllové jsou vegani? Líbí se mi jak je svět Tryllů vytvořen. Chvílemi mi to přišlo jako Deník princezny, když se Wendy učila o Tryllské politice, a jak se má chovat ve společnosti. Postavy mi přišly jednoduché a obyčejné. Autorka se podle mě ani nesnažila z nich udělat něco originálního, a tak se nám prostě Wendy zná jednoduše sympatická. U Finna jsem ze začátku váhala, ale nakonec mě dostal. Hlavně na konci, kde to bylo opravdu smutné. Už se těším až si přečtu druhý díl.

Katee
26.04.2013 5 z 5

Krásná kniha. Svým dějem mě zaujala. Když Finn opouštěl Wendy, trochu jsem i brečela, což normálně nedělám :D Je to opravdu skvěle napsaný příběh, pravidla a svět Tryllů má autorka perfektně vymyšlené. Rozhodně pět hvězdiček :)

Desire_Lydon
20.04.2013 4 z 5

Nejdřív jsem si myslela, že to bude zase nějaký teenagerovský blábol, ale ono to je docela pěkné :) Wendy byla fakt v pohodě, i když nebyla dokonalá, je to prostě taky jenom člověk (vlastně Tryll :D) a Finna jsem si taky oblíbila. Jenom mě zklamalo, že všude byly notebooky a televize a neděli trávili tím, že se kouakli na Pána prstenů (myslím když byly v té Tryllské "říši"). Jasně, musme jít s dobou, ale myslela jsem si, že to bude víc...fantasy¨:)

Becky19
15.04.2013 5 z 5

Ze začátku jsem měla pocit, jako bych četla Stmívání - tajemný a přitažlivý kluk hypnotizuje hlavní představitelku, no nepřipomíná vám to něco? Ale později jsem zjistila, že Dědička rozhodně Twilight ságu nekopíruje. Je to neuvěřitelně čtivá knížka, a to hlavně kvůli tomu, že autorka vážně umí psát a má skvělou fantazii, protože vymyslet takový nový svět by moc lidí nedokázalo. Takže za mě má Dědička 5 hvězdiček a rozhodně se chystám na další díly.

ciniminisek
30.11.2012 5 z 5

Naprosto nádherný příběh plný překvapení, napětí, lásky, přátelství a rodinného drama.Nemohu dát nic jiného než všech 5 hvězdiček. Jsem okouzlená a dojatá, moc krásné. Velmi se těším na další díl.

Koho by zajímalo, tak pokračování by mělo být na přelomu ledna a února roku 2013.