Sníh nebo popel

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dívka se zlomeným srdcem a nelítostná bojovnice. Před šestnácti lety bylo zničeno Zimní království a jeho území dobylo Jaro. Pobili královskou rodinu a obyvatele uvěznili. A v tu chvíli vyprchala ze Zimy všechna magie… Nyní je jedinou nadějí tohoto království osm přeživších, kterým se podařilo utéct a kteří čekají na svou příležitost. Chtějí získat zpět své království a magii. Meira je jednou z nich. Celý život prožila jako uprchlík, nepoznala své rodiče a generál Zimy ji vychoval jako válečnici. Avšak i jako nelítostná bojovnice se zamilovala… A zamilovala se do nepravého, do budoucího krále Zimy Mathera. I se zlomeným srdcem je ale rozhodnutá udělat cokoli, aby její království získalo svobodu. Když uprchlíci zjistí, kde je ukrytý magický medailon patřící bývalé královně, Meira se ho pokusí získat. A vstoupí do světa boje o moc, temné magie, ale i dvorských intrik a velkých plesů, v němž jednoho dne zjistí, že její osud nikdy nebyl v jejích vlastních rukou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339123/big_snih-nebo-popel-xzT-339123.jpg 3.7673
Série:

Sníh nebo popel 1.


Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo
Originální název:

Snow like Ashes, 2015


více info...
Nahrávám...

Komentáře (170)

Kniha Sníh nebo popel

LexiS
21. ledna

Tohle bylo takové roztomile miloučké. Čtu převážně jen fantasy a i přesto, že jsem od knihy moc nečekala, tak se mi moc líbila. Trošku bych zkrátila popisné pasáže, kterých je v knize opravdu hodně. Dějově to moc nepřekvapí, velmi brzo jsem měla představu o tom, jak to bude, a nakonec i bylo.
Milostné trojúhelníky mě v knihách baví, takže i v tomto směru jsem nadšená. Už jen proto, že to není typický trojúhelník, kdy je to bad boy a ten hodnej, který vždycky utře. Tak jsem zvědavá, jak se to vyvine.
Rozhodně budu v sérii pokračovat.

Verunka926
09.10.2022

Četla jsem už hodně fantasy sérií, a proto mě tato konkrétní moc neoslovila - možná kdybych ji četla dříve. Další díly si přečtu jen proto, že už je mám doma a také mě zajímá, s kým nakonec Meira skončí.


Stromovous
22.06.2022

(+ SPOILER) Zajímavý svět a postavy, avšak kniha má mnoho klišé jako např. že v sobě hrdinka najde velkou moc a zjistí kým doopravdy je. Možnost takto oživovat ztracené postavy za účelem boje na konci knihy se mi za tohoto použití v knize nelíbí, ale kniha se četla lehce a bez komplikací. Jako oddechovou YA literaturu mohu doporučit.

Janík511
26.02.2022

Kniha nebyla špatná, ale ani žádná top. Stejně si asi přečtu sérii do konce už jen proto, abych se dozvěděla, jak to s Meirou dopadne.

Deevv
17.02.2022

Kniha mě mile překvapila. Děj hezky plynul, postav nebylo mnoho a tak nebyl problém udržet linku. Ze začátku jsem trošku nemohla pobrat ta období, ale pak v pohodě. Meira se mi zalíbila a těším se na pokračování.

Lemra794
29.01.2022

Podle mě je kniha nejvhodnější hlavně pro ty, kteří s tímto žánrem (fantasy, YA) teprve začínají a nemají toho tolik přečteného. Pro náročnější čtenáře to moc není, protože je to trochu méně propracované, trochu málo rozebrané a rozložené a možná i malinko uspěchané (záleží, jak rychle čtete ;D).
Nelituji čtení knihy. Pro mě příjemná oddechovka. Jak jsem psala, doporučuji méně náročným či začínajícím čtenářům. Věřím, že kniha dokáže být skvělým úvodem do žánru fantasy YA a čtenáře (či spíš čtenářky) to nakopne do přečtení dalších knih.

romca4180
22.12.2021

Přečíst jednou a stačí.. Chtěla jsem si koupit celou sérii, ještě že jsem to neudělala a přečetla jsem si jako e-knihu.. Děj je, dle mě, místy uspěchaný - víc bych se v určitých scénách pořádně rozepsala.. Škoda, mohla by to být kniha klidně na 500 stránek a vůbec by to nebylo špatné a čtenář by to více ocenil.. Takhle je to jako jednohubka pro mladší nenáročné

Javik
13.12.2021

Co na to říct? Kniha byla dost průměrná. V hodně případech mi přišla uspěchaná a vsadím se že s obsahem této knihy by se jiný autor rozepsal třeba i na 600 stran. Taky mi přišlo že všechny strasti a překážky které si autorka celkem hezky vymyslela nakonec její postavy překonaly/vyřešily tak snadným způsobem až si člověk říkal jestli to bylo vůbec nutný do příběhu vkládat. Ovšem k dobru, je pravda že jsem velký odpůrce milostných trojúhelníku ale tenhle mi nevadil.

Ve výsledku si myslím že mému mladšímu já by se kniha mohla líbit o dost víc.

1 ...