Mrazivý oheň

Bryn Avenová mezi Kaniny nikdy tak úplně nezapadala. Díky svým blond vlasům a modrým očím se vždy cítila jako outsider s nečistou krví neschopná si získat respekt a postavení. Ale je odhodlaná prokázat svou loajalitu království, které miluje. Jejím snem je stát se členkou elitní královské gardy a nic jí nesmí stát v cestě... ani city, které chová ke svému šéfovi, Ridleymu Dresdenovi. Jakýkoli vztah mezi nimi je naprosto vyloučený, ale Bryn si nemůže pomoct. A začíná mít pocit, že i on k ní něco cítí. Mezitím na království někdo zaútočí, to prověří Bryninu sílu jako nikdy předtím. Konečně má příležitost konfrontovat Konstantina Blacka, zrádce, který se před pěti lety pokusil zavraždit krále. Jen Bryn ho může zastavit, ale riskne vše, jen aby ochránila království, které ji není ochotno přijmout takovou, jaká ve skutečnosti je?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/299442/mrazivy-ohen-fBZ-299442.jpg 3.8412

Kroniky Kaninu (1.)

Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Frostfire (2015)

Kniha Mrazivý oheň

petuzla5591

Kniha mne hned vtáhla do děje. I když nejsem cílová skupina, příběh mě bavil. Četla jsem autorčinu předchozí trilogii Dědička, Rozpolcení, Boj o trůn o nynější královně Tryllů Wendy a králi Lokim a díky tomu jsem zhruba věděla o jejich světě. Těším se na druhý díl kroniky Kaninů.

Anett17

Nesuď knihu podle obalu. Mrazivý oheň jsem začala číst právě už jenom kvůli ní. Je krásně zimní a studená. (U mě je naprosto normální číst letní oddychovku v zimě a do zimy laděný příběh zase v létě, v lepším případě na jaře.) Teď se ale vraťme ke knize. Abych pravdu řekla kniha o podvržencích zní naprosto skvěle. Bohužel jenom zní. Ve výsledku to působí nelogicky a velmi, velmi neuvěřitelně. (To si nikdo z bohatých rodičů nevšiml, že se jim ztrácí děti. Logiku v tom opravdu nehledejte.) Romantická linka příběhu mě příliš nebavila a hlavní hrdinka byla někdy na ránu. Občas jsem měla fakt chuť vstoupit do knihy, zátřást ní a trochu ji proplesknout. Ale abych jenom nekritizovala. Kniha mi se mi dobře četla rychle odsípala. Ve výsledku nebyly postavy tak srašné a já se těšila, jak to celé dopadne. Prostě ideální odpočinková knížka. Možná bych i dala hodnocení 3,5, protože mě zajímá, jak se vyvrbí celý příběh.

Paja_Reine

Takže... kde začít?

Nápad knihy je celkově jedním slovem zvláštní. Ano, autorka chtěla být originální, tak zvolila trolly, kteří vypadají jako lidi. No, dobře. Tohle jsem ještě jakž takž vzala. Co mi ale hlava nebere, tak jsou například některé jakoby zvyky Kaninu. Jako třeba ti podvrženci. To je podle mě nedomyšlené. A ano, asi bych s některými takovými zvláštnostmi mohla pokračovat, ale... Ale vzhledem k tomu, že mě v poslední době nějak ochromila romantické knihy, musím se přiznat, že jsem tuto knihu četla a četla, abych věděla, jak to vlastně dopadne s hlavní hrdinkou a tím jejím, kterého v jednu chvíli strašně moc chce, pak si ho zase zakazuje.
Zkrátka a jednoduše. Kniha vlastně nebyla vůbec špatná, takže bych ji přiřadila do průměru.

Samery

Ač se nejedná o můj oblíbený žánr, musím přiznat, že mě kniha zaujala. Nejprve mě mile potěšilo, že se v knize nejedná o upíry, vlkodlaky nebo elfy. To bylo první, co mě potěšilo. Děj je plynulý, není potíž se v něm orientovat, ale napětí v knize nebylo takové, aby mi vyráželo dech. Přesto jsem na konec zvědavá natolik, že se možná donutím přečíst všechny díly.

