Mrazivý oheň

Bryn Avenová mezi Kaniny nikdy tak úplně nezapadala. Díky svým blond vlasům a modrým očím se vždy cítila jako outsider s nečistou krví neschopná si získat respekt a postavení. Ale je odhodlaná prokázat svou loajalitu království, které miluje. Jejím snem je stát se členkou elitní královské gardy a nic jí nesmí stát v cestě... ani city, které chová ke svému šéfovi, Ridleymu Dresdenovi. Jakýkoli vztah mezi nimi je naprosto vyloučený, ale Bryn si nemůže pomoct. A začíná mít pocit, že i on k ní něco cítí. Mezitím na království někdo zaútočí, to prověří Bryninu sílu jako nikdy předtím. Konečně má příležitost konfrontovat Konstantina Blacka, zrádce, který se před pěti lety pokusil zavraždit krále. Jen Bryn ho může zastavit, ale riskne vše, jen aby ochránila království, které ji není ochotno přijmout takovou, jaká ve skutečnosti je?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299442/big_mrazivy-ohen-fBZ-299442.jpg 3.8610

Kroniky Kaninu 1.

Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

Frostfire, 2015

Kniha Mrazivý oheň

ZuzikBubu

Pohodová oddychovka na pár večerů, která se příjemně čte, děj dává smysl a postavy se chovají tak nějak přirozeně.
Jedná se o fantasy říši, která vznikla spojením našeho nynějšího světa a lidem skrytým trolům a jejich králoství.. No proč ne... Hlavní hrdinka mi je sympatická, hezky to tam jiskří, zápletka a její zákoutí se rozkrývají vcelku pomalu, takže vlastně ani na konci knihy nevíme, co přesně má záporák za lubem..
Jazyk je příjemný, nijak složitý, ale čtivý, děj ubíhá svižně...
Ale rozhodně bych vytkla závěr. Ano, chápu, že je to první kniha ze série a tak nemůžeme po autorce chtít veškerá odhalení již zde. Ale opravdu je divné, že kniha vlastně nekončí žádným extra zvratem, nemá absolutně ani z částečky ukončený děj, postavy nic nevyřešily, prostě to vypadá, jako by autorka vzala jednu knihu a na nějaké stránce někde ve třetině děje ji jen tak ukončila, nechala svázat a vydala ji. A to se mi nelíbí, protože ač jsou v dnešní době časté X-logie, tak většinou končí každá kniha alespoň nějakým rozuzlením a mě po dočtení rozhodně tohle velmi chybělo...
Nevadí, těším se na další díl...

jitka_dankova

Fantasy trilogie o dívce, která má hledat sama sebe a najít své poslání. Akorát jsem se ne a ne pořádně začíst. Fakt to nějak nešlo a to si nemyslím, že by kniha byla nějak špatná, četla jsem mnohem horší. Ale prostě mne nedokázala absolutně ničím zaujmout, bohužel. Sotva jsem dočetla první díl, další už mne vůbec nelákaly. Navíc jsem zjistila, že má v posledním díle umřít dost postav a tak jsem dočtení této trilogie vzdala úplně.

netopýrek1985

Další zajímavá trilogie

kindlova42

No musím říct, že mě tahle kniha příjemně překvapila. Koupila jsem ji ve výprodeji kvůli hezké obálce a neměla jsem žádná očekávání. Trollské království utajené před lidským světem a zaměňování dětí je originální námět a autorka píše čtivě. Příběh má zajímavou zápletku, která ještě není úplně odtajněná, a proto jsem zvědavá na druhý díl.
Hlavní hrdinka Bryn je místy trochu otravná, ale i přesto sympatická postava, kdy jsem moc zvědavá na její charakterový růst.
Dala bych 4,5* (půl hvězdy strhávám za konec, kdy jsem nedostala žádný pořádný tzv. cliffhanger na příští díl).

MarkétaI.
31.12.2021

Jednoduchá, nenáročná knížka, která se dobře čte. Těch 269 stránek uteklo hrozně rychle.
Je pravda, že v knize se toho moc neděje, ale mě se i přesto líbí a ráda se k ní budu vracet.

knizninadsenec
13.10.2021

Ze začátku nebyl příběh zrovna poutavý a rozjel se až po mnoha stránkách. Není v něm mnoho akce, ale i tak je to hezký příběh. Je i poutavý. Vzbudí ve vás mnoho otázek, které vám první díl nezodpoví.
Postavy jsou skvělé, i když se někdy zachovají neočekávaně.

Příběh se mi líbil, je to dobré relax čtení.

Druhý díl si ráda časem přečtu.

Julinka679
14.09.2021

Přesně tohle můžu a chci toho víc! :-)
Obávala jsem se, že to bude pitomé, "hloupoučké" fantasy ale opak je pravdou. Hlavní hrdinka naprosto sympatická, ostatní postavy také, až samozřejmě na Konstantina Blacka a Benta Stuma. To ale vůbec nevadí protože mužskou linii pozvedl Ridley, což je naprostý sympaťák a evidentně je sexy (toho musím vidět, posoudím si sama :D). Kočkování mezi Bryn a Ridleym jsem si naprosto užila a atmosféru to hezky dotvořilo.
Moje chyba je, že jsem knížku četla když bylo teplo (představte si nějakých 23°C) a tím, že se děj odehrává v zimě tak jsem při čtení "mrzla" až jsem si připadala jako Jack Nicholson na konci filmu Osvícení ale to je moje "blbost" :D
Jak napsala Pedruska01 tak i mě to tím vztahem, "románkem", nazvěme si to každý jak chceme připomnělo trochu Vampýrskou akademii.
Tady není o čem, 4* a doporučuji! :-)

motokatty
30.08.2021

Jako oddechovka pro čtenářky YA (fantasy?) proč ne. Příběh se četl rychle, ale některé věci byly (co se logiky týče) skutečně do očí bijící a hlavně koncem knihy byla hlavní hrdinka "ne zrovna sympatická".
Stále mi unikalo proč autorka chvíli psala o trollech a chvíli tryllech... Pochopila bych, že tryllové byly ti lidé z různých kmenů ale trollové?
Knížku si klidně přečtěte ale nevidím důvod k tomu jí vlastnit: nemyslím si totiž, že byste se k ní chtěli v budoucnu vracet...