Rozpolcení

kniha od:

Rozpolcení obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

Obětuje Wendy pravou lásku pro záchranu přátel? Když Wendy Everlyová objeví pravdu o svém původu, dojde jí, že její život už nikdy nebude takový jako předtím. Stále však přicházejí nová a nová překvapení. Dozvídá se, že její spojení s Vittrou je velice úzké, užší než si kdy dokázala představit, a že Vittra se nezastaví před ničím, aby ji získala na svou stranu. Pokud Wendy dokáže ovládnout své schopnosti a pokud se provdá za stejně mocného Trylla, jako je ona sama, bude mít moc ochránit Trylly před válkou s Vittrou. To pro ni však znamená, že se musí navždy vzdát Finna, svého milovaného ochránce, a že musí zapomenout i na Lokiho, okouzlujícího markýze z Vittry. Je rozpolcená mezi svými vlastními touhami a potřebami lidu, mezi láskou a povinností. Wendy se musí rozhodnout, kterou cestou se vydá. Pokud se rozhodne špatně, může ztratit vše a každého, na kom jí záleží, v obou jejích světech....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/146518/rozpolceni-a3B-146518.jpg 4.2392
Série

Svět Tryllů / Trylovia 2.

Žánr
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fortuna Libri (ČR)
Orig. název

Torn, 2010

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (56)

Kniha Rozpolcení

Přidat komentář
Pedruska01
17.07.2020

Vrhla jsem se na druhý díl vlastně obratem po dočtení toho prvního, protože jsem prostě byla zvědavá. Stále si to udrželo svou neskutečnou čtivost, kde stránky mizí samy. Je to ta milá fantas oddechovka, která mi mnoha směry sedla, v tomhle autorka rozhodně nepolevila. Musím říct, že mi tam ale něco chybělo. Nechápu to, protože se tam toho stalo poměrně hodně. Dost překvapujících, až šokujících věcí. Ale i tak. Prostě mám ten pocit. A nejsem si jistá, zda je to nějakým chybějícím obrovským dějovým zvratem anebo nějakým zásadním romantickým boomem. Každopádně mě to ve výsledku ovlivnilo tak, až jsem musela snížit hodnocení.
Hlavní hrdinka Wendy i tady byla/zůstala jako fajn holka, která už konečně nějaké odpovědi získala bez ohledu na formu. Dokonce v sobě objevuje schopnosti, se kterými jsem tak úplně nepočítala, ale budiž a taky jí hlavu zamotal ne jeden ale rovnou dva chlapci. S tím druhým mi to možná přišlo unáhlené, ačkoliv ho mám ráda a trojúhelníky taky. Nemůžu si pomoc, tady ty vztahy byly neúplné, zvláštní, cosi...? Nebylo to špatné, to vůbec ne, ale nejspíš to něco pořádného postrádalo.
Druhý hrdina Finn si dal pauzu alias odstup od naší Wendy a vlastně celé věci. Měla jsem ho ráda a vlastně jsem jeho důvodům rozuměla, jenže tím distancováním jako by mi něco sebral. Malinko mě a moji romantickou duši to mrzelo.
Třetí hrdina Loki - postava mimo jiné i z mini povídky z minulé knihy. Zaujal mě. Hodně. Oblíbila jsem si ho. Ještě víc. Je to postava, kterou mám ráda, cítím z něho takového tragického hrdinu, kterého si čtenář musí oblíbit, i kdyby nechtěl, ale je opředen pořád velkým množstvím nezodpovězených otázek. Chci o něm vědět víc. Chci o něm zjistit proč a jak, atd. Co se týče jeho citů... Jak jsem již psala viz. výše - byly unáhlené. Ne úplně důvěryhodné. Zmátlo by mě to, kdybych si to neodůvodnila tím, že autorka chtěla přiostřit hru a zamíchat kartami - ten krok chápu, ale mohla to vykreslit lépe. Tohle je pro mě akce "hrr" ušitá horkou jehlou. Škoda.
Na královně Eloře bylo poznat, že pomalinku roztává, ale stejnak žádná sláva. Oren je pěknej parchant a dost mě překvapilo, kým je. A Tove? Akceptovala jsem ho jako postavu, žádné sympatie jsem k němu extra neměla, ale zase dost mě překvapilo, co jsme se o něm dozvěděla. A Duncan, ten mě vážně bavil.
Mrzí mě, že se dějově nestalo něco víc, i když se to na první pohled nemůže zdát. Psala jsem již, že nějaká akce tam byla, dost zajímavých a šokujících informací, ale asi jsem čekala víc? Možná bych to nazvala už takovým tím dílem, který je "vycpávkový" či přechodovým můstkem k finální akci a vyústění. Rozhodně to mohlo být lepší, ale i tak se mi to líbilo. Dokázalo to držet moji pozornost a bavilo mě to. Navíc jako první kniha i tato obsahovala bonusovou povídku o třech kapitolách, respektive o třech úhlech pohledu. Ten nápad se mi líbí, je zajímavý i vlastně přínosný. Tentokrát bylo společné jedno - všichny tři postavy byly nešťastné.
Ale ještě že máme tu poslední knihu, kde se všechno snad zlepší, vysvětlí, ustálí, spraví. Doufám pro ten svět, pro ty postavy, pro ten samotný příběh. V hodnocení oproti Dědičce musím srazit hvězdičku, ale rozhodně doporučení tohle pokračování dostane a už se těším na závěr - vážně jsem zvědavá. :)

nikiss76
28.06.2020

Druhý díl byl nijaký, protože se tam vlastně v podstatě nic nestalo. Tento díl byl spíše doplněním některých míst v ději. Stále se točíme kolem chvilkových romantických momentů s Finnem a do toho všeho se ještě opět objevil okouzlující Loki, takže klasický milostný trojúhelník. Postava Wendy se ke všemu stala ještě panovačná a stále ze sebe dělá mučednici a mé nesympatie k ní se ještě prohloubily.


Tridenti
17.12.2019

Druhý díl Tryllské trilogie mě bohužel zklamal. Všechna “akce” nebo nevím, jak to nazvat, se odehrála na prvních 30 stranách cca. Zbytek byl stejně nudný a předvídatelný jako v první knize (ale v první to tolik nevadilo, protože jsem to brala jako úvod...). To, co mě bylo jasné od půlky prvního dílu se tu zjevilo jako veliká a hlavně nečekaná zápletka na konci. Jediné, co mě nutí trilogii dočíst, je Loki. Jinak mě vlastně nic jiného nezajímá, nezaujalo, nenadchlo...

Elize
15.10.2019

Super díl! Loki byl úžasný a dodal tak čtivému ději navíc šťávu, kterou trochu postrádal první díl. Moc se mi líbil vývoj hlavní hrdinky Wendy a trochu mě rozčilovalo jak se neustále dohadovala s Finnem, i když jsem ji vlastně chápala. Zajimavý příběh, velmi čtivý, vpodstatě jednorázová záležitost, kterou rozhodně doporučuji.

zinon
06.04.2019

Musím říct, že druhý díl se mi zdál o dost lepší jak první....spousta věcí tu byla konečně vysvětlena a já jsem zvědavá, jak to celé dopadne :)

Safira55
17.03.2019

Tak jen treti díl

andrejci
27.08.2018

Pro mě to byla taková oddychovka. Čekala jsme teda víc akce. Ten začátek šel a ke potom to už byla celkem nuda. Doufám že další díl bude lepší

verulik196
04.05.2018

Příjemné čtení.

1