Kačaba79

Čteno kvůli výzvě, ale již nejsem YA. Kniha byla zdlouhavá a svět Kaninu jsem nepochopila. Napínavá byla až ke konci, kdy jsem chtěla vědět jak to celé dopadne, ale při představě dalších dílů jsem si nechala zajít chuť. Asi to dám přečíst dceři (11 let) a uvidím, jestli zaujme a poví mi konec.

Čtenářka602

Wow, naprostá paráda.. V počátku jsem se ztrácela v rodech, ale pak to už bylo v pohodě. Strašně by mne zajímalo, jestli nakonec Bryn s Ridleym budou spolu a koho Konstantin miloval..

Doporučuji

vandalindakova
08. únoraodpad!

SPOILER ALERT! Ne. Tohle prostě ne. Nejenže mám knihu rozečtenou už rok, já ji prostě ani nedočtu. Tohle je vážně, vážně špatný. Dialogy postav jsou špatné, jak kdyby si povídali desetileté děti. Trollové? A vypadají jako lidi? No táááák. Tohle byl prostě pokus o originalitu zabitý ještě dřív než se to objevilo na stránkách. Přidává se nám Vikingský původ trollů žijících v Americe? nebo v Kanadě? doteď ani pořádně nevím. Kdyby to radši zůstalo u lidí, když už.
Kaninové: totálně nesympatický rod plný nafoukanců vytahujících se svým bohatstvím. Jasně, až na to že to bohatství získávají absolutně bezpáteřním způsobem, který absolutně nedává smysl. Narodí se trollí dítě, oni ho čapnou a vymění do lidské rodiny (ani nevím, co se stane s tím lidským dítětem). Lidská rodina poté vychovává trollí dítě jako vlastní, protože vlastně ani neví, že není jejich. Jakmile nastanou jeho osmnácté narozeniny, vynoří se stopař a unese ho zpět k původní rodině a pozor i s tučným kontem patřící té lidské rodině (jak? no asi je ztráta času hledat v tom logiku). Lidská rodina své dítě nehledá, ten dotyčný najednou zjistí, že miluje svou trollí rodinu, jsou šťastní až za hrob.
Vymyšlený svět nepůsobí absolutně věrohodně. Doteď nevím, kde vlastně to jejich království je, kaninské super schopnosti jsou jedno velké klišé (svítí jim kůže, jak kdyby byly žárovky? a to nám mezi řečí sdělí v půlce knihy? okaay).
A nakonec hlavní hrdinka. Takhle pitomou nánu jsem v knihách ještě nepotkala. Co to jako prostě bylo? Věčně se jenom vzteká, má horkou hlavu, všechno by nejradši udělala sama. Nikdo jiný není lepší než ona, prostě skvělá superwoman. Věčně se hádá s rodiči, protože ona přece ví všechno nejlíp. Škoda, že je úplně tupá. A třešničku na dort nasadila svými stavy: já ho asi miluju, ale nesmím si to dovolit, ale hrozně žárlím, ale nechci vztah, ale chci ho, nechci ho...musím ho zabít, chci ho zabít, nemůžu ho zabít, musím ho zabít ale nechci ho zabít.
Tohle bylo jedno velké KLIŠÉ, lituju ztracený čas nad touto knihou a autorce se budu obloukem vyhýbat.

Nisshoku

No.. Tak takto. Kniha sa trochu naťahovala, popisy, fillery, trochu nuda.... veď to poznáte. Koniec už bol zaujímavejší, myslím že ďalšie knihy budú lepšie, každopádne je to naozaj viac taká YA literatúra pre nenáročných čitateľov. Knihu som si kupovala už pred dlhšou dobou a teraz keď som sa k nej dostala, už ma tak nelákala ako kedysi. Nebolo to vyslovene zlé, ale ani nijak extra super. Ale každopádne koniec ma zaujal a tak sérii dávam šancu a hneď nadvzäzujem druhým dielom. ^^

trollové zima láska

Amanda Hocking