Políbená ledem

Ve velkolepých síních křišťálového paláce se skrývá tajemství, které hrozí zničit celé království… Bryn Avenová se odmítá vzdát snu sloužit království, které miluje. Tento sen ji teď přivede do úplně nového světa… a třpytivého paláce Skojarů. Národ Skojarů potřebuje ochránit před tím samým brutálním nepřítelem, který ohrožuje Kanince, a Bryn jim chce pomoci. Sama je poloviční Skojarka a tohle je pro ni šance zjistit něco o svém ztraceném dědictví. Na Bryninu misi dohlíží její šéf Ridley Dresden, ale když jejich nepopiratelná přitažlivost nabere žhavé obrátky, jejich vztah dostane úplně jiný rozměr – na který není ani jeden z nich připraven. Jak se ti dva noří hlouběji do světa Skojarů, začínají odhalovat dlouho skrývané tajemství. Brzy vyjde najevo temná pravda o Brynině vlastním milovaném Kaninském království a zcela změní její postavení v něm… a ohrozí všechny, které miluje....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334792/big_polibena-ledem-G0Z-334792.jpg 4.1394

Kroniky Kaninu 2.

Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

Ice Kissed, 2015

Kniha Políbená ledem

kindlova42

(+ SPOILER) Políbená ledem je mnohem akčnější než první díl, ve kterém se čtenář se vším spíše seznamuje. Hlavní hrdinka Bryn začíná být více sympatická. Příběh mě bavil a dobře se četl. Zápletka na závěr měla trochu slepé místo (Opravdu jdou za králem jen s tvrzením bez jakéhokoliv důkazu a ještě to vyklopí v jeho nepřítomnosti a pak místo aby utekli jdou za zloduchem č.1 a myslí si, že ho přimějí se přiznat?…..no tak :D )
Ale jinak dobrý, nejradši bych začala číst hned třetí díl, ale nejdříve ho musím sehnat (je totiž vyprodaný).

MarkétaI.
31.12.2021

Druhý díl mě rozhodně nezklamal. V knize bylo určitě víc akce než v prvním dílu.
Kniha se čte, stejně jako první díl, sama. Od první stránky jsem se ponořila do děje a jen četla a četla..

miruska810
16.10.2021

Kniha mňa bavila viac ako prvý diel, nebavili mňa však pasáže v zámku. Približne v polovici bola každá kapitola viacmenej stále o tom istom, nudné zbytočné rozhovory a žiadna akcia. Kamarátky hlavnej hrdinky mi pripadali nasilu vytvorené, hovorilo sa o nich len aby bolo v knihe viac strán. Aspoň môj pohľad.. Miestami mi príbeh pripomínal detektívku. Ľahko predvídateľné udalosti. Prečítať sa to však dalo, ďalšiu knihu si už nekúpim. Maximálne na návštevu knihovny. :-)

motokatty
01.09.2021

První díl byl slabší, ale i tento nebyl žádná sláva. Je to sice čtivé, ale táhlé...Když už se konečně začalo něco dít, tak byl konec. Takže si stejně přečtu i ten poslední díl, jelikož mám už od půlky prvního dílu obavu, že vím jak to dopadne (tak schválně) protože děj mi přišel snadno předvídatelný a to v obou dílech.
Takže ano, jako oddechovka YA fantasy proč ne, ale nemyslím, že si jí budu chtít někdy v budoucnu přečíst znovu...

tessalovesbooks
11.08.2021

Po prvním díle, který byl fakt jeden velký průser, jsem od pokračování měla vyloženě téměř nulová očekávání, ale tohle bylo sakra něco jiného. První polovina byla sice taková nudnější, nic moc se tam nedělo, a já si říkala, že to asi stejně jako jednička nebude nic moc, ale pak se to rozjelo a já zbytek knihy přečetla na jeden zásah. Líbílo se mi, že kromě fantasy žánru se zde objevují i prvky detektivky, což byla celkem příjemné obzvláštění. Autorka si s vámi celou dobu hraje, že vlastně pořád netušíte, kdo co udělal a celkově to má dost dobře promyšlené, že kdybych knížku už jednou před lety nečetla, tak bych doteď nevěděla, kdo se skrývá za tím takzvaným "padouchem". I když hlavní hrdince stále nijak obzvlášť nefandím, tak se konečně začíná chovat trochu rozumněji, za což má u mě autorka taky plusové body. Co však musím vytknout, je ta romantická linka, která je prostě za mě napsaná fakt příšerně. Jako některé ty "romatické" scény mi zde přišly vyloženě vynucené a vrcholem byla ta sexuální scéna, kterou tam autorka dala bez nějakýho většího úmyslu, což celkově působilo opravdu divně. Každopádně ten konec byl fakt hustej a já jsem zvědavá na pokračování.

3,5⭐/5⭐ Oproti prvnímu dílu zde byl opravdu veliký posun. I když to samozřejmě nebylo nic extra, tak až na tu první polovinu a fakt špatnou romantickou linku, se mi to líbilo a pokud vám stejně jako mně první díl připadal příšerný, tak dejte pokračování určitě šanci.

neubam02
04.05.2021

Ridley mě ze začátku štval, jak se urazil, jak nějaké dítě. Naštěstí se potom omluvil a začal se chovat jakštakš normálně a ke konci jsem mu dokonce začala fandit. Taky mi dělalo radost, že Bryn už postupně přestává opěvovat tu její slavnou gardu. První polovina knihy nic moc, ale potom se to rozjelo.

Acourtofbook
01.03.2021

Ronnie37
04.01.2021

Pokračování opět skvělé, celá tahle série se mi moc líbí :)