Sníh nebo popel

Dívka se zlomeným srdcem a nelítostná bojovnice. Před šestnácti lety bylo zničeno Zimní království a jeho území dobylo Jaro. Pobili královskou rodinu a obyvatele uvěznili. A v tu chvíli vyprchala ze Zimy všechna magie… Nyní je jedinou nadějí tohoto království osm přeživších, kterým se podařilo utéct a kteří čekají na svou příležitost. Chtějí získat zpět své království a magii. Meira je jednou z nich. Celý život prožila jako uprchlík, nepoznala své rodiče a generál Zimy ji vychoval jako válečnici. Avšak i jako nelítostná bojovnice se zamilovala… A zamilovala se do nepravého, do budoucího krále Zimy Mathera. I se zlomeným srdcem je ale rozhodnutá udělat cokoli, aby její království získalo svobodu. Když uprchlíci zjistí, kde je ukrytý magický medailon patřící bývalé královně, Meira se ho pokusí získat. A vstoupí do světa boje o moc, temné magie, ale i dvorských intrik a velkých plesů, v němž jednoho dne zjistí, že její osud nikdy nebyl v jejích vlastních rukou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339123/big_snih-nebo-popel-xzT-339123.jpg 3.7623

Sníh nebo popel 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Snow like Ashes, 2015

Kniha Sníh nebo popel

Karina_

Začátkem jsem se prokousávala jak nikdy, ale nakonec mně kniha velmi potěšila, krásně se mi líbí doba ve které je kniha zasazená. Cit hlavní hrdinky ke své zemi, boji a nakonec i ke chlapcům je krásně popsaný a tak nějak "cítím" z knihy emoce všech hrdinů.

Alíček83

Kniha se mi líbila. Byla napínavá, dobrodružná, byl zde boj i láska. Ano, byly zde i chyby. Například s těmi zvědy, 1 sejme ona, 3 sir, a ostatní jako nic, asi fandili? Takže si nevšimli, že jim ten poslední zdrh? Nebo si ona v táboře nechá vzít zbraň, kterou si tak pracně vyráběla, poté ještě bič. Tak tohle mě zvedalo ze židle. Ale třeba se mi líbilo, že to, co bylo jasné od začátku, bylo prozrazeno až na konci. Fandila jsem Theronovi. A těším se na další díl.

dianaxn
15. červnaodpad!

Hledáte knihu, u které budete mít chuť propláchnout si oči kyselinou?
Tady je. Začátek byl příšerný. Po 100 stranách došlo ke zlepšení, že se to dalo aspoň číst, ale i tak děs.

Kolem Meiry se točil celý svět, byla otravná a plná pochybností, a tudíž pro všechny naprosto neodolatelná.
Mather byl idiot. Ale samozřejmě, že hlavní je to, jak moc měl vypracované břišní svaly.
Therona charakterizovala jen jeho posedlost Meirou, stejně jako všechny ostatní v knize.

Navíc je to generická fantasy přes kopírák. V podstatě jde o mix jiných fantasy, protože absolutně nic nebylo originální nebo nečekaný. Nebo aspoň dobře zpracovaný.

Pak tady máme milostný trojúhelník, z kterého se pak stal spíš zkažený dvojúhelník. Rozhodně tu najdete návod, jak zpackat i klišé.

Kniha byla nezáživná, nudná, styl psaní hrozný, začátek příšerný a konec trochu míň příšerný. Iritoval mě přítomný čas vyprávění a absence složitějších souvětí.

Originalita žádná, logika nejspíš neexistovala a předvídatelnost level 1000. Obsahovalo to všechna existující klišé a pořád se opakovaly stejné myšlenky. U postav jsem měla chuť je profackovat.

Nejhorší young adult, co jsem kdy četla. V tomhle žánru najdete mnohem lepší nebo aspoň průměrné knihy.

barbb8k

Tuto knihu jsem si chtěla přečíst už dávno, ale nikdy jsem se k ní nedostala, což byla chyba.
Abych shrnula svoje pocity. Nebylo to nic světoborného, s bylo to strašně milé a (nevím, proč mi to tak prošlo) roztomilé.
Už od začátku mi bylo celkem jasné, jak to skončí, ale i přesto jsem v některých částech byla překvapená.

Všechny postavy mi byly hrozně sympatické. Třeba Meira, hlavní hrdinka, která si myslí, že je úplně na nic, ale nakonec se zjistí, že tak úplně na nic není (kdo by to nečekal?). Ano, někdy jsem ji chtěla uškrtit, ale zas tak často se to nestávalo.
Romantická linka je podle mě jedna z nejroztomilejší, o kterých jsem kdy četla. Žádné jiné slovo mi k této romantické lince nesedí.

Konec byl předvídatelný, ale přesto se mi moc líbil.

_Bára_

Musím uznat, že ze začátku jsem byla trochu znuděná. Prvních asi 100 stránek se táhne a o nic moc nejde. Naštěstí ve chvíli, kdy se dostanou do střídavého království krále Noama začne být zábava. A konec už byl úplně skvělej. Je pravda, že od téhle knížky nečekejte žádnej zázrak, ale i tak se jedná o celkem povedenou knížku. Musím ale říct, že jsem při čtení měla pocit, že čtu knížku, která je spojená tak z dalších 6 fantasy knížek tohoto stylu.

Mikuše-Ivet

Kniha se četla sama, ale přišla mi nezáživná a místy se na můj vkus dost táhla.

stelloušek

Kniha se mi moc líbí. Byla napínavá a dobrodružná. Moc doporučuji a těším se na další díl.

Ronnie37

Skvělá série :)